szkółki jeździeckie, rekreacja w okolicach Warszawy, Warszawa

Ratana, w Warszawie (samej) jest dojazd komunikacją na Legii Kozielskiej, Stajni na terenie AWF oraz TKKF Hubert. Wszędzie jest rekreacja. W TKKF Hubert możesz próbować bo tam jest jakieś tam środowisko klubowe, ale nie wiem czy tam mają konia na poziomie N ujeżdżenia bo bardzo dawno tam nie byłam.

Niestety najprędzej chyba dzierżawa by wchodziła w grę jak takiego konia gdzieś znajdziesz, ale dzierżawa to już zobowiązanie czasowe. Poza tym, to raczej jak nie masz znajomych, to chyba nikt obcej osobie nie da swojego konia, żeby sobie "pojeździła". Ja znajomym daję czasem jeździć na moich koniach, ale obcej lasce "z ulicy" raczej nie (przepraszam, nie obraź się za sformułowanie  😉 )

Moja koleżanka próbowała tak syna na skokach na poziomie L/P zahaczyć gdzieś i jej się nie udało.
Dzięki za odpowiedź!
To zrozumiałe, że obcemu byś nie dała konia pod tylek, sama mojego tez dawałam tylko zaufanym 🙂 dopiero się przeprowadzam wiec w zasadzie jeździeckie środowisko warszawskie jest dla mnie jeszcze wielką niewiadomą, wszystkich konskich znajomych mam w krk. Na dzierżawę jeszcze nie jestem gotowa się zobowiązać, bo musze zobaczyc ile realnie będę miała czasu wolnego w nowej pracy. Dlatego póki co pomyślałam, żeby po prostu czasem wsiąść żeby nie tracić calkowicie kontaktu ze sportem.
A Aromer? Tam się chyba da dojechać (i dojść) ZTM?
Ratana widzę, że mamy ten sam problem - jesienią się przeprowadzam, chciałabym reanimować swoje 'jeździectwo' ale zupełnie nie mam pomysłu gdzie  🙄
A SKJ Poland Park oni mają tez ofertę dla dorosłych, nie tylko dla dzieci 🙂

http://www.polandpark.pl/pl/dorosli-w-poland-park.html
mają ofertę treningów ujeźdzeniowych właśnie
Dzięki dziewczyny!
Czyli już pare opcji się pojawiło, teraz tylko pojechać i przetestować. Najbliżej mi do SKJ Poland Park, więc chyba to pójdzie na pierwszy ogień 🙂
👀 Umiałby ktoś polecić jakąś ogarniętą rekreację dla 6-latki w okolicach  Chotomowa? Wiadomo, że w tym wieku to max 1, 2 razy w tygodniu. Dobrze by było żeby kuce były bezpieczne, ogarnięty instruktor itp. Generalnie miejsce przyjazne dzieciom. Będę wdzięczna za wszelkie info :kwiatek:
Poleciłby ktoś dobrą stajnię z przyzwoitym dojazdem Marek?
Scottie   Cicha obserwatorka
10 lipca 2017 22:16
Mam pytanie, co do Legii, bo nie ogarniam: nie mają cennika na stronie. Jest tylko informacja o jeździe indywidualnej (45 minut, 100 zł). Czy tam się odbywają tylko jazdy indywidualne czy w grupach również?
Na Legii zajęcia odbywają się również a grupach, ale nie wiem czy w wakacje nie mają przerwy i nie zaczną z powrotem we wrześniu. Moja koleżanka miała tam dziecko w zeszłym roku w grupie. Jak tam kiedyś stałam w pensjonacie to konie szkółkowe wyjeżdżały na wakacje.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
10 lipca 2017 22:36
Jak tam kiedyś stałam w pensjonacie to konie szkółkowe wyjeżdżały na wakacje.

Już od dawna nie wyjeżdżają.
abre   tulibudibu
19 lipca 2017 11:17
Grzecznościowo poszukuję stajni z dobrym dojazdem ze Starej Miłosny.

Szukamy miejsca gdzie jedno z rodziców, jeżdżące, będzie mogło sobie w towarzystwie instruktora pojechać w teren na spokojnym koniu. W tym czasie drugie chciałoby zostać w stajni z 2-3 letnią dziewczynką na oprowadzankach na kucyku.

