ciąża, wyźrebienie, źrebak

Bywa Zmienna Brzydaaaallll  😜 😍

My dziś mamy USG.

asiaj Jak tam wasze zalewanie?  👀
borkowa.   silesian team
22 lipca 2020 09:48
Bywa Zmienna ale cudak, trochę takie serduszko na główce, śliczny!!!! 😍

Zapakowałam dziecko w maskę  😁



jaki masz rozmiar na źrebaka?, pony?

Bywa Zmienna przystojniaczek z niego  😍

whisperer13 bardzo, bardzo mi przykro. też przez całą ciążę kobyły martwiłam się tym że tak długo trzeba na tego źrebaka czekać a i tak zawsze coś może pójść w złą stronę, oby krycie się udało i abyś ze rok pochwaliła się zdrowym, szczęśliwym patyczakiem 🙂

A moja źróbka co raz lepiej chodzi z tą nogą. Dziś już jak zakłusuje czy zagalopuje to stawia nogę, choć wykrok jest zdecydowanie krótszy. Jest znacznie lepiej. Niestety weta mam dopiero w czwartek może do jutra będzie jeszcze lepiej  😀
No i mała dostała lekkiej biegunki, nie wiem czy to związane z kontuzją czy czysty przypadek, zafajdoliła mi na czarno dwie ściany w boksie, da się to jakoś zmyć z białej wapnowanej ściany???
Euphorycznie inseminowalismy wczoraj w południe. Rano dzisiaj jeszcze nie pękła  🙁 próbowałam odmówić nasienia żeby jutro zalać znowu ale już niestety się nie dało. Jutro rano więc powtórne USG, tylko tyle można teraz zrobić.
Malina_M
Tak to pony, większość w tym rozmiarze wydawała mi się ogromna.
Ta jako jedyna była wyraźnie mniejsza, to York Anika.
Bardzo Wam wszystkim nie- dziękuje by nie zapeszyć  😉 Jestem zauroczona nim chociaż w duchu przez całą ciąże mówiłam sobie by do tego nie podchodzić aż tak emocjonalnie, no i nie da się  😜 Jutro wracamy z klinik do domu  😅
Będąc teraz na klinikach było sporo klaczy u których był problem z inseminacją, sam doktor mówił, że nienajlepszy ten sezon jest
asiaj kurcze trzymam kciuki!  🤔

U nas wczoraj USG na 30 dzień - fasolek ma się dobrze.  🏇
asiaj kurcze trzymam kciuki!  🤔

U nas wczoraj USG na 30 dzień - fasolek ma się dobrze.  🏇


Kurczę zazdroszczę już 30 dni macie
Moja po USG, nadal nie pękła. Koszmar normalnie. Ani jednej normalnej rui nie ma w tym roku 🙁 nasienie zamówione, zalejemy znowu  😵
Jeszcze daleka droga przed nami ale to prawda - bardzo się cieszę, że zaskoczyła biorąc pod uwagę to co się dzieje w tym sezonie.  😵
U mnie stres, kobyła nadal nie pękła, nasienie zamówione, jutro rano zalewamy. Już raz podobna akcja była z nią w tym roku z różnicą taka że nie zalewalismy drugi raz  😤
Asiaj - a dostała hormony na pęknięcie?
Asiaj - a dostała hormony na pęknięcie?


Oczywiście. Chorulon dostała dobę przed inseminacją.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
23 lipca 2020 16:24
Trzymam kciuki i również proszę o kciuki, aby krycie bylo skuteczne!
Asiaj to trzymam kciuki! Ja z moją małpą powinnam już badać to dla omiany doktor pojechał na urlop. No, ale jeśli tym razem nie zaskoczyło to chyba już ten rok odpuszczę - to prawda że takie późne źrebaki są słabsze?
olq nie to nie prawda. Poprostu niektórzy jakoś inaczej patrzą na późne źrebięta 🙂 Nie wiem co to za różnica. teraz jeszcze nie tak późno, gorzej na jesień kryć.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
24 lipca 2020 08:49
Moja nie źrebna  😵 Jutro badanie czy pęcherzyk dorósł. Jak się uda to w nd na jeden skok pojedzie rano. W południu wyjeżdżam na tydzień. Jak nie dorośnie to chyba koniec prób na ten sezon. 
Jeszcze mi chodzi po głowie, żeby próbować innego ogiera, sprawdzonego mocno skutecznego. Nie przejmować się rasą.
Olq nieprawda że są słabsze, ale w stosunku do rówieśników z marca są do tyłu o dobre parę miesięcy, a to znaczy że na wszelkich hodowlanych imprezach ciężko żeby się pokazaly, plus to tez dużo dla 3 latka. No i problem z klaczą po lipcowym wyzrebieniu w kolejnym roku, bo zostaje jedna próba max 2.
Ja mam lipcowego źrebaka teraz i zrobimy w tym sezonie max 2 próby, jedna mam nadzieje w niedzielę. Zaraz badamy klacz na kiedy zamówić nasienie 😉
Na_biegunach o kurdełke - przykro mi.  🤔

