Zachodniopomorscy re-voltowicze:)

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
26 czerwca 2017 09:26
Odkupuję, bo flygirl mi go znalazła  :kwiatek:


W innym wątku pytałam  😁

Halo Szczecin!
Będę tam u was, ale dopiero za jakiś czas, pod koniec sierpnia, ale już dziś muszę wszystko wiedzieć!
Jak u was z komunikacją miejską? Ile kosztuje bilet i jak/gdzie można je nabywać? Co warto zjeść i czy z dworca daleko na Śląską?



A co ty będziesz robić na Śląskiej?
Na Śląskiej będę mieszkać, przez weekend będę tam wynajmować mieszkanie. To jest jakieś ścisłe centrum miasta? Bezpieczna okolica do włóczenia się po nocach?



Jeść warto w Nowym Browarze na przykład, podobno w Starej Komendzie - ja tam tylko piwo piłam, pyszne emoty327, w Hospudce jest fajnie, po czesku. I kurde w tym momencie nie pamiętam już żadnych knajp, jak mi się coś przypomni, to dam znać. lol


O czeska knajpa brzmi dobrze. A macie coś lokalnego co "must eat" lub "must see"?

A wracając do biletów macie tylko czasowe, nie macie jednorazowych? 🙂
Must eat zdecydowanie Aramia
Must see zdecydowanie Wały Chrobego i Bulwary Piastowskie
Zaleta są tanie taksówki. Bardzo tanie
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
26 czerwca 2017 10:44
Z jedzeniem to kwestia gustu. Mi Aramia zbytnio nie podeszła, ale za to polecę Ceglaną 😉

Jeżeli chodzi o komplet informacji o komunikacji miejskiej, to znajdziesz je tutaj: http://www.zditm.szczecin.pl/pasazer/bilety-i-oplaty,bilety-jednorazowe
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
26 czerwca 2017 11:27
Generalnie nie jadam owoców morza i wegańskich/wegetariańskich dań. A tak to jestem wszystkożerna 😁
JARA oo, moje rewiry 😀 Śląska jest w centrum więc wszędzie blisko, obecnie jest spokojną ulicą (ale tak z 5 lat temu to tam po zachodzie słońca wolałam nie chodzić 🤣 Patrole policji trochę ogarnęły towarzystwo...)

Co do restauracji to każdy poleci co innego bo ma inny gust i inną zasobność portfela , jak nie chcesz się bardzo oddalać od lokum to przy placu Grunwaldzkim masz Paprykarz jeśli lubisz ryby, blisko masz też na deptak Bogusława, tam jest mąka.bar (pizze i makarony), Krowa na Deptaku (burgery) i inne. Moje osobiste must eat to Lody Marczak na Rayskiego  😁 (ulicę dalej od Śląskiej) 
JARA, a jaką kuchnię preferujesz i co chcesz zobaczyć?
Aramia to kuchnia syryjska. Oryginalna tj prowadzona przez Syryjczyków. Ciekawa i oryginalna
Poza tym knajp są setki. Każda dobra. Ja osobiście najbardziej lubię kuchnię śródziemnomorską dlatego chętnie jadam na bulwarach w greckiej knajpie...
Weekend to zdecydownie za mało na Szczecin. W planie oglądania powinien być jeszcze Cmentarz Centralny (jeden z największych w Europie), Park Kasprowicza czy Różanka. Stare dzielnice willowe (Łękno i Pogodno), Muzea: Narodowe i Techniki, Centrum Przełomy, Filharmonia, sporo tego...

Aa lody od Marczaka zdecydowanie zjeść trzeba 🙂
Filharmonia, Bulwary i Jasne Błonia obowiazkowo 🙂

Z knajp - no jest kilka fajnych, co polecam:
http://bohema.szczecin.pl/
http://radecki.com.pl/
http://kathmandu.com.pl/
http://ceglana.pl/pl/home/ - zwlaszcza latem 😉

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
26 czerwca 2017 12:36
Powiem wam tak, nie jadę tam stricte turystycznie. Jadę tam na "zawody", jeszcze dokładnie nie znam formuły tych zawodów, ani dokładnego miejsca ich rozgrywania (ale będzie to na pewno spora część miasta), więc w ślepo podjęłam decyzję o wynajęciu lokum tam gdzie kółko pokazywało niemal sam środek miasta 😁
Przyjeżdżam w piątek późnym wieczorem, niestety pociąg z Wrocławia jedzie jakieś 5h albo i więcej. Generalnie sobota upłynie na mieście, ale raczej nie na zwiedzaniu. Natomiast w niedzielę jest "mission day" czyli 24 najbardziej charakterystyczne miejsca w Szczecinie, z czego ja muszę być w 12stu.

Cmentarz jest miejscem, w którym chciałabym być. Czy daleko jest od mojego noclegu?

A jeśli chodzi o kuchnie to jestem wielką fanką kuchni meksykańskiej i azjatyckiej. Jednak jeśli gdzieś jestem to zdecydowanie wolę próbować lokalnych pyszności. Dziewczyny ze Śląska poleciły mi dwa tygodnie temu bajgle, byłam, jadłam były pyszne! Kuchnia syryjska brzmi obłędnie, greckiej też nigdy nie jadłam!


