moderacja- nabór- czerwiec 2009

Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
04 czerwca 2009 16:11

Niekoniecznie moderatorstwo musi polegać  na ciągłym "sprzątaniu" wątków, przeklejanu, wklejaniu, zaklejaniu, łączniu, rozdzielaniu  - niech tam sobie żyją własnym zyciem - miejsca jest dosyć papieru się przecież żadnego nie marnuje.  Albo co gorsza poprawianiu błędów we wpisach (przecież to tylko forum a nie jakaś literatura piękna) .A za to jaka oszczędnośc czasu moderatorskiego.



te czynności sa niezbędne, żeby nie było burdelu, chamstwa, żeby łatwo się czytało i żeby łatwo było się odnaleźć. gdyby tego nie było mielibyśmy drugą voltahorse.

swoją drogą mało tych kandydatur tym razem...

edit: literówka
opolanka   psychologiem przez przeszkody
04 czerwca 2009 17:53
Nigdy nie twierdziłam, że jestem wzorcem czegokolwiek.
Jak pisałam wyżej, zostawiam wątek samemu sobie, a Tobie wysłalam PW.
😵 ręce opadają, opolanka duży minus za tą dyskusję. Jaką klasę pokazujecie, no po prostu jestem pod wrażeniem 🤔wirek:
Graba.   je ne sais pas
04 czerwca 2009 19:28
No tak, ale przecież mod jest tylko człowiekiem jak my wszyscy. I ma prawo stracić cierpliwość. Trochę wyrozumiałości 🙂
opolanka   psychologiem przez przeszkody
05 czerwca 2009 07:06
tak, straciłam cierpliwość, bo denerwuje mnie bardzo, gdy ludziom wydaje się, że robota tutaj to sama przyjemność i właściwie ogranicza się do zajrzenia na forum. Jak pisałam wyżej, jest tu sporo sprzątania, trzeba być na bieżąco, czytać wszystkie wątki. to pochłania dużo czasu. Nie uskarżam się, ale we dwie nie damy rady, bo każda z nas ma też życie prywatne. Swoją wypowiedzią nie chciałam nikogo urazić, cóż, tak wyszło. jeśli ktokolwiek poczuł się dotknięty, to przepraszam, ale nie było to moim celem. Gdy Aurelia odeszła, wszystkie jej obowiązki spadły na nas, a ona robiła ogrom pracy więc jest tego sporo.
Pozdrawiam ciepło.


Moi drodzy, dzięki za zgłoszenia chętnych. Przedłużamy czas zgłoszeń do poniedziałku 8 czerwca do godziny 15😲0 (dopiero wtedy mogę zrobić ankiete, ponieważ w niedzielę mnie nie ma)
.
Nie wierzysz Tomku w zdrowy rozsądek forumowiczów? 😉
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
05 czerwca 2009 08:47
a Tobie wysłalam PW

Jak wspomniałam wcześniej nie będę z tobą prowdzić dalej dyskusji w tej kwestii -  tym bardziej na PW. Wszystko co miałam Ci do powiedzenia powiedziałam.

ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
05 czerwca 2009 08:57
Moje nieśmiałe życzenie w kwestii modów jest takie by osoba taka była normalnie i po ludzku dobrze wychowana.

Nawet nieprzyjemne dla forumowiczów działania można wykonywać w 'białych rękawiczkach", nie powodować swoimi komentarzami, oddzywkami sytuacji konfliktowych.

Potrzeba jedynie tylko odrobinę wyczucia i zwyczajnej uprzejmości.

Jako przykład podam może restaurację i kelnerów tam pracujących. Co z tego że jakiś kelner zaiwania jak mały samochodzik jak przy tym jest nieuprzejmy dla gości, ordynarnie się oddzywa powoduje że u gości podnosi tymi oddzywkami ciścnienie. Co z tego że naprawdę szybko dostali to co chcieli jak musieli np. wysłuchiwać  kłótni, tyrad czy różnorakich niemiłych komentarz. Jak sądzę nikomu nie byłoby miło przebywać w takim lokalu.

I to też można odnieść do forum (jakiegokolwiek). Co z tego że dany mod jest naprawdę pracowity dwoi sie i troi (w jego mniemaniu) wykonując wuiele czynności nagorliwie nawet, na wyrost i właściwie niepotrzebnie - jeśli jest przy tym opryskliwy, niemiły, niesprawiedliwy oraz kłótniogenny. To przecież Mod ma za zadanie łagodzić konfliktowe sytuacje i niedopuszczać do niech - a nie je powodować.
EluPe -może przeklej swój wpis z ogłoszenia o naborze moderatorów -tutaj?
Własnie po to założyłam ten wątek. Szkoda,zeby Twój wpis zniknął.


