Nasza twórczośc fotograficzna ;) Każdy może, jeden lepiej..

wątek zamknięty
asds_z_hreczką dziewie sie ze to pisze, ale podoba mi się pierwsze zdjecie. dziwie sie bo z mojego punktu widzenia nie jest to temat na ciekawe zdjecie, ale tobie sie udało 🙂
podoba mi sie tez to

ale uciecie pol centymetra z prawej zalatwiloby sprawe czarnego punktu u gory, ktory przeszkadza.
las, to ot, takie fotki, najlepsza z nich jest ta:

moze sprobujes nastepnym razem zmniejszyc czulaosc i nastawic troche dluzszy czas? wtedy woda sie rozmyje, a roslinki nie beda bardziej przepalone
krzyz nie podoba mi sie ani troche. brak pomyslu kompozycyjnego i jakiego kolwiek kontekstu. w ciemnosci zginely wszelkie szczegoly, nie fajnie sie patrzy.
wątek zamknięty
jakies tam golebie


wątek zamknięty
cieciorka te wszystkie zdjecia robione co prawda aparatem cyfrowym , ale z tego co mi sie zdaje w moim taniutkim Olympusie nie ma mozliwosci jakis taki zlożonych ustawień. Wszytskie fotki robie na wyczucie, bo szczerze mówiac jestem fotograficzno-techniczna noga :/ 🙂
wątek zamknięty
barbor tak patrze na ta twoja fotke i nie wiem dlaczego mam skojarzenia z "Ojcem Chrzestnym "
wątek zamknięty
cieciorka a jak oceniasz to foto?



Autor mąż siostry nr2
wątek zamknięty
asds_z_hreczką zdjecie sympatyczne. mysle i nie potrafie nic wiecej o nim napisac. ten twoj olympus nie ma zadnych trubow manualnych?

barbor zdjęcie [pierwsze jest dla mnie super. szkoda, że ciemne, ale to nie przeszkadza w odbiorze. może troche, w kazym razie nie psuje wrażenia. bardzo podoba mi sie tlo z lecacych ptakow.

do Strzygi: to ksiązka, o ktorej ci kiedys mowilam, jesli ci kiedys wpadnie w rece, przejrzyj sobie: http://merlin.pl/W-obiektywie-Mistrzowie-fotografii-polskiej-Rozmowy-Hanny-Marii-Gizy/browse/product/1,405696.html

ciec
wątek zamknięty
cieciorka jego tryby manualne to : panorama, porttret, zdjecie w nocy , stabilizacja obrazu i nagrywanie wideo
wątek zamknięty
cieciorka milo ze sie podoba;]
wątek zamknięty
Ciekawa jestem co powiecie na temat tego zdjęcia.. Takie w sumie zwyczajne ale nie wiem czemu mi się podoba..
Robione w trakcie zachodu słońca, bez żadnej obróbki-tylko zmniejszone..

wątek zamknięty
moge nie mowic nic mądrego?chyba się zacięłam. zdjęcie bardzo mi się podoba i nie potrafie sprecyzowac, czego mu brak. to chyba nie ostrosc, moze kolor, moze jasnosc? scanka w moim guscie, mozna by pokombinowac z miejscem robienia zdjeia zeby zbiornik za samochodem ulokowac gdzie indziel ale moze nie bylo mozliwosci. popros abre o odpicowanie, wstaw, ja sie tez bardzo chetnie dowiem co ona sadzie o tym zdjęciu.
pzdr ciec
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
16 listopada 2008 20:11
Pierwsze wyjście z nowym obiektywem:
wątek zamknięty
A ja dla wszystkich aparaciarzy polecam tę stronę: www.dfv.pl
Po prostu kopalnia wiedzy.

Moje prace są na: www.juustaaa89.digart.pl
Jakieś sugestie? 😉
wątek zamknięty
Strzyga bez obrazy, ale ten kon wyglada strasznie przedziwnie, hehe. zad jakby zrebaka, leb jakby starego konia, hehe... smieszny 😉
wątek zamknięty
mery napisał: Strzyga bez obrazy, ale ten kon wyglada strasznie przedziwnie, hehe. zad jakby zrebaka, leb jakby starego konia, hehe... smieszny 😉

On przede wszystkim stoi na jakimś wzniesieniu, jakby schodząc z niego -stąd przekłamana sylwetka .. Moim zdaniem ciut niefortunnie wybrane miejsce..
Co do walorów artystycznych zdjęcia się nie wypowiem bo się nie znam.. 😉
wątek zamknięty
Ja myślę, że pokazanie fotografowanego obiektu w korzystny dla niego sposób jest walorem artystycznym, a jego brak bardzo negatywnie wpływa na odbiór zdjęcia.
Dlatego mnie zdecydowanie się nie podoba.
wątek zamknięty
Strzyga, jaki sprzęt?