Macie jakieś pomysły na stajnie z przyjazną infrastrukturą (hala nie potrzebna, bardziej przydatny byłby mini placyk zabaw), mieszczącą się w ładnej okolicy, z łagodnymi końmi do dyspozycji?
Szukam dla koleżanki stajni z sensowną rekreacją z dobrym dojazdem ze Starych Babic. Osoba jeżdżąca w 3 chodach, chcąca wrócić do jeździectwa po przerwie. Ja niestety w stajniach rekreacyjnych się nie orientuję.
abre, Może w Helenowie, jest mini zoo i plac zabaw i boisko do gry w piłkę.
abre   tulibudibu
19 lipca 2017 22:34
Cricetidae, masz na myśli Stajnię Helenów?
abre, http://www.helenow.pl/hipoterapia/index.html Rekreację tam teraz prowadzi Marta Jarzębowska i z nią chyba najlepiej się kontaktować.
abre   tulibudibu
21 lipca 2017 08:51
Dziękuję  :kwiatek: Przekażę namiary.
Moze głupie pytanie: ale czy za za jazdy rekreacyjne/treningi itp moge wymagać faktur za usługę? Oczywiscie chodzi mi o stajnie gdzie funkcjonuje zatrudniony legalny instruktor/ trener.
Wydaje mi się, że praktycznie wszędzie gdzie jazdy są prowadzone legalnie (podatki) dostaniesz fakturę chociaż niekoniecznie od ręki.
Moze głupie pytanie: ale czy za za jazdy rekreacyjne/treningi itp moge wymagać faktur za usługę? Oczywiscie chodzi mi o stajnie gdzie funkcjonuje zatrudniony legalny instruktor/ trener.



Tak powinno być w miejscach gdzie legalnie prowadzi się zarejestrowaną działalność. Jedna uwaga tylko taka, że jeśli działalność jest niewielka - nie musi być zarejestrowana do VAT i tam zamiast faktury dostaniesz rachunek.

Albo jest prowadzona jako agroturystyka, a rolnik nie ma uprawnień do wystawiania faktury, bo nie rozlicza się z US
dzięki za odzew 🙂

faktura czy rachunek to jeden kij - byleby był papierek: mam calkiem przyjemną refundację rozwojowo-sportową w pracy, a ostatnio dowiedziałam się że jazda konna jak najbardziej pod to podlega, tylko świstek muszę kadrom dostarczyć  🏇
A był ktoś w stajni Victoria w Gostyninie ?
poszukuję dla początkującej 9-letniej "amazonki" godnej polecenia jeździeckiej szkółki w okolicach sochaczewa lub w warszawie w rozsądnej odległości od ursusa ( żeby jak najmniej obciążało to nie do końca zachwyconych pomysłem rodziców)
poszukuję dla początkującej 9-letniej "amazonki" godnej polecenia jeździeckiej szkółki w okolicach sochaczewa lub w warszawie w rozsądnej odległości od ursusa ( żeby jak najmniej obciążało to nie do końca zachwyconych pomysłem rodziców)


Akademia Kuchnia w Dawidach, koło Raszyna.
Najchętniej lewa strona Warszawy lub poza miastem ale z dobrym dojazdem z Bemowa, dorosły nie chucherko,kiedyś poziom ~SOJ, dwa lata na koniu nie siedział,a instruktora nie widział od 4, najchętniej żeby konie nie były zamęczonymi trupkami - da się znaleźć, czy takie rzeczy tylko w Erze?
Proponuję sprawdzić KJ Umiastow, tylko hala w planach dopiero. Mi osobiście się podoba. Sawanka jeszcze jest fajna tylko nie wiem jak z miejscami.
W Kampinosie Rancho Oregon ma sporo koni do rekreacji, łatwy dojazd z Bemowa. Nie wiem jak w stajni Mandra, ale jeśli bez auta to sporo trzeba dojść na nogach.
Z Bemowa dobry dojazd jest do Łomianek i Kampinosu. Bardzo dużo różnych stajni. Z halą (skoro szukasz na zimę 🙂 ) jest koło Łomianek jest np. Lider, Liderówka i Prima Stella z tym, ze nie wiem jak tam wygląda sprawa rekreacji. Jak się zrobi cieplej to polecę stajnię w której obecnie stoję (Stajnia nad Wisłą)- konie niestyrane, fajnie ułożone i instruktor umie przekazać wiedzę, sam ciągle się szkoli. Nieduże, kameralne miejsce, ale niestety hali brak i mamy spore błocko w chwili obecnej 🙁
Dzięki za wszystkie sugestie, na razie umówiłam się w Sawance i zobaczymy co będzie dalej  🏇
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się