Aktualności:

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: ciąża, wyźrebienie, źrebak

poprzednia następna
Strony: 1 [2] 3 4 ... 436 Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: ciąża, wyźrebienie, źrebak  (Przeczytany 1421560 razy)
Condina

Charakter, Charisma, Klasse.

« #30 : Grudzień 21, 2008, 21:01:51 »
Odpowiedz cytując
.... No i znowu nie wiem czym kryc kobylki :-) !
co roku ten sam problem wink

no dla Miss Condiny miałam trzech kandydatów ... i z powodu uzyskania paszportow odpadł jeden... więc powoli sytuacja sie klaruje..
#link
kosicki-roza.pl
margaritka

Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)

« #31 : Grudzień 31, 2008, 16:31:19 »
Odpowiedz cytując
moj zrebak jest inny czy wszystke 4 miesieczne maja matka w d... i jak wyjezdzam w teren przez padok to sobie zostaje z konmi i przyszywana siostra, a jak wracam to podejdzie sie napije i z powrotem wraca do stada?  8|
#link
montana

małopolskie

WWW Moje ogłoszenia
« #32 : Grudzień 31, 2008, 16:41:50 »
Odpowiedz cytując
nasze ogierki tak miały:),
klaczki sie bardziej trzymały matek
A ogierki od 3 mca zdawały sie zapominac o ich istnieniu dopóki głód czy chęc ssania nie przypominały.
W tereny jeździłam bez synusia-zostawał w boksie, a jak jeździliśmy na padoku to on zostawał ze stadem na pastwisku.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2008, 16:44:24 wysłane przez montana » #link
margaritka

« #33 : Grudzień 31, 2008, 16:48:35 »
Odpowiedz cytując
ja go chyba teraz tez bede na pasgtwisku zostawiac bo w boksie teskni za konmi jak go na jazde zostawiam, ale jestem w szoku jak sie starszej przyszywanej siostry trzyma! 4.5 letnie klacz na pensjonacie surowiuska, nie odstepuje malego na krok!
#link
margaritka

« #34 : Styczeń 10, 2009, 19:31:03 »
Odpowiedz cytując
jakie kantary kupujecie jak zrebiecy jest za maly?  8|
#link
ciska

magia :)

« #35 : Styczeń 10, 2009, 19:33:29 »
Odpowiedz cytując
rozmiar 0  lub 1 a jak nie to pony

#link
jedno serce , jedno bicie ...
slojma

I was born with a silver spoon!

« #36 : Styczeń 10, 2009, 20:16:25 »
Odpowiedz cytując
hehe zależy jakiego ma się źrebaka ja wczoraj dla 8 miesiecznej kupiłam 2, hehe i jest dobry lol
#link

armara

« #37 : Styczeń 11, 2009, 14:08:18 »
Odpowiedz cytując
z kantarami przynajmniej ja mam zawsze problem
8 miesięczne jedna ma spore pony (coś między 1 i 2), drufa jedynkę, ale rozciągniętą
jeden wisi na nosie, drugi na ganaszu, trzeci cośtam - jakąś regulację trzypunktową powinni wprowadzić  marze

margaritka

szukaj pony jacsona, bardzo fajne i miękkie ja miałąm bordowy jednak okazał się za mały na sk-gn a do rudej mi nie pasował kolorystycznie  hihi
cóż teraz liczę na źrebaka z mniejszą głową to moze dłuzej go ponosi  ke

777

« #38 : Styczeń 11, 2009, 16:56:10 »
Odpowiedz cytując
czy ktos mi może odpowiedziec - na pytanko -  oczywiście teoretycznie
jesli kon ma np dwa lata to ile cm jeszcze urośnie - tak srednio statystycznie

dla tych którzy znaja moje konie to napisze tylko tyle ze moja młoda - 20 miesięcy - przerosła już Karen
przerosła zadem bo ile cm w kłebie ma to trudno powiedziec - trzeba by pomierzyc
#link
merybery

