ciąża, wyźrebienie, źrebak

Moja dziś 301 dzień ciąży, trochę ociężała w stępie na spacerze w lesie. Termin na 15 kwiecień. Ktoś jeszcze miał początek kwietnia chyba?!


U nas 5 dni po terminie i dalej nic  😵
vissenna   Turecki niewolnik
13 marca 2019 21:05
"Moja" ma termin koło 6 kwietnia, ja do PL przylecę 11, modlę się o "przeciągnięcie", już mam reisefieber 😀 😀 Mam nadzieję, że mały Furst Sav będzie klaczką  🏇

Pestka patrząc na cycki, to chyba jeszcze trochę będzie zanim się zdecyduje. Miłego czekania  😁
vissenna w weekend wybieram się na szkolenie z drugą kobyłą i pewnie wtedy się zacznie  😂
pestka chyba Cię jeszcze trochę pozwodzi 😁

ja z kolejną mam termin dzisiaj,ale taki na kartce pisany bo ani myśli o porodzie 😉 Jeszcze śpię  spokojnie 🙂
Katarzyna termin na dziś A Ty śpisz? Kurczę wam to tylko kobyly dawać do pilnowania. Moja ma odbiła ogiera 04.10.18 badana była dwa razy z potwierdzeniem i nie wiem czy jeszcze raz nie zbadać dla pewności.
Jeśli czwartego odbiła to na ktorego wychodzi termin?
no zrobię wam zdjęcie cyców, jak wróci z padoku,nawet niech nie śmie rodzić w takim stanie 🤬 To jej trzecia ciąża, do tej pory każda jedna przenoszona najmniej 2 , najwięcej 3 tygodnie, tak więc uzbrajam się w cierpliwość 😉
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
14 marca 2019 20:20
Kurcze nie mogę uwierzyć,ze juz nie musze czekać🙂 Trzymam kciuki za Wasze narodziny 🙂
A my mamy 2 dni , brykamy, oswajamy się z człowiekiem i poznajemy świat 🙂 Cardano  😍

Hahahaha to drugie zdjęcie jest genialne 😀 aż mnie korci wpaść do Ciebie jak w przyszły weekend bede w Gru, żeby malucha zobaczyć 😀
domiwa, ale pociecha! zjadłabym!  😜  😍
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
15 marca 2019 07:00
Oj, piękny będzie jak dorośnie 😍
Domiwa Gratulacje! Idealny!
Dziewczyny mam pytanie, czy jezeli nie widać siwości przy nogach ani przy oczach to mogę się cieszyć że mała nie wysiwieje?
a w jakim jest wieku?
Dziewczyny mam pytanie, czy jezeli nie widać siwości przy nogach ani przy oczach to mogę się cieszyć że mała nie wysiwieje?
[quote author=lardia link=topic=57.msg2853001#msg2853001 date=1552657699]

nie możesz
u tej małej nie było siwego włosa, dopiero jak zgubiła źrebięcą sierść zaczeły wyłazić pojedyncze białe włoski (było ich bardzo mało), na wiosnę była już bardzo ciemno siwa
Pursat   Абсолют чистой крови
15 marca 2019 16:02
Znam konie, które zaczęły siwieć dopiero w wieku kilku lat, wcześniej nie było nic widać. 🤣
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
15 marca 2019 18:33
Też znałam kilka takich koni co bardzo późno zaczęły siwieć, ale u nich wszystkich jednak tych kilka pojedynczych siwych włosków na powiekach było.
Ja znam takiego wałaszka, który jak był zajeżdżany w wieku 4 lat to był jeszcze ładnie gniady i ani śladu siwizny a jak dobijał do 5tki to juz siwizna wychodziła.
troszkę off top, ale jak u ciemnogniadego 2,5 latka wychodzą siwe włosy na grzywie może jeszcze wysiwieć? (ojciec siwy)
No to klops, skończę z samymi siwkami...  🙄
Żeby chociaż zdrowe były  🥂
domiwa cudo  😍
U nas dzisiaj 301 dzień ciąży, Tiola nie ma zamiaru nawet wychodzić z boksu, najchętniej tylko by stała i jadła ale oczywiście nie ma tak dobrze 😉 Codziennie z 20 min spacerku stępem + wybieg prawie cały dzień.

Kto najszybciej w kolejce do wyźrebienia?  😀
ja i Pestka jesteśmy po terminie, nie wiem jak u niej , ale u mnie jeszcze nawet się nie zanosi 😉
Ja już nie chce spamowac zdjęciem cyców 😂 ale u nas 9 dzień po terminie i dalej nic 😵
Pamiętam w zeszłym roku ja wraz całą Polską czekaliśmy, bo moja kobyła nas w bambuko robiła 😀 
Współczuję i zazdroszczę tego dreszczyku emocji, kiedy idzie się do stajni :P
troszkę off top, ale jak u ciemnogniadego 2,5 latka wychodzą siwe włosy na grzywie może jeszcze wysiwieć? (ojciec siwy)


Mam 11 letniego kasztana z siwymi włosami w grzywie, więc chyba wszystko może się zdarzyć 😉
Chyba my, 6 dni po terminie, mleko już jest


ZDJĘCIE GIGANT! Proszę o poprawę, bo powiększone rozwala całe forum.  🤬
Viss.
vissenna   Turecki niewolnik
17 marca 2019 14:42
Donia Aleksandra no to jakby max do 3 dni będzie rozpakowanie  😁
Większość klaczy przeterminowanych w tym roku. Jeszcze będzie tak że wszystkie w tym samym dniu na dniach się rozpakują 🤣 Oby moja nie robiła mnie w bambuko i nie zwlekała tyle bo już stres mnie zjada  😡
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
17 marca 2019 15:42
Hahahaha to drugie zdjęcie jest genialne 😀 aż mnie korci wpaść do Ciebie jak w przyszły weekend bede w Gru, żeby malucha zobaczyć 😀


To zapraszam 🙂


Dziekujemy mocno🙂 chyba cie cieszę, ze nie byliśmy przeterminowani 😀 trzymam kciuki i śledzę  😅Mam nadzieje,ze wyrośnie na zdolnego i pieknego 😀 😁 Bo cwany już jest 🙂 Matka biedna wcisnięta w róg, a on ....
domiwa fajny szkrab 🙂

Ja obstawiam że pierwsze będzie u pestki potem u Donia Aleksandra a na końcu u mnie,i wcale bym się nie zdziwiła jakby tą moją kobyłę kwiecień zastał 😉
Donia Aleksandra termin ustalisz z mleka, zdrój troszkę i zobacz jak wygląda. 48-24 godzin przed porodem jest maksymalny wyrzut wapnia do mleka i mleko jest mocno mętne z takimi jakby delikatnymi klaczkami, natomiast tuż przed porodem jak dasz trochę mleka pomiędzy dwa palce to jest ciągliste i lepkie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się