STOP Skaryszew

leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
04 lutego 2013 13:54
Boże drogi ręce opadają. Powtórzę się ale tyle w tego typu wypowiedziach fanatycznej nienawiści. Może warto by wysłać list do Pan burmistrza Skaryszewa żeby poczytał wypowiedzi tutaj i zobaczył,że nie wszyscy pałają tak wielką nienawiścią i mają nieco odmienne zdanie niż autorka listu. 


Najlepiej zrobić dużo szumu wokół siebie próbując na siłę udowodnić światu jakim to  jestem dobrym, fantastycznym  człowiekiem. 
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
04 lutego 2013 13:58
Kandawa w taką pogodę bez kurtki, to push up nie potrzebny dla uzyskania efektu 😉
🤔 Ja to chyba te widły wezmę, do obrony własnej, czytając niektórych ludzi, poznając ich tok myślenia zaczynam się bać  😁
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
04 lutego 2013 14:50
🏇 🏇
zostałyśmy mianowane z horse art "właścicielami okrutnych ferm"

😅 😅

edit: potwory ze skaryszewa i właściciele chowu przemysłowego  😂
to jest coś!
ha!
Kandawa ja juz napisalam jakie mam podejscie. kupilam konia dla wlasnego kaprysu i jestem za niego odpowiedzialna. jesli bedzie stary to nie pojdzie na rzez bo jest moim przyjacielem. jezeli bede musiala to zrobie wszystko by znalezc mu dobry dom i dac emeryture. jest kilka fundancji i kilka schronisk. wiem ze zycie to nie bajka ale z kazdej sytuacji jest wyjscie. na swiecie jest jeszcze troche dobrych ludzi jednak. Zreszta aby byc w miare spokojna o przyszlosc koni nie wezme wiecej niz towarzysza dla mojego.
Co do twojej znajomej, coz dla mnie to nie jest warte przemyslania. Skazac na smierc starego by zastapic mlodym? Nie widze w tym jakiegos ludzkiego dobrego szlachetnego odruchu. mam taki a nie inny poziom empatii i tyle. kupilam konia na dobre i na zle, to nie rower ktorego mozna sie pozbyc jak sie zuzyje.
p.s. przepraszam, brak polskich znakow.


Pamirowa - właśnie dlatego, że nie jestem miłośnikiem zwierząt kupiłam 16 klacz i dałam jej żyć a potem oddałam za darmo dziadziusiow!.....    resztę historii jest znane -  nie będę się powtarzać.  Jestem ciekawa ile lat miał twój koń w dniu transakcji ? 16 -18 ? nie wierzę bo po co ci stary koń ?! ale o tym proponuję na pv nie będziemy robić  🚫 i uważam sprawę za załatwioną.
Teraz ja potwór idę do stajni - ale się wyżyje a może kogoś zjem ?  😀iabeł: -  czekam
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
04 lutego 2013 15:01
nomen omen skubałam dzis koguta, własnego  😀 ciekawe co by zrobiły jak bym to napisała  🙄
nomen omen skubałam dzis koguta, własnego  😀 ciekawe co by zrobiły jak bym to napisała  🙄


ożesz Ty  jak mołaś!  rozwodzisz się?  😅
duunia Ty kacie  😜 prowadzisz jakiś "obóz śmierci"  😜 Trza było wypuścić, wolność oddać  🤬

Wy wszyscy jesteście mordercami...
Nie rozumiem jak można jeść np chleb, przecież zboże cierpi, hodowane w słońcu i dobrobycie  rośnie i rozwija się na Waszych oczach ,żyje po to by je wyrwać i zmielić! a potem wrzucić do ognia.. to wszystko w niemym krzyku, dlatego ja jem piasek..;p
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
04 lutego 2013 15:21
kandawa...mam zajady, nie kaz mi sie smiac  💃  😀