« #39 : Styczeń 12, 2009, 14:37:38 »
Odpowiedz cytując
Może przedstawię moją sytuację...otóż chciałabym pokryć moją kobyłkę,jednak mam z tym pierwszy raz do czynienia...w sumie nigdy nawet nie myślałam o zaźrebianiu,dlatego się tym specjalnie nie interesowałam uśmiech przeglądnęłam już multum artykułów i książek ale w sumie nadal się czuję troche... niepewnie.
Mam wielkopolską kobyłkę,interesowałam się inseminacją z Romico(dokładnie Baryshikov- myślicie,że to dobra decyzja?).Generalnie...to wszystkie ogiery bardzo mi się podobają,ale nie mam pojęcia na co powinnam zwrócić szczególną uwagę.Może Wy możecie polecić mi jakieś placówki?Interesowałyby mnie bardziej reproduktory przekazujące cechy "ujeżdżeniowe"-elastyczność ruchu itd..Które ogiery polecacie?

Wybaczcie,może wydać się Wam to dziecinne,ale czuję się jakbym była na lonży  duży uśmiech . A dla mnie to jest wielki stres...chcę wszystko dopiąć na ostatni guzik i aby wszystko było na wysokim poziomie...stąd może te banalne pytania  wink .
#link
"Zdobądź serce swego konia, potem dotrzyj do jego umysłu, a wtedy będziesz mógł użyc jego siły według swego zamysłu."
margaritka

« #40 : Styczeń 12, 2009, 20:20:03 »
Odpowiedz cytując
ja tez sie nei znalam i zawiozlam do ogiera tylko dlatego, ze i znajoma kobyle wiozla
#link
armara

« #41 : Styczeń 15, 2009, 17:30:29 »
Odpowiedz cytując
merybery

aby można było odpowiedzieć na Twoje pytania, przyda się :
- rodowód klaczy, czy  w ogóle ma pochodznie
- zdjęcie zootechniczne, bądź opis wad budowy
- wiek klaczy, czy miała już źrebaka, może jakieś konkretne cechy przekazuje?
-co oprócz ruchu jest ważne dla Ciebie ? czystośc rasy, maść, poprawność budowy, charakter, a może coś jeszcze innego ?
- czy masz pod reką db weta inseminatora, hodowcę który pomógłby w wyborze ?
- ile chciałabyś zainwestować w stanówkę

#link
majek

zwykle sobie żartuję

« #42 : Styczeń 15, 2009, 17:39:43 »
Odpowiedz cytując
merybery

My chcieliśmy pokryć kobyłkę - też WLKP - czymś, co ma mocne nogi, kości itp, bo ona troszkę słabe ma... Żeby jej braki jakoś zredukować...
I zdecydowaliśmy się na Nepala chodzącego WKKW,  latami nie miał kontuzji, tylko  dopiero w tym roku.. Ale już się podobno poskładał...
No i znajomych kobyła też ma źrebaka po nim i cudny..

Generalnie to będzie nasz pierwszy źrebak (i nasz i kobyłki) - strasznie się boję, ale mam nadzieję, że pójdzie gładko...
#link
sorry, ale nie mam polskich znakow
armaquesse

Moje ogłoszenia
« #43 : Styczeń 15, 2009, 17:46:50 »
Odpowiedz cytując
Ktoś z was zaźrebiał kilkunastoletnią klacz  po raz pierwszy? Nie chcę zakładać nowego tematu. Jakie są za i przeciw, żeby ze starszej klaczy uczynić mamuśkę?
#link
777

« #44 : Styczeń 15, 2009, 18:27:03 »
Odpowiedz cytując
moim zdaniem jeśli bedzie dpowiednio zywiona nie ma przeciwwskazań
klacz mego sasiada do 25 roku rodziła źrebaki bez problenu
#link
armara

« #45 : Styczeń 15, 2009, 18:29:58 »
Odpowiedz cytując
moim zdaniem jeśli bedzie dpowiednio zywiona nie ma przeciwwskazań
klacz mego sasiada do 25 roku rodziła źrebaki bez problenu

tylko jest pewna różnica, między starszą klaczą wieloródką, a pierwiastką wink
pierwszy poród bywa cięzki więc to jedno z głwoniejszych przeciwwskazań
#link
Karla:)

