Czy uwazacie ze moderator do sytuacji powinien sie zdystansowac??

trzynastka   In love with the ordinary
24 czerwca 2011 11:39
Pokaż paluszkiem proszę gdzie nazwałam Cię
ZMANIPULOWANYM GLUPKIEM, 

bo jestem bardzo ciekawa.

Wiesz nine wybacz gdybys uzyla znakow " " nie odezwalabym sie slowem.


wiesz, że słowo "cytat" znaczy to samo co "" ?  😂

Edit:
Ale, że czekaj, że przpraszam o aborcji też nie można rozmawiać ?!  🤔

w takim razie od jutra prowadzimy forum niemoralnie, samowolka tematy aborcja i te sprawy, owszem nam moze bedzie to odpowiadalo ale narazimy sie na krytyke publiczna bo sa normy i zasady ktorych najlepiej przestrzegac.


Kurde dziewczyno, zrób nam w takim razie listę tematów które Cie nie krzywdzą i nie rażą, ocenzurujemy forum i będziemy wszyscy do obrzydzenia poprawni. Ale póki forum nie ocenzurowano to....
Abrocja, harry potter, żel co jawi się na włosach  😎
I pomalowane na czerwono paznokcie.
mamuteq   .:Iść za marzeniem i znowu iść za marzeniem... :.
24 czerwca 2011 12:33
nine wybacz co moze mnie nie zdziwi, zdziwi na bank dzieci 18-  a na forum jest ich wiele. Spoko piszmy o aborcji , tak zaliczylas wpadke sio do gina i usun, katolik to "glupia owieczka" , na ateiste mona pluc i go obrzucac blotem, podejscie czysto edukacyjne. Wybacz jakby moje dziecko czytalo w dziecinstwie takie teksty to chyba bym zwatpila.
dworcika nic mi nie mow o kolorze czerwonym , z racji wieku zle mi sie kojarzy, jestem stara baba i mi wolno. Jedyny akceptowalny odcien to FERRARI  🥂
trzynastka   In love with the ordinary
24 czerwca 2011 12:49
Wybacz jakby moje dziecko czytalo w dziecinstwie takie teksty to chyba bym zwatpila.


Dzieci się wychowuje i pilnuje, jeżeli na ich światopogląd jest w stanie wpłynąć w większej mierze forum niż wychowanie rodziców to... smutne i żadna cenzura tego nie zmieni.
Nie próbuj ocenzurować całego forum, do telewizji też dzwonisz by nie puszczali określonych programów czy reklam, bo jakieś dziecko może to zobaczyć ?   😲
A takie bilbordy z reklamami na ulicach ? dzwonisz do producenta czy sama zrywasz jeśli dosięgasz?  😎

Pokaż paluszkiem proszę gdzie nazwałam Cię
[quote author=mamuteq link=topic=59832.msg1051623#msg1051623 date=1308908698]
ZMANIPULOWANYM GLUPKIEM, 

bo jestem bardzo ciekawa.
[/quote]

CZEKAM, bo skoro mam dostać bana, ostrzeżenie i siedem klapsów, to pokaż mi za co.
kujka   new better life mode: on
24 czerwca 2011 12:56
i niech jeszcze ktos napisze, ze D-button byl zlym pomyslem...  😂
kujka  🤣 nie byl  🏇

No wlasnie nie mamy jeszcze tematu o aborcji, a jest bardzo ciekawy i opinie zbierzemy bardzo rozne.
U nas w kraju aborcja nie jest nielegalna i dla mnie jest to troche niezwykle (dziwne?) ze kobieta nie moze decydowac o swoim zyciu prywatnym. 
trzynastka   In love with the ordinary
24 czerwca 2011 13:07
Przestaniecie mi psuć zabawę ?!  👿  😁


a co do tematu o aborcji to jestem na tak, bo ciekawy będzie i pełny kontrowersji 🙂
Tania,   jesteś wielka  🙇 👍
Czy autor określenia "zmanipulowany głupek" otrzymał kiedykolwiek wcześniej ostrzeżenie za obrażanie innych użytkowników? Czy ktokolwiek, który odebrał to personalnie zgłosił moderatorowi, że został obrażony?


