moderacja- nabór- czerwiec 2009

Nie wiem czy staż na forum powinien być wyznacznikiem tego kto powinien być modem albo nie, dla mnie ważniejsze jest to jak ta osoba się wypowiada, czy szanuje zdanie innych użytkowników pomimo że bardzo często się z nim nie zgadza wewnętrznie, i oczywiście swoje wypowiedzi powinna podpierać wiedzą o koniach i jeździectwie bo takie pisanie żeby pisać to chyba każdy by się tu mógł zgłosić. Bardzo szkoda że swojej kandydatury nie zgłosiła halo.

A jeżeli chodzi o to co napisała Elape, niestety nie zgodzę się że dwóch modów plus admin to wystarczający zespół, popieram opolankę, niestety takie moderowanie to praca na cały etat  😉 trzeba nadążać ze wszystkim a żeby tak mogło być trzeba mieć na to czas.
I nie zapominajcie że opolanka to też człowiek a nie robot który wysyła wygenerowane odpowiedzi, tak więc pisane że to nie na miejscu że tak pisze albo coś to chyba lekka przesada.

Ja dziękuję opolance za moderowanie bo uważam że robi też kawał dobrej roboty  :kwiatek:
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
05 czerwca 2009 19:23
Dla mnie kultura, takt to podstawa u moda. Zgadzam się z większością wypowiedzi Ela Pe w tej kwestii (poza  wypowiedzią, że dwójka modów wystarczy - preferuję porządek na obecnym poziomie).

Opolanko Twą odpowiedz  na pierszego posta Eli odczytałam jako opryskliwego i zlośliwego. Bardzo proszę o milszy ton - bo tu też o emocje ludzkie chodzi. 🙂 Nie przystoi modom ... Przemyśl, proszę słowa Eli bo fajnie pisała i raczej w dobrej wierze.  🙂

A generalnie gratulacje dla całej ekipy modów, za ogólną poprawę poziomu kultury na forum, brak kumoterstwa (tak to widzę), i ogólnie super porządek !

Aurelia DZIĘKUJĘ ZA TWOJĄ PRACĘ DLA NAS.  :kwiatek: Wiem, że mimo iż czasem ponosiły Cię emocje, pracowałaś tu dużo i bardzo dzielnie  :kwiatek:

Ankieta -ekstra sprawa.
Może jeszcze jedno pytanie :

5. Traktowanie znajomych ( z życia, forum) na re-volcie:
a) mam super re-voltową ekipę za którą pójdę w ogień !
b) mam wielu znajomych, ale potrafię iść pod prąd, choćby później było ciężej z nimi żyć
c) nigdy nie pozwalam, nawet im, na jawne przekraczanie granic kultury i etyki
d) zawsze mam własne zdanie (które rzadko pokrywa się z zdaniem znajomych)

Edycja

6. Styl, kultura i takt prowadzenia wypowiedzi:
a) zawsze preferuję kulturę na poziomie rozmówców; czasem mnie tez ponosi- jak każdego człowieka
b) zawsze, każdą wypowiedz, niezależnie od poziomu rozmówcy staram się pisać kulturalnie,
c) zależy mi nie tylko na kulturze wypowiedzi, ale i emocjach jakie mogą wywołać moje wypowiedzi w rozmówcach
d) rzadko, ale czasem trzeba warknąć tonem i słowami trafiającymi do nietaktownego użytkownika


Ankieta -ekstra sprawa.
Może jeszcze jedno pytanie :

5. Traktowanie znajomych ( z życia, forum) na re-volcie:
a) mam super re-voltową ekipę za którą pójdę w ogień !
b) mam wielu znajomych, ale potrafię iść pod prąd, choćby później było ciężej z nimi żyć
c) nigdy nie pozwalam, nawet im, na jawne przekraczanie granic kultury i etyki
d) zawsze mam własne zdanie (które rzadko pokrywa się z zdaniem znajomych)

= co do A) - mam kilku znajomych dobrych z volty, ale nie sa to przyjaźnie WIELKIE i raczej w ogien za tymi ludzmi nie skoczyłabym ;-)
raczej optuję za B - ponieważ mam taki charakter - ja czesto idę pod prąd i potrafię ponieść tego konsekwencje

Edycja

6. Styl, kultura i takt prowadzenia wypowiedzi:
a) zawsze preferuję kulturę na poziomie rozmówców; czasem mnie tez ponosi- jak każdego człowieka
b) zawsze, każdą wypowiedz, niezależnie od poziomu rozmówcy staram się pisać kulturalnie,
c) zależy mi nie tylko na kulturze wypowiedzi, ale i emocjach jakie mogą wywołać moje wypowiedzi w rozmówcach
d) rzadko, ale czasem trzeba warknąć tonem i słowami trafiającymi do nietaktownego użytkownika

chyba D - po prostu do niektórych ludzi NIE DOCHODZI... wiec należy "warknąć" ale dopiero po próbach kompromisu



