Aktualności:

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Towarzyskie  |  Wątek: Gdzie na urlop w Polsce?

poprzednia następna
Strony: [1] 2 3 ... 22 Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: Gdzie na urlop w Polsce?  (Przeczytany 114655 razy)
opolanka

psychologiem przez przeszkody

«Start : Kwiecień 28, 2009, 07:28:44 »
Odpowiedz cytując
Gdzie warto się wybrać na dwa tygodnie urlopu w Polsce?
Żeby się coś działo wkoło, można było aktywnie spędzic czas w dzien a wieczorem odpocząć w kafejce jakiejs moze.
#link
Tania

« #1 : Kwiecień 28, 2009, 07:33:19 »
Odpowiedz cytując
Roztocze? Zwierzyniec?
Blisko Zamość ,piękne  lasy ,woda też się znajdzie do kąpania,spływy kajakowe po cudownej rzece, koniki polskie -w ogóle bajkowo .Polecam.
#link
trzynastka

In love with the ordinary

« #2 : Kwiecień 28, 2009, 07:36:06 »
Odpowiedz cytując
Góry ? Mazury? Morze?
#link
Nie wszystko można naprawić, ale wszystko można zacząć od nowa.
opolanka

« #3 : Kwiecień 28, 2009, 07:49:43 »
Odpowiedz cytując
ninevet a konkretne miejsca, które polecasz? Ja własnie się rozglądam wśród pensjonatów w Pobierowie, w którym juz kiedyś spędzałam urlop.
Bardzo mi się podoba www.villaporto.pl
#link
trzynastka

« #4 : Kwiecień 28, 2009, 11:19:05 »
Odpowiedz cytując
Góry - polecić mogę Górę Żar, piękne widoki, u stóp góry jezioro gdzie można popływać, wypożyczyć rowerek, kajak czy jacht. Można połazić po górach, kolejka szynowo-linowa wyjeżdża na sam szczyt. Niedaleko Bielska i Żywca więc przy okazji można zwiedzić obie te miejscowości.
http://www.glidezar.com/_index_pl.php?action=historia
dodatkowo jest to miejsce gdzie trenuje i mieszka nasz wielokrotny mistrz świata w przelotach szybowcowych.

Mazury - Giżycko, Mikołajki ! Kocham Te miejsca  kocham aczkolwiek nigdy nie byłam z lądu tylko zawsze w ramach rejsu wiec nie wiem czy 2 tygodnie na miejscu by mnie nie zabiły uśmiech

#link
W&W

« #5 : Kwiecień 28, 2009, 13:26:29 »
Odpowiedz cytując
zdecydowanie Bieszczady duży uśmiech
w tym roku Wetlina duży uśmiech
ten pensjonat
http://www.tulin.pl/
#link
opolanka

« #6 : Kwiecień 28, 2009, 13:33:18 »
Odpowiedz cytując
No ciekawa oferta uśmiech Ładna okolica.
#link
W&W

« #7 : Kwiecień 28, 2009, 13:34:25 »
Odpowiedz cytując
jedziemy tam w naszą podróż poślubną
#link
Wilejka

nie. na wiele sposobów !

« #8 : Kwiecień 28, 2009, 15:03:03 »
Odpowiedz cytując
Roztocze? Zwierzyniec?

POLECAM !
Stawy Echo, browar, pyszne lody, bliskość Zamościa, możliwość pływania kajakami ..
ja byłam tam w zeszłym roku w wakacji i jestem oczarowana tym miejscem ...
#link
sanna

« #9 : Kwiecień 28, 2009, 17:29:14 »
Odpowiedz cytując
3-miasto  cool Stary Gdańsk zaprasza do zwiedzania, W Gdyni można poszaleć po sklepach, a Sopot - wiadomo - plaża, a po - kafejki na Monciaku  wabią cool Monciak to w ogóle w sezonie jedna wielka zabawa uśmiech No i koniecznie pyszna rybka w smażalni - knajpeczce "Bar Przystań". Można tez zrobić sobie wycieczkę na Hel i do Juraty, statkiem lub wodolotem to 30- 1 godzinki. W międzyczasie może mała przekąska z dużym piwem statku pirackim który jest zacumowany u nabrzeża w  Gdyńskim porcie?  duży uśmiech.  Dla spragnionych łyczka kultury, polecam Scenę Kameralną w Sopocie i Teatr Muzyczny w Gdyni no  teatr na orłowskiej plaży  cool a dla miłośników kina mamy do wyboru - Silver screen, Multikino, Kino Krewetka - w zależności gdzie będzie bliżej. I dużo, duużo  cool
#link
Good girls go to Heaven, bad girls follow their cats...
Tusia

zośkowo - monologowo mi :)