A ja się zaczęłam zastanawiać i już sama nie wiem jakie wnioski wyciągnąć.
Moim zdaniem poziom re-volty, w porównaniu zniektórymi  innymi forami, jest wysoki.
Świadczy o nim między innymi liczba dyskutantów.
I być może na poziom ma wpływ taka dość surowa moderacja?
Jak uważacie?
To chyba dość ważne przy wyborze nowego Moderatora ?
Odnośnie uwag o dobrym wychowaniu -oczywiście się zgadzam.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
05 czerwca 2009 09:27
poziom re-volty, w porównaniu zniektórymi  innymi forami, jest wysoki

Taniu - zauważ że poprzednio Volta była takim  właśnie forum na wysokim poziomie, z dużą ilością użytkowników, z wartko toczącą się akcją. Na Voltopiry przeszła większość voltowiczów - stąd też ten wysoki poziom.

"Surowe moderowanie" nie sądzę by było jakimś szczególnym magnesem ściągających nowych użytkowników czy by nakłaniało do jakichś ciekawych acz burzliwych dyskusji.

Przeciwnie wielokrotnie ciekawi dyskutancji byli przez "surową moderację" z tego forum wypłaszani, dawano im do zrozumienia że są niemile widziani - a ciekawe dyskusje zamierały wskutek tego.
No właśnie dlatego pytam o opinie- bo nie mam zdania.
Jednak tutaj mniej jest takiej szarpaniny ,pyskówek .
A są tutaj tacy dyskutanci jak na przykład Tomek_J i ja -i dawniej paskudnie się tępiliśmy.
A tu mamy jakiś niepisany pakt o nieagresji.  😂
To chyba jednak zasługa sztywnych ram,poza które nie wypada wykraczać.
Mogę to w swoim imieniu napisać.
Ale rzeczywiście te ramy czasem uwierają .

Moon   #kulistyzajebisty
05 czerwca 2009 09:35
Jasne, że mod powinien cechować się wysoką kulturą osobistą, jednak nie popadajmy w paranoję, z drugiej strony nie może każdemu userowi w zad wchodzić, bo zrobi sie wielkie kółeczko wzajemnej adoracji. Jakiś szacunek i respektowanie zasad OBU stron powinno być.
Możem dziwna, ale ja nie wyczytałam żadnej złośliwości w poście Opolanki do EliPe.

Tak obserwując to w sumie z boku, to wydaje mi się, że niektóre osoby na siłę szukają zaczepki do obecnego grona modów, byleby wetknąć szpile i na siłę udowodnić jakie to jest fe i niesprawiedliwe.
Może samemu się zgłosić do konkursu? Aurelia była ta 'zua i niedobra', teraz macie szanse 'pomodować' i zobaczyć czym to naprawdę pachnie. Najłatwiej osądzać i ciągle narzekać...

I być może na poziom ma wpływ taka dość surowa moderacja?
Może. Jak dla mnie to tylko zaleta. I jak dla mnie, osobiście mod powinien był 'geriavitem', może nie umiejętnościami jeździeckimi (przecie wszyscy się uczymy ;-) ) ale wiekiem. Ot "moja prywatna halucynacja".  😎 😁


opolanka   psychologiem przez przeszkody
05 czerwca 2009 09:45
Dla porządku przypomnę, że mamy już kilka zgłoszeń, za które serdecznie dziękuję. Osoby, które chetne są objąc stanowisko Moderatora to:

Jadzka
ninevet
Allekonie
brzoskwinia
Wistra
fin
Dodofon
Może kandydaci na Moderatorów włączyliby się do tej dyskusji?
Dodofon znam osobiście i od dawna z forum. Twardy z niej zawodnik .
A Wistra z kolei ma takie miłe zdjęcie rumiane...
Popiszcie coś więcej o sobie.
Albo może zadajmy kandydatom jakieś pytania?
1. Gdybym był Moderatorem to trolla znanego z innych forów dyskusyjnych :
a) wywaliłbym od razu,zanim zrobi coś złego
b) obserwował pilnie i karał za pierwsze przewinienie
c) dałbym mu "czystą kartę " jak każdemu innemu dyskutantowi.
d) zapytałbym o opinię innych dyskutantów


2.Gdybym był Moderatorem i jako Dyskutant zaangażowałbym się w dyskusję osobiscie to:
a) zrezygnowałbym z udziału w dyskusji
b) starałbym się zachować obiektywizm mimo wszystko
c) wyraźnie odznaczał kolorem jaką rolę pełnię
d) wykorzystywałbym pozycję i tępił adwersarza też w innych wątkach


ps. troszkę tytuł zmieniłam na bardziej adekwatny chyba
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
05 czerwca 2009 10:17
3. Chcę być Moderatorem ponieważ:
a) mam dużo wolnego czasu
b) lubię mieć władzę i z niej korzystać
c) chcę by na forum panował ład i porządek
d) chcę by na forum panowala atmosfera sprzyjająca dyskusji
4. Rolę Moderatora forum najbradziej obrazuje porównanie do:
a) Kelnera,stewardessy
b) Oficera na żaglowcu
c) Ratownika medycznego
d) Pani przedszkolanki
e) Tresera tygrysów
f) Obserwatora przyrody


