Aktualności: UWAGA! Niedługo zostanie uruchomiona nowa wersja forum, lepiej przystosowana do obecnych czasów wink
Nastąpi zmiana sposobu logowania, od teraz będzie trzeba używać adresu e-mail do logowania.
Proszę sprawdź swój adres w linku profil, aby uniknąć problemów z logowaniem!

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: Kącik folblutów

poprzednia następna
Strony: 1 ... 287 288 [289] Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: Kącik folblutów  (Przeczytany 1121882 razy)
krwawa mery

« #8640 : Kwiecień 04, 2021, 14:06:29 »
Odpowiedz cytując
Cześć Dziewczyny, wybaczcie, że wyskakuje jak Filip z konopi, ale gdzie w Wlkp można kupić folbluta? Najchętniej interesowałaby mnie klacz 2 letnia, taka co przerośnie 160 cm i oczywiście zdrowa. Czy w tej okolicy są jakieś hodowle, nie licząc SK Iwno i Golejewka? Z góry dziękuję za informację
#link
czeggra1

« #8641 : Kwiecień 04, 2021, 15:38:26 »
Odpowiedz cytując
Drogi kąciku! Najlepsze życzenia świąteczne! Zdrowia dla humanoidów wink i koniowatych!
Dobrze jest czytać wieści od Was!
U nas wszystko w porządku, jeździmy sobie. NIe wiem, kiedy minęło 11 lat od jego 4. urodzin :S
Nawzajem duży uśmiech!
halo, to Twój to jeszcze smarkacz wink. 15 lat to siła wieku w końcu uśmiech.

Duśka z dzisiejszej kliniki gimnastyki:

#link
halo

« #8642 : Kwiecień 04, 2021, 17:03:38 »
Odpowiedz cytując
czeggra1, Fajna Duśka!

(a mojemu, wiele na to wskazuje, to jeszcze ze 3 lata brakuje do siły wieku uśmiech)
#link
Człowiek kulturalny musi dojść do najwyższego artyzmu w trzech rzeczach: chodzeniu po mieście, ujeżdżaniu konia i elokwencji.
L. Alberti.
Dużo, dużo łatwiej wyrządzić krzywdę człowiekowi czy zwierzęciu niż ją Naprawić.
czeggra1

« #8643 : Kwiecień 04, 2021, 19:25:39 »
Odpowiedz cytując
halo, czyli masz projekt na przyszłe 3 lata ( i dłużej) uśmiech. Planujecie jakieś starty w tym roku?

GwiazDuśka bardzo się stara. Ona nie ma ani ciała, ani talentu - tylko chęci i zawsze daje z siebie więcej niż 100%. Po płaskim też.  Utrzymywanie ją w sprawności fizycznej to kupa roboty i starań, ale warto, bo jest bardzo wdzięcznym zwierzakiem uśmiech.
#link
Sonkowa

« #8644 : Kwiecień 04, 2021, 20:02:00 »
Odpowiedz cytując
halo młodzieniaszek jeszcze z niego!
U nas miały być roczne wakacje ale plany tak się pozmieniały, że odpalamy się na sezon!  konik Mam nadzieję, że się uda. Przez lokalizacje powraca nasz stary problem czyli transport... wszystko mega daleko, mało kto jezdzi. Ale zobaczymy, będziemy kombinować. Trener jest, cross w stajni jest. Będziemy działać uśmiech
#link
halo

