ciąża, wyźrebienie, źrebak

margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
14 listopada 2008 19:27
taki temat tez musi byc 🙂

skonczyly mi sie witaminy i zastanawiam sie nad czyms nowym dla mamuski. maly ma dwa miesiace i mu tez bym cos zamowila. pytanie tylko co? dla karmiacej matki i dla 2 dzieciucha😉
margarita

polecam musli Hoeveler
Original terabb-ZF Plus

Albo granulat
Original terabb-ZF
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
14 listopada 2008 20:31
spotkaliscie sie z opinia, zeby nie dawac zrebakowi granulatu itp bo potem bedzie trzeba go ciagle karmic takimi rzeczami? wystarczy owies?

spotkalam sie tez z taka opinia jednego z weterynarzy, ze dla klaczy, ktora dostaje marchew, otreby, owies i olej wystracza tylko zwykle witaminy hippovita
http://amigo-konie.pl/sklep/product_info.php?cPath=15_112&products_id=1073&topSsid=3624ab4bd1a0e51f412195cfc44b1bd0
ja uważam ze źrebaka spokojnie można dokarmiać musli / granulatem a dla klaczy potrzebne są witaminy lepszej jakosci.

Moja klacz jak była źrebna dostawała witaminy hovelera bodajze + musli dla źrebnych tez tej firmy.

Żrebak dostawał owies i był dokarmiany musli dla młodziaków + mniejsza ilosć witamin

ale każdy karmi jak chce
ale ten hippovit to tyle co nic! wolałabym podać coś lepszego.
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
14 listopada 2008 22:40
np?
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
15 listopada 2008 10:17
tak sobie mysle, zeby dla malego dawac jakies dodatki a nie granulat i myslalam nad pavo podo supply
http://www.hidalgo.pl/index.php?akcja=opis&iKatId=75&iProdId=132
tylko ze na opakowaniu pisze ze roczniaki i odsadki a na dawkowaniu od 2 miesiecy... to jak to jest ? moj ma ponad dwa miesiace...

musze tez uwazac bo mi sie ziola skonczyly i chce jakies nowe dla mamuski ale czy nie beda przeszkadzac...
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
15 listopada 2008 19:02
margaritka a nie myslalas o granulkach pavo podo start? od 1 do 6 miesiaca zycia zrebiecie-potem podmieniasz podo grow.

a matce podalabym jakies naprawde dobre witaminy- chevinal,plus vital itp w dawkach dla klaczy hodowlanych/karmiacych i jakas pasze wyzej kaloryczna (podo lac np ) lub chocby pavo condition extra,ktore pozwoli jej wrocic do formy.
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
15 listopada 2008 19:28
pierwszy suplement całkiem ale ten dolfos to dla mnie żart a nie witaminy :wink:
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
15 listopada 2008 19:37
ale wiesz,ze ten pierwszy preparat podajesz dopiero odsadkowi?
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
15 listopada 2008 19:40
zz polecenia weta ale nie mojego..
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
15 listopada 2008 19:45
odmowilam juz.

zastanawiam sie czy w ogole podawac cos malemu skoro dobrze wyglada? niczego mu nie brakuje...

nerwinie cos na pewno tylko nei wiem co, zeby strasznie drogo nie wyszlo, bo karmienie samym granulatem to jakas masakra...
a kto mówi ze samym granulatem ? przeciez mozna to stosowac jako dokarmianie tak jak i u młodego a u niego to jakies musli starczy na troche
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
15 listopada 2008 19:54
ja bym chciala najbardziej pavo podo lac i podo star, ale jaka ilosc owsa zastapic jaka ilosci granulatu?
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
15 listopada 2008 19:55
margaritka nawet nie powinnas karmic samym granulatem- podmieniasz nim np polowe dziennej dawki lub wrecz 1/3 (pamietajac ze jest ciezszy od owsa- wiec np 1,5 miarki owsa podmieniasz miarka granulatu).

a witaminy chevinal to koszt 50zl/miesiecznie. a to sa dobre witaminy
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
15 listopada 2008 20:03
czyli jesli przykladowo dostaje 6 kg owsa dziennie to dawac 4 kg i 2kg granulatu?
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
15 listopada 2008 20:03
szafirowa gdzie je moge dostac? sa tez dla mlodego?
budynio   powrót do świata dźwięków!
17 listopada 2008 20:45
a powiedzcie ile taki 6 miesięczny glut powinien dostawać paszy treściwej dziennie?
budynio

moje 7-miesieczne dostają rano gdzies ok. 1kg owsa na głowę, w południe 2-3 kg marchwi + gdzieś 300 g otrąb i wieczorkiem około 1,5 kg havensa foal cubes i moim wygladają dobrze - na nóżki nie wchodzi, sierść się swieci, energii nie brakuje 🙂

teraz szukam paszy dla matki , zamówiłąm eggersmanna, bo havensa nie  można zamóić 🙁
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
11 grudnia 2008 06:03
moj 3 miesieczny dostaje lacznie 3kg owsa i 0,4kg pavo podo start i dwie marchewki 😀
budynio   powrót do świata dźwięków!
11 grudnia 2008 06:44
a my nie mamy szczęśca.. wczoraj wieczorem zdjelam malucha z padoku... z ostrym patykiem wbitym przy strzałce w kopytko. wbił się mocno. teraz czekać na weta i  nie wiem co dalej 🙁
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
11 grudnia 2008 07:59
budynio trzymamy kciuki zy malucha! Napisz co zalecil wet.

My powoli przygotowujemy sie do sezonu  😉. Wyzrebienia zaczynaja sie od konca stycznia juz.... No i znowu nie wiem czym kryc kobylki :-) !
Kawusia   słodka kawa z mlekiem i już bez vanilii :(
11 grudnia 2008 10:25
U mnie Kawa źrebna na maj, więc jeszcze troche czasu, ufff.
żywieniowo na razie owies, dodatek musli La Rosslet (St Hipplyt)-kubek, sieczka z lucerny i kapka oleju lnianego, do tego Chevinal. Wygląda jak świecąca jabłonka 🙂. Na ostatnie 3 misiące ciąży chcę jej dawać zamiast Chevinalu Equistro Mega Base (już sprawdzone przy poprzedniej ciąży).
Gorzej z naszą małą arabką (9 mies.) bo oprócz owsa i sieczki z lucerny plus wit. nie tyka granulatu ani musli, ciężko jej cos kupić dodatkowego jak ona ma robić strajk na michę...
budynio   powrót do świata dźwięków!
11 grudnia 2008 13:06
jak na złość!! ;( jak kopytko okazało sie niegroźne to mój rudy złapał małego zębami za noge za mocno i konkretne rozcięcie na stawie nadgarstkowym.. i chyba znowu wet na szycie bo sie rozlezie ;/
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
11 grudnia 2008 15:23
dawac zrebakowi wit C? u nas wszystkie pomimo witamin i granulatow i marchewek dostaja wit c i sie zastanawiam czy malemu potrzebna
jeśli było to przepraszam - po ilu dniach można wypuszczać źrebaka na dwór.
ja właśnie zamówiłam dla źrebnej Plusvital Equine Breeding Pellets, macie zdanie na temat tych witamin?
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
21 grudnia 2008 09:05
jeśli było to przepraszam - po ilu dniach można wypuszczać źrebaka na dwór.


to zalezy; jesli zrebol silny i na dworze w miare ladna pogoda (lub hala do dyspozycji) to mozna juz na trzeci dzien spacerek maly zrobic... albo nawet na drugi... 🙂
.... No i znowu nie wiem czym kryc kobylki :-) !

co roku ten sam problem 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się