Czy uwazacie ze moderator do sytuacji powinien sie zdystansowac??

No ok, ale moderator uważa, że jego zdaniem nie zostały przekroczone granice moralności. Nie wydaje mi się, żeby to było argumentem za tym, że nie jest zdystansowany. MA SWOJE ZDANIE. Jak sobie wyobrażasz moderatora, który jest człowiekiem a nie maszyną, ktory nie miałby własnego rozumu i własnego zdania? 🤔
trzynastka   In love with the ordinary
23 czerwca 2011 18:28
zmanipulowanym glupkiem sie nie czuje


Nie czujesz, oby na pewno ? To o co tu się rzucasz skoro to Ciebie nie dotyczyło ?

I pytanie do Ciebie jako do założycielki ankiety. Wyjdzie, że moderator powinien być obiektywny i co ?
Katija z Wawrkiem mają ustąpić ze stanowisk ? Rzucić się pod pociąg czy zrobić "ahaaa ! " i moderować dalej po swojemu ?  😂
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
23 czerwca 2011 19:15
a ja chyba domyślam się o co chodzi mamuteq.
od dłuższego czasu miałam to napisać książka skarg i wniosków ale skoro już tu jestem.. chodzi o ogólną kulturę wypowiedzi, coraz więcej wypowiedzi z przekleństwami, nazwania jakiejś grupy debilem czy głupkiem pojawia się na RV.
nie ma tutaj szacunku do drugiej osoby, i kulturalnej wypowiedzi.
mamuteq chyba o to chodzi że Julie odnośnie to jak określiła kościół i osoby wierzące, a nie to że napisała ze jest nie wierząca i w to nie wierzy.
bo co innego jest napisać " nie jestem wierząca i nie wierze w to" a co innego " tylko banda kretynów wierzy w Boga"
katija
obrazanie to dla mnie powiedzenie "ty idioto" a nie okreslenie danej grupy spolecznej idiotami. wyrazajac wlasne zdanie nikogo nie obrazasz, robiac przytyki presonalne, juz tak
dla mnie nie ma tu różnicy, nazwę kogoś idiotą bo chodzi do kościoła takie samo ma znaczenie jak "Ci co chodzą do kościoła są idiotami", tak czy siak dotyka tej osoby która chodzi do kościoła. poza tym gdzie tu kultura wypowiedzi zapisana w regulaminie?
idąc tym tropem nie mogę Ci powiedzieć ze jesteś "rudą kur*ą" ale " wszystkie panienki z rudymi włosami to kur*y" już tak? przecież tak samo Cie to dotknie czy to bezpośrednio do Ciebie czy też ogólnikowo dotyczy Ciebie czyż nie?

co do tematu wątku, uważam że moderator powinien się zdystansować do sytuacji która ma ocenić przy swojej pracy, natomiast jako użytkownik może pisać co sobie chce tak jak inni użytkownicy byle by było to z kulturą i nie obrażało innych użytkowników
I w tym sedno Solina! Chodzi własnie u kulture wypowiedzi i wspólny szacunek.
Parę razy to zaznaczałam,ze nie problem kogoś obrzucić słowami potocznie uznanymi za obelżywe.Ale jaki klimat forum wtedy osiągnie.....
Katija nie wie co znaczy pojęcie "słowa potocznie uznanego za obleżywe", nie umie równiez interpretować art.Kodeksu Karnego. Jest dla mnie moderatorem niekompetentnym i tendencyjnym. Albo chce sie obrzucać gnojem,albo pełnić funkcje moderatora.
mamuteq   .:Iść za marzeniem i znowu iść za marzeniem... :.
23 czerwca 2011 20:58
[quote author=mamuteq link=topic=59832.msg1050716#msg1050716 date=1308849755]
zmanipulowanym glupkiem sie nie czuje