No? Pierwszy odważny? Kandydaci deklarowali,że są czytają wszystko pilnie. 🙁
Może kandydaci na Moderatorów włączyliby się do tej dyskusji?
Dodofon znam osobiście i od dawna z forum. Twardy z niej zawodnik .
A Wistra z kolei ma takie miłe zdjęcie rumiane...
Popiszcie coś więcej o sobie.
Albo może zadajmy kandydatom jakieś pytania?
1. Gdybym był Moderatorem to trolla znanego z innych forów dyskusyjnych :
a) wywaliłbym od razu,zanim zrobi coś złego
b) obserwował pilnie i karał za pierwsze przewinienie
c) dałbym mu "czystą kartę " jak każdemu innemu dyskutantowi.
d) zapytałbym o opinię innych dyskutantów


= dałabym czystą karte - ale z pilną obserwacją
dlaczego? - ludzie się zmieniają, potrafią się dostosować, czesto ludzie, którzy sa nielubiani mają duże doświadczenie w temacie - więc napomnienie by wypowiadali się merytorycznie - może zadziałać,
kazdy zasługuje na szansę



2.Gdybym był Moderatorem i jako Dyskutant zaangażowałbym się w dyskusję osobiscie to:
a) zrezygnowałbym z udziału w dyskusji
b) starałbym się zachować obiektywizm mimo wszystko
c) wyraźnie odznaczał kolorem jaką rolę pełnię
d) wykorzystywałbym pozycję i tępił adwersarza też w innych wątkach


bardzo trudne pytanie
nie mam zwyczaju wykorzystywać swojej pozycji itd. 
na pewno odznaczyłabym kolorem swoją pozycję - ale to dlatego by wiedziano, że jestem modem - a nie by nadać jakiś sobie jakąś przewagę
i oczywiście starałabym się zachować obiektywizm - nie wykluczam też rezygnacji w udziale z dyskusji


ps. troszkę tytuł zmieniłam na bardziej adekwatny chyba


4. Rolę Moderatora forum najbradziej obrazuje porównanie do:
a) Kelnera,stewardessy
b) Oficera na żaglowcu
c) Ratownika medycznego
d) Pani przedszkolanki
e) Tresera tygrysów
f) Obserwatora przyrody

No? Pierwszy odważny? Kandydaci deklarowali,że są czytają wszystko pilnie.


ha ha ha
TRESERA TYGRYSÓW

a tak poważnie - najbardziej mi się to kojarzy z OFICEREM NA ŻAGLOWCU


Cytat: ElaPe  Dzisiaj o 11:17:32
3. Chcę być Moderatorem ponieważ:
a) mam dużo wolnego czasu
b) lubię mieć władzę i z niej korzystać
c) chcę by na forum panował ład i porządek
d) chcę by na forum panowala atmosfera sprzyjająca dyskusji



odpowiedz C i D = łącznie
Dziękuję i brawa za odwagę .
Kto następny?
Dla porządku przypomnę, że mamy już kilka zgłoszeń, za które serdecznie dziękuję. Osoby, które chetne są objąc stanowisko Moderatora to:

Jadzka
ninevet
Allekonie
brzoskwinia
Wistra
fin
Dodofon


Tak sobie przeglądam wątek, i tak sobie mysle, ze dobrze by bylo, gdyby modem byl ktoś kogo forumowicze choc troche znają.
Allekonie zabłysnął spamem, z tego co widziałam,
z wymienionych znam 3 sztuki: ninevet, Dodofon i Wistre
i ktorąś z nich widzialbym na tym stanowisku 😀😉
uff.. jakie szczęście dodo, że się zgłosiłaś. Już myślałam, że nie będzie na kogo zagłosować :kwiatek:
1. Gdybym był Moderatorem to trolla znanego z innych forów dyskusyjnych :
b) obserwował pilnie i karał za pierwsze przewinienie

2.Gdybym był Moderatorem i jako Dyskutant zaangażowałbym się w dyskusję osobiscie to:
b) starałbym się zachować obiektywizm mimo wszystko

3. Chcę być Moderatorem ponieważ:
c) chcę by na forum panował ład i porządek

4. Rolę Moderatora forum najbradziej obrazuje porównanie do:
b) Oficera na żaglowcu

(zależy kto co rozumie jako oficera 😉 dla mnie oficer to ktoś, kto może zwrócić innym żeglarzom uwagę, ale tak jak oni wykonuje wszystkie prace pokładowe i jest posłuszny kapitanowi)

😉
trzynastka   In love with the ordinary
05 czerwca 2009 14:59
Chętnie odpowiem na tą ankietę ale moim zdaniem nie ma ona za wiele sensu.
Każdy wie, że jest jedna poprawna odpowiedź  (w sensie schematu a nie ilości zaznaczeń) i każdy to będzie powielał.
Każdy kto mnie kojarzy wie jaki poziom reprezentuje, jak często daje się ponieść emocjom, czy się nadaję czy też nie. Nie wydaje mi się żeby ankieta, którą prawdopodobnie wszyscy wypełnią podobnie coś zmieniła.

