Aktualności: UWAGA! Niedługo zostanie uruchomiona nowa wersja forum, lepiej przystosowana do obecnych czasów wink
Nastąpi zmiana sposobu logowania, od teraz będzie trzeba używać adresu e-mail do logowania.
Proszę sprawdź swój adres w linku profil, aby uniknąć problemów z logowaniem!

Rejestracja chwilowo wyłączona. Prosimy rejestrować się po weekendzie!

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: Kącik folblutów

poprzednia następna
Strony: 1 ... 286 287 [288] 289 290 Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: Kącik folblutów  (Przeczytany 1124144 razy)
Magdzior

« #8610 : Styczeń 21, 2021, 10:46:41 »
Odpowiedz cytując
A ja ostatnio podczas pobytu w domu byłam z pięknym zimowyum, terenie jak za dawnych czasów! Później spróbuję wstawic zdjęcia, jednak co folblut ot folblut nawet chodzący obecnie na co dzień w rekreacji pamięta wszystko:). Dzień wcześniej coś tam pokakaliśmy, wystarczyło krótkie przypomnienie, gdy stwierdził, że okser gryzie i potem już poszło, a na drugi dzień teren w głębokim iskrzącym śniegu i pięknym słońcu. Super jest to, że mogę mu pozwolić na dużo bo mam poczucie, że w każdej chwili mam nad nim panowanie i nawet jak go nosi to jest do ogarnięcie, a parskał sobie z radosci co chwilę:) Za 2 tygodnie wracam znowu na parę dni, może zima się utrzyma? uśmiech
#link
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie Twojemu pragnieniu"
Wojenka

on the desert you can't remember your name

WWW Moje ogłoszenia
« #8611 : Styczeń 21, 2021, 12:45:43 »
Odpowiedz cytując
Bez roboty styki się palą, więc trochę zabaw umysłowych.

Edit. Trochę się przytyło
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2021, 17:29:09 wysłane przez Wojenka » #link
halo

« #8612 : Styczeń 23, 2021, 03:38:38 »
Odpowiedz cytując
Super!
Wiecie że to już prawie 12 lat, jak istnieje kącik?
Wtedy młodziaki są już teraz stateczne uśmiech

Ja jestem trochę zła, bo koń w formie, ale mnie coś zdrowie zaszwankowało, i koń się byczy.
Tyle dobrze, że jak się wszystko uda, to w tym roku u nas będzie mnóstwo zawodów, w tym... WKKW.
I jeśli wszystko będzie ok, to sobie nie omieszkam śmignąć krosu LL.
Czyli Mały miałby w tym roku co ronić: nadal CC ujeżdżenie (tu naszym celem nie jest wygrywanie, ale przyzwoite wyniki , ciut nad 60%),
małe WKKW dla frajdy, może jakieś LL skokowe pod córką lub, może, synem.
#link
Człowiek kulturalny musi dojść do najwyższego artyzmu w trzech rzeczach: chodzeniu po mieście, ujeżdżaniu konia i elokwencji.
L. Alberti.
Dużo, dużo łatwiej wyrządzić krzywdę człowiekowi czy zwierzęciu niż ją Naprawić.
espana

« #8613 : Styczeń 27, 2021, 09:00:11 »
Odpowiedz cytując
Ludzkie oko Kapitana  lol

#link
Elear 19.02.1998 - 25.12.2020
espana

« #8614 : Luty 03, 2021, 10:09:54 »
Odpowiedz cytując
Captain Aragorn i zima  konik

fot. takiemomenty.pl
#link
halo

« #8615 : Luty 04, 2021, 00:07:33 »
Odpowiedz cytując
espana, uroczy on ci jest! uśmiech A wygląda jak półkrewek uśmiech
#link
Człowiek kulturalny musi dojść do najwyższego artyzmu w trzech rzeczach: chodzeniu po mieście, ujeżdżaniu konia i elokwencji.
L. Alberti.
Dużo, dużo łatwiej wyrządzić krzywdę człowiekowi czy zwierzęciu niż ją Naprawić.
Viridila