« #10 : Kwiecień 28, 2009, 21:43:19 »
Odpowiedz cytując
Świetny temat, akurat szukam jakiegos fajnego miejsca na wakacje z 2 letnią córą. Nalepiej gospodarstwo agroturystyczne z placem zabaw dla maluchów i zwierzakami. Tak na połodnie od Warszawy/ Łodzi. Mamy małe autko i nie chcemy sie tłuc nad morze albo na Mazury z Krakowa bo sie umordujemy. Macie cos godnego polecenia?

Ja ze swojej strony polecam ( i Tania napewno mnie poprze) Rancho Palomino www.lubera.pl w Starych Zukowicach. Jedziemy tam za 3 tygodnie na weekend ( Tania uśmiech) Bylismy w zeszlym roku i bedziemy wracac .... miejsce cudowne.... urokliwe.... magiczne...
#link
Be happy for this moment, this moment is your life.
Solina

Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la

« #11 : Kwiecień 29, 2009, 07:14:59 »
Odpowiedz cytując
moj chopak wymyslil ze jedziemy nad morze hurra!

dokladnie do malej miejscowosci koło Kołobrzegu, pensjonat znajduje sie 300m od plazy  emoty327

mam tylko nadzieje ze wszystko wypali, wsumie juz mamy zaliczke wplacona ale z moim facetem i jego humorami to nic nie wiadomo
#link
fin

« #12 : Kwiecień 29, 2009, 15:13:38 »
Odpowiedz cytując
Jeśli nad morze, to koniecznie Trójmiasto, albo najlepiej całe Pomorze Gd. Co prawda nie jestem z Trójmiasta, ale bywam tam kilka, a nawet kilkanaście razy w roku i wiem, co warte jest obejrzenia. A do oglądania jest mnóstwo ciekawych miejsc. W Gdańsku ulica Długa, Neptun, Ratusz, Kościół NMP, Motława i Żuraw, Muzeum Bursztynu, Westerplatte, Nowy Port, katedra na Oliwie,  plaża miejska, itd. W Sopocie oczywiście piękne molo, wszystkie te wspaniałe nadmorskie kurorty w starym stylu, Hipodrom hihi . No a w Gdyni Skwer Kościuszki i port z Darem Pomorza na czele, stocznia, dom Żeromskiego na Orłowie, klify, Akademia Morska, oceanarium, Bulwar Nadmorski i tak dalej. Na prawdę jest co oglądać! emoty327 Oczywiście jest też wieeeeeele rzeczy poza zabytkami hihi Polecam też pyszne ryby w Sobieszewie cool

Gdańsk, ulica Długa:

Gdańsk, pomnik Neptuna:

Gdańsk, plaża:

Gdynia, Dar Pomorza, za nim Sea Towers:

Gdynia, Zjawa IV w porcie jachtowym:

Gdynia, Dar Młodzieży:

Sopot, plaża:

Sopot, widok z molo na wieżę:

Kawałek dalej, jadąc na południe, mamy Wdzydze Tucholskie, piękne lasy i wiele jezior. Tczew z najdłuższym mostem, Malbork, którego chyba przedstawiać nie trzeba. Z kolei na zachód od Gdańska jest Wieżyca - najwyższy szczyt pobrzeży. W drodze do Redy, Wejherowa, jest chyba Trójmiejski Park Krajobrazowy kocham . W Wejherowie śliczna, choć niewielka staróweczka z pomnikiem nie-pamiętam-kogo icon_redface i pyyyyyszne pączusie w piekarni. Kawałek dalej mamy już Puck, Zatokę Pucką, potem Jastrzębią Górę, przylądek Rozewie - najbardziej wysunięty na północ punkt w Polsce. No i koniecznie trzeba zahaczyć o Władysławowo i Hel, ewentualnie można oczywiście popłynąć promem.

aaaaale się rozmarzyłam emoty327

O różnych regionach/miastach w Polsce jest też tu: http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,930.0.html

no i oczywiście w Trójmieście można spotkać Strzygę wysmiewa i Klami, i Kate, i Alivkę, i Alice, i Marakejszę, i Aszkę, i Crazy, i Rewir, i Sigmę i Karolass, i Lenkę, i... chyba wszystkich nie dam rady hihi
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2009, 17:27:28 wysłane przez fin » #link

Strzyga

Życzliwościowy Przodownik Pracy

« #13 : Kwiecień 29, 2009, 15:18:47 »
Odpowiedz cytując
Sanna - do przystani nie warto. Drogo i zawsze tłok, lepiej "Do rybaków" iść, moja mama z przyjaciółkami się tam stołują w każdą środę.