Nie czujesz, oby na pewno ? To o co tu się rzucasz skoro to Ciebie nie dotyczyło??
[/quote]
Nie wiem czy ty czytasz czy obrazki ogladasz?? wybacz twoje ulubione chyba powiedzenie a na Technicznym sadzisz sie conajmniej jak moderator. Na tym komentarzu poprzestane bo nawet szkoda zachodu.
Mandi, Solina  :kwiatek: co poniektorzy maja klopoty z czytaniem tudziez logicznym rozumowaniem.
To o co tu się rzucasz skoro to Ciebie nie dotyczyło ?
wlasnie moglabym zadac tobie kochana to pytanie, bo uwierz cala nagonka jest na moja wiare, wiec jakby nie bylo mnie to dotyczy.
odnosnie zmanipulowanego glupka - wybacz dziecko nie zycze sobie wogole zebys tak wypowiadala sie w moim imieniu.  Teraz to nie mi ublizasz ale sobe wystawiasz wizytowke. Tyle w temacie.
Teraz katija unoszac sie honorem, jak sobie dzis dala ostrzezenie bo zasluzyla to powinna dac je i tobie, no chyba ze nie dostaniesz bo przeciez wy to "k w a". Co wolno jednym innym nie "rusz". Az jestem ciekawa jak pani moderator sie teraz sie zachowa  🥂 pokaze klase?? jak byc konsekwentnym to byc konsekwentnym.
Rzucić się pod pociąg czy zrobić "ahaaa ! "
wiesz co dobra rada wydoroslej i spadnij na ziemie, nie bujaj w oblokach. Jakbys czytala to juz w 1 poscie napisalam ze do moderacji Wawrka nie mam zupelnie nic, ale widzisz czytasz to co ci czytac wygodnie a wyciagasz wnioski takie jakie ci sa wygodne. Czasami KWA szkodzi ... bo czlowiek zachowuje sie jak "zmanipulowany glupek."
pozdrawiam imienniczke...
"zmanipulowany głupek" przechodzi bez echa,ale " jesteś głupia" wiąże się z uciszeniem-brawo.
trzynastka   In love with the ordinary
23 czerwca 2011 22:02
Na tym komentarzu poprzestane bo nawet szkoda zachodu.


No i szkoda, że wytrzymałaś tylko pół godziny w tym postanowieniu.

Az jestem ciekawa jak pani moderator sie teraz sie zachowa  🥂 pokaze klase?? jak byc konsekwentnym to byc konsekwentnym.


No Katija zachowaj się jak na moda przystało i daj mi ostrzeżenie, za zacytowanie wypowiedzi.. 😀  😂

I pytanie do Ciebie jako do założycielki ankiety. Wyjdzie, że moderator powinien być obiektywny i co ?
Katija z Wawrkiem mają ustąpić ze stanowisk ? Rzucić się pod pociąg czy zrobić "ahaaa ! " i moderować dalej po swojemu ?  😂


I ponawiam pytanie, bo tak się zamotałaś i rozgorączkowałaś, że zapomniałaś odpowiedzieć  😎
Czy autor określenia "zmanipulowany głupek" otrzymał kiedykolwiek wcześniej ostrzeżenie za obrażanie innych użytkowników? Czy ktokolwiek, który odebrał to personalnie zgłosił moderatorowi, że został obrażony?
Na te same pytania proszę odpowiedzieć w kwestii autora tekstu "jesteś głupia".
wrotki byl wielokrotnie karany za obrazanie innych uzytkownikow. ba, nie przypominam sobie, aby mial ostrzezenie za cokolwiek innego. w dodatku byl w trakcie trwania ostrzezenia rowniez za obrazanie. julie nigdy karana za cos takiego nie byla, jedyne ostrzezenie, to za duzo zdjec w ogloszeniu. w dodatku jedno bylo personalnym obrazaniem, a drugie byc moze niefortunnym, ale wyrazaniem wlasnej opinii na dany temat i ja owszem, widze miedzy tymi zachowaniami roznice. rowniez moralna. i roznice jesli chodzi o intencje piszacego.
mamuteq, pozostaje ci zwrocic sie do drugiego moda, o rozstrzygniecie sprawy.
SSM zostalo zamkniete, a techniczne to nie miejsce na dyskusje z moderacja.
howgh.
mamuteq   .:Iść za marzeniem i znowu iść za marzeniem... :.
24 czerwca 2011 06:55
Bogdan Dworcika w pelni sie zgadzam...  :kwiatek: wrotek zostal uciszony zobaczymy jak moderacja z nine sie zachowa.  😎 jedni moga inni nie?? czyzby ku temu wszystko zmierzalo??
Czy autor określenia "zmanipulowany głupek" otrzymał kiedykolwiek wcześniej ostrzeżenie za obrażanie innych użytkowników? Czy ktokolwiek, który odebrał to personalnie zgłosił moderatorowi, że został obrażony?