« #8616 : Luty 20, 2021, 00:27:52 »
Odpowiedz cytując
Doczekałam się zimowej sesji D., więc nieśmiało podrzucam zdjęcie próbne kocham

#link
beta

« #8617 : Luty 20, 2021, 19:33:30 »
Odpowiedz cytując
Otręby ryżowe, makuch lniany, otręby pszenne  uśmiech
Im będzie grubszy tym ja na nim będę mniejsza  hihi hihi hihi

Jakie proporcje???
Ile posiłków dokładnie dostaje???
#link
Viridila

« #8618 : Marzec 18, 2021, 10:37:10 »
Odpowiedz cytując
Jak tam u Was? Rok zaczął się dość szczególnie w sumie, więc "morale" chyba nie tylko mi lekko spadły.

Wczoraj po treningu poszłyśmy się przespacerować "wokół" stajni, a warunki były super - taka cisza i spokój. Dargana ma ostatnio stanowczo dobre dni (mimo pogody, która i wrzodkom, i plecom dobrze nie robi).

Pytanie mam też: czy któraś z Was miała/słyszała o przypadku kontuzji u koni któregoś z tych 3 mięśni zadu: m.smukły, m.półbłoniasty i m.półścięgnisty? Zwłaszcza jeśli chodzi o m. smukły - o nim w sumie się bardzo mało słyszy. Z obserwacji D. i jej KSS w lędźwiowym wychodzi nam, że te trzy mięśnie mają tendencję do zbierania napięć - coś w stylu "rwy kulszowej" (ale w dużo łagodniejszym zakresie).
#link
czeggra1

« #8619 : Marzec 18, 2021, 16:30:13 »
Odpowiedz cytując
Hej folbluciarze!
U nas zima nie odpuszcza, tzn tak po angielsku, czyli pada całe dnie. Pastwiska są znowu pozalewane. Mamy 4ty miesiąc twardego lockdownu i nic się nie dzieje po jeździecku. Tzn jeździmy trochę w domu jak pogoda pozwala. Jak ogarnę Pivo to wstawię jakiś filmik mojej Miss Hard Work  uśmiech.
Na kilka dni w lutym wyszło słońce i juz myśleliśmy, że to wiosna, ale nie, to była tylko taka zmyłka;), ale konie były przynajmniej kolka dni na pastwiskach, a nie na padoku. W sumie to fajnie, ze chociaż trochę słońca było tej zimy uśmiech.
Zdjęcie Duśki na lutowej trawce:

Czesiu za kilka dni kończy 20 lat i to w całkiem dobrym zdrowiu hurra! hurra! hurra!! Za parę miesięcy będzie już całkiem regularnie pojawiał się w kąciku jako koń pracujący, bo z emerytury wypisał się chyba na dobre  i w drugiej połowie roku najprawdopodobniej będę już w kraju.

Viridila, dużo zdrowia dla Dargany!
#link
Magdzior

« #8620 : Marzec 18, 2021, 23:21:55 »
Odpowiedz cytując
czeggra Ale super widzieć Czesia! Unisono w tym roku 16, trochę się ostatnio wzięłam za niego jak na seniora przystało ma być zaopiekowany, mimo, że w stajni bywam razej od święta to wprowadziłam mu nową sieczkę i musli do diety bo jednak jak chodzi mniej i to pod rekreacją to chudnie - niech ma:) Osobiście zrobiłam zęby, a i na gastroskopię się doczeka, chyba nie narzeka, a ja się cieszę, że mam do kogo wracać gdy jestem w domu i odwiedzam stajenne kąty.
#link
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie Twojemu pragnieniu"
Viridila

« #8621 : Marzec 22, 2021, 09:07:30 »
Odpowiedz cytując
czeggra1, zdrowia dla Czesia! duży uśmiech Zgubiłam się nieco - Ty z UK do PL wracasz, prawda? icon_redface Dargana za zdrówko dziękuje - u niej wszystko stabilnie w zasadzie, wygląda jak beczka (a to raczej steyerowy typ xx'a, więc nie powiem - jest to osiągnięcie) hihi

