ciąża, wyźrebienie, źrebak

kasia2107rafal nie chcę nic mówić, ale mój przyszywany wychowanek przenoszony prawie trzy tygodnie  😁
Murat - Gazon serio ?
Matko a ja sie tak doczekac do tego terminu nie moglam a tu jeszcze tyle czekac bym miala?  🤔
Osiwieje ,napewno ... tragedia,hodowla to chyba nie dla mnie. Chociaz moze to dlatego,ze to pierwszy zrebol...
jedź na wakacje, to od razu się wykluje tak jak u mnie  🤣
kasia2107rafal jak najbardziej serio, wszyscy czekaliśmy na tego źrebaka jak na święto.
kasia2107rafal, nic sie nie martw 3 tyg to nic, do miesiąca to norma a znam osobiście kalcz co przenosiła 2 miesiące !!!  Moja kalcz też 3 tyg po terminie urodziła ( termin wiadomy bo jeden skok był tylko )
gacek u nas za drugim podejsciem tez tylko jeden skok i koniec,a bylo to dokladnie 11 miesiecy temu....
To teraz mnie pocieszyliscie....
Chyba rzeczywiscie wyciagne swojego na wakacje,moze jak nie bede lazila i ją ogladala codziennie to sie w koncu zdecyduje ...
Martwie sie troche tym przenoszeniem,ze moze byc cos nie tak ze zrebakiem....
kasia2107rafal klacze "lubią" się źrebić, jak mają spokój i nikt nie patrzy i nie lata w kółko nich co pięć minut, więc wiesz...  😁
No wiem o tym wiem.... ale mi to nie wychodzi .... 🤬
To na wakacje!  🤣
Wakacje przy wlasnym gospodarstwie to nie znane mi slowo  😀 ewentualnie jak nie ma akurat okresu nawalu roboty to na dzien dwa da sie wyskoczyc jak rodzina przypilnuje wszystkiego,takze krotkie te Nasze "wakacje "  😀
kasia2107rafal,  a i moja przenosiła 3 tyg ( chłop wstawał co noc 2 razy ) a ta sie wyźrebiła o 20 wieczorem :P i co jej powiesz ! o 21 chłopak chodzi je karmic to zobaczył że już młode stoi
No cóż z tego co piszecie,nie pozostaje mi nic innego jak uzbroic sie w cierpliwosc i czekac az maly gnom w konc zechce wyjsc...
kasia2107rafal, jak tam sytuacja?
Jeszcze czekamy 🙂
Wiecie co,ja tak z mężem ostatnio rozmawiałam i stwierdziłam,że człowiek gdyby kiedykolwiek widział,miał styczność z klaczą przed wyźrebieniem,z tymi objawami na żywo to był by o 100% mądrzejszy i spokojniejszy przede wszystkim....
Te zapadniete wiezadła teraz są zapadnięte bardziej ,srom tez wiekszy i rozpulchniony....a moze to wszystko ma być jeszcze wieksze i w ogole bardziej,nie wiem bo nigdy nie widziałam na żywca klaczy przed rozpakowaniem,wiec tego....
A po drugie troche sie ogarnęłam i jak kazaliście mi wyjechać na wakacje które są nie możliwe 😉 to od tej pory ograniczyłam sie do oglądania klaczy dwa max trzy razy wiec może jak poczuje troche luzu bez mojego macania i obserwującego oka to się rozpakuje 😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
21 lipca 2017 17:16
Czekanie na Twojego źrebaka jest jak telenowela 🤣 Myślałam, że wypakuje go na urodziny (mam tego samego dnia, to zapamiętałam kiedy 😉 ) a tu klops!
Znam klacz która przenosiła miesiąc, urodziła klaczkę, wiele osób na przemian czuwało po nocach, najwięcej oczywiście właścicielka... klaczka dostała na imię Sleepless May  😁
Dokładnie. Wszyscy forumowicze odwiedzający ten wątek zasypiają z myślą czy się Twoja kobyła rozpakuje dziś w nocy 😀
Haha ja tylko po to wątek sprawdzam :p
Ja też!!!
I ja! Nic nie pisałam, ale z niecierpliwością czekam na wieści  😁
A ja melduję, ze pozbyłam się problemu 😉 Tzn, oddałam klaczkę właścicielowi. Faktycznie byłoby za dużo problemu, a ja nie mam warunków do biegającego luzem malucha. 🙂
O kurcze ,tyle osób czeka na tego malucha a on sie nie śpieszy do wyjścia 🙂 tylko wkurza matke przy jedzeniu i sie wierci,widać tylko jak co raz klacz aż sie wygnie w jedna strone tak jej przyłoży 🙂 dostał ksywke "mały gnom " bo taki zaparty w brzuchu siedzi i wszystkich trzyma w niepewności....
My tu już na niego czekamy jak dzieci na gwizdke  😂
Oj tak kasiarafal ja tez czekam na tego małego urwisa. A on ni w ząb wyleźć nie chce. Oby było to dzisiejszej nocy 🏇
nokia6002 oj raczej nie 😉 niestety nie widze powodów by czówać w nocy więc ide spać....
Hehe uważaj, bo ja mialam bardzo ważna impreze piatkowa, miesiac do terminu, pierwiastka, przed wyjazdem godzine kobyłe ogladalam, nic a nic sie nie zapowiadalo, po powrocie padlam spac a rano chłop poszedl karmic i patrze ze w szybe wali jak nienormalny... a mlody juz wylizany na nogach przy cycu:p i tyle z mojego pilnowania😉
kasiarafal Jak tam twoja klacz ?

Moja jak na razie super, wszystko wciąga co jej się da i zaczyna ładnie wyglądać  😀 
U Nas standardowo nic .... 😵
Teraz coś mi sie kobyła wierci w boksie i kopie w brzuch,ale wymie nie wskazuje na rozpakowanie wiec pewnie znowu mnie w konia robi....

MoniaPiękny czarnuszek, ciekawa jest czy moja będzie zmieniała futerko, urodziła się latem więc nie ma takiego puszku jak twój, ale też nie ma tak krótkiej i gładkiej sierści. Zobaczymy. Na obrazku po kąpieli

a tu prawie cały zwierzyniec

Martita   Martita & Orestes Company
24 lipca 2017 10:45
kasia2107rafal Ja wałacha mam więc o źrebaka będzie mi trudno a wątek sprawdzam tylko dla Twojego "gnoma" 🙂 Trzymam kciuki żeby się kobyła w końcu zdrowo rozpakowała 🙂
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
24 lipca 2017 11:01
kasia2107rafal, jak się rozpakuje to trzeba będzie zrobić zlot, tylu re-voltowiczów mu kibicuje  😜
Będzie trzeba ustawić się na pępkowe  😅 😅 😍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się