Pomysly na przeszkody czyli parkur DIY

deborah   koń by się uśmiał...
23 kwietnia 2009 08:26
na starej volcie był taki wątek, sądzę, ze przyda się i tutaj

otóż jestem na etapie tworzenia przeszkód i stajennego parkuru.

temat finansuje właściciel, ale nie chce go obciążać jakimiś kosmicznymi sumami zatem
wstawiajcie foto i recepty na przeszkody robione samodzielnie
informacje gdzie kupujecie toczone drągi też będą przydatne.

wszelkie info mile widziane w tym m.in. wymiary stojaków i kantówki potrzebnej do stworzenia stojaka

Zuziasta   Zakupoholik na odwyku...
23 kwietnia 2009 08:45
i fajne, malowane wzory na drągach i stojakach.  😜
O, podpinam się do pytania gdzie można kupić drągi niedrogo w okolicach Warszawy?
kujka   new better life mode: on
23 kwietnia 2009 08:49
Dzionka, a co to znaczy niedrogo?
deborah   koń by się uśmiał...
23 kwietnia 2009 08:51
Dzionka z tego co się orientuję drągi kosztuja ok 5 zł za przy przekroju 10 cm czy to drogo?
kujka   new better life mode: on
23 kwietnia 2009 08:54
deborah, o, gdzie takie ceny?
deborah   koń by się uśmiał...
23 kwietnia 2009 08:56
w tartaku 60 km ode mnie
sama muszę pojechać odebrać zamówione tylko nie mam kiedy bo tartak pracuje od 6-14


tylko źle napisałam miało być 5 zł za metr ale ucięłam "m"
ooooo deborah, u mnie już stolarze czekają na wzory stojaków, więc po prostu pościągałam trochę obrazków z netu. Jak znajdę chwilę, to wstawię.
No właśnie niedrogo to tyle, ile w poście Deborah  🙂 Nie orientuję się ile takie drągi kosztują, ale chcę namówić właścicieli stajni, żeby parę dokupili, nie chcę ich więc naciągać...
slojma   I was born with a silver spoon!
23 kwietnia 2009 09:22
Ja kiedyś widziałam, gdzieś pomalowane beczki chyba metalowe, które leżały pod drągiem fajnie wyglądały. Pod drąg można też położyć kostki słomy. Jeśłi znajdę zdjęcia to wstawię.
deborah   koń by się uśmiał...
23 kwietnia 2009 10:00
beczki juz mam. dospawam do nich listwy do kłódek z allegro i posłuża za stojaki

pieknie pomalowane pokażę jak będą gotowe 😀
O, podpinam się do pytania gdzie można kupić drągi niedrogo w okolicach Warszawy?


Pisz na PW za drągi 3.5 m - 9 cm średnicy płaciłem 12 zł. Waszawa - wschód 35 km
deborah   koń by się uśmiał...
23 kwietnia 2009 10:24
rider1, własnie. zastanawiam się nad średnica bo 10 cm to wydawało mi się grube strasznie.. 9 wystarczy?
Według mojej wiedzy - średnica draga w/g przepisów FEI ma właśnie 90 mm.
Długość 4 m.

Krótrze drągi sa bardziej uniweralne do małej hali, no i wrażenie skaknia na zawodach szerszych przeszkód jest lepsze. Oko widzi je niższe 🙂😉))))))
Zeszłej jesieni dziewczyny w stajni w naszej stajni samodzielnie pozbijały i pomałowały takie stojaki.
Materiały pościagały z okolicy, chodząc po prośbie  😉
deborah   koń by się uśmiał...
23 kwietnia 2009 11:12
izydorex, co to za "kłódki" poprzybijane deseczki na różnych wysokościach?
izydorex, co to za "kłódki" poprzybijane deseczki na różnych wysokościach?



Tak, to takie klocki drewniane. Dość długo się z tym dziewczyny męczyły
ja polecam również takie jakby podmurówki takie trapezy, co czasami przy drodze stoją jak są roboty drogowe są czerwone i białe niższe i wyższe jak znajde foto to wstawie
edit znalazłam

My w wakacje malowaliśmy przeszkody, bardzo ciekawie nam to powychodziło 🙂. Zaraz coś poszukam i wkleję.

Edit: znalazłam 😉 oto kilka pomysłów:









to ile tych cm srednicy? 😉
deborah   koń by się uśmiał...
24 kwietnia 2009 09:24
ja kupie 9tki. z tego co wiem kosztuja koło 4 zł za metr

[quote author=justyna-- link=topic=5274.msg236828#msg236828 date=1240493167]
ja polecam również takie jakby podmurówki takie trapezy, co czasami przy drodze stoją jak są roboty drogowe są czerwone i białe niższe i wyższe jak znajde foto to wstawie
edit znalazłam


[/quote]

znaczy pożyczyc sobie na wieczne oddanie?
Ktoś ma pomysł skąd można wziąć taką beczkę ?
breakawayy, piękne połączenie tego fioletu i pomarańczu, wali po oczach 😀

Ja już wiem, że jak tylko wybudują mi stojaki, to na 100 zrobię komplet pomarańczowo-biały. Mieliśmy taki i prezentował się przepięknie 😀
G.,  ja bym poszukała na złomie albo w jakiś warsztatach mechanicznych - to są chyba beczki po benzynie.
deborah   koń by się uśmiał...
24 kwietnia 2009 10:33
G., a nie moga być pospawane dwie zwykłe beczki ?
deborah, nie takie trapezy mozna kupić za śmieszne pieniądze w takich sklepach z tymi rzeczami drogowymi, albo ładnie się uśmiechnąć do panów co pracują przy drodze, żeby dali ze 4 takie płotki 😉
deborah   koń by się uśmiał...
24 kwietnia 2009 11:37
justyna--, własnie ruszyłam niebo i ziemię i znajomości w skanska 😉
moze będa płotki
beczek mam juz 10 🙂
deborah, i te beczki ze złomu masz? Muszę się rozejrzeć po maturze.

A ja szukałam płotów drogowych i znalazłam na necie, ale to z 7 kg waży. Naprawdę o takie chodzi - [url=http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://www.logismarket.pl/ip/erg-laziska-sp-z-oo-zaklad-tworzyw-sztucznych-bariery-drogowe-282498.jpg&imgrefurl=http://www.logismarket.pl/erg-laziska/bariery-drogowe/914124809-736384201-p.html&usg=__ZQRshJN7U3wWPYCgW_tBmqiW1po=&h=300&w=260&sz=9&hl=pl&start=3&um=1&tbnid=Q6wMoJlmWNePvM:&tbnh=116&tbnw=101&prev=/images%3Fq%3Dbariery%2Bdrogowe%26hl%3Dpl%26client%3Dfirefox-a%26rls%3Dorg.mozilla:pl:official%26sa%3DN%26um%3D1]LINK[/url] czy może są lżejsze?
kpik   kpik bo kpi?
24 kwietnia 2009 16:14
beczki po oleju zrobione na wesoło
zdjęc było więcej ale przepadły 🙁
deborah   koń by się uśmiał...
24 kwietnia 2009 20:16
Aquarius, mamkoleżankę która ze swojej fabryki kosmetyków mi załatwiła 🙂
dokladnie o te zapory ze zdjęcia chodzi
kpik suuper!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się