Kącik folblutów

Czy możecie coś powiedzieć o tym  jakie potomstwo daje Special Power? Charakter, dzielność, świrowatość itp?
Bandos   Pan Migotek
12 maja 2009 09:34
Loretta jest "świrowata", ale to podobno po mamusi. W boksie do rany przyłóż. A na spacer na kolcu wychodzi. Obecnie jest w treningu wyścigowym. Jest dzielna, szybko łapie formę w debiucie przybiegła druga. Później wkleję fotki.
Loretta jest "świrowata", ale to podobno po mamusi. W boksie do rany przyłóż. A na spacer na kolcu wychodzi. Obecnie jest w treningu wyścigowym. Jest dzielna, szybko łapie formę w debiucie przybiegła druga. Później wkleję fotki.



no to wielkie gratulacje dla niej 🙂
i 3mam kciuki
nitka  moja koleżanka ma wałacha po Special Power , kupiła go ponad rok temu ze słuzewca.
Koń jest typem brykacza  , czesto ponosi.
Jest nieobliczalny   😉 Jak go jezdziec wkurzy to potrafi dac niezłą serie z zadu. ( wkurzy  typu nie da mu ciagle galopowac)
Samotnik , nie lubi jak sie go głaszcze , na padoku nie podchodzi do człowieka jak inne konie.
Potrafi również przebiec po człowieku bo to nie jest dla niego rpzeszkoda  🤣
Na szczęscie nie płoszy sie , dzielnie chodzi po  mieście  na imprezy , hubertusy i rajdy. Ruchliwe ulice i mosty nie są mu straszne , nie wyłamuje.
W obejsciu jest cąłkiem miły , nie kopie ani nie gryzie. Z transportem , kowalem , wetem i kąpielami nie ma w sumie problemu.
Charakterne stworzenie  😉
Ja osobiscie mogła bym miec takiego konia , napewno jest specyficznyi potrzeba do niego odpowiedniego jezdźca ale moja kolezanka radzi sobie z nim idealnie  😉
edit: zdjęcia




cierp1enie
prześliczny jest 
ja mam jego mame  Alcoe 


długo mi zajelo zeby doprowadzic go do takiego stanu, jak go kupilam to skóra i kości , nic zupełnie nie chciał jeść przez dwa lata intensywnego karmienia przeróznymi paszami i odzywkami plus dosyc ciezki trenig ale efekty widac wiec warto było....

a swoja droga nabyłas kobylke prosto z Golejewka???
ja sie przypominam o Saroyana xx  🏇
Widziałam chyba gdzieś jego zdjęcie --> Soroyana,  ale w wersji papierowej Konia Polskiego, muszę poszukać..
nitka mam kobyłkę po Specialu, matka po Saphir. Przemiłe zwierzę, grzeczne, odważne i bardzo pojętne.Poza tym kawał konia, jest na czym siedzieć  🙂







Inna którą jeździłam (matka po Winds of Light) to był przecinek straszny: wysoka, koścista. Też całkiem miłe zwierze choć rogi potrafiła pokazać.

cierp1enie
prześliczny jest   
ja mam jego mame  Alcoe 


długo mi zajelo zeby doprowadzic go do takiego stanu, jak go kupilam to skóra i kości , nic zupełnie nie chciał jeść przez dwa lata intensywnego karmienia przeróznymi paszami i odzywkami plus dosyc ciezki trenig ale efekty widac wiec warto było....

a swoja droga nabyłas kobylke prosto z Golejewka???




kobyłkę kupiłam od handlarza... miała jechać na rzeź na drugi dzień też sama skóra i kości.. 
Nie wiedziałam o niej nic... szukałam 3 miesiące
dopiero w niedzielę, dowiedziałam się jej prawdziwe imię..pochodzenie itd.


powiem Ci, że ten Twój ma to chyba po mamie czyli mojej klaczusi... moja jest taka wybredna, że szok... kupuję jej witaminy... specjalne musli ze Spillersa... mesz... magnez..

a tak na prawdę to ona kocha trawę i marchewki..