Długo zastanawiałam się jakiego słowa użyć. Po namyśle wybrałam słowo "głupek". Myślę, że nie jest aż tak obraźliwe, żeby robić z tego aferę.
Nie uważam ludzi wierzących w duchy i demony za zbyt mądrych i tyle.  💃
Jeśli ktoś uważa, że jestem głupia, bo nie wierzę w boga, to ma do tego prawo. Mam to gdzieś.

A ankieta jest doprawdy wspaniała.
Przecież wynik można interpretować na tyle sposobów...
1) Tak, moderator powinien się zdystansować do tych (sytuacji,wypowiedzi,osób), z którymi się zgadza.
2) Nie, moderator nie powinien się zdystansować do tych, z którymi się zgadza.
3) Tak, moderator powinien się zdystansować do tych, z którymi się nie zgadza.
4) Nie, moderator nie powinien się zdystansować do tych, z którymi się nie zgadza.
😁
Tak sobie czytam - i chętnie zmieniłabym temat ankiety: Czy moderator forum jest zobowiązany do przestrzegania Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej"? Wg prawa - jest. I dozwalanie na szydzenie z jakiejkolwiek grupy społecznej podlega... penalizacji. Pewnie, że większość użytkowników może twierdzić inaczej, nawet ciekawa byłabym wyników 🙂
Jednak nas wszystkich obowiązuje Prawo. Moderatorów też. A Konstytucja jest prawem nadrzędnym względem Regulaminu (co moderator uważa). I to właśnie moderator może zostać pociągnięty do odpowiedzialności za pojawianie się treści i wypowiedzi niezgodnych z Konstytucją.
Czy nam się to podoba, czy nie.
mamuteq   .:Iść za marzeniem i znowu iść za marzeniem... :.
26 czerwca 2011 06:32
Halo amen to that! Myslalam z moje myslenie jest bledne, ale potwerdzilas dokladnie moj tok rozumowania kropka w kropke.  :kwiatek:
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
26 czerwca 2011 08:13
Tak sobie czytam - i chętnie zmieniłabym temat ankiety: Czy moderator forum jest zobowiązany do przestrzegania Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej"? Wg prawa - jest. I dozwalanie na szydzenie z jakiejkolwiek grupy społecznej podlega... penalizacji. Pewnie, że większość użytkowników może twierdzić inaczej, nawet ciekawa byłabym wyników 🙂
Jednak nas wszystkich obowiązuje Prawo. Moderatorów też. A Konstytucja jest prawem nadrzędnym względem Regulaminu (co moderator uważa). I to właśnie moderator może zostać pociągnięty do odpowiedzialności za pojawianie się treści i wypowiedzi niezgodnych z Konstytucją.
Czy nam się to podoba, czy nie.


oj halo,halo,widzę,że prawnik z Ciebie równie domorosły,jak i jeździec 😂

który to niby zapis konstytucji RP czy też KK mówi o tym,ze moderator czy też nawet właściciel strony odpowiada za wpis użytkownika na forum dyskusyjnym? 🤣

ja znam dwa takie przypadki - jeżeli moderator ów niezgodny z prawem wpis popełni lub jeżeli we wpis użytkownika się wmanipuluje czyt.edytuje go w jakikolwiek sposób.

w Polsce wszyscy są równi wobec prawa,ergo nie ponoszą solidarnej odpowiedzialności...
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
27 czerwca 2011 14:14
Ktoś nie tak do końca.
Właściciel strony/administrator odpowiadają za treści istniejące na forum. I choć (tu cytat z forum prawnego):
każdy ponosi odpowiedzialność za swoje czyny lub za to że czegoś nie zrobił a zrobić powinien...- to tak w skrócie... - po to są m.in. admini i moderatorzy żeby nie tylko pilnować "porządku" ale również przestrzegania prawa...

Jesli na stronie masz np. instrukcję skonstrułowania bomby ... i ty na podstawie tej instrukcji ją skonstruujesz to osoba która zamieściła tą instrukcję i admin (,że jej nie wykasował) mogliby odpowiadać za pomocnictwo do przeprowadzenia ewentualnego zamachu bombowego...



Ja się z poglądami mamuteq zupełnie nie zgadzam. Ale uważam, że z obrażaniem całych grup społecznych jest tak samo jak z obrażaniem personalnie konkretnych osób. Nie można ogłaszać wszem i wobec, że katolicy to głupki z wypranym mózgiem, ateiści to amoralni idioci, na warszawskiej Pradze mieszkają sami bandyci i złodzieje, a nosiciele HIV to pederaści  i ku*%# i jeszcze twierdzić, że się nikogo nie obraża, że ja tylko wyrażam swoje własne zdanie i mam do tego prawo.