Trójmiasto jest cudowne. Poza wszystkimi wymienionymi wyżej zaletami, nikt nie wspomniał o największej, to właśnie w 3mieście można spotkać Strzygę  cool
#link
ZŁO Dobro Dobro Strzyga Forester

Nie ma mnie duży uśmiech

Cytat: JARA
Co złego to Strzyga.
Moje prywatne halucynacje

Senior Grafik End Pijar Dizjaner
fin

« #14 : Kwiecień 29, 2009, 16:22:31 »
Odpowiedz cytując
już się poprawiłam wysmiewa
#link

Karolass

« #15 : Kwiecień 29, 2009, 16:29:22 »
Odpowiedz cytując
i Karolasa! Przewaznie wink
#link
fin

« #16 : Kwiecień 29, 2009, 16:56:33 »
Odpowiedz cytując
nie wiem czemu, ale kojarzyłam Cię z Karakowem, dopisałam duży uśmiech

Co do Zwierzyńca, to mi osobiście nie podoba się tam za bardzo. Mała wioseczka, las i kilka domków. Nic nadzwyczajnego, ale kto co lubi wink
#link

Strzyga

« #17 : Kwiecień 29, 2009, 16:57:34 »
Odpowiedz cytując
O matce mojej choć wyrodnej zapomniałaś. Lena się obrazi.
#link

Nie ma mnie duży uśmiech

Co złego to Strzyga.

Mistral

« #18 : Kwiecień 29, 2009, 17:59:20 »
Odpowiedz cytując
Góry - polecić mogę Górę Żar, piękne widoki, u stóp góry jezioro gdzie można popływać, wypożyczyć rowerek, kajak czy jacht. Można połazić po górach, kolejka szynowo-linowa wyjeżdża na sam szczyt. Niedaleko Bielska i Żywca więc przy okazji można zwiedzić obie te miejscowości.
http://www.glidezar.com/_index_pl.php?action=historia
dodatkowo jest to miejsce gdzie trenuje i mieszka nasz wielokrotny mistrz świata w przelotach szybowcowych.
Byłam, jak najbardziej polecam, szczególnie na sezon letni, bo myśmy byli tam na weekend majowy 3 lata temu, to nietrafiliśmy z pogodą (zimno było) i tym samym niezbyt skorzystaliśmy z pobytu (jeśli siedzenie przed TV w pensjonacie, gdy deszcz leje mozna nazwać skorzystaniem  hihi ). Na górze Żar jest piękny widok, na szczyt można też wejść (dla piechurów, co nie chcą skorzystać z kolejki) drogą, która została wybudowana na potrzeby elektrowni szczytowo-pompowej- nam schodzenie stamtad tą drogą zajęło gdzieś z 2 godziny,wchodzić nie próbowaliśmy, woziliśmy się kolejką duży uśmiech

Polecam też na urlop okolice Suwalszczyzny (Podlasia). O tym moglabym pisać i pisać, wyjazd tam jest stałą naszą tradycją cowakacyjną- moja ciotka ma tam domek letniskowy (niedaleko jeziora Wigry) uśmiech Czyste powietrze, piękne tereny, lasy, jeziora, możliwość pływania łódkami, kajakami itp. Miejsca, gdzie można pojeździć konno też są, tylko trzeba wiedzieć gdzie warto- od siebie polecam Stajnię Futor w Podnowince- tereny niezapomniane, pławienie koni i inne bajery, jeśli ktoś oczywiście lubi takie rzeczy duży uśmiech W miejscowościach turystycznych można często wynająć dom/kwaterę za rozsądne pieniądze.  www.suwalszczyzna.net - np. tu można znaleźć informacje o kwaterach, atrakcjach turystycznych itp. Wrzucę parę fotek właśnego autorstwa stamtąd uśmiech
Widok na Wigry:

Śluza w Paniewie:

Widok ze statku na jezioro i lasy uśmiech :

#link
Niewidzialna

Czołowy hodowca Re-Volty

« #19 : Kwiecień 29, 2009, 18:48:45 »
Odpowiedz cytując
Ja mieszkam w Porąbce niedaleko Żaru  hurra!
#link
But that's the way i like it baby, I don't wanna live forever!
trzynastka