christine   zawodnikowanie reaktywacja. on the go.
12 maja 2009 23:11
dysponuje, ktoś fotkami kasztanowatego konia Zemun (Alywar x Zemsta) z czasów biegania na torze na Służewcu? kiedy biegał był ogierem, aktualnie jest wałachem i startuje w skokach.
Przeglądałam kolekcję fotek i niestety nie mam nic o ZEMUN og. kaszt. 2 l. ur. 6.05. 154–183–19. Alywar–Zemsta / Jape. St. Delta hod. A. Żyłkowska, wł. A. Żyłkowska tr. Grzegorz Witold Wróblewski.
dziękuję 🙂
kujka   new better life mode: on
13 maja 2009 10:20
jakby ktos moze dysponowal zdjeciami ogiera SCOTT xx po Czubaryk, bede bardzo dzwieczna za podzielenie sie 😉
nikt? zadnych informacji, zdjec?
[quote author=kujka link=topic=5776.msg250561#msg250561 date=1242039877]
jakby ktos moze dysponowal zdjeciami ogiera SCOTT xx po Czubaryk, bede bardzo dzwieczna za podzielenie sie 😉
nikt? zadnych informacji, zdjec?
[/quote]

Jak wrócę z pracy to poprzeglądam na kompie mój folder z fotkami Folblutów więc dam znać wieczorkiem


to chodzi o SCOTT, xx, 1985, C.Gn./158-185-21,0 ?
kujka   new better life mode: on
13 maja 2009 11:01
Cierp1enie,  tak 🙂
darolga   L'amore è cieco
13 maja 2009 11:36
Wałach Neriel xx, ur. 27.02.1997, hod. SK Rzeczna
matka: Nabarwia xx (Nawłoć xx - Unoaprile xx)
ojciec: Dietmar xx (Dorylea xx - Dakota xx). Dakota xx po Stupendous xx, od Ardneasken xx.

Na torach, mimo niezłego papierku, Nerielowi nie szło, wykastrowany z powodu kozińca, w 1999 trafił do podwrocławskiej stadniny, gdzie śmigał w rekreacji. Zdjęć z tamtego okresu zamieszczać nie będę, bo to zakrawa na okrucieństwo. W rekreacji był przymulonym, niechętnie pracującym rekreacyjnym tuptusiem. Następnie w 2003 wydzierżawiony przez moją kumpelę, w latach 2003-2006 startował z powodzeniem w małym sporcie - skoki LL, L. Wówczas trochę zaczął wychodzić charakter tatusia, bryki i sprinty. Od 2006  w jej rękach dożywotnio, od 2006 do dziś aktywnie startujący w Western Pleasure, Trailu, Horsemanshipie,  rozpoczyna starty w reiningu. Startował w MP, świetnie sprawdza się w tej dyscyplinie. Niesamowicie przez Klaudię odbudowany, zmienił się nie do poznania. Obecnie konik wesolutki, aż nadto, ale bardzo karny i pokorny, posłuszny. Chodzi w tereny bez niczego, wspaniale dogaduje się ze swoją właścicielką.
Od zawsze był typem szczypiorka, ale teraz wygląda najlepiej niż kiedykolwiek. Ta para to dopiero nadaje się do wątku Puchnących z Dumy.
Szybki, ale nie elektryczny. Przyjechał jako świr, rekreacja go wyciszyła. Obecnie prawdziwy koński przyjaciel.

Załączam kilka fot, nie obrazują jego pokroju i budowy, ale wrzucę wieczorem lepsze:




Moja folblutka ALASKA jej historia jest długa kupiłam ją 4 lata temu była wariatem na maxa ,ponadrywane ścięgna ,kopyta rozwalone ,gryzła kopała i atakowała ,stan fizyczny katstrofa i na dodatek łykawa i problemy z kolkami (COŚ TAM Z JELITAMI).
Po paru latach pracy z nią pod kontem psychicznym i fizycznym jestem z niej dumna na maxa ,moja klaczunia zaczęła chodzić konkursy i pokazy z wielkimi sukcesami ,największym dlamnie szokiem było że moja klacz na pierwszych zawodach w życiu nie zajęła wysokiego miejsca a prosili moją Alaske do dekoracji i odbiór nagrody ZOSTAŁA WYRÓŻNIONA ZA NAJPIĘKNIEJSZEGO KONIA ZAWODÓW (koni było tam ponad 75 szt.) od tamtej pory moja kochana klaczunia zawsze jest na podium i zawsze wzbudza zainteresowanie prasy udzielam wywiadów i pozujemy do zdjęć (jeździmy same zawody towarzyskie i różne pokazy i hubertusy w naszym regionie przygotowane przez nasze stowarzyszenie i znajomych )
Pisze to wszystko żeby pokazać że z takiego konia i różnych innych można wypracować naprawdę pięknego konia ,a jeszcze ostatnio sprawdzałam jej pochodzenie ale się okazało że jej ojciec i matka to naprawdę sprawdzone konie sportowe i wyścigowe w Polsce i w Niemczech ,chociaż miałam jej rodowód nie interesowało mnie jej pochodzenie ale ostatnio się zdziwiłam .
Pursat   Абсолют чистой крови
13 maja 2009 15:06
Zakochałam się w folblutach dzięki cudownej, kozienickiej hodowli Czelmie. Ładnych parę lat temu jeździłam na niej w małej stajni pod Nałęczowem. Niestety tylko okazyjnie - w wakacje czy ferie, bo miałam do niej 250 km. 😉 Kochane konisko, chociaż miała charakterek i potrafiła odpalić w galopie. Skupiona na pracy, starała się wszystko zrobić jak najlepiej, świetnie skakała. Chodziła też na lonży pod dzieciakami. I była siwa! A że ta maść jest najrzadsza u xx, to podobała mi się jeszcze bardziej. 😀



margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
13 maja 2009 16:03
nasze stajenne prawie 20 latki:
Juniperus

chodzi rekreacyjnie gdyz jest po bardzo powaznej kontuzji. kiedys chodzil skoki

Dwójka Trefl

codziennie smiga pod swoja pancia (kiedys chodzila skoki), ja jechalam na niej hubertusa i wygralam mimo, ze ciagle musialam ja uspokajac  😁
Cierp1enie,  tak 🙂


Kujka szukałam wczoraj i dzisiaj.. niestety w moich folderach nie mogę nigdzie znaleźć Scotta
zapytam jeszcze znajomej ze stadniny z Jaroszówki
kujka   new better life mode: on
14 maja 2009 22:06
Cierp1enie, dzieki  🙇
Moja folblutka po Special Power (m. po Orange Bay):


Moje dziecię też folblucie, ale jako że nowych fot brak to wklejam jedno.
Doma   Folbluciki folbluciki folbluciki :)
30 maja 2009 18:13
oj to dla mnie bardzo niebezpieczny temat 😉 zwłaszcza że mam kilka giga zdjęć xx i 9 podopiecznych w stajni, z czego 2 moje, więc nie wiem czy zaczynać coś wklejać żeby nie zapchać wątku...
w stajni mieliśmy 2 klacze po Special Power, jedna jest obecnie, druga została sprzedana, obie mają zabójcze zacięcie skokowe i mocne doładowanie 😉 z charakterku może nie najłatwiejsze, ale na pewno śmiało bym kupowała konia po tym ogierze! oprócz jednej klaczy o której pisała Cler, pozostałe kilka które widziałam charakteryzowało się niezłą przyswajalnością paszy i na ogół wyglądają najlepiej z całej brygady 🙂

ech wkleję kilka zdjęć, bo aż szkoda nie pochwalić tej wyjątkowej rasy
klacz po Surako

klacz po Enjoy Plan



moja kochana po Two Twenty Two


druga klacz po Two Twenty Two


moja druga klacz źrebna po Don Corleone


klacz po Belenusie


po Special Power, jeszcze w okresie zmiany sierści


i klacz sprowadzana z Włoch po Northern Flagship



przepraszam za ilość ale chciałam prawie wszystkie przedstawić
Pursat   Абсолют чистой крови
30 maja 2009 20:34
Fajnie Belenuska fruwa, a Sipsi prześliczna - mój typ, taka sarenka. 😀
zaraz zaraz kto ma Sipsi?🙂
To i ja coś dodam.Troche wspomnień  😕

OBEREK c.gn.
160-177-19,75
Dietmar-Opałka / Skunks
St. Oberek
hod. SK Rzeczna

Moja njwiększa końska miłość i najlepszy przyjaciel-niestety nie dane nam było zostać razem  🙁







To mój folblut
Alkazar
ur. 06.01.2005
płeć: wałach
maść: c. kasztan
m. Albena/ Don Corleone
o. Stato King
hod. A. Derengowska




Ma ktoś foty jego rodziców i rodzeństwa?
Doma   Folbluciki folbluciki folbluciki :)
31 maja 2009 13:29
zaraz zaraz kto ma Sipsi?🙂


Sipsi Two to moje konisko 😅 a kto pyta? ktoś zna może ??

Pursat dokładnie ona bardzo sarenka  😉 choć mam myślę że jeszcze przypakuje, ale drobniutka zawsze będzie jeszcze tylko jeździec musi trochę zdrobnieć  😉
A ja znam, jeździłam na Niej jak była w treningu wyścigowym😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się