Aktualności: UWAGA! Niedługo zostanie uruchomiona nowa wersja forum, lepiej przystosowana do obecnych czasów wink
Nastąpi zmiana sposobu logowania, od teraz będzie trzeba używać adresu e-mail do logowania.
Proszę sprawdź swój adres w linku profil, aby uniknąć problemów z logowaniem!

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: ciąża, wyźrebienie, źrebak

poprzednia następna
Strony: 1 ... 519 520 [521] Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: ciąża, wyźrebienie, źrebak  (Przeczytany 1893359 razy)
kortina

« #15600 : Kwiecień 08, 2021, 10:07:33 »
Odpowiedz cytując
Moja starsza kobyła (16 lat) po sporcie, kupiona właśnie do hodowli ma jedną cystę i właśnie mija nam 21 dzień ciąży, udało się w pierwszej inseminacji  konik
#link
kasia2107rafal

« #15601 : Kwiecień 09, 2021, 12:21:03 »
Odpowiedz cytując
kortina moja też 16 lat kupiona w styczniu z myślą o hodowli i mam nadzieję ,że u Nas też nie będzie przez to większych problemów . Za dwa tygodnie kolejne USG i dopytam ile tych cyst właściwie ,bo jak mi powiedziała przy tej wizycie to mnie trochę to zbiło i całkiem o tym nie pomyślałam  w głupi łeb

Dziękuję za tyle odpowiedzi,napawają optymizmem  kwiatek
#link
Pies patrzy na człowieka z pokorą,
Kot parzy z góry,
Ale koń patrzy człowiekowi prosto w oczy i widzi go równym sobie...
monia

WWW Moje ogłoszenia
« #15602 : Kwiecień 09, 2021, 21:36:55 »
Odpowiedz cytując
No właśnie była dzisiaj wet,która specjalizuje się w rozrodzie koni ,robiła USG i mówiła o tych cystach i powiedziała o ryzyku ,że komórka wędrująca po macicy może akurat natrafić na cystę i tam się ulokować a ta jej nie wyżywi i obumrze ,ale nie skreśliła jej z rozrodu bo powiedziała,że no nie musi na nią trafić ,to taka ruletka .
Umówione jesteśmy za dwa tygodnie na kolejne USG bo macica ewidentnie świeżo po rujowa .Trochę mnie zmartwiły te cysty ale spróbujemy ,skoro ona jej nie skreśliła z rozrodu to zobaczymy jak załapie .
Bez przesady, u nas klacze mają cysty i nic się nie dzieje. Jedna klacz ma cystę na cyscie i normalnie rodzi.
#link

•   Idol II 16.01.2011
  • Julia 02.05.2012
  •   Analena G 12.02.2012
  • Wilii 02.02.2014
PumCass

zachowaj zimną krew!

« #15603 : Kwiecień 11, 2021, 22:06:41 »
Odpowiedz cytując
Hej, mam pytanie odnośnie papierków lakmusowych do mierzenia Ph, widziałam kilka postów wstecz że jest to praktykowane przez niektórych forumowiczów i moje pytanie brzmi: czy używacie specjalnych papierków np. z MHS które są rzekomo przystosowane do pomiarów z mleka klaczy czy taki sam efekt uzyskać można z takich najzwyklejszych? Cena tych zwykłych to około 20-30zł, MHS liczy sobie już prawie 100zł na promocji uśmiech
#link
Życie - życiem, realność - realnością, ale gdy raz wdepniesz w jakąś bajkę to twój świat będzie nią śmierdział, aż zdechniesz...
kasia2107rafal

« #15604 : Kwiecień 11, 2021, 22:22:22 »
Odpowiedz cytując
monia mam nadzieję ,że i u mnie tak będzie ,jak tak czytam ,że też macie w hodowli klacze z cystami i nie utrudnia to zaźrebiania to przestałam się przynajmniej martwić o to . W każdym bądź razie ,na pewno napisze za którym razem załapała i czy załapała  emota200609316
#link
Pies patrzy na człowieka z pokorą,
Kot parzy z góry,
Ale koń patrzy człowiekowi prosto w oczy i widzi go równym sobie...
Iskra de Baleron

« #15605 : Kwiecień 12, 2021, 06:40:36 »
Odpowiedz cytując
PumCass
Kupiłam takie do badania pH moczu wink
Ogólnie badanie pH wydaje się być mało sensowne.
Bo z tym pH powyżej 6 to moja chodziła na 2 tyg przed porodem.
#link
tajnaa

« #15606 : Kwiecień 12, 2021, 18:00:40 »
Odpowiedz cytując
Moja Czarna dziś zalana, ma pęcherzyk ładny 5 cm. Oby pękła przez noc. Mamy jeszcze jedną porcję nasienia w lodówce na rano w razie Wu.
Oby pękła, oby pękła!  ukłon ukłon ukłon
#link
karolina_

« #15607 : Kwiecień 12, 2021, 22:36:52 »
Odpowiedz cytując

Jak chorulon był to teraz zostały tylko modły do macicy  lol lol lol
#link
Iskra de Baleron

« #15608 : Kwiecień 13, 2021, 07:26:05 »
Odpowiedz cytując
Pękła?

