calkowita edycja posta

Tak z ciekawosci sie zapytuje moderatorow jak to jest z tzw calkowita edycja posta. Dzisiaj pawel_asola zostal uciszony za takowa ale kiedy czytalam wyedytowana wersje pod nim nie bylo jeszcze dalszej dyskusji (pierwszej wersji w ogole nie zdazylam zobaczyc). Wnioskuje ze scenariusz byl taki ze napisal cos tam, kliknal wyslij i za niedlugi czas zmienil zdanie i posta wyedytowal ale w sposob nie zaklocajacy dyskusje, bo dalszej dyskucji nie bylo.

Z regulaminu:
"4. Na forum zabrania się:
(...)
c) całkowitej edycji postów, lub zmiany treści w sposób zakłócający dyskusje."


Czy to znaczy, ze z kliknieciem "Wyslij" slowo sie rzeklo, czy tez jest moze jakis czas litosci w ktorym mozna sie wycofac (a ktory w tym przypadku byl przekroczony) ?
trzynastka   In love with the ordinary
08 czerwca 2011 11:59
Nie ma litości.
Głowy nie dam, bo by się zaraz jakieś larum podniosło, ale o ile dobrze pamiętam (a zdaje się, że tak), to ja nie dawałam nigdy uciszenia za całkowitą edycję, jeśli pod edytowanym postem nie było dalszej dyskusji. Dawałam chyba zwykłe ostrzeżenie, ew. moderowaną w takiej syt.
,
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
10 czerwca 2011 01:14
no ok, ale np w ogłoszeniach 😉 ? sprzedałam, edytuję nie ma...to nie zakłoca dyskusji przecież?
duunia, w ogłoszeniach chodzi o to, żeby nie edytować ogłoszenia wycinając tekst "do zera", a go przekreślać lub pisać, że nieaktualne czy coś takiego (treść zostawiać). Celem takiego zabiegu ma być zapobieganie dublowania ogłoszeń. Zdarzają się cwaniacy, którzy próbują swoje ogłoszenia wstawiać co stronę, więc poprzednie kasowali, żeby nie można było udowodnić dubla.
dokladnie, bylo takich osob troche, stad teraz dostaja ostrzezenia za to. ale w ogloszneniach dostaja zwykle ostrzezenie, nie uciszenie. chyba, ze ktos robi to nagminnie.
co do calkowitej edycji- edycja edycji nie rowna. czasem ktos zglasza, ze jakis uzytkownik edytowal posta i wyrzucil np za duze zdjecia. za to nie dostanie ostrzega przeciez. ale jesli ktos napisal ty debilu, a potem to edytowal, nawet jesli nie mialo to wplywu na dalszy ciag, to czy nie powinien ponosic odpowiedzialnosci za swoje wpisy? przy pisaniu posta wystarczy pomyslec, a potem nie trzeba bedzie go edytowac.
ale jesli ktos napisal ty debilu, a potem to edytowal, nawet jesli nie mialo to wplywu na dalszy ciag, to czy nie powinien ponosic odpowiedzialnosci za swoje wpisy? przy pisaniu posta wystarczy pomyslec, a potem nie trzeba bedzie go edytowac.

Czy to ma sens? Ktos robi cos "be" potem sam sie poprawia i zostaje ukarany nie za to ze zrobil "be" tylko za to ze sie sam poprawil.
To troche nie po chrzescijansku karac grzesznika za zrozumienie swojej winy i poprawe 😉
bobek, wyzej napisalam, ze za poprawianie sie ostrzezenia nie ma. jest za chwiejnosc emocjonalna.
ostrzezenia tez nie dam jesli ktos przypadkiem zdubluje posty, ale przeniesie tresc do jednego, w drugim napisze, ze przypadkiem zdublowal, i jescze zglosi post nizej z komentarzem, ze wyzej jego dubel do skasowania (tak, sa tacy co tak robia, i naprawde ulatwiaja sprawe). ale skoro najpierw piszez do kogos "ty debilu" a potem to edytujesz, to musisz sie liczyc z tym, ze sporo osob zdazylo to przeczytac.
Troche sie juz pogubilam czy rozmawiamy o konkretnym przypadku pawla czy ogolnie. Jezeli pawel zostal ukarany za obrazanie innych to rozumiem, moze ja jestem troche za liberalna. Jednak bylo napisane, ze za calkowita edycje posta.

Jezeli zostal ukarany za calkowita edycje posta, podczas gdy nie mialo to wplywu na dyskusje to patrz moj post wyzej. Zmierzam do tego, ze jezeli skasowany post byl regulaminowy to moze mozna byloby mu darowac ?
bobek, stad wlasnie pawel dostal kare duzo krotsza niz zwykle za calkowita edycje. on to wie bo wyjasnialismy. ty nie bo to ciebie nie dotyczy.
Dotyczy wszystkich uzytkownikow forum, bo wszyscy sa przez was moderowani, a z regulaminu wprost nie wynika.
[quote author=REGULAMIN]
6. W wypadku rażącej sprzeczności z regulaminem admin bądź moderatorzy mają prawo użyć środków ostrzegawczych:
a) ostrzeżenie,
b) wypowiedź moderowana,
c) uciszenie,
d) ban.
Decyzję o wadze przewinienia i stosownej kary podejmuje moderator na podstawie własnego uznania.[/quote]
To wiem. Pytanie co jest przewinieniem.

"4. Na forum zabrania się:
(...)
c) całkowitej edycji postów, lub zmiany treści w sposób zakłócający dyskusje."


Z regulaminu nie wynika, czy przewinienem jest "całkowita edycja postów w sposób zakłócający dyskusje" i "zmiana treści w sposób zakłócający dyskusje"
czy tez "kazda calkowita edycja postow" i "zmiana treści w sposób zakłócający dyskusje".

Tak na zdrowy rozum jezeli calkowita edycja nie zakloca to po co ja karac.
delta   Truth begins in lies.
11 czerwca 2011 20:43
bobek,  a zauważyłaś, że między "całkowita edycja posta" a "zmiana..." jest postawione LUB? czyli że uciszenie można dostać za jedno z dwóch części tego podpunktu.



Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się