« #8645 : Kwiecień 06, 2021, 01:33:25 »
Odpowiedz cytując
Jasne że mam plany! Nie bardzo chcę pisać, żeby potem "dziwne siły wyższe" się nie śmiały :S, tfu.
Na razie nasz plan B nie uległ zmianie. Dążymy do "głupich" 60% w MR, jeśli się uda - to potem do 62 (to jest, jak sądzę, nasz możliwy maks).
Jeśli ktoś myśli, że to phi - to niech pojedzie Intermediare na OTTB, w konkurencji z "normalsami".
Byliśmy blisko rok temu, bo na czworobokach ocenianych bardzo się zbliżył, i miałam wystartować za 2 tyg., ale tych zawodów już nie było smutek,
a z powodów wiadomych zdecydowaliśmy nigdzie z końmi nie jeździć smutek
Teraz, jeśli ruszą zawody - mają być u nas co i raz.
"Przyszły" do nas Warunki Treningowe i Startowe z prawdziwego zdarzenia, luksusowe.
Ja, zwyczajnie, "nie trafiłam (z nim) w czas". Nie bardzo miałam gdzie startować, bez ciągania konia daaaleeeko.
W związku ze świetnym placem mam ogromne nadzieje, tylko nie chcę zapeszać.
A że powstaje także kros, taki dla młodych - to sobie nieśmiało myślę, że małe LL jeszcze sobie pojedziemy? Ku rozrywce.
#link
Człowiek kulturalny musi dojść do najwyższego artyzmu w trzech rzeczach: chodzeniu po mieście, ujeżdżaniu konia i elokwencji.
L. Alberti.
Dużo, dużo łatwiej wyrządzić krzywdę człowiekowi czy zwierzęciu niż ją Naprawić.
czeggra1

« #8646 : Kwiecień 06, 2021, 17:22:14 »
Odpowiedz cytując
halo, Powodzenie ze wszystkim! Nie wątpię, że poskakania krosu sobie nie odpuścisz duży uśmiech! Super zabawy ze wszystkim!

Jeśli ktoś myśli, że to phi - to niech pojedzie Intermediare na OTTB, w konkurencji z "normalsami".
Akurat doskonale zdaję sobie sprawę ze skali trudności - jest to cholernie ciężka praca! Ja sobie jeżdżę moją folblutkę na zupełnie innym, duuuuużo niższym poziomie i jazda na takim koniu, który poprawnie używa ciała to moim zdaniem jest duży sukces. . Duśka ze swoimi licznymi ograniczeniami (niefortunna budowa oraz stan po nadwichnięciu stawu krzyżowo-biodrowego) oraz mimo wspaniałego charakteru (ona zawsze daje z siebie 120%) dała mi niezłą szkołę cierpliwości i pokory.  Niełatwo jest u takiego folblucika uruchomić silnik z tyłu i uzyskać jakąś elewację z łopatki zamiast płaskiego kroku. Coś co odpowiedniemu półkrewkowi wychodzi samo (albo dużo mniejszym nakładem pracy), tu wymaga cholernie dobrych podstaw i godzin streczingu, ustępowań i inżynierii ruchu. Jest za to satysfakcja, że z niczego robi się coś. U mnie przynajmniej tak to działa uśmiech. Potem mam niezłą frajdę i nagrodę skacząc, bo ta praca po płaskim dała jej możliwość fajnego wychodzenia kłębem do góry duży uśmiech.
Biorąc średnio utalentowanego półkrewka dostaje się wszystko to w naturalnym pakiecie, a na folbluciku zazwyczaj trzeba sobie to wypracować.
halo, ogromnie podziwiam Twoją chęć pracy na tym poziomie z koniem, który w zasadzie warunków do tego nie ma! Po latach niewiedzy dowiedziałam się jak trudne zadanie może to być. Chrzanić półkrewkową konkurencję - rób swoje duży uśmiech!
Wielka szkoda, że u nas nie ma kategorii dla tb.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2021, 17:28:44 wysłane przez czeggra1 » #link
Wafija

Moje ogłoszenia
« #8647 : Kwiecień 06, 2021, 19:25:24 »
Odpowiedz cytując
Mogę dołączyć się tutaj i ja .
Od wczoraj moja Ismina  uśmiech
Uwielbiałam ją na torach, jechałam na niej pierwszy wyścig folbluci, mam z nią kupę wspomnień.
Tak bardzo nie mogła mi wyjść z głowy i serca, że nie mogłam jej nie kupić.
Odgrażałam się kiedyś, że folbluta nie kupię  wysmiewa

