Zmiany w moderacji

Informuję użytkowników forum, że caroline nie jest już moderatorem. Nie znamy przyczyny Jej odejścia z forum. Została pozbawiona uprawnień przez administrację.
Obecnie moderacja składa się z 2 osób - katija i wawrek. Postanowiliśmy moderować w dwuosobowym składzie.
Nie zauważyłam, że jest taki wątek - przepraszam.

Przykro mi,  że  Caroline odeszła. Mam nadzieję, że  wróci.
Tandem Caroline i Katija był moim ulubionym zestawem  Moderatorów.
Gdyby potrzebne było wsparcie trzeciej osoby wpadł mi do głowy pomysł, że znakomicie byłoby  gdyby jako trzeci był jeden z re-voltowych wetów. Karla, Aleksandra-Alicja, ogurek, pokemon, endurka - do wyboru. Przepraszam, jeśli kogoś pominęlam. Mogliby zerkać fachowym okiem na wpisy "medyczne "  i czasem tam powściągać niemądre zapędy.
Innym pomysłem jest opcja "pomagaczy" - Faza, Gniadoszka, Gaga - koordynowali by tematy pomocowe.
Lub "nauczycielska" - Zen i ? - gasiliby ortograficzno językowo bykowe pożary.
Słowem  taki "rząd fachowców" .

Nieustannie marzy mi się Deidre lub Teodora.

Jednak, jeśli wolą Moderatorów jest dwuosobowe moderowanie - życzę powodzenia.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
17 maja 2011 06:56
Tania, A nie masz wrażenia, że weci nie chcieliby odwalać dodatkowej roboty i to jeszcze w wersji charytatywnej?
Informuję użytkowników forum, że caroline nie jest już moderatorem. Nie znamy przyczyny Jej odejścia z forum. Została pozbawiona uprawnień przez administrację.
Obecnie moderacja składa się z 2 osób - katija i wawrek. Postanowiliśmy moderować w dwuosobowym składzie.
skoro dwóch modów, ma być lepsze od trzech, to jeden będzie lepszy od tych dwóch...mam przekonanie, że administracja powinna odebrać moderatorskie uprawnienia wawrkowi.
Słowem  taki "rząd fachowców" marny pomysł i to z dwóch powodów- pierwszy to taki , ze moderacja nie jest od arbitralnego ustalania prawdy, drugi to taki, że nawet jak ktoś ma papier fachowca, to nie mamy pewności, że ktoś taki wie gdzie jest prawda...mało to "papierowych fachowców"?
Notarialna:
Nie wiem. Można spytać. Nie miałam na myśli darmowych porad,
tylko ucinanie dyskusji ignorantów jeśli zapędzą się w dawanie porad przynoszących szkodę zwierzakom.
Ale to luźne rozmyślania. Zawsze można ich spytać na priv o opinię.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
17 maja 2011 08:15
Nie zauważyłam, że jest taki wątek - przepraszam.

Przykro mi,  że  Caroline odeszła. Mam nadzieję, że  wróci.
Tandem Caroline i Katija był moim ulubionym zestawem  Moderatorów.
Gdyby potrzebne było wsparcie trzeciej osoby wpadł mi do głowy pomysł, że znakomicie byłoby  gdyby jako trzeci był jeden z re-voltowych wetów. Karla, Aleksandra-Alicja, ogurek, pokemon, endurka - do wyboru. Przepraszam, jeśli kogoś pominęlam. Mogliby zerkać fachowym okiem na wpisy "medyczne "  i czasem tam powściągać niemądre zapędy.
Innym pomysłem jest opcja "pomagaczy" - Faza, Gniadoszka, Gaga - koordynowali by tematy pomocowe.
Lub "nauczycielska" - Zen i ? - gasiliby ortograficzno językowo bykowe pożary.
Słowem  taki "rząd fachowców" .

Nieustannie marzy mi się Deidre lub Teodora.

Jednak, jeśli wolą Moderatorów jest dwuosobowe moderowanie - życzę powodzenia.


jestem na NIE.

