NIEUCZCIWI RE-VOLTOWICZE

Czy ktoś miał transakcje z użytkownikiem Sarek Sara Wrześniak??
Zapłaciłam za siodło sporą kwotę... nie doszło ani siodło, ani potwierdzenie wysyłki.. i nie wiem czy to jakieś opóźnienie na poczcie, ale tydzień już minął ponad od wysłania rzekomego..
aniaagre, na przyszłość - najlepiej kupując siodło zapłacić przelewem za przesyłkę za pobraniem - za siodło kurierowi. Chyba najbardziej bezpieczna opcja dla obu stron
tak, wiem. Ale niektórzy nie zgadzają się na takie opcje tłumacząc, że nieraz wysyłali i nie były paczki odbierane. To nie moje pierwsze siodło kupione z płatnością przelewem, ale pierwszy raz tak niejasna sytuacja..  😵
Dlatego nawet opcja wystawienia na allegro daje jakies poczucie bezpieczrnstwa. Jesli sprzedajacy mimo to nie chce (a teraz rejestracja naprawdę nie jest trudna i nie trwa długo) to mi by sie od razu zapaliła czerwona lampka ostrzegawcza.
Nowa odsłona Bednarz/Flis na Allegro. UWAGA na użytkowniczke wenka1980 - dane użytkownika Maria Bednarz, Zagumnie, Biłgoraj, prosi o wysyłkę towaru na nazwisko Monika Flis (adres ten sam). Użytkowniczka bez żadnych komentarzy, "zerowe" konto. Tuż po wystawieniu przez mojego faceta dość starej ujezdzeniowki w okazyjnej cenie kupiła ja przez Kup Teraz, wypełniła opcje dostawy (całe szczęście nie przewidywał dostawy za pobraniem), po czym słuch po niej zaginął. Całe szczęście znam to nazwisko dobrze i już na następny dzień napisaliśmy, ze czekamy na kontakt z uwagi na "zerowe" konto. Niestety ani kontaktu, ani wpłaty nie doczekaliśmy sie, wiec po kilku dniach wystąpiliśmy o anulowanie transakcji. I kurde na jakieś 2 tygodnie sprzedaż zablokowana, a właśnie zależało nam na szybkiej sprzedaży z powodów finansowych...
Ale nawet gdybyś jej wysłała za pobraniem, to jaką ona ma z tego korzyść? Jak nie zapłaci kurierowi, to i tak nie otrzyma przesyłki.
Milla, nie mam pojęcia, moze zależało jej zeby zablokować mi aukcje, moze chciała kupić i sie rozmyslila. W każdym razie osoba o bardzo obciążonej opinii, wielokrotnie tutaj opisywana i tym razem zachowała sie niepoważnie (w tym przypadku nie była to nieuczciwość). Chciałam tylko przestrzec innych użytkowników Allegro o tym, ze ma nowy nick.

A jeślibym wysłała za pobraniem, to paczka prawdopodobnie nie zostałaby odebrana, musiałabym zapłacić za jej zwrot i byłabym jakies 60zl w plecy.
Milla, dlatego płacisz przelewem za sama przesyłkę. Wtedy jak nie odbierzesz paczki, to sprzedający nie straci na wysyłce.
Tylko ze na allegro nie ma opcji przedpłaty pobrania 😉
Już wiem, że użytkownik Sarek to osoba fikcyjna, nie istnieje. Typowe oszustwo, zgłaszam sprawę na policję. Kwota niemała bo 2400 zł za siodło prestige venezia.
Przestrzegam przed tą osobą..
aniaagre, a więcej danych możesz podać? Na kogoś przelewałaś kasę... Nr konta, nazwisko?
_Gaga, nazwisko już podawała..

Czy ktoś miał transakcje z użytkownikiem Sarek Sara Wrześniak??

tak, przelew był na Sara Wrześniak z Suśnika

tyle lat kupowałam na rv, siodła z przedpłatą za ponad 4 tys i nic nigdy nie było.. a teraz  😤
Mam nauczkę, nic powyżej 100 zł nie kupię z przedpłatą.
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
28 sierpnia 2017 07:19
Wystawienie na aukcji (ebay) daje jakieś zabezpieczenie kupującemu przed oszustwem? Mam problem z jedna dziewczyna, chce koniecznie przelew za siodło i w końcu wystawiła mi siodło na aukcji, ale to coś zmienia?
A od kogo chcesz kupić? 
Ja rozmawiałam z ankaaaa ale to chyba osoba niepoważna, świeże konto, zdjęcia z neta, przy konkretach się gubi, a też mówiła o wystawieniu aukcji gdzieś...
malinowaa, ja bym sie nie zgodziła
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
28 sierpnia 2017 12:20
A od kogo chcesz kupić? 
Ja rozmawiałam z ankaaaa ale to chyba osoba niepoważna, świeże konto, zdjęcia z neta, przy konkretach się gubi, a też mówiła o wystawieniu aukcji gdzieś...