Aaaa! Gratulacje Helcia!!!
Ja też nie chciałam folbluta po torach, bo za dużo już tych wyścigów w moim życiu, tylko szukałam profesora, który umili mi samotne wieczory w sezonie i ruszy moje cztery litery z pracy zdalnej... no i żadnej klaczy.
Nie wrzucałam tu dawno żadnej aktualizacji, ale no profesor to nie jest i jeszcze klacz. Przedstawiam Sunmoonstar w drodze do zostania świnką. Jeszcze trochę brakuje, ale idziemy do przodu wink
#link
Viridila

« #8648 : Kwiecień 06, 2021, 21:12:03 »
Odpowiedz cytując
helcia, z tego co obserwuję to Kazal jest super jezdny i bardzo kumaty koń uśmiech Janga w sumie nie pamiętam za dobrze jak do Pawłowiczów trafił , ale obecnie to taki cukiereczek (choć ma swoje "widzimi się" np. bojąc się białego płotka hihi). Navy póki co pracuje z ziemi, ale z opowieści i z zachowania z ziemi to taki... typowy kumpel, co właśnie lubi płatać figle icon_rolleyes

Moja D. podrywała Kazala w terenie od pierwszego wejrzenia (choć ona ogólnie z tych "kochliwych" do wałaszków xx - jak ją śląski panicz podrywał to była oburzona i goniła...) - jakby mogła to by miała stado wałachów w określonym typie hihi Takie jeszcze zdjęcia dostałam z lutego:

#link
helcia

Wiedźma z czarnym kotem

« #8649 : Kwiecień 06, 2021, 21:45:37 »
Odpowiedz cytując
Wafija Ale ona ładnieje! Choć mi się podobała już jak do nas przyszła, tylko za mała  hihi ja to Isminie chętnie bym dodała jeszcze chociaż 5 cm.  My jesteśmy na samym początku drogi do bycia świnką, oby niezbyt dalekiej.... i do wyprostowania kopyt, bo na razie mamy mały dramacik  icon_rolleyes Jak zacznie być coś widać to pewnie wrzucę aktualne zdjęcia. Póki co nawet siodła nie szukam.
Viridila wcale się Twojej nie dziwie, Kazek to fajny przystojniaczek  wink
#link
"Pani nie ma kości ze szkła, trzeba biec za życiem.
Jeżeli ta szansa przeminie, to pani serce stanie się tak wyschnięte i łamliwe jak moje kości.
Tak więc, dalej, odwagi, goń za tym."
halo

« #8650 : Kwiecień 06, 2021, 21:52:11 »
Odpowiedz cytując
Wafija, oprócz rozlicznych innych zalet uśmiech filbluty mają jeszcze tę, że mają świetne imiona. Sunmoonstar duży uśmiech

czeggra1, nie bardzo miałam inne wyjście. Koń niewielki, nie chciał Galopować = nie było z czego skakać,
a to ujeżdżenie wręcz pasjami polubił. Sprzedać bym go nie sprzedała, zawdzięczam mu zdrowie, może i życie.
Co miałam robić? Do śmierci zbierać pucharki z LL??? Pchać konia wyżej, gdy on czuje uzasadnioną rezerwę?
Wozić się tylko do lasu? W pełnie sprawnego, fit, konia wysłać na łąki?
A tak - przynajmniej mamy co robić, stawiać sobie jakieś drabinki.
Bijemy się wyłącznie z sobą, z własnymi wynikami.
Cieszy wszystko powyżej 6, cieszy gdy mniej niż 6 zmienia się na 6.
#link
L. Alberti.
Magda Pawlowicz

« #8651 : Kwiecień 07, 2021, 16:55:12 »
Odpowiedz cytując
witaj helcia :-) potwierdzam obecność Janga, Kazala i Navy :-)
Kazal bardzo mądry koń, pojętny, łatwy do jazdy.
Na Navym jeszcze nie siedziałam, złożony uraz, który rehabilituję z ziemi ale jesteśmy na dobrej drodze, w sumie chyba jesteśmy gotowi do wsiadania, bo od ponad miesiąca równy, tylko mu się sarkoid wyhodował pod poręgiem. Kumpel, taki co to i czapkę ci poda z twojej głowy i derkę sobie sam rozepnie :-) W pracy z ziemi pojętny, uwazny ale , zwłaszcza na początku, jak ruch miał mocno ograniczony to niezłe salto ze śrubą potragfił zrobić. Jang bardzo pojętny i subtelny, wrażliwy na błędy, delikatny, histeryk pierwszej wody, panikarz.
a to ten teren o którym Viridila pisała
https://youtu.be/CPuYltCyhVc
#link
helcia

