krótka ankieta do magisterki

abre   tulibudibu
01 maja 2009 23:31
Bardzo dziękuję za odpowiedzi.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
01 maja 2009 23:33
Było trudne, ale dałam radę ;]
abre   tulibudibu
01 maja 2009 23:38
Bardzo się z tego powodu cieszę  👍
Coś mi się zdaje, że za dużo czasu nad zeszytami w linie przyszło nam spędzać  😀iabeł:
abre   tulibudibu
01 maja 2009 23:56
Ja myślę że to z czegoś innego wynika 😉
busch   Mad god's blessing.
02 maja 2009 00:10
abre- a z czego?
Związek tego pytania z pracą magisterską mnie zaintrygował; o co chodzi?  😀
abre   tulibudibu
02 maja 2009 00:14
Praca zawiera wątki psychologii poznawczej, psychofizjologii widzenia itp.
A co do przyczyny... myślę że jest pierwotna, tak jak skojarzenie koloru czerwonego z niebezpieczeństwem a zielonego ze spokojem, zadowoleniem.

Jeśli mogłabym prosić to byłoby miło, gdyby osoby zaznaczające odpowiedź "inne" napisały, jakie miały skojarzenie. Choć nie jest to obowiązkowe 😉
abre Miałam kłopot, bo co innego jest u mnie pierwszym skojarzeniem, gdy widzę! linia, a co innego gdy słyszę!
Otóż, gdy słyszę linia, to od razu: stacjonata, szereg, okser 🤣

Ciekawe, jak to wygląda w tych kulturach, gdzie inny jest kierunek czytania.
abre   tulibudibu
02 maja 2009 01:07
Z tego co kojarzę w kulturach lewa -> prawa i prawa -> lewa skojarzenia idą podobnym torem. Niestety nie wiem nic o kulturach dalekiego wschodu. Muszę doszperać.
Jeśli mogłabym prosić to byłoby miło, gdyby osoby zaznaczające odpowiedź "inne" napisały, jakie miały skojarzenie. Choć nie jest to obowiązkowe 😉


Mnie się skojarzyło - ale to chyba w związku z dyskusją w innym wątku - z "linią partii" 🙂 - która to dyskusja wywołuje u mnie błogie uczucie, że mogę ją prowadzić w internecie - a nie na Mysiej, czy w Departamencie IV MSW (departament nie istnieje, pozostały tylko argumenty, stąd mój niekłamany podziw dla wolontariuszy).
abre   tulibudibu
02 maja 2009 22:13
Nestor, to przerażające co piszesz 😀

Zapraszam jeszcze do udziału w ankiecie bo niedługo zostanie zamknięta 🙂
Ja jestem chyba jakaś poprostu zwyczajna. Dla mnie linia to linia, taka prosta pionowa, jak 'l'  😉
No patrz... a jednak nie jesteś taka zwyczajna bo większość woli pozniome linie 😉
galopada_   małoPolskie ;)
03 maja 2009 06:26
ja jako wzrokowiec od razu mialam zwykla czarna, pozioma linie przed oczami  😁
cieciorka   kocioł bałkański
06 maja 2009 21:42
a ja zobaczyłam czeroną linie ukosna, opadającą z lewej a z prawej jakby oddalajac się, na dodatek jak z painta- z takimi kwadratowymi brzegami  🤣

ciesze się, bo zawsze byłam stereotypowa i wybierałam czerwony młotek i cos tam jeszcze- nie pamietam drugiej zabawy  🤣
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
06 maja 2009 21:43
Ja widziałam bujającą się linę...
Do wyników (głos zza ramienia): prosta pozioma.
Choć pierwsza odpowiedź brzmiała: linia to byt abstrakcyjny, widzę ją tak "w ogóle", bez kontekstu, kierunku.
Więc w sumie nie wiem, do której odpowiedzi by to przypisać.

Ja też wyobraziłam sobie poziomą prostą (zaznaczyłam w ankiecie).
A z tym młotkiem to co to?:>
cieciorka   kocioł bałkański
07 maja 2009 18:45
oj była jakas taka psycho-zabawa, obpowiadalo sie na pytania a potem trzeba było pomyslec o jakimś narzedziu i prawie wszyscy mowili czerwony młotek.
jeszcze chyba było z warzywkiem- marchewką.
No było coś takiego.... ja nie myślałam o młotku tylko o śrubokręcie.. ale może to wpływ Maćka z klanu 🤔wirek:
Odpowiedź: inne.


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się