ciąża, wyźrebienie, źrebak

tajnaa jak mocno ma być te mleko słodkie? Jak herbata z jedną łyżeczką cukru czy z dwoma ?? No nie wiem do czego to porównać.
Czy ktoś z Was miał do czynienia z klaczą o płytkiej pochwie? Przy badaniu wyszło, że moja kobyła ma dziwną budowę pochwy - bardzo wąską ale przede wszystkim - płytką. Wchodzą tylko palce dłoni a nie cała dłoń. Ruszyliśmy z konsultacjami ale pytam i tutaj. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi.
tajnaa jak mocno ma być te mleko słodkie? Jak herbata z jedną łyżeczką cukru czy z dwoma ?? No nie wiem do czego to porównać.

Ja nie smakowałam, tylko na wygląd brałam. Jakoś się nie mogłam przemóc 😀 Ale mleko jest mocno białe i  jak zdajasz to leci pod ciśnieniem jak bys krowe zdajała.
milenka_falbana, Pytałam męża, pytał czy to pierwiastka, bo to może być błona dziewicza taka pogrubiała.
Tajnaa - mam nadzieję! Tak, pierwiastka, 11 lat. Doktor nasz, wiekowy, z dużym doświadczeniem też tak myślał. Zbadał z wziernikiem ale koniec końców stwierdził, że nie jest pewien i postara się z kimś skonsultować jeszcze. A ja już jestem cała zesrana...  😡
Ojej - co tak wątek ucichł? Na kogo teraz czekamy?

Ktoś (nie pamiętam) prosił o zdjęcia źrebnych miniusi - oto one  🏇 Termin prawie ten sam ale różnica spora. Nie mogę się doczekać.



A to pełnorosłe kobyły ...


i już nie zaśmiecam wątku. Czekam na innych 🙂
falabana, ale ciężarówy! Będziesz miała kucykowe maskotki! 🙂
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
13 maja 2018 23:04
Jeju falabana jakie słodkie 🙂
Ile mają w kłębie? Taki miniaturowy źrebaczek to ile waży jak się urodzi?
<84 cm .. kryte ogierkiem >76 więc można oczekiwać, że źrebaki będą naprawdę małe..., ale ile waży to nie powiem, raczej nie więcej niż średniej wielkości pies 😉.
Przychodzę z wieścią, że jest dziewczynka!!  😅
nokia6002 Gratuluję dawaj foty.


U nas dziś też dziewczynka, trochę zawiodłam się kolorystyką. 108cm w kłębie.
Jeju falabana jakie słodkie 🙂
Ile mają w kłębie? Taki miniaturowy źrebaczek to ile waży jak się urodzi?



Takie maleństwa ważą malutko, spokojnie można miesięczne wynosić na padok - szybciej niż zaprowadzić  😉
Młoda kilkugodzinna.
Monia, a jakiej maści się spodziewałaś? 😉
Monia, a jakiej maści się spodziewałaś? 😉


Byłam pewna, że będzie coś innego a jest powtórka z dwóch lat.  😵  tylko teraz jest klacz.  Ona nigdy w życiu nie dała identycznego źrebaka.
Witajcie! Wreszcie i ja mogę się pochwalić ogierkiem z 12.05  🏇
maleństwo   I'll love you till the end of time...
14 maja 2018 08:26
falabana, bedzie mozna przyjechać obejrzeć zrebaczki? Bo na jazde, to widze, ze nie ma co liczyc, haha. Choc Kalina I tak najbardziej wspominam piaskownice I robaki w niej 🙂
Monia, będą idealne do bryczki 😉 byłaby piękna para  :kwiatek:
Monia, będą idealne do bryczki 😉 byłaby piękna para  :kwiatek:


Dokładnie  😁  :kwiatek: 
Takie oto cudeńko. Wszystko przebiegło bezproblemowo i właściwie  bez mojej pomocy. Wieczorem pokazały się świeczki. Byłam 22 spokojnie jadła siano,później o 24 to samo stała i jadła. No nic sobie myślę, że do rana jeszcze wytrzyma. Poszłam do domu córka mi się obudziła wypiła mleko i poszła spać. A mnie coś tknęło i poszłam o 12:35 sprawdzić jeszcze raz i tak w zasadzie nie spałam, już źrebak był na świecie. Kobyła jakby czuła, że zaraz wyjdę i szybko urodziła. Poczekałam na łożysko, dość szybko odeszło. Omyłka bardzo ładnie zajęła się malutką. Szybko kazała jej wstawać, rżała do niej co chwila, lizała i szturała pyskiem, siarę spiła bezproblemowo 🙂 Mała jest po tym ogierze: https://www.bazakoni.pl/opaek-o-waniak-omega-o