Wiedźma z czarnym kotem

« #8652 : Kwiecień 07, 2021, 17:38:26 »
Odpowiedz cytując
Magda Pawłowicz super, że chłopaki dobrze się mają  uśmiech
#link
"Pani nie ma kości ze szkła, trzeba biec za życiem.
Jeżeli ta szansa przeminie, to pani serce stanie się tak wyschnięte i łamliwe jak moje kości.
Tak więc, dalej, odwagi, goń za tym."
Magda Pawlowicz

« #8653 : Kwiecień 07, 2021, 18:33:11 »
Odpowiedz cytując
Kazal wróci na Partynice tylko już jako koń do rekreacji, reszta nasza. Jang zostaje na pewno.
#link
Wojenka

on the desert you can't remember your name

WWW Moje ogłoszenia
« #8654 : Kwiecień 08, 2021, 18:19:23 »
Odpowiedz cytując
Okazuje się, że folbluciątko ma talent do skoków  duży uśmiech

#link
Perlica

Wielki Brat patrzy :)

« #8655 : Kwiecień 08, 2021, 18:41:13 »
Odpowiedz cytując
Wojenka, fajnie hyca sobie  kocham
#link
halo

« #8656 : Kwiecień 08, 2021, 19:08:16 »
Odpowiedz cytując
Wojenka, O rety! Jakbym swojego widziała! "Zazdraszczam".
#link
L. Alberti.
Wojenka

on the desert you can't remember your name

WWW Moje ogłoszenia
« #8657 : Kwiecień 09, 2021, 07:52:31 »
Odpowiedz cytując
Podoba mu się to bardzo. Skurczybyk ma krzepę.
#link
halo

« #8658 : Kwiecień 09, 2021, 16:13:19 »
Odpowiedz cytując
Wojenka, to dawaj na krosy - i na następną olimpiadę! uśmiech
#link
L. Alberti.
Perlica

« #8659 : Dzisiaj o 13:11:14 »
Odpowiedz cytując
Dla mnie lekki szok. Ja nie wiedziałam,że kobiety startują w GN, a co dopiero wygrywają:
https://www.youtube.com/watch?v=7SVPhLDXM94

Edit: ale naje...a jak facet wink

https://www.youtube.com/watch?v=WHqsZsOSnN8

« Ostatnia zmiana: Dzisiaj o 13:17:12 wysłane przez Perlica » #link
Meise

« #8660 : Dzisiaj o 13:29:43 »
Odpowiedz cytując
Co za koszmarny, morderczy wyścig.... horror.

Jak dla mnie to jest totalny animal abuse. Ludzie jak chcą, to niech skręcają karki i łamią kończyny, ale jakim prawem zmuszają do tego konie.
I tak, wiem, że wypadki zdarzają się i w skokach i na krosie (niektóre krosy to też jakieś koszmarki, bo wiadomo, porzeczkę należy podnosić bez końca...), ale % koni które zaczynają ten wyścig i które go kończą łamie mi serce...

#link
"Spólnik mych przygód, przyjaciel stary,
Drogi mój rumak, rumak mój kary,
Lżejszy nad wiatr, niż zamieć burzliwa [...]"
Perlica

« #8661 : Dzisiaj o 14:00:34 »
Odpowiedz cytując
Meise, to już zalezy od punktu widzenia.
Dla mnie animal abuse to wszelkie nie profesjonalne szkółki, kuniareczki skaczące na kulawych koniach, konie trzymane w komórkach na łańcuchu bez okien, tudziez dziwne obozy letnie i konie z dziurami na kłębie gnijącymi już.

