ciąża, wyźrebienie, źrebak

  przeniosłam
vissenna   Turecki niewolnik
11 marca 2019 11:22
tajnaa wrzuć proszę ten post jeszcze raz, do nowego wątku:

Od odsadka do trzylatka - jak dojrzewa koń. http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,102673.0.html

Jak już tam wrzucisz, to tu usunę.

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom, w powyższym, zalinkowanym wątku będziemy dzielić się procesem dojrzewania Waszych młodziaków. Tutaj zostają dyskusje o wyźrebieniu i źrebakach do czasu odsadzenia.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
12 marca 2019 12:49
A my w ciągu kilku godzin mamy tak : termin za 2 dni
A jakie jest do mleko w dotyku? Kleiste? Jeśli tak to już godziny zostały.
Chyba będzie źrebolek dzisiaj. I nie chyba,  a napewno  😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
12 marca 2019 13:35
Cycochy gotowe do ssania  😜 🤣
vissenna   Turecki niewolnik
12 marca 2019 14:03
Tez obstawiam na dzis  🏇
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
12 marca 2019 14:19
Było kleiste, a teraz kapie. Mam błyskawiczną kobyle chyba 🏇
U nas też nowe dziecię  🏇 
monia, o matko, ale słodziak! 😍
domiwa, obstawiam na dziś!

monia, Cudowności! i ręcznik w kolorze noska <3
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
12 marca 2019 18:29
No to ten : 17.10
domiwa, Ale murzynek! Ogierek czy klaczka?
Gratulacje!
montana   małopolskie
12 marca 2019 18:36
Obstawiam klaczkę  😍
rox   ogony trzy
12 marca 2019 18:43
domiwa, ekspres 😀 gratulacje!
śliczna! gratulacje !
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
12 marca 2019 19:17
Cudne maluchy!

Mi niestety w tym roku pozostaje rola kibica. Kobyłka po badaniu - źrebaka brak 🙁 Trochę pociesza fakt, że nie ma żadnych komplikacji. W maju spróbujemy jeszcze raz.
borkowa.   silesian team
12 marca 2019 19:19
ale ekspres!
gratulacje dla wszystkich świeżo upieczonych rodziców i kciuki dla tych, którzy niecierpliwie oczekują! 🏇 my w tym roku oczekujemy tylko jednego malucha i już nie mogę się doczekać, patrząc na Wasze pociechy 🙂
A ja zaglądam z zazdrością. Ten dreszczyk emocji w oczekiwaniu na malucha. Brakuje mi 🙁
Moja ruda skończyła ruję dopiero co, na następną inseminujemy, tylko jeszcze nie wiem czym 😀
Same cuda się rodzą  😍  Gratuluję.
Jeju, cudowne maluszki! 😍 Nie mogę się doczekać, aż i u Nas będzie śmigał żrebol. Chociaż nerwy odnośnie porodu mnie zjadają 😵

[EDIT] literówka
dziewczyny mam pytanie- moja kobyła od połowy zimy miała bardzo regularne ruje, ostatnia sprawdzona zakończona owulacją (monitorowałam sobie cykle pod usg czy wogóle już sezon na owulacje u niej) ruje były bardzo mocno widoczne, sikała po nogach , chodziłą z dupą w pysku wałka z tym że ten wałach wyjechał nam dwa tygodnie temu, mamy jeszcze 2 inne w stadzie ale nie jest i nie byłą nigdy nimi zainteresowana. No i sytacja wygląda tak że według jej kalendarzyka powinna być w kolejnej ruii ale objawów totalne zero, dzisiaj zbadana pod USG i okazuje się że jest pęcherzyk 3,5 i wychodzi nam po ostatnich pomiarach z wcześniejszych rujek że do owulacji zostało nam max 2-3dni. Teraz najważniejsze pytanie- czy jest możliwość że kobyła dopusci ogiera jeśli nie daje żadnych objawów rujowych? dodam jeszcze tylko że przy ostatniej ruii się spóżnilismy z kryciem- pojechaliśmy do ogiera 2-3 h po owulacji, nie puściła.
zabrakło chłopa pod nosem to i nie pakazuje 🙂 u mnie tez jeden taki delikwent jest, 18 lat temu stracił nabiał a wszystkie kobyły grzeja sie do niego jak głupie.
to u mnie się kobyła zaczęła grzać jak przywiozłam źrebicę 😀 mało nie zwariowała.
sotniax, jak usg pokazuje, to od 4rki bym kryła /jeśli z twoich poprzednich obserwacji wynika, że powinna teraz owulować, to może jest agentka, która pęka z czwórki właśnie/. Jak nie wpuszcza ogiera to spętać 😉
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
12 marca 2019 20:42
No to teraz na spokojnie. Ekspres niesamowity. Kolo jedenastej pojawily sie malutkie swieczki, kolo 13 dużo większe ( wstawiałam fotke) . O 15 kobyła zeszla na obiad i zaczęło lecieć mleko. Poród trwał 15 minut i o 17.10 był już na świecie. Ogierek 🙂 Mamusia oddała w kolejne 15 minut lożysko i po zabawie. Nawet nie zdążyłam się zestresować  😂 😂 2 dni przed terminem. Takie kobyły tylko do rodzenia 😀
to u mnie się kobyła zaczęła grzać jak przywiozłam źrebicę 😀 mało nie zwariowała.
sotniax, jak usg pokazuje, to od 4rki bym kryła /jeśli z twoich poprzednich obserwacji wynika, że powinna teraz owulować, to może jest agentka, która pęka z czwórki właśnie/. Jak nie wpuszcza ogiera to spętać 😉

Ostatnio pękła przy 4.5 natomiast ma bardzo szybki przyrost pęcherzyka, 4mm na dobę , mamy teraz 3.5 dlatego obstawiamy ze.to będzie góra 2-3dni
Ramirezowa   Ania i Urania !
13 marca 2019 09:18
domiwa ale ekspresowo  😜 tylko życzyć wszystkim takich wyźrebień

Cudne wszystkie wasze maluchy, kogo następny w drodze?  😍  Ale słuchajcie, najlepsze jest to, że ja już nawet biorę pod uwagę, że może mój koń jest jednak wiatropylny  🤬 była kryta, ale badanie wet wskazało że nic z tego... a teraz jak widzę te Wasze słodkości to moja ma jakiś większy brzuch, a i cycka innego bym się dopatrzyła hehehe zaraz ją na porodówkę wstawię i  będę oczekiwać cudu  🏇
montana   małopolskie
13 marca 2019 09:21
Ale słuchajcie, najlepsze jest to, że ja już nawet biorę pod uwagę, że może mój koń jest jednak wiatropylny  🤬 była kryta, ale badanie wet wskazało że nic z tego... a teraz jak widzę te Wasze słodkości to moja ma jakiś większy brzuch, a i cycka innego bym się dopatrzyła hehehe zaraz ją na porodówkę wstawię i  będę oczekiwać cudu  🏇


Znam taki przypadek, klacz badana jednokrotnie USG jakoś tak na początku, potem już nie kryta, oźrebiła się ładnie w terminie
Ramirezowa   Ania i Urania !
13 marca 2019 09:31
Słyszałam już o takim przypadku właśnie, ona była kryta idealnie w punkt. Hormon dostała 25.05.2018 a ogier krył 27.05.2018. Z tym, że badanie było tylko jedno i na potwierdzenie dopiero ok 23.10.2018 i nie było to USG typowe, tylko "ręką". Ale raczej to tylko moje urojenia  😂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się