Gdzie na urlop w Polsce?

opolanka   psychologiem przez przeszkody
28 kwietnia 2009 07:28
Gdzie warto się wybrać na dwa tygodnie urlopu w Polsce?
Żeby się coś działo wkoło, można było aktywnie spędzic czas w dzien a wieczorem odpocząć w kafejce jakiejs moze.
Roztocze? Zwierzyniec?
Blisko Zamość ,piękne  lasy ,woda też się znajdzie do kąpania,spływy kajakowe po cudownej rzece, koniki polskie -w ogóle bajkowo .Polecam.
trzynastka   In love with the ordinary
28 kwietnia 2009 07:36
Góry ? Mazury? Morze?
opolanka   psychologiem przez przeszkody
28 kwietnia 2009 07:49
ninevet a konkretne miejsca, które polecasz? Ja własnie się rozglądam wśród pensjonatów w Pobierowie, w którym juz kiedyś spędzałam urlop.
Bardzo mi się podoba www.villaporto.pl
trzynastka   In love with the ordinary
28 kwietnia 2009 11:19
Góry - polecić mogę Górę Żar, piękne widoki, u stóp góry jezioro gdzie można popływać, wypożyczyć rowerek, kajak czy jacht. Można połazić po górach, kolejka szynowo-linowa wyjeżdża na sam szczyt. Niedaleko Bielska i Żywca więc przy okazji można zwiedzić obie te miejscowości.
http://www.glidezar.com/_index_pl.php?action=historia
dodatkowo jest to miejsce gdzie trenuje i mieszka nasz wielokrotny mistrz świata w przelotach szybowcowych.

Mazury - Giżycko, Mikołajki ! Kocham Te miejsca  😍 aczkolwiek nigdy nie byłam z lądu tylko zawsze w ramach rejsu wiec nie wiem czy 2 tygodnie na miejscu by mnie nie zabiły 🙂

zdecydowanie Bieszczady 😀
w tym roku Wetlina 😀
ten pensjonat
http://www.tulin.pl/
opolanka   psychologiem przez przeszkody
28 kwietnia 2009 13:33
No ciekawa oferta 🙂 Ładna okolica.
jedziemy tam w naszą podróż poślubną
Wilejka   nie. na wiele sposobów !
28 kwietnia 2009 15:03
Roztocze? Zwierzyniec?


POLECAM !
Stawy Echo, browar, pyszne lody, bliskość Zamościa, możliwość pływania kajakami ..
ja byłam tam w zeszłym roku w wakacji i jestem oczarowana tym miejscem ...
3-miasto  😎 Stary Gdańsk zaprasza do zwiedzania, W Gdyni można poszaleć po sklepach, a Sopot - wiadomo - plaża, a po - kafejki na Monciaku  wabią 😎 Monciak to w ogóle w sezonie jedna wielka zabawa 🙂 No i koniecznie pyszna rybka w smażalni - knajpeczce "Bar Przystań". Można tez zrobić sobie wycieczkę na Hel i do Juraty, statkiem lub wodolotem to 30- 1 godzinki. W międzyczasie może mała przekąska z dużym piwem statku pirackim który jest zacumowany u nabrzeża w  Gdyńskim porcie?  😀.  Dla spragnionych łyczka kultury, polecam Scenę Kameralną w Sopocie i Teatr Muzyczny w Gdyni no  teatr na orłowskiej plaży  😎 a dla miłośników kina mamy do wyboru - Silver screen, Multikino, Kino Krewetka - w zależności gdzie będzie bliżej. I dużo, duużo  😎
Tusia   zośkowo - monologowo mi :)
28 kwietnia 2009 21:43
Świetny temat, akurat szukam jakiegos fajnego miejsca na wakacje z  2 letnią córą. Nalepiej gospodarstwo agroturystyczne  z placem zabaw dla maluchów i zwierzakami. Tak na połodnie od Warszawy/ Łodzi. Mamy małe autko i nie chcemy sie tłuc nad morze albo na Mazury z Krakowa bo sie umordujemy. Macie cos godnego polecenia?