Magdzior, to chyba jest w sumie zarówno fajne, jak i stresujące robić dobrze znanego sobie konia? uśmiech Folbluty jednak spadają z masy jak nie mają roboty regularnej o podobnym obciążeniu uśmiech Ostatnio do mnie dotarło, że w sumie z dr Biazk na robieniu zębów u nas chyba byłaś (~listopad '20) duży uśmiech

Z tymi mięśniami (portki + smukły) to widzimy po prostu pewne powiązanie - nic się (Odpukać!) nie dzieje. U ludzi przy rwie kulszowej od kręgosłupa właśnie te mięśnie często wydają się bolesne/dysfunkcyjne. Traktujemy to póki co jako obserwacje i zobaczymy czy jest jakaś prawidłowość. W kwietniu chcę zrobić jej RTG kontrolne pleców (1x roku kontrolnie ten KSSy sprawdzamy - dr Henklewski uważa, że to jeden z poważniejszych KSS jakie ma pod opieką, a kobyła trzyma się super i pracuje dobrze).
#link
czeggra1

« #8622 : Marzec 22, 2021, 09:24:48 »
Odpowiedz cytując
Viridila , tak uśmiech.

Magdzior, super że masz możliwość cały czas dbać o Unisono kocham!
#link
helcia

Wiedźma z czarnym kotem

« #8623 : Kwiecień 02, 2021, 20:44:51 »
Odpowiedz cytując
Mogę dołączyć się tutaj i ja .
Od wczoraj moja Ismina  uśmiech
Uwielbiałam ją na torach, jechałam na niej pierwszy wyścig folbluci, mam z nią kupę wspomnień.
Tak bardzo nie mogła mi wyjść z głowy i serca, że nie mogłam jej nie kupić.
Odgrażałam się kiedyś, że folbluta nie kupię  wysmiewa

#link
"Pani nie ma kości ze szkła, trzeba biec za życiem.
Jeżeli ta szansa przeminie, to pani serce stanie się tak wyschnięte i łamliwe jak moje kości.
Tak więc, dalej, odwagi, goń za tym."
KaNie

« #8624 : Kwiecień 02, 2021, 21:01:31 »
Odpowiedz cytując
Czy ktos z Was ma moze jakies informacje o klaczy xx Hot Chocolate rocznik 2013. Kochalam ta klacz w stajni wyscigowej w ktorej pracowalam.
https://koniewyscigowe.pl/horse/20579-hot-chocolate
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2021, 11:25:39 wysłane przez KaNie » #link
"Do lasu idę
bo przytomnie pragnę żyć
Smakować życia sok
wysysać z kości szpik
Co nie jest życiem
wykorzeniam
by kiedyś martwym
nie umierać"
— Thoreau- Walden
Perlica

Wielki Brat patrzy :)

« #8625 : Kwiecień 02, 2021, 22:42:11 »
Odpowiedz cytując
KaNie, pracowałaś w Skarżycach?
#link
halo

« #8626 : Kwiecień 03, 2021, 09:47:18 »
Odpowiedz cytując
helcia, napisz coś więcej o niej, o decyzji zakupu itd.
Gratulacje! Super!

KaNie, niestety, nic nie wiem. Bazakoni nic nie pokazuje?

Drogi kąciku! Najlepsze życzenia świąteczne! Zdrowia dla humanoidów wink i koniowatych!
Dobrze jest czytać wieści od Was!
U nas wszystko w porządku, jeździmy sobie. NIe wiem, kiedy minęło 11 lat od jego 4. urodzin :S
#link
L. Alberti.
KaNie

« #8627 : Kwiecień 03, 2021, 11:27:23 »
Odpowiedz cytując
Perlica
Niestety tak. Ale na szczescie krotko.