a horse art to po prostu "doktor iberle" sie powinna nazywac  😎. pisz mi tu zaraz do moda o zmianę nicku!
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
04 lutego 2013 15:35
Ja to się zastanawiam dlaczego oni w ogóle siedzą przed komputerami. Przecież przy ich produkcji cierpi środowisko naturalne, to samo tyczy się prądu. Niszczą miejsca, które są naturalnym domem zwierząt, które tylko tam przecież mogą być wolne. Dziwię się też Tarze, bo przecież ona sama nie do końca walczy o to o co te oszołomy. Ludzie utożsamiają fundację właśnie z tymi czubami, a myślę, że każda normalna osoba, nawet ta niejedząca mięsa, jedyne co zrobi to złapie się głowę czytając te brednie.
kalaarepa Twój nick Cię tłumaczy, Tobie do życia woda i piasek wystarczą  😁

Kurczak w tej ich lawinie komentarzy ktoś mądrze napisał, że nie trzeba z nimi walczyć, sami się powybijają  🤣 podejrzewam, że to jakiś re- voltowicz  👀
duunia: dałaś mi do myślenia Twoją wiadomością. Efekt już sobie wisi na blogu, choć z błędami - gdyby nie fakt, że serwer, na którym to wszystko działa znajduje się w Kalifornii, to bym podejrzewał, że ktoś mnie próbuje unieruchomić, tak kiepsko dziś blogger i gmail działa...

Czy będzie wielkim nadużyciem, jak poproszę o zrzuty dalszego ciągu tej przecudnej dyskusji na fb? Stanowczo nie dojrzałem do zakładania konta na tym portalu - mimo wszystko...
kandawa1,
Jestem ciekawa ile lat miał twój koń w dniu transakcji ? 16 -18 ? nie wierzę bo po co ci stary koń ?!

moja kobyła miała 16-17. stary koń nie? teraz ma 19, jest w pełni sprawna, uzytkowa, ba jeszcze bryka jak młodzik. a dlaczego kupiłam starego konia? bo młode jakoś mniej na mnie paczały, a w jej oczach zobaczyłam jakąś historię, którą chciałam poznać głębiej. nienormalne są te ludzie nie? stare konie kupują. jak mają fanaberię kupować,  i mieć takiego dziadzia za oknem, to co, durnie, bo po co stary koń? echhh...

mnie zastanawia jak bardzo durni są ludzie prowadzący fundacje pracujące pod banderą stop skaryszew. i czy nieświadomie wiedzą jakie dalekosiężne skutki może mieć ich działalność. choć wnioskując z całych "planów" i dotychczasowych "działań" mają tylko jeden plan "zrobić szum i zebrać pinindze"; i zupelnie nie zdają sobie sprawy, do czego tak naprawdę dążą i jak by to miało wyglądać realnie... smutne, że zamiast przeznaczyć ten szum medialny i kasę na profilaktykę czy próbę zmiany poglądów tych nielicznych dręczycieli, oni wolą robić jakieś durne przepychanki i polewać się barszczem...
jako włąscielka okrutnej farmy gdzie nie głaszcze kur i świnek (a jesli glaszcze to jeszcze gorzej bo daje im złudną nadzieje) nie uzyskałam żadnej odpowiedzi na " dlaczego zamiast szerzyć takie utopijne durnoctwa nie zabierzecie się za edukacje i poprawe losu zwierząt"
no ale to nie medialne.

ale czego oczekiwac od ludzi, którzy uważają że 3-latki wiedza lepiej czym się odżywiać albo że trzeba wypuścić wszystkie domowe zwierzęta na wolność i im nie pomagać. jak zdechną w męczarniach - to dobrze , bo to naturalne.