Ja ze swojej strony polecam ( i Tania napewno mnie poprze) Rancho Palomino www.lubera.pl w Starych Zukowicach. Jedziemy tam za 3 tygodnie na weekend ( Tania  🙂😉 Bylismy w zeszlym roku i bedziemy wracac .... miejsce cudowne.... urokliwe.... magiczne...
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
29 kwietnia 2009 07:14
moj chopak wymyslil ze jedziemy nad morze 😅

dokladnie do malej miejscowosci koło Kołobrzegu, pensjonat znajduje sie 300m od plazy  😜

mam tylko nadzieje ze wszystko wypali, wsumie juz mamy zaliczke wplacona ale z moim facetem i jego humorami to nic nie wiadomo
Jeśli nad morze, to koniecznie Trójmiasto, albo najlepiej całe Pomorze Gd. Co prawda nie jestem z Trójmiasta, ale bywam tam kilka, a nawet kilkanaście razy w roku i wiem, co warte jest obejrzenia. A do oglądania jest mnóstwo ciekawych miejsc. W Gdańsku ulica Długa, Neptun, Ratusz, Kościół NMP, Motława i Żuraw, Muzeum Bursztynu, Westerplatte, Nowy Port, katedra na Oliwie,  plaża miejska, itd. W Sopocie oczywiście piękne molo, wszystkie te wspaniałe nadmorskie kurorty w starym stylu, Hipodrom 😁 . No a w Gdyni Skwer Kościuszki i port z Darem Pomorza na czele, stocznia, dom Żeromskiego na Orłowie, klify, Akademia Morska, oceanarium, Bulwar Nadmorski i tak dalej. Na prawdę jest co oglądać! 😜 Oczywiście jest też wieeeeeele rzeczy poza zabytkami 😁 Polecam też pyszne ryby w Sobieszewie 😎

Gdańsk, ulica Długa:



Gdańsk, pomnik Neptuna:


Gdańsk, plaża:



Gdynia, Dar Pomorza, za nim Sea Towers:


Gdynia, Zjawa IV w porcie jachtowym:


Gdynia, Dar Młodzieży:


Sopot, plaża:


Sopot, widok z molo na wieżę:


Kawałek dalej, jadąc na południe, mamy Wdzydze Tucholskie, piękne lasy i wiele jezior. Tczew z najdłuższym mostem, Malbork, którego chyba przedstawiać nie trzeba. Z kolei na zachód od Gdańska jest Wieżyca - najwyższy szczyt pobrzeży. W drodze do Redy, Wejherowa, jest chyba Trójmiejski Park Krajobrazowy 😍 . W Wejherowie śliczna, choć niewielka staróweczka z pomnikiem nie-pamiętam-kogo 😡 i pyyyyyszne pączusie w piekarni. Kawałek dalej mamy już Puck, Zatokę Pucką, potem Jastrzębią Górę, przylądek Rozewie - najbardziej wysunięty na północ punkt w Polsce. No i koniecznie trzeba zahaczyć o Władysławowo i Hel, ewentualnie można oczywiście popłynąć promem.

aaaaale się rozmarzyłam 😜

O różnych regionach/miastach w Polsce jest też tu: http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,930.0.html


no i oczywiście w Trójmieście można spotkać Strzygę  😂 i Klami, i Kate, i Alivkę, i Alice, i Marakejszę, i Aszkę, i Crazy, i Rewir, i Sigmę i Karolass, i Lenkę, i... chyba wszystkich nie dam rady 😁
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
29 kwietnia 2009 15:18
Sanna - do przystani nie warto. Drogo i zawsze tłok, lepiej "Do rybaków" iść, moja mama z przyjaciółkami się tam stołują w każdą środę.

Trójmiasto jest cudowne. Poza wszystkimi wymienionymi wyżej zaletami, nikt nie wspomniał o największej, to właśnie w 3mieście można spotkać Strzygę  😎
już się poprawiłam 😂
i Karolasa! Przewaznie 😉
nie wiem czemu, ale kojarzyłam Cię z Karakowem, dopisałam 😀

Co do Zwierzyńca, to mi osobiście nie podoba się tam za bardzo. Mała wioseczka, las i kilka domków. Nic nadzwyczajnego, ale kto co lubi 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
29 kwietnia 2009 16:57
O matce mojej choć wyrodnej zapomniałaś. Lena się obrazi.
Góry - polecić mogę Górę Żar, piękne widoki, u stóp góry jezioro gdzie można popływać, wypożyczyć rowerek, kajak czy jacht. Można połazić po górach, kolejka szynowo-linowa wyjeżdża na sam szczyt. Niedaleko Bielska i Żywca więc przy okazji można zwiedzić obie te miejscowości.
http://www.glidezar.com/_index_pl.php?action=historia
dodatkowo jest to miejsce gdzie trenuje i mieszka nasz wielokrotny mistrz świata w przelotach szybowcowych.