Ja się muszę zdecydować czy zalewać teraz czy na następną...
Nie chcę znowu wczesnego źrebaka.
#link
tajnaa

« #15609 : Kwiecień 13, 2021, 07:28:12 »
Odpowiedz cytując
Nie zupełnie.
Ale pękająca jest, bo wczoraj miała pęcherzyk 5, a rano 4,3 cm. Zabezpieczona nasieniem. Dziś słonecznie, więc może się uda.
Oby! Zobaczymy wieczorem.  ukłon
#link
noneczka98

Moje ogłoszenia
« #15610 : Kwiecień 13, 2021, 08:15:44 »
Odpowiedz cytując
Moja Czarna dziś zalana, ma pęcherzyk ładny 5 cm. Oby pękła przez noc. Mamy jeszcze jedną porcję nasienia w lodówce na rano w razie Wu.

Jak dobrze pójdzie to będziemy razem pilnować za rok... Moja też wczoraj zalana z tym że właśnie wczoraj miała dolewkę bo w niedzielę nie zupełnie pękła. Ta pogoda to mnie wykończy. Dwa dni słoneczne a dziś śnieg... smutek Średniej myśli jestem co do niej, chyba trzeba będzie czekać aż się trochę ociepli jeszcze.  smutek
#link
Kocham konie tak jak nigdy nie pokocham ludzi...  ~ Junona
tajnaa

« #15611 : Kwiecień 13, 2021, 09:12:43 »
Odpowiedz cytując
To prawda. Pogoda jest do bani. Martwie się właśnie o to czy te pęcherzyki popękają.
#link
Euphorycznie

« #15612 : Kwiecień 13, 2021, 09:34:05 »
Odpowiedz cytując
Trzymam kciuki za pęcherzyki bardzo bo doskonale pamiętam jak sama się denerwowałam. zemdlal
#link

IskraADHD

« #15613 : Kwiecień 14, 2021, 02:04:18 »
Odpowiedz cytując
Dajcie znać jak Wasze pęcherzyki, my wczoraj inseminowaliśmy i stresik jest  oczy2
#link
tajnaa

« #15614 : Kwiecień 14, 2021, 07:09:03 »
Odpowiedz cytując
Nasz pęcherzyk nie pękł jeszcze, ale dziwnie się powiekszył. Mam wrażenie, że albo zaczął się zalewać, bo był biały na dole. Szkoda, ze nie cyknęłam fotki. Wolałabym zobaczyć cialko zółte smutek
No nic. Takie są te wczesne wiosenne pęcherzyki. Szczególnie jak taka zimnica jest.
#link
noneczka98

Moje ogłoszenia
« #15615 : Kwiecień 14, 2021, 07:27:43 »
Odpowiedz cytując
Moja znowu jakoś dziwnie niezupełnie pęknięta. Raczej nic z tego. Nie sprawdzam jej już dogadałam na się na 30 kwietnia aby potwierdzić albo wykluczyć ciążę i będę działać dalej.  Wydaje mi się że nic nie będzie, przed weekendem było u mnie 20 stopni i pęcherzyk rósł jak głupi, od poniedziałku pada śnieg z deszczem, nawet na chwilę słońce nie wyszło no ale na pogodę to już nic nie poradzę, dobrze że ogier stosunkowo blisko jak bym miała na drugi koniec polski jeździć po nasienie albo się martwić czy przesyłka dojdzie to bym chyba oszalała...  smutek
#link
Kocham konie tak jak nigdy nie pokocham ludzi...  ~ Junona
Euphorycznie

« #15616 : Kwiecień 14, 2021, 08:55:31 »
Odpowiedz cytując
W zeszłym roku nie byłam pewna czy się cieszę, że moje małe będzie pod koniec maja ale patrząc na tę pogodę to kuźwa jednak się cieszę. hihi
#link

karolina_

« #15617 : Kwiecień 14, 2021, 14:20:53 »
Odpowiedz cytując
Ja jak zobaczyłam prognozę pogody to poświęciłam ruję na wzięcie wymazu i to był dobry pomysł bo z obiecującego 3.6 cm zrobilo się 3.0... jutro wyniki, ciekawe czy ma zoo w środku czy nie.
#link
Siesiepy

Ponczek bez rączek

Moje ogłoszenia
« #15618 : Kwiecień 14, 2021, 16:53:43 »
Odpowiedz cytując
Tak mnie straszycie tymi niepekajacymi pęcherzykami, że już zakładałam, że dzisiejsze USG potwierdzi moje wątpliwości.  oczy2
Ale słuchajcie, u nas się udało! Załapała.  hurra! Teraz USG na 30 dzień żeby zweryfikować, czy nie zresorbowała.  tanczacalinka
#link

Magda Pawlowicz

« #15619 : Kwiecień 14, 2021, 16:56:30 »
Odpowiedz cytując
gratuluję!
#link
Iskra de Baleron

« #15620 : Kwiecień 14, 2021, 20:43:53 »
Odpowiedz cytując
Siesiepy  konik

Jakie macie żłoby dla źrebiąt?
Kupiłam z Kerbla, głębokie to jak wiadro.
Zwęziłam rozstaw prętów, matka i tak wsadza dzioba i podjada a jak już nie sięga to jęzorem wybiera  lol
Nie żebym jej żałowała, tej akurat się przyda wink , jednak druga to grubas pochłaniający wszystko - muszę znaleźć coś lepszego  coo??
#link
Strony: 1 ... 519 520 [521] Odpowiedz Drukuj 

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: ciąża, wyźrebienie, źrebak

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.019 sekund z 19 zapytaniami.