« #20 : Kwiecień 29, 2009, 19:04:17 »
Odpowiedz cytując
Ja na Górze Żar mam domek uśmiech może wpadniesz na piwko na szkolę szybowcową albo do zahuliny ? Będę na weekend majowy  duży uśmiech
#link
ogurek

« #21 : Kwiecień 29, 2009, 20:18:51 »
Odpowiedz cytując
za dwa tygodnie jedziemy na "długi łikend" do Kazimierza, wróce to skomentuję
#link
Zamiast klnąć podziwiaj piękno problemu uśmiech...
Fajrant^^

« #22 : Kwiecień 29, 2009, 20:58:30 »
Odpowiedz cytując
Westerplatte, Nowy Port, katedra na Oliwie,  plaża miejska, itd.

Pierwszy raz widzę ,że gdziekolwiek i ktokolwiek wspomniał o NP ... przecież to totalne Zadupie  lol

Do nie dawna zapomniane przez świat ...  oczy2
#link
Kolejna seria o ustawce na ławce, o trawce i zajawce
Może czas myśleć czego w życiu ja chcę?
Może czas słuchać siebie, nie ziomów na klatce?
Może czas zrobić coś, nie czekać aż się zachce?
Dodofon
Global Moderator

« #23 : Kwiecień 29, 2009, 21:12:34 »
Odpowiedz cytując
mam kilka cudownych miejsc w Polsce...
wybieram totalne zadupia, gdzie nie spotka sie czlowieka całymi dniami,
gdzie aby sie dostać pozostaje tylko wytrzymały koń...
gdzie nie ma prądu, łazienki i zasięgu komórki...

sa jeszcze takie miejsca
#link
guru jeździectwa rzekł: ...natomiast west to zupełnie nie jest sport jeździecki, a tylko efekciarski show...taki cyrk, jarmarczne kuglarstwo w scenografii rewii Bronco Billiego...
Strzyga

« #24 : Kwiecień 29, 2009, 21:18:43 »
Odpowiedz cytując
Fajrant^^, NP jest super. Tylko trzeba mieć tam znajomych , nie wyróżniać się i nie obnosić się z tym, że posiada sie cokolwiek co można spieniężyć.
#link

Nie ma mnie duży uśmiech

Co złego to Strzyga.

brzoskwinia

Moje ogłoszenia
« #25 : Kwiecień 29, 2009, 21:19:34 »
Odpowiedz cytując
Kto był w Rusinowie obok Jarosławca nad morzem ?  cool
#link

crazy

« #26 : Kwiecień 29, 2009, 21:22:10 »
Odpowiedz cytując
Do Mielna !!!
#link
opolanka

« #27 : Kwiecień 29, 2009, 21:26:55 »
Odpowiedz cytując
myślałam, nad Mielnem, ale nie wiem czy jeszcze gdzies znajde noclegi w goracych terminach duży uśmiech
#link
crazy

« #28 : Kwiecień 29, 2009, 22:28:00 »
Odpowiedz cytując
W Kazimierzu Dolnym bylam jakos luty/marzec bylo cudownie.
Tylko kilka dni ale SPA robi swoje, piekne miasteczko, niestety nie sezon na nie, latem pewnie kwitnie uśmiech
Polecam hotel:
http://www.krolkazimierz.pl/
#link
Lotnaa

I'm lovin it! :)

« #29 : Kwiecień 29, 2009, 22:28:28 »
Odpowiedz cytując
Dla mnie Mielno jest za ciasne, za głośnie, przeludnione i w ogóle, dla nastolatków.
Ehh, chyba się starzeję...

Ja uwielbiam Tatry, najlepiej we wrześniu, i spanie po schroniskach, m.in. po słowackiej stronie, nieraz na podłodze jak za dużo ludzi się nazbiera. Kocham ten klimat. Kiedyś też szłam z kumpelą szczytami Karkonoszy - pierwsza noc na Szrenicy, druga w Samotni (uwielbiam to schronisko  kocham , z Samotni na Śnieżkę i tego samego dnia do Karpacza. Fajna opcja pod warunkiem że się plecak dobrze spakuje  wink
Chciałabym się też w końcu wybrać w Bieszczady, byłam tam mając 5 lat i czas już najwyższy odrobić zaległości.
#link
Strony: [1] 2 3 ... 22 Odpowiedz Drukuj 

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Towarzyskie  |  Wątek: Gdzie na urlop w Polsce?

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.066 sekund z 18 zapytaniami.