jak widac jeden mod "umyl rece"  😀 czyli pani moderator sama sobie wystawila opinie ze na moda sie nie nadaje.. Mandi wiesz od teraz podzielam twoje zdanie  :kwiatek:
No Katija zachowaj się jak na moda przystało i daj mi ostrzeżenie, za zacytowanie wypowiedzi.. 😀  😂

po 1 nikt wczesniej nie uzyl tych slow, sa to twoje slowa, nikt wczesniej nie zwrocil sie do mnie bezposrednio chocby w podobnym kontekscie. Wiesz nine wybacz gdybys uzyla znakow " " nie odezwalabym sie slowem. Traz za obraze osobista i publiczna jezeli katija umyla rece zglosilam cie do 2 moda.
Nine wybacz nie odpowiem na twoje pytanie, wogole uwazam ze dyskutujac z toba znizam sie do twojeo poziomu.
mamuteq, pozostaje ci zwrocic sie do drugiego moda, o rozstrzygniecie sprawy.

tak tez zrobilam  😎
Odpowiadając na pytanie z tematu wątku:
- ja też miewałam wątpliwości czy Moderator może uczestniczyć w dyskusjach na pełnych prawach.
I wtedy odpowiedziano mi,że owszem, może . Sprawy dotyczące moderacji pisze innym "atramentem".
Na pewno taka podwójna rola jest trudna. Czasem emocje wezmą górę.
Jednak w opisywanym przypadku Moderator nie nadużył swoich uprawnień .
Nie zbanował/ ukarał przeciwnika w dyskusji.
A gdyby tak zrobił, byłoby to naganne.
Proponuję uznać, że jakiś demon na chwilę wszystkich opętał. I pogodzić się.  :kwiatek:
mamuteq   .:Iść za marzeniem i znowu iść za marzeniem... :.
24 czerwca 2011 07:27
wiesz Tania w czesci sie z toba zgodze.. w takim razie od jutra prowadzimy forum niemoralnie, samowolka tematy aborcja i te sprawy, owszem nam moze bedzie to odpowiadalo ale narazimy sie na krytyke publiczna bo sa normy i zasady ktorych najlepiej przestrzegac.
Wiem, że są normy. Wiem.
Tylko obraził cię użytkownik, nie Moderator.
Tak jakby INNA osoba.
Chodzi mo o to,że Moderator może brać udział w dyskusji-jak tam uważa.
Licząc się z konsekwencjami . Takimi jak dla zwykłego użytkownika.
Stąd zaznaczyłam, że odpowiadam na pytanie zawarte w temacie wątku.
mamuteq   .:Iść za marzeniem i znowu iść za marzeniem... :.
24 czerwca 2011 07:40
w takim razie zle cie odebralam  :kwiatek:
Przepraszam, że pytam, ale chyba przeoczyłam - gdzie użytkownik, ktory pełni funkcję moda obraził mamuteq?
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
24 czerwca 2011 09:34
Teraz jeszcze do tego dołączyło zamykanie wątków wg widzimisię moda. 😲 🤔wirek: 🙄 pod hasłem "bo wątek jest o niczym"  🤔
mamuteq   .:Iść za marzeniem i znowu iść za marzeniem... :.
24 czerwca 2011 10:37
Dworcika co do osoby Katji nie mam zastrzezen jedynie do sposobu moderowania, jesli juz moderator pozwala na publiczne besztanie uzytkownikow to wybacz.
mandi, nie uwazam, ze mozemy sie wyzywac i ponizac.  
najwyrazniej jednak zostalam zwyzywana i ponizona, sprawe zglosilam tobie i 2 moderatorowi, ty formalnie na oczach uzytkownikow olalas lamanie regulaminu i "umylas raczki". Wiesz szybko zmieniasz poglady, tak jak ci wygodnie.
Pytałam o to, co napisała Tania. Dzięki za wyjaśnienie.
Dworcika co do osoby Katji nie mam zastrzezen jedynie do sposobu moderowania, jesli juz moderator pozwala na publiczne besztanie uzytkownikow to wybacz.