Tajfunowa Śliczny jest. Jakiej rasy ?
Monia Jak to nie dała identycznego źrebaka? Nie bardzo rozumiem.
Jaki wysyp! gratuluję dziewczyny! Cudne maluchy.
Najbardziej nie mogę doczekać się tych kucykowych maskotek!!!
Moja czarna ma dziś pęcherzyk 4,5-5 cm, juro przychodzi nasienie i zalewamy! Trzymajcie kciuki!
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
14 maja 2018 12:16
U nas mamusia została odpalona na lekką jazdę stępo kłusem, jak źrebak to zobaczył od razu sporóbował się zapakować obok jeźdźca 😁
nokia6002 matka kuc feliński, ojciec to niewyrośnięty małopolak 147cm, więc będzie kuc feliński  🙂
Biczowa ile odpoczynku po porodzie daliście matce?  🙂
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
14 maja 2018 17:28
Klacz cały czas odpoczywa 😉 niecały miesiąc bez 3 dni od porodu ją ruszyliśmy.

montana   małopolskie
14 maja 2018 20:12
U nas koniec sezonu, 4:2 dla klaczek. Trafiły nam się dwa karusy, po raz pierwszy.
Ciąże z klaczkami odpowiednio : 323, 325, 326, 328 dni, a z ogierkami po 339 dni, czyli u nas nie było wiele czekania.
Pierwszy raz także miałam sytuację, że klacz oźrebiła mi się na pastwisku. Porody generalnie bezproblemowe, troche zachodu było dalej, z dosadzaniem, bo mieliśmy 3 pierwiastki i było nieco pracy w tym temacie.

Gratuluje maluchów, tarant fantastyczny !
Ja nie mogę jakoś dobrać takich kantarków, które pasowałyby na maluchy poniżej 3 tygodni :/

Następny poród u nas już na Boże Narodzenie 😀

[img]https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/32256442_1865493526814341_2606805558216359936_n.jpg?_nc_cat=0&_nc_eui2=AeHrxaENR33qtnPJuILe56Aiucdn9SqsvlvYTLdcnvTxDa1KInFN-YhfndMHYF1iId6lBc2kj3-WN3h7OS2Lq4-xI4MTzeH9_bYxzK1o7jeu-w&oh=d4eda2920430158b389e05fef4a1b580&oe=5B895986[/img]

[img]https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/32446766_1866741193356241_6335408891420999680_n.jpg?_nc_cat=0&_nc_eui2=AeH1874bXEVpLKu-vi7UJwHbvxXjGEk06KMs67PaLbNTx1y0TW_vdARqzZMAqYFmwwbmeAZ4aNK7_3_tml63_kWX5SyGPIr5Or0ETvsPmzR8XA&oh=cb37306272af8fd0ed1e441ec0ba0af8&oe=5B9B3155[/img]

[img]https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/32662652_1868867919810235_3379654166870753280_n.jpg?_nc_cat=0&_nc_eui2=AeE7PiWqf5pcvgNApmZFenLFKzyVy6C0XrtIKYU3H_MvS06PlZGHDkDvrctOdgW4pE9us2dlZvcsJ4kMwKq_SwNLtGkZXmgWoHgD-MycVjympQ&oh=1376e723c607bdfd8bbd0bfb51b7322a&oe=5B95DD2D[/img]
montana same cudeńka masz  😍  w tym roku kupiłam te kantary (zdjęcie) mają 3 regulacje, fajne są.
Gratuluję maluszków!  😍
Jednak wszystko wskazuje na to, że siwa ma bardzo krótką pochwę... Umawiamy się na konsultacje z dr Witkowskim.
Moja czarna dziś zalana, ale pęcherzyk urósł nie wiele. Myśleliśmy, że pęknie, a w dodatku jego ściana jakby pogrubiała i mam wewnętrzne przeczucie, że z tej rui nic nie będzie. Dostała hormon i zobaczymy jutro... Plus taki, ze nie było innych pęcherzyków.
Jest u mnie niedługo, miała od tego czasu dwie ruje. Grzała się tak, że Łosia gryzła po kolanach, żeby tylko ją bzyknął, a ta ruja cicha. :/ chciaż Toskania też taką miała.
No nic, zobaczymy.
Tocha na weekend do badania na źrebność.
Proszę o kciuki za czarnucha, bo to pierwiastka. Żeby pękła!
A ja mam pierwiastke zimnokrwistą u której rui w ogole nie widze  🤔 a chce ja w tym roku zaźrebic... I jak myślicie zawozić ja do ogiera może wtedy coś ruszy z tymi rujami?
Cichodajka pewnie 😉
Nie wiem co to za zależność, bo obie w tym miesiącu rui nie pokazały, a generalnie posikiwały tak, że ho ho.
Z pierwszego spacerku 🙂
Montana śliczne maluszki!
Tajfunowa Myślałam, że może hucuł 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się