ale chyba i tak mam plusa, za to że zjadłam jajka po kastracji zamiast jakiejś kury czy innego cielątka 😉
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
04 lutego 2013 16:17
Pifia to byłam ja  😡

horse_art bo właśnie o to chodzi, że gdy zadaje im się niewygodne pytania, to oni nagle tracą wszelkie argumenty. Wciąż w koło to samo. Szkoda klawiatury, naprawdę.
do tego przy innych postach zostałam zablokowana lub sa kasowane odrazu 😉

tak mi się wydaje, że mają jakieś braki w neuronach.... coś tam zaiskrzy ale ginie, nie łączy się z innymi  - stąd głupota, ale i niekonsekwencja
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
04 lutego 2013 16:21
horse_art, ale jako lekarz jak myślisz, to da się leczyć? 🙂
Kurczak dziękuje dobra kobieto  🙇 bo już myślałam, że grymas szoku przy czytaniu komentarzy mi zostanie, a tak rozluźniłam twarz uśmiechem  😁

Idąc ich tokiem myślenia to warzywa i owoce też żyją- no katują je zrywając i pochłaniając. Jakoś nie mogę ogarnąć co trzeba mieć w głowie by tak się burzyć, krzyczeć nie mając do tego podstaw. Każdy z nas ma wybór czym się żywi, niech zrobią sobie swoje "targi sałaty", jestem ciekawa ich reakcji gdyby "żywiący się promieniami słonecznymi" wyzywali ich od katów dlatego, że jedzą zieleninę  😵
Chyba jestem na to zbyt ograniczona  😜
kurczak, no jest jedna metoda.... ale paredziesiąt lat temu ja nadużywano i teraz jest zakazana ;]
ale, niestety na nieuleczalne choroby tylko ta eutanazja pomaga 😉

doktor iberle...no jeszcze troche i będę tak miec i w wyzwiskach eko-oszołomów i w dyplomie 😉

no jest jeszcze ten mój przysłowiowy już przy rozmowach o oszołomach robiących krzywde słabszym -  napalm 😉
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
04 lutego 2013 16:49
Pifia, nie ma sprawy 😉
horse_art, tylko Ty z tą substancją zakazaną nie wyskakuj tutaj, bo znowu będzie afera 😉
no przecież nic nie napisałąm 😉)))

ale na fb to do mnie napisali, a nie ja do nich, że by chcieli mnie "trach i już" 😉
Kammi   Największe bogactwo to robienie tego, co kochasz
04 lutego 2013 17:17
na TTV reportaż o targach końskich m.in. w Szamocinie

Pamirowa - właśnie dlatego, że nie jestem miłośnikiem zwierząt kupiłam 16 klacz i dałam jej żyć a potem oddałam za darmo dziadziusiow!.....    resztę historii jest znane -  nie będę się powtarzać.  Jestem ciekawa ile lat miał twój koń w dniu transakcji ? 16 -18 ? nie wierzę bo po co ci stary koń ?! ale o tym proponuję na pv nie będziemy robić  🚫 i uważam sprawę za załatwioną.
Teraz ja potwór idę do stajni - ale się wyżyje a może kogoś zjem ?  😀iabeł: -  czekam