Halo
Jedyne co mi sie udalo dowiefziec to to ze biegala slabo i pozrywala sciegna. Ponoc jest gdzies pod krakowem.
#link
"Do lasu idę
bo przytomnie pragnę żyć
Smakować życia sok
wysysać z kości szpik
Co nie jest życiem
wykorzeniam
by kiedyś martwym
nie umierać"
— Thoreau- Walden
DeJotka

« #8628 : Kwiecień 03, 2021, 13:35:04 »
Odpowiedz cytując
KaNie na tej grupie jest dużo osób mających xx z torów i wiedzących co się podziało z różnymi końmi wink https://www.facebook.com/groups/424199115221806
#link
To , że się do ciebie uśmiecham wcale nie oznacza że cię lubię.
Mogę np. wyobrażać sobie, że stoisz w płomieniach
helcia

Wiedźma z czarnym kotem

« #8629 : Kwiecień 03, 2021, 13:36:12 »
Odpowiedz cytując
halo Znam ją od 2014 roku. Teraz ma 9 lat. W sumie miłość była od pierwszego wejrzenia i tak już została na torach 'moja'  wink W płaskich sobie nie radziła, dopiero później w gonitwach skakanych pokazała, że coś z niej będzie. W Hamburgu zajęła 4 miejsce w 2018 chyba. Miała biegać jeszcze w poprzednim roku, ale na szczęście ostatecznie nie pobiegła. Po mocniejszym tempie i skokach odezwała się stara kontuzja ścięgna, od dłuższego czasu też ma problemy z okolicami kłębu. Jak wyjeżdżała to wiedziałam, że już nie wróci na tory, a ja wyjechałam za granicę do pracy. Tam cały czas o niej myślałam i po rozmowie z przyjaciółką, która zasadziła mi kopa w tyłek, zadzwoniłam do swojego trenera, że chcę ją kupić. Usłyszałam, że zwariowałam  hihi To było jakoś w grudniu, w marcu wróciłam do Polski i wyprosiłam sprzedanie mi jej.
A samo kupno.. zobaczyłam konia na padoku i podpisałam umowę  lol nic nie sprawdziłam, bo prawda jest taka, że kulawą na 4 nogi też bym kupiła
A charakter ma cudowny, w obsłudze grzeczna, w jeździe też. Ambitna, bardzo 'chcąca', czasami aż za bardzo. Mam nadzieję, że nic się przez te pół roku nie zmieniło za bardzo w niej.
#link
Jeżeli ta szansa przeminie, to pani serce stanie się tak wyschnięte i łamliwe jak moje kości.
Perlica

« #8630 : Kwiecień 03, 2021, 14:56:22 »
Odpowiedz cytując
helcia, To odważnie ! Gratulacje w takim razie.
Była w treningu u Świątka, tak ?

KaNie a czemu na szczęście ?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2021, 14:59:01 wysłane przez Perlica » #link
helcia

Wiedźma z czarnym kotem

« #8631 : Kwiecień 03, 2021, 16:02:14 »
Odpowiedz cytując
Perlica raczej mało rozsądnie niż odważnie  wink. Tak, u Świątka
#link
KaNie

« #8632 : Kwiecień 03, 2021, 17:00:49 »
Odpowiedz cytując
Perlica
Bo to jest obóz a nie praca, za glodowa stawkę.
#link
"Do lasu idę
bo przytomnie pragnę żyć
Smakować życia sok
wysysać z kości szpik
Co nie jest życiem
wykorzeniam
by kiedyś martwym
nie umierać"
— Thoreau- Walden
Perlica

« #8633 : Kwiecień 03, 2021, 17:56:58 »
Odpowiedz cytując
KaNie, rozumiem.
Wielu moich znajomych tam pracowało.

Edit: kiedyś byłam tam na wakacyjnym szkoleniu z Michałem, ale to jeszcze jak stacjonowali w Żelazowie. Bardzo miło wspominam.
No ale wiadomo co innego praca przy koniach, a co innego przejażdżki jako amator.