Gdybym była Moderatorem to trolla znanego z innych forów dyskusyjnych :
b) obserwowała pilnie

Tylko pół mi się wydaje sensowne ponieważ jest dokładny taryfikator kar i wg niego moderator powinien postępować niezależnie od tego czy ktoś trolluje lub trollował. Każdy się może zmienić a jeśli nie to typowy troll i tak bardzo szybko zapracuje na bana.
(oczywiście nie mówię o sytuacji w której użytkownik loguje się ponownie, bo poprzednie konto już ma zablokowane.)

.Gdybym była Moderatorem i jako Dyskutant zaangażowałbym się w dyskusję osobiście to:
b) starałbym się zachować obiektywizm mimo wszystko
lub
a) zrezygnowałbym z udziału w dyskusji

W zależności od sytuacji. Nie uniknie się łączenia użytkownika z funkcją jaką piastuje niezależnie od tego jakim kolorem operuje.

Chcę być Moderatorem ponieważ:
a) mam dużo wolnego czasu
c) chcę by na forum panował ład i porządek
d) chcę by na forum panowała atmosfera sprzyjająca dyskusji

Rolę Moderatora forum najbardziej obrazuje porównanie do:
żadne z powyższych.

Wyobraźmy sobie wielką korporacje, wielu menadżerów, szefów, pracowników różnych szczebli. Między nimi jest jakaś Pani która sprząta, te osobistości nie zdają sobie nawet sprawy z tego jak ma na imię sprzątaczka i, że ona jest . Jedyne co widzą jak przychodzą rano, że mają czyste i dobrze uporządkowane miejsce pracy.  Oczywiście nie chodzi mi o to żeby rola moderatora ograniczała się jedynie do funkcji sprzątającej jednak nie powinien być nadgorliwy i nazbyt widoczny. Oficer za bardzo kojarzy mi się z musztrą i jednak jakimś podporządkowaniem a moderator nie ma ustalać zasad i być ponad. Powinien jedynie pilnować by były stosowane.
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
05 czerwca 2009 15:05
mi ta ankieta nic nie mówi, nic nie wnosi

edit: w pytaniu "chce byc moderatorem poniewaz..."
chyba kazdy powinien zaznaczyc odpowiedz A
trzynastka   In love with the ordinary
05 czerwca 2009 15:07
[quote author=Diakon'ka link=topic=6521.msg269132#msg269132 date=1244210750]
mi ta ankieta nic nie mówi, nic nie wnosi
[/quote]

też tak uważam ale Tania zachęcała do wypełnienia to wypełniłam 🙂
życie i tak zweryfikuje wyniki.  😉
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
05 czerwca 2009 15:30
oczywiście że życie zweryfikuje.

Jednak jeśli mamy wybierać - to warto byłoby mieć przynajmniej minimalny wgląd w osobowość kandydatów - ukształtowany na podstawie ich wypowiedzi na  nawet najbardziej  "nicniewnoszące" czy "bezsensowne" pytania ankiety.
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
05 czerwca 2009 15:48
Ela nie wierzę  - uważasz, że możesz sobie wyrobić pogląd na osobowość na podstawie tak prostej ankiety?  🤔
już widać, że odpowiedzi są prawie identyczne. moim zdaniem lepiej byłoby już zadać pytania otwarte.

same wypowiedzi nieźle charakteryzują te osoby. ja mam już faworyta 🤣
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
05 czerwca 2009 16:02
nie, nie są identyczne w żadnej mierze.

Poza tym oprócz tego co czarno na białym widnieje to jeszcze dośc sporo można wyczytać spomiędzy - jak ktoś oczywiście  jest w stanie to odczytać.

moim zdaniem lepiej byłoby już zadać pytania otwarte

no to przecież je zadaj.
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
05 czerwca 2009 16:17
nie czuję takiej potrzeby - jak napisałam mam już faworyta  🤣
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
05 czerwca 2009 18:09
Ja tam nawet  nie myślę o zgłaszaniu się, bo do roli mod nie dorosłam i nie sądzę bym podołała 😁
no i myślę, że gro osób niechętnie by na to patrzyło :P

A faworytem mym jest Dodofon. Babka z jajem i werwą 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się