EluP

jako, że jestem osobą poważną przed zgłoszeniem swojej kandydatury zagadałam jedną z MODEK na czym ta praca polega
dostałam dokładne wyjaśnienie,
zaznaczyłam też że w okresie wakacyjnym np. mnie  może nie być

dlatego też jest kilku modów - by się UZUPEŁNIAĆ
bo nikt z nas nie siedzi w necie 24na dobę... a nigdy nie wiadomo kiedy zaatakuje TROLL (jako przykłąd)
Tak jak ElaPe pisze-można czytać miedzy wierszami.
Absencja kandydatów też jest wymowna w zestawieniu z deklaracją jak pilnie i starannie czytają forum.
Mnie się już w głowie układa kandydat,ale jeszcze czekam i nie decyduję.
Dyskutanci! Nie śpijcie! Poddajcie kandydatów dowolnej próbie.
Moje pytania to tylko przykłady spod dużego palca.
Co do kryteriów ,po namyśle dodam-poczucie humoru i wyobraźnię i dystans do samego siebie.
I spytam bez ankiety kandydatów:
Co jest ważniejsze-forma czy treść?
/odnośnie postów oczywiście/
prawie jak wybory na prezydenta  😉

Aurelia z podziękowaniem za wszystko  :kwiatek:
ciekawa dysputa na w/w temat rozgorzała w wątku "co mnie wkurza na re-volcie" bodajże...
się uśmiałam....
🤣
Wiem, że chcecie wybrać na moderatora osobę kulturalną i w pewnym senie doświadczoną. Nie chodzi mi tu o doświadczenie jeździeckie (które w jakimś stopniu się liczy) ale o ogólne obycie. Niestety, z powodu młodego wieku, tego doświadczenia i obycia dużego nie mam. Od czasu, kiedy się tu zarejestrowałam (licząc poprzednie forum) minęły 3 lata i od samego początku w pewnym sensie fascynuje mnie praca moderatora. Nie mam na myśli bycia kimś "wyżej", ani kontroli nad innymi. Podobało mi się, że zawsze utrzymywali oni ład i porządek, że łagodzili spory i wyjaśniali nieporozumienia. Wiem też, że większość użytkowników z dłuższym stażem, ale pozostali na pewno też, wyrobiła sobie już o mnie opinię. Moi znajomi - Ci z poza forum głównie, zauważają u mnie duże zmiany, mniemam, że na lepsze. Od dłuższego czasu pracuję nad swoją postawą i wydaje mi się, że zmierzam w dobrym kierunku. Nie wiem, czy to wystarczające powody, żeby dać mi "szansę", ale postanowiłam spróbować 😉

Dorotheah

5. Traktowanie znajomych ( z życia, forum) na re-volcie:

Znam re-voltowiczów z mojej okolicy, część bardziej, niektórych tylko z widzenia. Nie zawsze jest tak, że dogadujemy się we wszystkim. Jeśli okazuje się, że nie miałam racji od razu przyznaję się do błędu i przepraszam, żeby nie psuć relacji. Nigdy nie jest też tak, że jestem na kogoś z nich obrażona w jakiś sposób, albo podtrzymuję spór. Ostatnio, kiedy na forum pokłóciłam się trochę z koleżanką ze stajni, jeszcze tego samego dnia wyjaśniłam wszystko na PW, miała rację.

c) nigdy nie pozwalam, nawet im, na jawne przekraczanie granic kultury i etyki

Myślę, że ta odpowiedź jest dobra, ponieważ każdy, nie zależnie jak dobrze go znam, powinien zachowywać się w granicach kultury i etyki, łącznie ze mną oczywiście 😉

6. Styl, kultura i takt prowadzenia wypowiedzi:

b) zawsze, każdą wypowiedz, niezależnie od poziomu rozmówcy staram się pisać kulturalnie,

Wiadomo, jak każdy daje się czasem ponieść emocjom i palnę coś nieodpowiedniego albo powiem za dużo. Staram się jednak pisać kulturalnie i grzecznie, nie zależnie od tego, czy osoba pyta po raz dziesiąty o to samo, czy mówi o czymkolwiek innym.

😉
[quote author=_kate link=topic=6521.msg269397#msg269397 date=1244232170]
prawie jak wybory na prezydenta  😉

[/quote]

Lepiej. Tam masz ludzi o których nic nie wiesz, z którymi najprawdopodobniej nie zamienisz nigdy ani słowa, gdzie się możesz spodziewać, że to co mówią jest napisane przez jednego, reżyserowane przez drugiego a mówione przez jeszcze innego człowieka.
Tu masz użytkowników, z którymi możesz rozmawiać na co dzień, przez kilka lat mogłaś zaobserwować jak się zachowują, gdy postawić ich pod murem. Widzisz czy potrafią załagodzić sytuację gdy w wątku, w którym się udzielają, pojawia się jakiś konflikt.
Biorąc pod uwagę te kandydatury Dodofon ma sporą szansę wygrać. Jest chyba osobą z najdłuższym stażem.
jesli nie zglosi sie nikt nowy, to ja swoj glos dam ninevet.
lostak   raagaguję tylko na Domi
06 czerwca 2009 07:37
a co z takimi osobami jak marzena, grzegorz, czy deidre?