2 modów wystarczy aż nadto, a zespół "pomagaczy" takie forumowe ORMO  niepotrzebnie by utrudniał. Wybrani są  modzi, jest Regulamin i to w zupełności wystarczy.
Tak jak pisałam. Luźno rozmyślam. A nawet już zaprzestałam.
Nie napinajcie się.
Niech będzie, co ma być.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
17 maja 2011 08:32
I bardzo dobrze. Nadgorliwość jest gorsza niż...
Dworcika   Fantasmagoria
17 maja 2011 10:57
A tak na serio, zauważył ktoś różnicę w pracy moderacji po ubyciu jednego z moderatorów? Wydaje mi się, że nic się nie zmieniło, więc nie ma chyba powodów do jakichkolwiek zmian 😉
Siss   Za Króla! Za Ojczyznę! Za ile?
17 maja 2011 11:00
Ja np nie zauważyłam ale znając już trochę re-voltową społeczność zaraz odezwą się głosy że 2moderatorów to za mało i trzeba będzie zrobić nowe wybory...
Dworcika   Fantasmagoria
17 maja 2011 11:03
Siss, Twój avatar przydałby mi się tu jako gif 😉 Oczywiście w sytuacji, gdyby Twoja wizja się zmaterializowała.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
17 maja 2011 11:13
Ja też nie zauważyłam by cokolwiek na gorsze się zmieniło  - więc problemu nie ma moim zdaniem żadnego.
Siss   Za Króla! Za Ojczyznę! Za ile?
17 maja 2011 11:17
Mam nadzieję, ze moja wizja się nie sprawdzi bo obecni modzi dają radę nawet w okrojonym składzie 🙂
majek   zwykle sobie żartuję
17 maja 2011 15:46
u mnie w dziale jak nie ma jednej dziewczyny to też praca nie staje, tylko pozostali mają więcej roboty, więc może lepiej zapytać też resztę moderatorów..
Moderacja napisała, że zadecydowała działać w dwójkę.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
17 maja 2011 16:40
Moderacja moderacją a może zapytajmy re-voltowiczów co oni mysla w tej sprawie?
Czy pozostawić dwójkę ( na okres próbny) czy dobrac trzeciego i rozpisac wybory ?
Z mojej strony to tylko luźna sugestia przeprowadzenia ankiety. :kwiatek:
galopada_   małoPolskie ;)
17 maja 2011 16:51
a jakby nie informacja podana tutaj to ktos w ogole by zauwazyl ze caroline nie moderuje? wydaje mi sie ze jak na razie 2 modow bardzo dobrze sobie radzi. nie ma nigdzie bałaganu, a jak sie zaczyna dziać jakiś ferment to od razu działają...
trzynastka   In love with the ordinary
17 maja 2011 17:42
Ja tylko poproszę o wakacyjnego moda w rezerwie.
W zeszłym roku było nas 3 osoby, a często gęsto ktoś zostawał sam, przy dwóch modach może nie zostać nikt.
ja nie wyjezdzam na wakacje. 😉
jesli bedzie taka potrzeba, z cala pewnoscia zglosimy to.
Dworcika   Fantasmagoria
17 maja 2011 19:32
Ale po co robić problemy, rezerwy, kombinacje itd.? Moderacja radzi sobie w obecnym składzie, nie odczuwa potrzeby dobierania nikogo nowego, więc po co? Jeszcze wcześniej był jeden mod i też sobie radził. Cuda na kiju zaczęły sie stosunkowo niedawno...
Jestem zadowolona z moderacji i nawet nie zauważyłam, że brakuje caroline.
Jest ład i porządek.
Na pewno jest masa osób pamiętająca moderację deidre i jej ogłoszenia, że wyjeżdża na wakacje na jakiś czas i jej nie będzie na forum. Zawaliło się? Nie. Nie przesadzajmy, naprawdę :kwiatek:
Po kiego grzyba robić jakiś ferment?  moderacja bez problemów sobie nieźle radzi w takim zmniejszonym składzie, myślę że jak wyniknie jakiś problem, to poinformują na forum.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
18 maja 2011 09:34
Na pewno jest masa osób pamiętająca moderację deidre i jej ogłoszenia, że wyjeżdża na wakacje na jakiś czas i jej nie będzie na forum. Zawaliło się? Nie. Nie przesadzajmy, naprawdę :kwiatek:


dokładnie. Tym bardziej że sami modzi nie widzą jakiegokolwiek problemu.
Ja zauważyłam "dziury" w obecności moderacji na forum. Czasowe dziury. Rzadziej, mniej.
Tylko - chyba większość uważa, że to dobrze? Tzn, wcześniej mieliśmy kłopoty z pewną... nadgorliwością?
Ale jednak widać - dłużej "leżą" wielkie zdjęcia, ogłoszenia "przemycają" różności - np. niekońskie etc. Takie zwykłe - sprzątanie - szwankuje. A życie ogólnie polega na sprzątaniu - niemal wyłącznie 😁
Osobiście nie chciałabym, żeby "czarna robota" spadała z konieczności na userów - żeby niemal wszystko jakoś działało w oparciu o "donosicielstwo", o przepraszam - meldowanie uchybień, żeby zapracowanym ponad miarę modom ułatwić pracę.
Drodzy modzi - wszystko fajnie, ale jeśli nagle zaczną wykwitać afery - jak szybko zorganizujecie pomoc? Moderator "rezerwowy" by się przydał. Z uprawnieniami do włączenia jednym kliknięciem.
Przypadkowo otworzyłam pomyłkowo forum na ostatnich stronach - zobaczyłam masę pozamykanych i bezsensownych wątków (a myślałam, że to pierwsza strona) - nic znaleźć nie było można. Zorientowałam się migiem, ale wyobraźnia ruszyła: jeśli grupka "zawiedzionych" zechciałaby "przypuścić" tego typu "atak" - zalew bzdurnych wątków np.  - obecna moderacja sobie nie poradzi, mowy nie ma. To taki przykład "awaryjności" sytuacji.
Umówmy się - moderacja jest po to, żeby forum nie trzeba było zmykać, bo straciło wszelką funkcjonalność 🙁.
halo, wszyscy zauwazaja  brak caro tam gdzie jej nigdy nie bylo 😉 i co ciekawe caro nie ma od miesiaca a dopiero po wyplynieciu tej informacji wszyscy nagle widza jej brak.
zawsze moderowanie opieralo sie w duzym stopniu o zgloszenia, bo nie jestesmy w stanie byc wszedzie, a i potrzeby takiej nie ma, wlasnie dzieki "zglos do".
Brak Caroline jest widoczny od dawna, ale była informacja o jej urlopie i zniknięcie wyglądało na tymczasowe, więc nie było powodów do "paniki". Niestety już wiemy, że odeszła, a to zmienia sytuację.
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
05 czerwca 2011 23:53
ja tez bylam pewna ze brak caro jest tymczasowy, i uwazam ze modzi nie mogą sami decydowac o tym czy zostaja we dwójke czy nie...
przy wybieraniu obecnego składu pamietam że Ninevet pisała że 4 osoba w kolejce czyli akzzi wejdzie jeżeli któryś z modów zrezygnuje i chyba tego powinniśmy się trzymać, ale niech decyduje wiekszość. 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
06 czerwca 2011 00:47
Zairka, nie do końca, ale fakt, było powiedziane, że jak któryś się wykruszy, wybieramy nowego:
http://voltopiry.pl/forum/index.php/topic,37025.msg762610.html#msg762610
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
06 czerwca 2011 21:55
Racja nie zapamiętałam że to terminowe 😡
(wklejam slowa Ninevet)

WAŻNE :

W wypadku rezygnacji któregoś z moderatorów do 31 marca 2011 modem automatycznie zostaje 4 osoba wybrana w tej ankiecie. Po upływie tej daty moderatorem mającym zając miejsce rezygnującego zostanie osoba wybrana normalnie czyli spośród chętnych przez głosowanie.

nie mniej jednak uważam że czas wybrac nastepnego moda

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się