Choć mam podejście podobne do Dworciki - jak ktoś twierdzi, że wszyscy ateiści są niemoralni i podli, to wzruszam ramionami, ale mnie to personalnie nie obraża, bo nie jest w stanie obrazić mnie wypowiedź na takim poziomie.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
28 czerwca 2011 07:33
moderator nie jest urzędnikiem,który odpowiada za przestrzeganie prawa przez innych.

administratora jak i moderatorów obowiązuje Ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną, z zapisów której wynika m.in.,iż:
wyłącza się odpowiedzialność administratora serwisu internetowego, który nie odpowiada za wpisy internautów, dopóki nie otrzyma urzędowego zawiadomienia lub nie uzyska wiarygodnej informacji o bezprawnym charakterze publikowanych treści. Najczęściej wygląda to tak, że jeśli serwis otrzyma zawidomienie od zainteresowanego, że jakiś wpis łamie prawo, to dopiero wtedy go usuwa.
dopiero nie dotrzymanie tego obowiązku,jest złamaniem ustawy.

wpisy na większości for, także rv,nie są moderowane przed ich opublikowaniem (pomijam wpisy moderowanych osób) - więc moderator nie ponosi odpowiedzialnośći za treść zamieszczanych przez uzytkowników postów.Moderator najpierw musi mieć wiedzę o bezprawnym charakterze wpisów, a po otrzymaniu zawiadomienia – nieusunięcie tych treści, skazuje go dopiero wtedy na odpowiedzialoność.
Halo amen to that! Myslalam z moje myslenie jest bledne, ale potwerdzilas dokladnie moj tok rozumowania kropka w kropke.  :kwiatek:

Twój tok rozumowania jest tak zawiły, że trudno dojść, o co ci właściwie chodzi i odnoszę wrażenie, że sama czasami się w nim gubisz..  🙄
Sformułowanie tematu ankiety jak dla mnie niejasne i tendencyjne.
mamuteq   .:Iść za marzeniem i znowu iść za marzeniem... :.
28 czerwca 2011 10:13
Bombal jednak sa tacy ktorzy rozumia moj tok rozumowania, i jakby nie bylo znacznie przewazaja nad tymi ktorzy "nie rozumieja"
w tym temaci nie mam nic do dodania, mnie interesuja jedynie statystyki. Pozdrowienia
Ja nie rozumiem. Religia, której tak zaciekle bronisz jest religią miłości bliźniego i wybaczenia.
A swoją postawą przeczysz temu, czego bronisz.
Pax,pax vobiscum.
😉
Hehe, a gdzie statystyki, które ukazują przewagę tych, którzy rozumia nad tymi, którzy "nie rozumieja" ?
Bo chyba nie jest to wynik tej ankiety?
>w tym temaci nie mam nic do dodania, mnie interesuja jedynie statystyki.
- czcze obietnice  😎
Również pozdrawiam  :kwiatek:
Statystyki miałyby sens, gdyby ankieta była sformułowana w jasny sposób i nie była wynikiem prywatnej krucjaty.
Ja nie rozumiem. Religia, której tak zaciekle bronisz jest religią miłości bliźniego i wybaczenia.
A swoją postawą przeczysz temu, czego bronisz.
Pax,pax vobiscum.
😉

