Pomysly na przeszkody czyli parkur DIY

To ja się pochwalę murkiem DiY  - bierzemy kawał wykładziny, w kolorze jaki nam pasuje, lub jaki się trafi, po jednej stronie możemy farbką nanieść wzorek.. "murek" możemy tez rozłożyć na ziemi i mamy suchy, kolorowy rów  🤔 😎
Drugi patent, to takie "rękawki" naciągane na łyse drągi, po treningu ściągamy, zwijamy w malutki pakuneczek i chowamy w szafce  👀  😁
Sanna, hmm bardzo oryginalne  😅 Fajny patent z tym rowem i murkiem  🙂
z dywanem okej, ale ten drugi pomysl mi sie nie podoba. balabym sie ze narobi to halasu, albo kon zawadzi o pierwszy drag i wpadnie w ta folie (?)
galopada_ , mi się wydaje, że jak wystarczająco "obcisłe" byłyby te rękawki, to raczej nic takiego nie stałoby się, mam na myśli o hałas, tak samo z zaczepianiem się o to  😉 Ale to tylko moje zdanie  🙂
Galopada, "rękawki" można uszyć z dowolnego materiału, im bardziej cienki, tym łatwiej, ale u mnie to nie była folia i nie szeleściło, to był zwykły materiał  🙂 (ten dywan już był bardziej ryzykowny,ale nie miałam innego wyjścia ) A gdyby nawet szeleściło, to tym bardziej bym przez to skakała, im bardziej straszyło w domu, tym było lepiej na zawodach  i wszyscy powtarzali, ze mam taakiego odważnego konia, a ja mojemu "strachadełku" podkładałam pod przeszkody co tylko się tylko dało aby się opatrzyła   😎
to sa 2 osobne rekawy? myslalam ze jedna folia rozciagnieta nad 2 dragami  👀
tak, to 2 oddzielne "tuneliki" naciągane na drągi, u mnie są dość  luźne, wiec aby się nie przesuwały są podwiązane gdzieś tam sznurkiem do drąga.
Faktycznie, na miniaturce to wygląda troszkę tak jakby to była płachta materiału rozciągnięta między drągami.
Mi się podoba ten murek  😉

Edit - literówka 🙂
Dziękuję  😀 Murek naprawdę się sprawdzał  😎
Jedyne czego bym się obawiała przy tym murku to to ze dywany są ciężkie więc taki drąg łatwo by nie poleciał...

Ale i tak pomysły orginalne🙂
Ramirez, ta wykładzina, wbrew pozorom nie jest bardzo ciężka (dywan pewnie byłby cięższy, ale to zwykła, tania wykładzina ),  i puknięta - leciała, aż miło  😤 , ale bezpiecznie  - prosto w dół, żadnego podcinania nóg, "łapania"  konia.
szukam kogos kto moze załatwic bariery drogowe za nieduzą kasę - Deb udało ci się?
ja potrzebuję 2
hmm, a my z koleżanką wymyśliłyśmy cavaletti  😎 - pocięte podkłądy kolejowe 🙂
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
09 maja 2009 10:39
pomalowane beczki 4 opony 4 dragi

incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
09 maja 2009 10:43
skad bierzecie dragi?moze jakies namiary na dragi w okolicach wrocka?
incognito tartak, skład budowlany i OBI
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
10 maja 2009 18:10
dobby dziekuje🙂 a orientujesz sie w cenach?bo nie wiem na jaka kwote sie przygotowac,dodam ,ze najprawdopodbniej szukalaby w OBI
W OBI były po 10 zł o ile mnie pamięć nie myli, z tym że były krótkie bo na 2,5 metra, i średnica 10 cm. Na składzie płaciłam po 5-7 zł za 3,5 metrowe. W tartaku nie pamiętam.
deborah   koń by się uśmiał...
12 maja 2009 14:27
dobby, bardzo tanio! u nas ok 5 zł za metr!

Sznurka nie jeszcze nic nie wiem.. muszę przycisnąc kolege trochę

póki co pojechałam na skład drewna, dostałam odpady drewniane "króciaki" tak zwane za darmochę .. ledwo do auta zmieściłam. powstały płotki 😀
zdjęcia wkrótce!
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
12 maja 2009 14:49
deborah fotki!fotki!

doby dzieki🙂 ja probowalam sama dragi robic,ale to za duzo zabawy,a ceny wcale niesa jakies kosmiczne 😉
deborah, to przycisnij i ode mnie;]
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
06 czerwca 2009 21:13
Deb i jak tam idą Twoje prace nad przeszkodami?
A ma ktoś pomysł na szranki do czworoboku? Teoretycznie mogła bym zrobić swoimi rączkami wszystko, ale flaki mi się przewracają jak myślę o zrobieniu 72 podpórek pod deski :oczopląs: Wkopane oponki tez odpadają bo muszę zrobić czworobok na łące, która idzie pod koszenie więc musi być coś łatwego do usunięcia. Może macie jakieś super rozwiązanie albo na same szranki albo chociaż co użyć pod deski?
Patrzyłam na bariery drogowe bo  oprócz tych 80 cm kłada też takie niziutkie 40 cm i takie by się jak najbardziej nadały na czworobok, ale są strasznie drogie. 🤔 
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
06 września 2009 21:44
odświerzam temat prosze o wszystkie zdjecia  przeszkód jakie macie w stajni,avaletti ,przeszkody wszystko
deborah   koń by się uśmiał...
07 września 2009 09:19
moje beczki


psie łapki


serducha

płotki



na wiosne rozbudujemy nasz "parkur"
jaki byłby koszt ogrodzenia parkuru (opcja najtańsza  :icon_redface🙂 o wymiarach 20 x 40 ? proszę o pomoc.  :kwiatek:
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
12 października 2009 16:25
kalynca, zrobic samemu🙂
u mnie w stajni dziewczyny na zawody zrobily szranki do tego moj chlop wycyklinowal im a one wymalowaly i wygladaly super🙂
Solina, a skąd wezmę drągi?  😡
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
12 października 2009 19:30
kalynca, moze macie jakis tartak niedaleko siebie i beda miec akurat takie dragi 🙂
ewentualnie jesli masz niedaleko domu kilka zbednych brzózek mozna wyciac i zrobic z nich fajne dragi, niekotrzy tez tak choinek z dzialki sie pozbywaja bo zaczynaja szpecic jak sa za duze
tak, tak, brzózek mam baardzo dużo.  😅 tylko nie bardzo wiem, jak się do tego zabrać.  😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się