O rany dziewczyny jesteście niezawodne!  🏇 😍 💘
Z oryginalnych kuchni jeszcze indyjska fajna. Knajpa nazywa się Bombay
A ze Śląskiej masz praktycznie wszędzie w miarę blisko... z tym że Szczecin jest spory zatem pojęcie odległości bywa względne 😉
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
26 czerwca 2017 13:44
Z typowo szczecińskich dań to nieśmiertelne paszteciki jeszcze przychodzą mi do głowy  😉

A tak w ogóle to...


JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
26 czerwca 2017 14:17
Serio macie frytkowego kebsa?  😜 💘
I czy te paszteciki to serio szczecińskie i ogólnodostępne? 🙂
Tak i tak 😉

To jest dopiero must eat 😀
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
26 czerwca 2017 14:53
Genialne!  😍 Już kocham Szczecin!  💘

martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
26 czerwca 2017 19:23
Hihi tak coś czułam, że to Ci może podpasować  😁
Szukam na już kowala, który dojedzie do Kołobrzegu. Niestety ten, którego wzywałam trzy lata temu już nie dojeżdża. Polecicie kogoś?  🙂
Wiecie może, czy są organizowane jakieś fajne szkolenia/kliniki w drugiej połowie sierpnia?
Ewentualnie, czy wiecie może gdzie można pojechać na tydzień na treningi w pakiecie z noclegiem najlepiej? Najlepiej ujeżdżenie lub ujeżdżenie plus skoki.
flygirl, ale z koniem? Bo z koniem u nas to do Filipa tylko chyba. Ew do Pani Kasi Milczarek (przy czym nie wiem czy ona bierze - z całym szacunkiem - amatorów). Ewentualnie do Smogolic - tam się da z noclegiem całkiem obok a stajnia i atmosfera boska.
Dziewczyny, jutro wybieram sie do Szczecina na zakupy. Potrzebuje kupic ciuchy na wesele dla siebie , meza i dziecka. Czy w Szczecinie jest jakies miejsce godne polecenia?  Jakis Outlet Center lub cos w tym stylu. W duzych centrach handlowych bylam ( w Kaskadzie i Galaxy ) i wiem co tam moge znaleźć 🙂
Gaga sprawa już 'raczej' (żeby nie zapeszyc) rozwiązana i nie mogę się doczekac. 😀
KaNie możesz spróbować w TkMaxx w Molo albo w Kaskadzie, ewentualnie Outlet Park, ale ja jakoś nigdy nie mogę tam nic znaleźć. Na twoim miejscu bym się skierowała do Outletu w Berlinie raczej.
flygirl
Widzialas kiedys jak wyglada niemiecka moda i ile kosztuje ? 😉  🙇
A poza tym dziekuje za info 🙂
KaNie - Ch Turzyn jak kiecke potrzebujesz, wcale nie gorsze niz w sieciowkach 🙂
Jakie niebo dziś macie???
Do soboty będziecie mogli oglądać Zorzę🙂
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
06 września 2017 19:56
W tej chwili w Szczecinie chmury i deszcz więc z oglądania raczej nici 🙁

Edycja bo jakoś po chińsku i nieskładnie napisałam  😵 😁
U nas to zawsze jak można coś oglądać, a czy to kometa czy zaćmienie czy zorza czy cholera wie co to zawsze muszą być chmury  😵  😁
Chciałabym wynająć przyczepę do przewozu konia w okolicach Szczecina, może wie ktoś gdzie mogła bym zadzwonić? Kto wynajmuje w tej okolicy?
Facella   Dawna re-volto wróć!
14 maja 2018 00:27
Odkopuje. Potrzebuję zakupić niezbyt wysokie buty i ewentualnie sukienkę na komunię, gdzie szukać w Szczecinie w miarę przyzwoitych cenach? Wiadomo sieciowki itd., ale może polecicie mi jakieś małe butiki czy coś takiego 🙂 nie znam Szczecina kompletnie, więc prosiłabym z nazwami ulic 😉
A potrzebne ci te buty takie tańsze na ten jeden raz, czy takie na dłużej?
Facella   Dawna re-volto wróć!
14 maja 2018 11:05
Są mi potrzebne ogólnie buty do sukienki, które założę i na komunię, ale też na co dzień... Za nie to mogę tak do 100 zł, a jak będą jakieś naprawdę świetne -  do 150 zł zapłacić. A sukienkę jak najtaniej, bo w razie czego pójdę w takiej, którą już mam.
Czy są jakieś stajnie w okolicy Ińska? W re-voltowym katalogu stajni tylko Łobez, a mi chodzi o coś blisko Ińska i tak bardziej w lesie, co by w teren pojechać.
Wyszukiwarka znajduje Fraitags Ranczo, ale nie wygląda to obiecująco. 😉
Julie Dobrkowski Zwierzyniec, mają stronę na fb, fantastyczne miejsce 😉 To jakieś 30km od Łobza, ~20km od Nowogardu,35km od Ińska
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się