To ta która wystawiała Erreplus i coś jeszcze? Jeśli tak, to ona...
Tak
Erreplus (nie wiem za ile) i CWD 2GS prawie nowe za 9 tys do negocjacji  😂
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
28 sierpnia 2017 22:52
Tak
Erreplus (nie wiem za ile) i CWD 2GS prawie nowe za 9 tys do negocjacji  😂


To mówimy o tej samej osobie, ale mam z nią jazdy, to szok  😁 Parę razy zapewniała, że możliwy jest odbiór osobisty. Napisałam, że mogę przyjechać, ciekawa jestem, jak to się skończy  😜
A mówiła o wystawieniu aukcji na ebay na pewno  😉
aniaagre kurcze poważna wtopa z tą wpłatą. Współczuję. Masz już jakieś wieści z Policji?
dominika003 - kolejna całkiem niepoważna forumowiczka
Wpisuje propozycje ceny w ogłoszeniu a po zgodzie (przeczytanej) następuje cisza...
Wiem że takich tu setki, ale to irytuje :/
użytkownik ankaaaa to ta sama osoba co chciała mnie oszukać! Uważajcie! Devil, co miałaś od niej kupić?
Policja rozkłada ręce.. będzie to trwać, do prokuratury, do banku. Niewielkie szanse na odzyskanie 🙁
Ja powyżej 100 zł nie kupię już nic z przedpłatą, nie ma takiej opcji!
Siodło za 9 tysięcy ale od razu mi coś nie pasowało więc też byłam z odbiorem osobistym. Zdjęć nie chciała dosłać, powiedziała że wystawi aukcję, a zdjęcia innego siodła były z niemieckiego ebay. Później już nie odpisała. Siodła niby nieaktualne.
to już nie przelewki. jeju, co za ku*wa.. trzeba wszystko po kolei zgłaszać na policję. Kilka już zgłoszonych z tego co wiem.
😤
użytkownik ankaaaa to ta sama osoba co chciała mnie oszukać! Uważajcie! Devil, co miałaś od niej kupić?
Policja rozkłada ręce.. będzie to trwać, do prokuratury, do banku. Niewielkie szanse na odzyskanie 🙁
Ja powyżej 100 zł nie kupię już nic z przedpłatą, nie ma takiej opcji!


szanse są duże 😉 moja sprawa (o 400zł) fałszywe dane oprócz konta trwała niecały rok i zakończyła się w sądzie. Pieniędzy nie odzyskałam, ale cieszyło mnie, że smarkula (miała wtedy 18 lat) ma już brudno w papierach i dostała prace społeczne
na policji tak powiedzieli, że będzie to trwało długo i marne szanse na odzyskanie pieniędzy. Ale kwota jest duża, więc jak ją złapią to czeka ją odsiadka
Z wyrokiem jeśli już zapadnie możesz udać się do komornika, mi tak wtedy powiedzieli w sądzie. Ja się w to nie bawiłam, bo przypuszczałam, że ona raczej nie posiadała czegoś na czym mógłby usiąść komornik. Zawsze zostaje takie rozwiązanie  😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
31 sierpnia 2017 16:15
olga96, no i co, że nie posiadała, ale każdorazowe oddanie sprawy do komornika przerywa bieg przedawnienia. Kiedyś będzie musiała iść do pracy albo założyć konto w banku 😉
JARA mieszkała na drugim końcu kraju, powiedziano mi, że musiałabym w jej miejscowości złożyć to komornikowi i zapłacić z góry, a dopiero potem dostałabym zwrot. Koszt dojazdu i papierków przerastał to wszystko i zrezygnowałam tym bardziej, że było to przed sesją i nie miałam na to czasu i głowy 😉

Gdyby to była większa kwota walczylabym na wszelkie sposoby, dlatego nie jest tak jak policja mówi, że wszystko stracone 😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
31 sierpnia 2017 17:02
olga96, Wniosek egzekucyjny wraz z oryginałem wyroku składasz do komornika według Twojego wyboru. Może to być komornik w Rzeszowie i może to być komornik z Twojego osiedla. Możesz to zrobić osobiście i możesz nadać listownie. Tak, Ty jako wierzyciel ponosisz koszt zaliczki w wysokości ok 100zł, która w razie wyegzekwowania chociażby ze zwrotu podatku z urzędu skarbowego jest Ci zwracana w pierwszej kolejności. 😉

Jedyny przypadek kiedy wybór komornika ma znaczenie to kiedy chcesz wszcząć egzekucję z nieruchomości - wtedy składa się wniosek względem położenia nieruchomości 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się