Mój koń jest młody i gdy go kupowałam miał 4,5 roku. I co z tego? Nie patrzyłam na jego wiek, ale wcześniej go dzierżawiłam, zostałam postawiona przed decyzją biorę konia lub nie biorę, więc trochę już go znając, podjęłam decyzję, że go wezmę. Koń ma charakter i obawiałam się, że jego los może być niepewny jeśli trafi do kogoś mało cierpliwego. Jego wiek nie miał tu wielkiego znaczenia. Zresztą, pisałam kupiłam go na dobre i na złe i jeśli los pozwoli zostanie ze mną do samego końca, bo to mój przyjaciel, nawet jeśli już nie będzie mógł mnie wozić na plecach. Po co mi stary koń? Żeby cieszył oczy i serce samym widokiem. Po to mi stary koń żebym była spokojna o jego los i bym wiedziała, że będzie miał zapewnioną emeryturę, na którą zasługuje.
Jeśli los nie pozwoli jednak mu się przy mnie zestarzec i będę musiała się z nim rozstać, zrobię wszystko by znaleźć mu jak najlepszy dom, jak nie znajdzie się osoba prywatna, to poszukam za pomocą fundacji.
Zresztą, zdziwię Cię, bo bardzo chętnie kupiła bym teraz 16-letniego konia, który od czasu do czasu może jechać jeszcze w teren, by mąż miał czasem na kim się powozić, a na co dzień koń byłby towarzyszem dla mojego konia.
Przez 6 lat zajmowałam się 23-letnią obecnie kobyłką, którą moja ciocia kupiła by nie skończyła w rzeźni. Została kupiona właśnie w wieku lat 16. Ciocia ma kobyłkę nadal i obecnie klaczka cieszy się emeryturą.
Dla mnie 16-18-letni koń to wcale nie stary koń! Jak jeździłam na wspomnianej kobyłce, to mając 20 lat potrafiła jeszcze nieźle pobrykać i przewieźć mnie galopem po placu z nadmiaru energii.
Wcześniej pytałaś czy przedłożyłabym dobro rodziny ponad konia. Dla mnie koń stał się członkiem rodziny,więc tak jak nie oddałabym dziecka gdybym miała finansowe problemy, tak nie sprzedała bym konia na rzeź. Bo kupując go wzięłam za niego odpowiedzialność i cokolwiek by się nie działo, wg mnie, nie wolno mi zawieść jego zaufania. Koń to nie rower, a żywe stworzenie, więc nie można go sobie ot tak sprzedać na rzeź, usprawiedliwiając samego siebie, że przecież rodzina ważniejsza.
Przepraszam za offtopic, ale nie lubię kiedy ktoś jakby na siłę próbował wcisnąć mi poglądy i przekonania, z którymi się nie zgadzam 😉
no i zostałam per "te" oszołomem i potworem, głupią i okrutną babą. nienormalną oczywiście. bo zamiast kłaść się pod tiry i awanturować popieram edukacje i poprawe dobrostanu (bezsensownie, jeśli na tirze i tak skończy - nie warto tego zapewniać)
i mam zaproszenie za zdjęcia w skaryszewie... może jednak się wybiorę?
pamirowa na kadnawę szkoda klawiatury
Czegokolwiek nie napiszesz i tak na pewno oddasz starego (czyli 10 letniego) konia na rzeź i kupisz nowego  😵

Oglądałam fragment reportażu na TTV - niestety znów reportaż Tary. I jak kiedyś szczerze podziwiałam i popierałam ich działalność , tak reportaż po raz kolejny upewnił mnie w przekonaniu o kłamstwach i oszołomstwie tych "działaczy" :-( Koń - jak mówiła Scarlett - "sam pergamin i kości w dodatku cały w ranach" - miałby iść an rzeź? Ale po co? Z takiego konia nawet karmy dla lisich farm nie będzie ...  😵
Oczywiście na stronie TTV też apele o zakaz spożywania koniny w Polsce  😲 Niedługo krowy będą święte jak w Indiach  🤔
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
04 lutego 2013 17:49
horse_art, a będziesz w Skaryszewie? Ja się z Tobą do tej fotki ustawie. Będziemy sławne, cały fb będzie nas oglądał 😀

edit. Dla tych nie facbookowych wstawiam apel jaki pojawił się na wydarzeniu. Grozą powiało, ale bardzo mnie rozbawił.

Skaryszew 17 lutego 2013

Noc, godzina 18 – początek!
Plan ratunku dla koni!
Dosyć wyrzynania polskich koni!
Rzeźnicy - ręce precz!

Budzą się w nas ułani!
Polacy! - nie czekajmy aż ktoś to zrobi za nas!
Jedziemy na Skaryszew! Wszyscy!
Bogusiu, Ty organizujesz niepełnosprawnych!
Tej nocy będziecie w pełni sprawni!
Wózkami i samochodami zablokujecie wjazdy.
Sportowcy murem staną przy Was!
Aktorzy, artyści, ludzie sztuki - rozciągniecie blokadę wjazdów na boki!
Do Was dołączą ojcowie, matki i młodzież, chwycicie się za ręce - cały potężny targ
zamkniecie własnymi ciałami.
Tej nocy Wasze dzieci nie będą spały- zacisną mocno pięści i piąsteczki, będą czuwać i modlić się: tato, mamo - uratujcie konie!
Weganie, wegetarianie - grzecznie zawrócicie włoskie tiry - ręce precz od naszych koni!