Mnie to zawsze w katolikach zastanawia, te pokłady nienawiści i zawiści, czasem wściekłości. I niestety zniechęca.
Nawet tutaj przez kilka stron trzeba było autorkę tematu namawiać do nadstawienia drugiego policzka, bo sama nie widziała takiej potrzzeby. Czyli zupełnie inaczej niż nakazuje jej religia.
Na szczęście nie wszyscy są tacy.  :kwiatek:
Ja mam taki "wzorzec metra"
http://www.dwunastka.krakow.dominikanie.pl/
Ja jestem wychowana w religii katolickiej, jednak to, co usiłuje wszystkim wytłumaczyć mamuteq jest dla mnie po prostu śmieszne. KAŻDY ma prawo wyrazić własne zdanie - moderatorzy RÓWNIEŻ. Może i są zobowiązani do przestrzegania prawa, zachowywania kultury itp. jednak to nie oznacza, że jako UŻYTKOWNICY tego forum nie mogą wyrazić swojego zdania w mniej pochlebny (przez gorliwych katolików) sposób. Jeśli komuś np. nie podoba się sposób wypowiadania moderatora, jako osoby prywatnej, istnieje taki magiczny przycisk ignoruj. Ja, jako katoliczka, nie mam nic do postawy katiji wobec religii itp. Mi to tam rybka. Ona też jest człowiekiem i ma prawo wyrażenia swojej postawy w danej kwestii. Mamuteq widzi wiele obraźliwych (według niej) wypowiedzi UŻYTKOWNICZKI katiji. Ja tam nic obraźliwego nie widzę. Wyraziła swoje zdanie i tyle. Nie widzę w tym żadnych nieetycznych zachowań. A to, że mamuteq odbiera wszystko w sposób osobisty (a przecież katija napisała o WSPÓLNOCIE, a nie o konkretnej osobie). A odnosząc się do ankiety: nie za bardzo rozumiem jaki jest sens tego pytania, więc powstrzymuję się od głosu. Żeby pytanie było jasne i przejrzyste, radzę zmienić jego treść.
trzynastka   In love with the ordinary
28 czerwca 2011 11:20
mitery0322 - dla wyjaśnienia, katija nic nie napisała na religię, to inna użytkowniczka wyraziła swoją opinię w dosyć drastyczny sposób 😉
A, no właśnie, chyba Julie. Jednak to nie zmienia faktu, że moderator ma prawo do wyrażania własnego zdania w danej kwestii. A, że ktoś to odbierze jakąś wypowiedź (moderatora jako użytkownika forum, czy użytkownika, który nie jest moderatorem) zbyt pochopnie i za wszelką cenę będzie starał się dopasować to do siebie, to już chyba nie powinno od razu być powodem do zakładania osobnego wątku.
Chciałam właśnie podbić temat i wrócić do tematu poruszając kwestię, że uważam, że katija jako użytkownik katija i jednocześnie moderator katija nie wpływa pozytywnie na postrzeganie tego forum co pokazała swoimi wypowiedziami w innych wątkach, ale doszłam do wniosku że nie chce mi się uczestniczyć w kolejnej "pyskówce" - więc zamiast "edit" pozostawiam po sobie ten oto post. 🤔
[quote author=lets-go link=topic=59832.msg1211912#msg1211912 date=1323177251]
.. uważam, że katija jako użytkownik katija .... nie wpływa pozytywnie na postrzeganie tego forum [/quote]

No, ja bym powiedziała, że jest wielu użytkowników, którzy o wiele gorzej niż użytkownik Katija wpływają na postrzeganie tego forum. Czy proponujesz nowy punkt w świętym regulaminie na temat wyeliminowania użytkowników źle wpływających na postrzeganie forum?  🤣

A co konkretnie niepozytywnego wnosi do postrzegania użytkownik Katija?  😲
W którym wątku?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
06 grudnia 2011 13:34
Niestety w oczach wielu osób Katija kiedy zyskała funkcję moda straciła status użytkownika forum. I nie powinna udzielać się jako forumowicz, a tylko sprzątać śmietnik.
[quote author=lets-go link=topic=59832.msg1211912#msg1211912 date=1323177251]
.. uważam, że katija jako użytkownik katija .... nie wpływa pozytywnie na postrzeganie tego forum


No, ja bym powiedziała, że jest wielu użytkowników, którzy o wiele gorzej niż użytkownik Katija wpływają na postrzeganie tego forum. Czy proponujesz nowy punkt w świętym regulaminie na temat wyeliminowania użytkowników źle wpływających na postrzeganie forum?   🤣

A co konkretnie niepozytywnego wnosi do postrzegania użytkownik Katija?   😲

[/quote]

Tylko że "wielu użytkowników" nie reprezentuje forum poprzez bycie moderatorem.  🤔
[quote author=lets-go link=topic=59832.msg1211966#msg1211966 date=1323179321]
Tylko że "wielu użytkowników" nie reprezentuje forum poprzez bycie moderatorem.  🤔
[/quote]

Ale ja nie o to pytam. Nie pytam o Katiję-moderatora tylko Katiję-użytkownikaKatija-użytkownik reprezentuje tylko i wyłącznie siebie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się