Byłam, jak najbardziej polecam, szczególnie na sezon letni, bo myśmy byli tam na weekend majowy 3 lata temu, to nietrafiliśmy z pogodą (zimno było) i tym samym niezbyt skorzystaliśmy z pobytu (jeśli siedzenie przed TV w pensjonacie, gdy deszcz leje mozna nazwać skorzystaniem  😁 ). Na górze Żar jest piękny widok, na szczyt można też wejść (dla piechurów, co nie chcą skorzystać z kolejki) drogą, która została wybudowana na potrzeby elektrowni szczytowo-pompowej- nam schodzenie stamtad tą drogą zajęło gdzieś z 2 godziny,wchodzić nie próbowaliśmy, woziliśmy się kolejką 😀

Polecam też na urlop okolice Suwalszczyzny (Podlasia). O tym moglabym pisać i pisać, wyjazd tam jest stałą naszą tradycją cowakacyjną- moja ciotka ma tam domek letniskowy (niedaleko jeziora Wigry) 🙂 Czyste powietrze, piękne tereny, lasy, jeziora, możliwość pływania łódkami, kajakami itp. Miejsca, gdzie można pojeździć konno też są, tylko trzeba wiedzieć gdzie warto- od siebie polecam Stajnię Futor w Podnowince- tereny niezapomniane, pławienie koni i inne bajery, jeśli ktoś oczywiście lubi takie rzeczy 😀 W miejscowościach turystycznych można często wynająć dom/kwaterę za rozsądne pieniądze.  www.suwalszczyzna.net - np. tu można znaleźć informacje o kwaterach, atrakcjach turystycznych itp. Wrzucę parę fotek właśnego autorstwa stamtąd 🙂
Widok na Wigry:

Śluza w Paniewie:

Widok ze statku na jezioro i lasy 🙂 :


Niewidzialna   Czołowy hodowca Re-Volty
29 kwietnia 2009 18:48
Ja mieszkam w Porąbce niedaleko Żaru  😅
trzynastka   In love with the ordinary
29 kwietnia 2009 19:04
Ja na Górze Żar mam domek 🙂 może wpadniesz na piwko na szkolę szybowcową albo do zahuliny ? Będę na weekend majowy  😀
za dwa tygodnie jedziemy na "długi łikend" do Kazimierza, wróce to skomentuję
Westerplatte, Nowy Port, katedra na Oliwie,  plaża miejska, itd.


Pierwszy raz widzę ,że gdziekolwiek i ktokolwiek wspomniał o NP ... przecież to totalne Zadupie  🤣

    Do nie dawna zapomniane przez świat ...  👀
mam kilka cudownych miejsc w Polsce...
wybieram totalne zadupia, gdzie nie spotka sie czlowieka całymi dniami,
gdzie aby sie dostać pozostaje tylko wytrzymały koń...
gdzie nie ma prądu, łazienki i zasięgu komórki...

sa jeszcze takie miejsca
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
29 kwietnia 2009 21:18
Fajrant^^, NP jest super. Tylko trzeba mieć tam znajomych , nie wyróżniać się i nie obnosić się z tym, że posiada sie cokolwiek co można spieniężyć.
Kto był w Rusinowie obok Jarosławca nad morzem ?  😎
Do Mielna !!!
opolanka   psychologiem przez przeszkody
29 kwietnia 2009 21:26
myślałam, nad Mielnem, ale nie wiem czy jeszcze gdzies znajde noclegi w goracych terminach 😀
W Kazimierzu Dolnym bylam jakos luty/marzec bylo cudownie.
Tylko kilka dni ale SPA robi swoje, piekne miasteczko, niestety nie sezon na nie, latem pewnie kwitnie 🙂
Polecam hotel:
http://www.krolkazimierz.pl/
Lotnaa   I'm lovin it! :)
29 kwietnia 2009 22:28
Dla mnie Mielno jest za ciasne, za głośnie, przeludnione i w ogóle, dla nastolatków.
Ehh, chyba się starzeję...

Ja uwielbiam Tatry, najlepiej we wrześniu, i spanie po schroniskach, m.in. po słowackiej stronie, nieraz na podłodze jak za dużo ludzi się nazbiera. Kocham ten klimat. Kiedyś też szłam z kumpelą szczytami Karkonoszy - pierwsza noc na Szrenicy, druga w Samotni (uwielbiam to schronisko  😍 , z Samotni na Śnieżkę i tego samego dnia do Karpacza. Fajna opcja pod warunkiem że się plecak dobrze spakuje  😉
Chciałabym się też w końcu wybrać w Bieszczady, byłam tam mając 5 lat i czas już najwyższy odrobić zaległości.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się