Ja niestety w sobotę złamałam nogę, a kabel od aparatu umarł, więc ze zdjęciami w najbliższym czasie fajrant...
Za to mam Was, Voltowicze 😉
wątek zamknięty
Nie wiem dlaczego ale to mi się bardzo podoba jak dla mnie ma jakiś swój klimat
A co wy o nim myslicie??

wątek zamknięty
mery napisał: Strzyga bez obrazy, ale ten kon wyglada strasznie przedziwnie, hehe. zad jakby zrebaka, leb jakby starego konia, hehe... smieszny 😉

Myślę, że Strzyga się nie obrazi, bo to nie jej koń 😉 To 32-letnia klaczka Arabo-fiordka, na której jeździłam w szkółkce w 95 roku.
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
17 listopada 2008 15:34
Już prawie 33 letnia, więc myślę, że można jej darować sportową sylwetkę, no chyba, że dla was i babcia na emeryturze musi ją mieć.

70-300 vr 4.5-5.6

Pierwsze robione nim zdjęcia. I pierwsze w ogóle koni na pastwisku.
wątek zamknięty
Strzyga, nikt nie mówi,że klacz ma brzydką sylwetkę i dlatego nam się nie podoba..
Po prostu poprzez miejsce w którym zrobiłaś zdjęcie wydaje się ona nienaturalna-nawet dla końskiego emeryta..

Ps. Mam ten sam obiektyw.. Uwielbiam go 😀
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
17 listopada 2008 15:41
Ganiać jej nie będę, żeby wyglądała ładniej. Ma kobyła pełne prawo, żeby ją jedynie podpatrywać i nie burzyć jej spokoju. Nawet za cenę "ładnych zdjęć".
wątek zamknięty
Mam nadzieję, ze pojawi sie tu wkrótce Abre i bedzie mozna ja pozameczac setkami pytan 🙂 ostatnio zaczelam się bawic w fotografie studyjna i jestem na etapie szukania dobrego obiektywu do portretów. jakbyscie mialy ciekawe opinie na temat takowych to chetnie poczytam .
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
17 listopada 2008 21:54
Nie chcę ciągnąć dyskusji, bo ja mam swoją wizję świata i fotografii i nikt nie musi się z nią zgadzać, ale tu się z Tobą Moono nie zgodzę:
Moona napisał: Ja myślę, że pokazanie fotografowanego obiektu w korzystny dla niego sposób jest walorem artystycznym, a jego brak bardzo negatywnie wpływa na odbiór zdjęcia.
Dlatego mnie zdecydowanie się nie podoba.

Jeśli ktoś lubi lukierkowe obrazki, to może, ale sztuka nie tylko na tym polega. Ja uwielbiam oglądać takie fotografie, są dla mnie prawdziwsze i o wiele bardziej artystyczne niż setki innych, wymuskanych:
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=75139
wątek zamknięty
Strzyga ale zdjecia z linka ktore dalas jak dla mnie sa rewelacyjne !!twarze maja ukazany kazdy szczegol, kazda bruzde. to Twoje konskie nie bardzo mi sie podoba wlasnie dlatego ze kon niefortunnie stoi. cos tu nie pasuje. i nie ma na to wplywu wiek konia, naprawde!

a jak jestesmy przy obiektywach to polecacie raczej zbierac na Nikona AF-S 70-200 f/2.8G VR czy na jakas Sigme ??
wątek zamknięty
Hellow a co myślicie o moim zdjęciu bo się zagadaliście i nikt nie zareagował nawet
wątek zamknięty
Querido balans bieli Ci lekko zwariował.
Że o zachodzie słońca robione to nie bardzo widać.
To, że wszystko dzieje się w cieniu dało efekt zimnych niebieskości.
Cyfry kompletnie sobie nie radzą na automatycznym balansiem bieli, kiedy się robi zdjęcia w cieniu. Trza nastawiać na "miejsca zacienione" żeby ocieplić kolory.
A jeśli nie to sciągać w programach graficznych tę niebieskość.
A najlepiej robić w RAWach bo potem można ustawić dowolny balans bieli przebierając wród tych, które aparat ma w ustawieniach.
wątek zamknięty
Jej wysokośc zołzowatość zwana w domu Rosołkiem.
Dlaczego Rosołkiem ? - nie pytajcie nawet

wątek zamknięty
szemrana genialne!
wątek zamknięty
a co jest genialnego w ziewającym rosole ? - hihi

Tak serio, to jej mozna aparat w pychol włożyć a ona nawet nie drgnie.
Czasem tylko łypie spod oka - modelka jedna noooo
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.