Już czas!!!

W takich chwilach powstają legendy, oto jedna z nich:

Polacy ratują swoje konie!
Cała Polska jedzie na Skaryszew!

Skaryszew - symbol targów koni na rzeź., symbol zniewolenia, spętania, bezsilności i bólu!
Decyzja zapadła - już czas!

Prostaki i chamy biją, szarpią, katują bezbronne konie - od wielu lat!

Już czas !!!

Kończymy z piekłem dla koni !!!

BLOKADA SKARYSZEWA

Plan:
informujecie się nawazajem o akcji
drukujecie i roznosicie tę informację (ulotkę)
facebook od dzisiaj huczy: "Skaryszew"!
Sami (nie patrzcie na nas) informujecie media
informujecie sportowców (maile, telefony)
powiadamiacie artystów, aktorów, ludzi sztuki- muszą tam być!
wszyscy informujecie zagraniczne organizacje pro-zwierzęce- muszą być z nami!

Stoimy u świtu nowej ery: koń jest zwierzęciem towarzyszącym!
Już nie prosimy- żądamy!
Morduja - dla pieniędzy.
Oszukują - dla pieniędzy.
Kłamią - dla pieniędzy.

My chcemy tylko godnie żyć- jak One, konie ciężko pracujące.
Robimy to dla naszych dzieci!
Budzą się wojownicy z bardzo długiego snu niemocy!
Budzi się sumienie!
Będziemy żywimi tarczami! W obronie koni!
W obronie siebie - swej niemocy, bezsilności, małości i słabości.
Już czas! Już się nie boimy!

***

Drukujcie ten tekst.
Kartki roznoście wszędzie.
Walczymy w imię dobra - dlatego wygramy!
Heroizm to ja, Ty, On - chwyć moją rękę a drugą zaciśnij w pięść!
Precz od naszych koni!
Ty mały kacie!
Precz od symbolu Polskości - koni!
Straszne co? Kurde, wezmę kamerę, nagram chyba to wszystko... zdjęcia mogą nie oddać rzeczywistości 😉
o ku....wa ...... cycki z żuchwą mi opadły....

jako jakoś tam artysta (taki papier nawet mam) - powinnam na dojazdówkach stać? tylko dzieci nie mam coby małe piąsteczki zaciskały...
ja bym chciała pojechac, ale kurcze myśle z kim...może miejscowi handlarze (hehe...) jadą to się zabiore 😉 bo taka trasa ze szczecina samemu to kiepsko 🙁 )


np dobra... a tak logicznie (może być pseudologicznie 😉 )sobie pogdybajmy - akcja się uda, tiry zawrócą, nie wyjadą ...i co? co z tymi końmi?
To już nawet śmieszne nie jest. To jest żałosne. Dlaczego ktoś wypowiada się w moim imieniu? Czy ja nie jestem polakiem, skoro chcę aby polski rolnik mógł bez opluwania go hodować zdrową smaczną koninę?
To że JA nie jem nie znaczy że mam tego prawa odmawiać innym? To że hindus nie je wieprzowiny to ma mi odbierać radość z schabowego?

Niby EKO, niby ZIELONI a sieją nienawiść zamiast TOLERANCJI.

Gumofilce do kupienia w Skaryszewie ponoć, więc nie ma się co martwić 😉

Ja nie widzę problemu, niech te rzesze zielonych kupią sobie po koniku w Skaryszewie, zabiorą do domu i kochają. Przecież nikt im nie broni. Jeszcze rolnik będzie szczęśliwy jak dadzą więcej niż cena rynkowa.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się