No i ma ostrzeżenie.Tak jak chciałaś. Nie trzeba dodatkowo ukrzyżować.
Dworcika - napisałam tak, bo mamuteq wydał mi się osobiście urażony.
Możliwe, że się mylę.
mamuteq   .:Iść za marzeniem i znowu iść za marzeniem... :.
24 czerwca 2011 10:44
[quote author=mamuteq link=topic=59832.msg1051609#msg1051609 date=1308908261]
Dworcika co do osoby Katji nie mam zastrzezen jedynie do sposobu moderowania, jesli juz moderator pozwala na publiczne besztanie uzytkownikow to wybacz.


No i ma ostrzeżenie.Tak jak chciałaś.[/quote]
nie Taniu nie czuje sie urazona przez Katije, a ostrzezenie katija sobie przyznala za ciagniecie off topa. Jak widac nie do konca znasz sytuacje. Jedyna osoba ktora mnie osobiscie urazila to ninevet nazywajac mnie ZMANIPULOWANYM GLUPKIEM,  a katija pomimo zgloszenia nie zrobila z tym nic. ot to - to jest wzorowy moderator?? albo jestem modem konsekwentnym albo zwyklym uzytkownikiem.
nie czuje sie z tym lepiej ze przyznala sobie ostrzezenie, uwierz  🙄
Myślałam,że ostrzeżenie za poruszoną przez Ciebie sprawę.
Nie twierdzę, że masz czuć się lepiej.
Jednak możesz wybaczyć. Tak po chrześcijańsku.
Niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce.
św. Paweł z Tarsu
mamuteq   .:Iść za marzeniem i znowu iść za marzeniem... :.
24 czerwca 2011 10:51
Tania katija przyzwala na besztanie mnie publicznie, wymagasz zebym jak Jezus nadstawila 2 policzek??
Tania katija przyzwala na besztanie mnie publicznie, wymagasz zebym jak Jezus nadstawila 2 policzek??

Nie wymagam. Coś Ty? Czego ja mogę wymagać?
Radzę. To przynosi ulgę.  :kwiatek:
No i jest jedną i istotnych podstaw religii, w której obronie, jak zrozumiałam stawałaś?
mamuteq   .:Iść za marzeniem i znowu iść za marzeniem... :.
24 czerwca 2011 10:57
masz racje odpuszczam, teraz jestem tylko zainteresowana jak zareaguje moderacja. Notabene o sytuacji powiadomilam rowniez administratora, tez przeciez ma prawo wiedziec ze na jego forum uzytkownicy sa besztani publicznie bez zadnej inicjatywy "pilnujacych porzadku".
masz racje odpuszczam, teraz jestem tylko zainteresowana jak zareaguje moderacja. Notabene o sytuacji powiadomilam rowniez administratora, tez przeciez ma prawo wiedziec ze na jego forum uzytkownicy sa besztani publicznie bez zadnej inicjatywy "pilnujacych porzadku".

Odpuszczasz czy przebaczasz?
😉
A w nadstawianu drugiego policzka jest wielka mądrość.
mamuteq   .:Iść za marzeniem i znowu iść za marzeniem... :.
24 czerwca 2011 11:03
A w nadstawianu drugiego policzka jest wielka mądrość.

tania wiesz swiete slowa... tak zakoncze ze swojej strony  :kwiatek:
http://mateusz.pl/ksiazki/chpo/chpo4-07.htm
Takie znalazłam o policzku.
I cieszę się, że przebaczyłaś.  :kwiatek:
I też już kończę.
mamuteq, gwoli ścisłości - besztanie to nie to samo, co obrażanie.
mamuteq   .:Iść za marzeniem i znowu iść za marzeniem... :.
24 czerwca 2011 11:19
dworcika wybacz ze cie zignoruje...
Tania wiesz ty to masz klase, wole podciagac sie do kogos takiego jak ty niz staczac sie po rowni pochylej...
To nie było złośliwe. Po prostu nie zauważyłam nigdzie, by ktoś Cię strofował.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się