ciąża, wyźrebienie, źrebak

My po USG - wszystko dobrze  💘


😅
Witajcie, doszłam do wniosku że najwyższa pora się przywitać a nie tylko obserwować z ukrycia 🙂 Oczekuję właśnie pierwszego malucha od mojej klaczy, termin na 18 sierpnia. Jak to przy pierwszym stres jest ogromny, czym bliżej tym więcej siedzę czytam i obserwuję 🙂  Piękne macie maluszki z tego roku. Pozdrawiam.
noneczka98 nie masz pojęcia jak ja się nie mogę doczekać tego momentu! 😁
Napiszesz coś więcej o klaczy matce i ojcu? Pokażesz jakieś zdjęcia? Chętnie się dowiem na kogo czekamy! 😜
W sumie to chyba ostatni źrebak z tego wątku w tym roku? 👀 Chyba, że ktoś jeszcze czeka to wyjdźcie z ukrycia.
noneczka98 nie masz pojęcia jak ja się nie mogę doczekać tego momentu! 😁
Napiszesz coś więcej o klaczy matce i ojcu? Pokażesz jakieś zdjęcia? Chętnie się dowiem na kogo czekamy! 😜
W sumie to chyba ostatni źrebak z tego wątku w tym roku? 👀 Chyba, że ktoś jeszcze czeka to wyjdźcie z ukrycia.


Ja nie mogłam się doczekać od pierwszej inseminacji - było z tym trochę przygód ale się udało dlatego też źrebię późne😀 Teraz z dnia na dzień coraz ciężej mi się doczekać 😀
Oczekuję malucha po og. LASKO hol.  od klaczy po Berberysie m.

LASKO: https://www.bazakoni.pl/lasko-lennon-baditai
JUNONA: https://www.bazakoni.pl/junona-berberys-jonizacja
noneczka98 Fajni rodzice! i widzę, że Twoja też już "starsza" pierwiastka? Koniecznie daj znać jak sobie poradzi bo moja też jest rocznik 2007. 😎
No i my za rok będziemy się źrebić dlatego ciekawa jestem bardzo jak Twoja sobie poradzi.  :kwiatek:
noneczka98 Fajni rodzice! i widzę, że Twoja też już "starsza" pierwiastka? Koniecznie daj znać jak sobie poradzi bo moja też jest rocznik 2007. 😎
No i my za rok będziemy się źrebić dlatego ciekawa jestem bardzo jak Twoja sobie poradzi.  :kwiatek:


Tak, starsza pierwiastka. Była kryta laaata temu u poprzedniego właściciela w wieku 3 lat ale na szczęście wtedy nie 'zaszła' i trafiła do mnie 🙂  Mam nadzieję że da radę bez komplikacji. Właściwie już mi nie daje spać, wymię już bym powiedziała całkiem gotowe, srom - sama nie wiem obserwuje. Wczoraj do 1 w nocy się kręciła - ukłon temu kto wymyślił kamerki 🙂

A Ty jakiego malucha oczekujesz na przyszły rok, po jakich rodzicach?
Moja kobyła z 2002 roku i pierwiastka w zeszłym roku urodziła pierwsze źrebię jako 17-latka. Zaźrebiła się od pierwszej inseminacji, nie była płukana bo nie miała w ogóle płynu, owulacja idealna, porób szybki i książkowy. Jedyne co to zajęło jej dobre 8 miesięcy, żeby po odsadzeniu źrebaka wrócić do jakiejś względnej kondycji pomimo dobrych i dużej ilości pasz w trakcie laktacji.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
14 sierpnia 2020 22:13
Hafi źrebna 18 dzień. Szczerze się nie spodziewałam, że się zaźrebi - ten rok taki trudny. Jednak do 3 razy sztuka. Cieszę się, chociaż równie mocno obawiam. Prozak poproszę :winko: Termin wypada koło 1 lipca Zamawiam klaczkę :P Z maścią nie poszaleję 😉
noneczka98 moja kobyłka to mieszanka pkz i wielkopolaka a kryłam sp. Chcę uszlachetnić jeszcze bardziej.
matka:

ojciec:
https://www.bazakoni.pl/zeus-delorean-zoja

Na_biegunach super wiadomość! Gratulacje! 😅 Ja tam chciałabym zamówić izabela ale co z tego wyjdzie zobaczymy.  😁
Na_biegunach, trzymam kciuki!!
Widzę że końcówka sezonu nadrabia dobrymi wieściami. Gratuluję tym co się udało zaźrebić na sam koniec  😜 Ja czekam do następnej soboty na wieści czy się udało czy nie. Na razie kobyły wczasują się na Mazurach, troche mi już tęsko za nimi, szczególnie za źrebakiem... Ciekawie ile urośnie przez te 3 tygodnie  🤣
Dzień dobry!
Przychodzimy z wieściami od 4 miesięcznego Indiego (przy okazji może ktoś potrafi coś określić o jego budowie? :p)
Matula w ciąży! I druga dzięki bogu też!
Przy okazji jak radzicie sobie z debujacymi zrebakami?
Moj nie dość że na matke skacze, jak jeżdżę to już najlepsza frajda, ale i na padoku zdarza się, że jak odchodze to debuje na dalszą zabawe
.. Jakieś przepisy może?
[img]https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/s960x960/117946517_3168520493233402_4781308249437150398_o.jpg?_nc_cat=100&_nc_sid=110474&_nc_ohc=FeQnsHtsnkEAX8s1xL_&_nc_ht=scontent.fwaw3-1.fna&_nc_tp=7&oh=d549385e79872a1025b8edb29849f74c&oe=5F5F384B[/img]