Na naszym USG wszystko było okej - fasolka jest i rośnie. Następne 45 dnia.
Moja po drugim zalaniu. Tuż po owulacji, wetka mówiła że tak zalewa mrozonką więc może się uda... ewentualnie pozostaje ostatnia próba w tym roku za kilkanaście dni. Także mocno trzymajcie kciuki !!
Przyłączę się do wątku moja źrebna badana w 36 dniu, a teraz jakoś dziwnie się zachowuje jakby się grzała  🤔 Przekopałam wątek, pytałam weta i troszkę się uspokoiłam, ale jednak stres jest. Następne badanie za miesiąc i nie wiem czy nie sprawdzić wcześniej, chociaż jak zresorbowała po 40 dniu to i tak sezon w plecy  😵

Moja po drugim zalaniu. Tuż po owulacji, wetka mówiła że tak zalewa mrozonką więc może się uda... ewentualnie pozostaje ostatnia próba w tym roku za kilkanaście dni. Także mocno trzymajcie kciuki !!

Moja wetka podaje jeszcze Receptal w 11 dobie od inseminacji
[quote author=splash-art link=topic=57.msg2939409#msg2939409 date=1595598134]
Moja wetka podaje jeszcze Receptal w 11 dobie od inseminacji
[/quote]

Czemu ma służyć  podanie receptalu?
[quote author=Malina_M link=topic=57.msg2939413#msg2939413 date=1595599906]
[quote author=splash-art link=topic=57.msg2939409#msg2939409 date=1595598134]
Moja wetka podaje jeszcze Receptal w 11 dobie od inseminacji
[/quote]

Czemu ma służyć  podanie receptalu?
[/quote]

To pytanie do weterynarza, ja nim nie jestem 😉 Kazała to podałam domięśniowo i udało się za pierwszym razem. Mieliśmy troszkę inne komplikacje bo ciąża bliźniacza, ale z tym też sobie poradziliśmy. Często też zwyczajnie nie działa choluron i wtedy daje się Receptal przed i właśnie w 11 dobie. Moja w tym roku dostała i Choluron i Receptal, a do tego jeszcze wlewy z antybiotyku bo lubi mieć stany zapalne (ale to trudny przypadek)  😉

moje baby z tego roku
[quote author=Malina_M link=topic=57.msg2939413#msg2939413 date=1595599906]
[quote author=splash-art link=topic=57.msg2939409#msg2939409 date=1595598134]
Moja wetka podaje jeszcze Receptal w 11 dobie od inseminacji
[/quote]

Czemu ma służyć  podanie receptalu?
[/quote]

Są badania ze zapobiega wczesnemu obumieraniu zarodka
[quote author=karolina_ link=topic=57.msg2939417#msg2939417 date=1595601375]
[quote author=Malina_M link=topic=57.msg2939413#msg2939413 date=1595599906]
[quote author=splash-art link=topic=57.msg2939409#msg2939409 date=1595598134]
Moja wetka podaje jeszcze Receptal w 11 dobie od inseminacji
[/quote]

Czemu ma służyć  podanie receptalu?
[/quote]

Są badania ze zapobiega wczesnemu obumieraniu zarodka
[/quote]


a potem sie dziwimy dlaczego młode, 2 - 3 latki mają TUV na 3, hodujemy coraz to bardzo cherlawe osobniki, bo przecież jaki wydana duża kasa to za wszelkę cene musi sie zwrócić 🙁
Bucha, nie przesadzajmy, są starsze klacze albo trudne które mają po prostu problem z donoszeniem ciąży. A co do tuvu to nie wiem czy hodujemy coraz słabsze radiologicznie konie, czy po prostu znajdujemy więcej bo upowszechnia się diagnostyka. Jeszcze 15 lat temu weta z RTG ściągało się z 200km, jakość zdjęć była jak rysunek 5 latka a cała impreza kosztowała miliony monet, więc raczej się RTG nie robiło młodym koniom
karolina_
Dziękuję za odpowiedź bo przyznam, że szukałam trochę informacji, ale niestety o tym zastosowaniu nic nie wiedziałam.

splash-art moja  też najłatwiejszą klaczą do inseminacji nie jest, w środę badamy czy zaskoczyła po drugiej próbie. Też miała płukanie i przed inseminacją i po. Ciekawe z tym receptalem, podpytam mojej vetki czy coś na ten temat wie. Jeśli ma to w jakiś sposób pomóc w zaciążeniu to myślę że warto zawsze spróbować 😀
Ja jutro/w środę badam - ale moja kobyła wywinęła ostatnio takiego orła, że cud, że się nie połamała, a jak będzie w ciąży to ja już chyba na kolanach do częstochowy pójdę  🤔wirek:
U mnie z 3 próbowaliśmy zazrebic 2 zwykle proste, jedną trudna od razu odpuszczając bo późno się wyzrebila. Z tych dwóch zrebnych mam zero próbując od maja, a jedna stacja kończy sezon w piątek, druga 15 sierpnia. Także jestem na 99% w plecy pół stanowek i kilka tys zł za weta. Jak mnie ktoś jeszcze kiedyś spyta czy cena za źrebaka to w zł to mu chyba te rachunki pokaże  🙄

No nic, zostaje naświetlać i próbować od samego początku sezonu.

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się