« #46 : Styczeń 15, 2009, 18:37:47 »
Odpowiedz cytując
3 z moich bylych klaczy byly zazrebiane po raz pierwszy w wieku 10,13 i 15 lat . Kobyly utrzymywane w lzejszej kondycji- praktycznie miesiac prze porodem dopiero zdjelam siodlo, caly czas byly kontrolowane usg, przed zazrebianiem zrobilam komplecik badan krwi, przebadalismy do tego macice i jajniczki. Teraz wioze moja niunie 10latke pod 25 letniego ogiera-straci z nim dziewictwo.Kobylka jest po wszystkich badaniach.
Z pierworodkami czasami jest problem tuz po samym porodzie- a to nie maja instynktu, ato ganiaja zrebola od cyca.Warto zainwestowac wczesniej w dobrego ginekologa-poloznika, zrobic komplet badan by ocenic stan zdrowia przyszlej mamy.No i juz przed samym rozwiazaniem miec zaprzyjaznionego wet, ktory w razie co przyjedzie i pomoze przy porodzie.
#link
Polinezja, córka Ignama:)

nie udzielam porad wet  ani z zakresu żywienia i nutrigenomiki via net
margaritka

« #47 : Styczeń 15, 2009, 21:29:55 »
Odpowiedz cytując
malemu ktorychs z koni zdjal kantar to wzielam stajenna Ske i pasuje nawet  8|

ostatnio chodzily z malym na 5 minutowe spacery ( stopniowo wydluzajac) to terenie stajni bez mamy fajnie chodzi tylko drze siew  nieboglosy  hihi

arma zazrebiaj bedziesz miala fajne male bobo hihi
#link
Enii

« #48 : Styczeń 16, 2009, 13:28:37 »
Odpowiedz cytując
Moja kobyłka ma na 1 kwietnia termin oczywiście z pewnie jakieś tam poślizgi w terminie będą wink To dla mnie i kobyłki  będzie pierwszy zrebol wiec stres w obie strony ale mam nadziej że wszystko będzie ok. Była szczepiona na ronienie zakaźne wiec mam nadzieje że to nam już zagrażać nie będzie.
Stosował ktoś pasze Pavo dla źrebnych klaczy Pavo Lac ? Co o niej sadzicie ? Zamówiłam na razie dwa worki.
#link
armara

« #49 : Styczeń 16, 2009, 16:58:26 »
Odpowiedz cytując
1 kwietnia dobry termin duży uśmiech
ja używałam Pavo Podo Start - dla takich mauszków i byłam zadowolona, a teraz przyszła mama jedzie na eggersmannie wink
#link
margaritka

« #50 : Styczeń 16, 2009, 22:01:31 »
Odpowiedz cytując
ja daje podo lac dla juz karmiacej, skonczyl sie worek i juz drugi w drodze;) daje jako dodatek miarke dziennie ale teraz troche zmienimy dawkowanie, zeby worek sie skonczyl przed odsadzeniem

maly wcina podo start i jak to dzis wet powiedzial " beda z niego ludzie;) "
#link
777

« #51 : Styczeń 21, 2009, 08:53:53 »
Odpowiedz cytując
poszukuje suplementu który by zawierał sam wapń i fosfor bez dodatków innych witamin
najchętniej w postaci chlorku wapnia
na co dzień podaje witaminy i nie chce przesadzić - myślałam o orlingu ale tam jak na mój gust za dużo witaminy A (bo młoda i tak dostaje chevinal extra)
poradźcie mi coś
#link
quantanamera
Global Moderator

konie z szopy

WWW Moje ogłoszenia
« #52 : Styczeń 21, 2009, 15:17:02 »
Odpowiedz cytując
Tu jest suplement z samym wapniem:
http://baileys.paszedlakoni.pl/produkty/506.html
Fosforu chyba nie musisz uzupełniać, bo w podstawowych końskich paszach jest właśnie za dużo fosforu w stosunku do wapnia, więc to Ca można dodatkowo podawać.
#link
taki.tam.blog.o.koniach www.quantanamera.com
majka