z calym szacunkiem dla tych co sie zglosili ofkors

ushia   It's a kind o'magic
06 czerwca 2009 07:50
ciociu lostak - musieliby chciec  😉
lostak   raagaguję tylko na Domi
06 czerwca 2009 07:53
moze niesmiali sa....  🏇
Miałam się nie wtrącać, ale skoro mnie wywołano... Byłam modem wystarczająco długo, żeby wyleczyć się z chęci moderowania raz na zawsze. Niech się inni męczą  :emota2006092:
lostak   raagaguję tylko na Domi
06 czerwca 2009 08:15
ha! wlasnie o tym mowilam.... niby jej nie ma a jest.

slodziaku ty! modzie stulecia 👍

a tak na powaznie,  rozumiem, choc zaluje.
Jestem jestem. Oj bo cukrzycy dostanę  🤣

Wszystkim modom obecnym i kandydującym współczuję i życzę powodzenia 😉
moze niesmiali sa....   🏇 Raczej wiedzą, że moderatura to wcale nie jest fajna fucha. 😉 Ja podziękuję - nie mam ani chęci, ani predyspozycji do pełnienia funkcji.

EDYTA: 😉 tak swoją drogą, to czekanie do 8 czerwca to chyba strata czasu.
A ja jak na to forum jestem zbyt bezstronna. W aferach/wojnach udziału nie biorę, zatargów z nikim nie mam, do żadnego KAW nie naleze.
Bryndza.
A, i wymagań elyty też nie spełniam.


Grzesiu - jak dla mnie wielka strata, bylbys moich ulubionym Modem  :kwiatek: (ja wiem, kwiaty facetowi troche dziwnie, ale co tam 😉 )
opolanka   psychologiem przez przeszkody
06 czerwca 2009 16:27
Grzegorzu, może i strata czasu, ale nadal napływają zgłoszenia, więc dajmy wszystkim chętnym czas i możliwość.
To ja mam takie zadanie dla chętnych Kandydatów na Moderatorów /KnM/
- Ponieważ zdecydowanie nie wypada głosować na samego siebie,to ja KnM - zagłosuję na...., ponieważ.....
Odważy się jakiś KnM ?
trzynastka   In love with the ordinary
06 czerwca 2009 19:43
To ja mam takie zadanie dla chętnych Kandydatów na Moderatorów /KnM/
- Ponieważ zdecydowanie nie wypada głosować na samego siebie,to ja KnM - zagłosuję na...., ponieważ.....
Odważy się jakiś KnM ?


Zdecydowanie nie wypada głosować na samego siebie,to ja KnM - zagłosuję na..fin .., bo pasuje mi do roli moderatora ponieważ, jest spokojna, obecna, sumienna, pomocna.
:kwiatek:
Opolanko --> nie wiedziałem, że jeszcze chętni się zgłaszają, wybacz. 😉 Byłem przekonany, że to już koniec, a lepiej by wtedy było dać ten dzień więcej na głosowanie - zawsze to wszak więcej głosów.

Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
06 czerwca 2009 20:37
Tak jak ktoś pisał, Dodofon ma największe szanse, bo jest najbardziej znana na forum. Najgorzej będzie osobom, których Voltopiry nie znają.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
06 czerwca 2009 20:42
Grzegorzu, dni nawet było mniej, ale ponieważ jutro wyjeżdżam, to nie mogę zając się zrobieniem ankiety, więc zrobię to w poniedziałek rano 😉
Trzeba dać szanse wszystkim, aby mogli sie zgłosić.

jesli nie zglosi sie nikt nowy, to ja swoj glos dam ninevet.


Mam dokładnie takie samo zdanie  😉
trzynastka   In love with the ordinary
06 czerwca 2009 23:36
[quote author=zen link=topic=6521.msg269543#msg269543 date=1244268913]
jesli nie zglosi sie nikt nowy, to ja swoj glos dam ninevet.


Mam dokładnie takie samo zdanie  😉
[/quote]

:kwiatek: dziękuję
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
06 czerwca 2009 23:46
jesli nie zglosi sie nikt nowy, to ja swoj glos dam ninevet.


Ja już zdecydowałam. Mój głos jest dla ninevet
dobra laski, chill - będzie ankieta to pogłosujemy😉 jak każdy zacznie głosować w wątku to nie forum nie wyrobi;P
Wydaje mi się, że moderator powinien mieć długi staż w pisaniu! To naprawdę trudne - wczuć się w atmosferę forum. RV jest specyficzna - trzeba uważać na każde słowo; to pisanie (i reakcje na wpisy!) daje ogląd jak reagują użytkownicy, co jest "przyjęte" a co nie.
A swoją drogą, to burzliwych sporów jest teraz trochę mało  🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się