Witajcie, nasza malutka księżniczka pojawiła się wczoraj na świecie. Matka pierwiastka 13 lat, poród szybki bezproblemowy wręcz książkowy, cudowna matka, w ogień skoczy za małą i pilnuje jej krok w krok. Co ciekawe poród zaczął się o godzinie 14.05  klacz od rana nie wykazywała żadnych 'objawów' porodowych - zaskoczyła Nas  🤣 😅
ładniusia 🙂
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
17 sierpnia 2020 07:11
Tfu, Tfu, brzydal! Niech się zdrowo chowa 😀
Moja klucha rośnie i się zmienia. Przyjmuje zakłady - wysiwieje czy zostanie gniada?  😜 Mam już serdecznie dość siwków, mogłaby zostać  🤣

[img]https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/118009382_3170475059704612_4651440240282012692_o.jpg?_nc_cat=100&_nc_sid=110474&_nc_ohc=Y9Tx67BE4p4AX-Qgs27&_nc_ht=scontent-vie1-1.xx&oh=2eaad103e9a5cf640d5d0fd935f11fe5&oe=5F60F94A[/img]
a to w ogóle możliwe żeby po siwym nie było chociaż w siwiźnie?  👀
Jasne, że możliwe. Jeśli siwek nie jest homozygotą, czyli ma tylko jeden "gen siwości", to jest po 50% szans na siwego i nie. Jeśli ma 2 geny, to zawsze będzie siwe potomstwo. Jeśli oboje rodzice mają po jednym genie, to szansa na nie siwego to 25%.
jestemzlasu 😡 dzięki za wyjaśnienie - wszystkie siwe klacze które znałam dawały siwe/siwiejące z wiekiem potomstwo a że kompletnie nie umiem w kolory i ich dziedziczenie u koni to gadam głupoty. 😜
Ja badań kobyle nie robiłam to i nie wiem czy przekazuje maść bezwzględnie ale u Nas to wygląda tak: MATKA SIWA (PO SIWYM I GNIADEJ) X OJCIEC GNIADY PO (GNIADYM I KASZTANCE)  więc jest nadzieja że ta mała bezimienna ( 😕 )  zostanie jaka jest 😀
No to masz szanse pół na pół. Oglądaj okolice oczu, bo tam najwcześniej zazwyczaj pojawiają się białe włoski.
Miałam gniadą kobyłę od gniadej matki i po siwym ojcu.
Także jest nadzieja.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
20 sierpnia 2020 06:53
noneczka98 Zrób wyraźne, ostre zdjęcie głowy,  tak żeby oko i powieki było widać i wrzuć, może już coś się da powiedzieć. Wszystkie maluszki, które znałam a wysiwiały, już kilka dni po urodzeniu mozna było ocenić. Oczywiście są wyjątki, ale zdecydowaną większość da się rozszyfrować  😉
Hej. Nie wiem czy powinnam się chwalić,, ale dostałam tel. z Rzecznej że kobyła zbadana na 13 ty dzień i jest zarodek  💃  💃 Macica czysta bez płynów, nie ma żadnych cyst. Jeszcze w pon zbadają ją by potwierdzić ciążę ( innej opcji nie przyjmuje 😉) i możemy wracać do domu  🏇  🏇
😅 😅
A moja musi iść do większego stada bo została sama na swoim kwadracie.
Denerwuję się ale w sumie zna te konie przez płot, z trzema chodziła na łące, czwartego zna przez boks.
Tylko trzy kobyły to w sumie zagadka tyle tylko że znają się przez płot.
Jedna z nich ma 28 lat i nie ma instynktu mordercy, druga ma 5 więc za cienka w uszach do mojej jest wiekowo no i zostaje ta trzecia - rówieśniczka mojej.
Spróbować muszę - 60 dni ciąży za nami a im później tym mam wrażenie gorzej. Sama na swoim kwadracie raczej stać nie będzie a do towarzystwa też nic nie mamy.
noneczka98 obstawiam że wysiwieje.

Poniedziałkowe badanie potwierdziło że moja źrebna  🤣 Teraz tylko mąż się ogarnie z zasiewami i jedziemy po dziewczyny  😍
Noneczka 98, patrząc wkoło chrap i oczu może wysiwiec.

U mnie za rok zrebaczkow nie będzie, nic się nie zazrebilo. A ja mam parę przemyślen jak ograniczyć straty finansowe w kolejnych sezonach.
A ja czekam do 21 września na oficjalne potwierdzenie zrebnosci na 3 miesisc.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się