Tu to selekcja, a i konie zadbane, odkarmione, zabiegi fizjo, mięśnie przygotowane na wysiłek,przemyślany trening i suplementacja.
 :offtopic:Wogóle uwielbiam system utrzymania koni na wyspach, w sensie agielskie boksy , dzięki temu mniejszy odsetek koni oddechowych.

Ale nie o tym, bo dyskusja trochę od czapy, zresztą wielokrotnie się przewijała w kilku wątkach.
Wszędzie są patalogie w każdej dyscyplinie, w każdej też i są wzorcowe przykłady.
Ja tam wolałabym bym być koniem wyścigowym niż szkółkowym, ale wyścigi znam od środka, bo brałam  w nich udział. Nawet miałam 2 konie wyścigowe, sama sobie na nich startowałam.

Zwolennik selekcji po przez gonitwy nigdy nie zgodzi się z przeciwnikiem wyścigów  wink
#link
Sivrite

Moje ogłoszenia
« #8662 : Dzisiaj o 16:58:42 »
Odpowiedz cytując
Perlica, wiesz, że ja też siedzę w wyścigach i o ile też uważam, że masa koni wyścigowych to są naprawdę zadbane i dobrze traktowane zwierzęta, to Grand National to jest rzeźnia. Jak całe National Hunt. I nieważne, jak koń jest zadbany, jeśli ryzyko kontuzji w trakcie tych wyścigów jest tak horrendalne. Rozumiem sport zwierzęcy, tak jak rozumiem sport dziecięcy, oba mają pewne problemy etyczne, ale to nie jest "ryzyko wliczone w sport". To jest zrobienie wszystkiego na raz, żeby to ryzyko wywindować i bardzo wiele osób w wyścigowym światku nie cierpi tych wyścigów.
Tak, powtarza się ten temat regularnie i nadal mi niedobrze, jak to oglądam. Nawet nie wiem, czy nie z Tobą też ostatnio dyskutowałam tu o tym w innym wątku.
To, że są zadbane i odkarmione nie zmienia faktu, że te wyścigi są organizowane bez jakichkolwiek zasad moralnych i że procent kontuzji jest tam kilkukrotnie większy niż nawet w steeplach czy płotach. Że Rzymianie dbali o swoich Gladiatorów, wysyłając ich na śmierć, żeby mieli większą szansę wygrać, nie czyni ich dobrymi ludźmi przecież...
#link
Perlica

« #8663 : Dzisiaj o 18:46:46 »
Odpowiedz cytując
Sivrite, tak ze mna.

Ale ja tu naprawdę nie chcę dywagować na temat kontuzyjności w GN, bo to bez sensu, choćby z tego powodu, że nie znam statystyk związanych z tą gonitwą.

Chodziło mi o to, że byłam w szoku, że jeźdżą to babki i w dodatku, że babka wygrała i to na klaczy !

#link
martrix

« #8664 : Dzisiaj o 19:02:16 »
Odpowiedz cytując
bo wiadomo, porzeczkę należy podnosić bez końca...)

Przepraszam za  offtopic ale musiałam  duży uśmiech duży uśmiech duży uśmiech duży uśmiech duży uśmiech
W pierwszym momencie pomyślałam, że te krzaki przez które tam latają to porzeczki wysmiewa

Dopiero jak doczytałam dalej zajarzyłam kontekst
#link
Meise

« #8665 : Dzisiaj o 19:40:37 »
Odpowiedz cytując
Hahahahahahaha, śmieję się w głos  duży uśmiech duży uśmiech duży uśmiech wysmiewa wysmiewa wysmiewa wysmiewa

Ja serio nie zauważyłam tej literówki, ale faktycznie w tym kontekście wyszła przezabawnie, więc tak już ją zostawię  hihi hihi
#link
"Spólnik mych przygód, przyjaciel stary,
Drogi mój rumak, rumak mój kary,
Lżejszy nad wiatr, niż zamieć burzliwa [...]"
Strony: 1 ... 287 288 [289] Odpowiedz Drukuj 

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: Kącik folblutów

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.043 sekund z 20 zapytaniami.