« #53 : Styczeń 21, 2009, 15:34:50 »
Odpowiedz cytując
poszukuje suplementu który by zawierał sam wapń i fosfor bez dodatków innych witamin

Polecam ten preparat sama stosuję https://www.mksklep.pl/naflimestoneflour3000g-p-724.html
#link
777

« #54 : Styczeń 21, 2009, 15:44:45 »
Odpowiedz cytując
dzięki
dzwoniłam juz do gościa od naf'u i nie potrafił mi powiedzieć ile jest tego wapnia na 1 kg i czy są jakieś inne dodatki
a wiec uśmiecham się do ciebie  duży uśmiech
czy są inne dodatki i ile wychodzi tego wapnia na 1kg lub na tę dzienna dawkę która podają na stronie internetowej

#link
Laguna

WWW Moje ogłoszenia
« #55 : Styczeń 21, 2009, 19:42:39 »
Odpowiedz cytując
spotkaliscie sie z opinia, zeby nie dawac zrebakowi granulatu itp bo potem bedzie trzeba go ciagle karmic takimi rzeczami? wystarczy owies?

Legato od momentu odstawienia od mleka do ok 2 roku życia był tylko na granulacie firmy Karmex. Teraz jest normalnie na owsie i jest zdrowym, "napakowanym" wałaszkiem
#link
Wiem jak ułożyc rysy twarzy, by smutku nikt nie zauważył
777

« #56 : Styczeń 24, 2009, 17:42:02 »
Odpowiedz cytując
dzisiaj wreszcie zrobilismy pomiary futrzaków
moje maleństwo juz prawie 22 miesięczne ma 159 cm w kłębie wink
i pracuje usilnie nad swoja pozycja w stadzie
podporzadkowuje sobie 8 letnia klacz
dzisiaj widziałam jak czesto gesto gania za nia z położonymi uszami i wyszczerzonymi zebiskami
od małego kumpluje sie z największym rozbujnikiem w stadzie - wiec chya z niego próbuje brac przykład. mam nadzieje ze nie przerodzi sie to w agresje a jedynie są to zwykle porachunki w celu zdobycia lepszej pozycji
#link
armara

« #57 : Styczeń 24, 2009, 18:27:06 »
Odpowiedz cytując
czytam i nie wierzę  ke, u mnie jest dokładnie to samo, młoda 22 miesiące goni 8-latkę - rozdzielone bliźniaki  hihi
#link
Donia Aleksandra

« #58 : Styczeń 24, 2009, 18:52:33 »
Odpowiedz cytując
A powiedzcie jak to jest ztym zastrzykami wywolujacymi ruje?jak one dzialaja?czy jak  powiedzmy kobyla skonczyla ruje dajmy na to 23 a ja potrzebuje zeby miala 4 nastepnego miesiaca, to moge podac(albo wet) zastrzyk i dostanie jej tak jak ja tego bede chciala?Wybaczcie troche chaotyczne to pytanie, ale w tym temacie nie jestem zbyt doswiadczona icon_redface
#link
Rude, rude
margaritka

« #59 : Styczeń 24, 2009, 18:56:00 »
Odpowiedz cytując
dzisiaj wreszcie zrobilismy pomiary futrzaków
dzisiaj widziałam jak czesto gesto gania za nia z położonymi uszami i wyszczerzonymi zebiskami
od małego kumpluje sie z największym rozbujnikiem w stadzie - wiec chya z niego próbuje brac przykład. mam nadzieje ze nie przerodzi sie to w agresje a jedynie są to zwykle porachunki w celu zdobycia lepszej pozycji

moj 4 miesieczny ma ponad 140 :P i juz gania i gryzie wszystkie konie  ke
#link
Strony: 1 [2] 3 4 ... 436 Odpowiedz Drukuj 

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: ciąża, wyźrebienie, źrebak

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.08 sekund z 18 zapytaniami.