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2021, 17:59:33 wysłane przez Perlica » #link
espana

« #8634 : Kwiecień 03, 2021, 18:32:16 »
Odpowiedz cytując
helcia ależ jesteś podobna do mamy  kocham Gratulacje! Niech się zdrowo chowa.
#link
helcia

Wiedźma z czarnym kotem

« #8635 : Kwiecień 03, 2021, 19:35:22 »
Odpowiedz cytując
espana mama też się cieszy, że w końcu znów jest koń w rodzinie  duży uśmiech
Zresztą stawiam ją w wiosce, w której mieszkają z siostrą, żeby miała blisko i żeby koń miał opiekę jak ja będę za granicą uśmiech
#link
Viridila

« #8636 : Kwiecień 03, 2021, 19:54:33 »
Odpowiedz cytując
helcia, gratulacje ! Kojarzę ją z gonitw partynickich uśmiech Zawsze mnie cieszy jak jakiś - choćby znany z widzenia - koń trafia w dobre ręce kocham Jeździsz u trenera Świątka? uśmiech

Od trenera Świątka mamy w stajni obecnie 3 konie - wszystkie przyjemne (Kazal, Old Navy i Sang Jang - zresztą Magda Pawłowicz pisze o nich).
#link
KaNie

« #8637 : Kwiecień 03, 2021, 19:54:50 »
Odpowiedz cytując
Perlica
Tam sie niestety nie pracuje z Michalem tylko z  C. Mialam z Michalem trening na sztucznym koniu i to byl jeden z fajniejszych dni tam.
Tam pracowalo pol polski. Slabo kto wytrzymuje ( poza stadem stajennych z Ukrainy ) ilosc godzin pracy tam i cale szalone 3 dni wolnego w miesiacu za 1800zl. Pracowalam od 6 do 19. Ale to bylo prawie 7 lat temu. Jak jest teraz nie wiem i nie chce wiedziec.
#link
"Do lasu idę
bo przytomnie pragnę żyć
Smakować życia sok
wysysać z kości szpik
Co nie jest życiem
wykorzeniam
by kiedyś martwym
nie umierać"
— Thoreau- Walden
helcia

Wiedźma z czarnym kotem

« #8638 : Kwiecień 03, 2021, 20:10:03 »
Odpowiedz cytując
viridila wszystkie 3 pamiętam. Kazala prowadzałam do wyścigów, z dwa razy na nim jechałam, piękny koń. I uwielbiał pić wodę z węża. Navy to taka cicha woda była lol raz nawet nie wiedziałam kiedy wylądowałam na piachu. Z Jangiem to sie nie bardzo lubiłam, może dlatego, że jego kopyta świsnęły mi obok uszu jak z dwu rurki strzelił kiedy wychodziłam z karuzeli  icon_rolleyes
U Trenera Świątka już kupę lat jeżdżę. Wpadłam kiedyś na partynice na chwilę i tak zostalam na 10 lat  hihi
Też zawszę się cieszę jak widzę, że konie od nas dobrze trafiają  uśmiech
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2021, 20:17:55 wysłane przez helcia » #link
Perlica

« #8639 : Kwiecień 03, 2021, 22:51:42 »
Odpowiedz cytując
KaNie, tak, C. Była super specyficzna. Michał to sie chyba już całkiem nie angażuje, bo z tego co wiem jest zawodowym pilotem.
Właśnie byłam wtedy na szkolenie na sztucznym koniu i codziennie z M. trenowałam na nim.
Fajne galopy tam robiliśmy na polanie pod górkę i bardzo mi się podobało,  że konie pracowały tylko łąkach, bo wtedy nawet toru tam nie było. Potem kupiłam stamtąd swoją pierwszą klacz Bambinę.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2021, 14:08:39 wysłane przez Perlica » #link
Strony: 1 ... 286 287 [288] 289 290 Odpowiedz Drukuj 

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: Kącik folblutów

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.053 sekund z 19 zapytaniami.