Aktualności:

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Towarzyskie  |  Wątek: Aparaty fotograficzne i inne sprzęty foto

poprzednia następna
Strony: 1 ... 206 207 [208] Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: Aparaty fotograficzne i inne sprzęty foto  (Przeczytany 588602 razy)
Pandurska

« #6210 : Lipiec 23, 2020, 07:47:32 »
Odpowiedz cytując
Hejka! Wpadam z pytaniem, bo utknelam w gaszczu informacji. Szukam NIKONA, wlasciwie upgrade'u mojego prastarego D80, ktory posiadalby funkcje filmowania. Moze byc to starszy model, bo tez chetnie kupilabym uzywke za mala kase. Szukam czegos, czym moglabym robic filmy na YT w jakosci lepszej, niz komorkowej wink Musialoby miec to tez wejscie audio na mikrofon, fajna bylaby mozliwosc nagrywania w HD, choc tutaj nie bede sie upierac.

Jesli mielibyscie porady typu, "celuj w model XY", to bede bardzo, bardzo wdzieczna  kwiatek

#link
Jasmine

« #6211 : Lipiec 23, 2020, 16:21:11 »
Odpowiedz cytując
Chyba jeden z lepszych jest przy Żytniej.
Na Żytniej nie serwisują Sigmy.
Posłałam w końcu do FotoDoctor na Targowej.  Zobaczymy  oczy2
#link
Facella

young&menace

« #6212 : Lipiec 23, 2020, 20:54:38 »
Odpowiedz cytując
Pandurska zerknij na D300s.
#link
fotki, fotki
"hey look Ma, I made it"
Pandurska

« #6213 : Lipiec 24, 2020, 07:59:30 »
Odpowiedz cytując
Facella Dzieki za tipa! Juz patrze!
#link
kaskal94

« #6214 : Lipiec 24, 2020, 08:46:15 »
Odpowiedz cytując
Pandurska, poczytaj też o D7200, ja nim tylko focę, ale funkcję nagrywania ma i może jest w tym dobry też?  oczy2  duży uśmiech
#link
Lena

« #6215 : Lipiec 25, 2020, 21:30:25 »
Odpowiedz cytując
Pandurska zerknij na D300s.

Miałam i bardzo lubiłam. Oprócz użytecznej funkcji video to był kawał świetnej puchy, tylko niestety matryca nie radziła sobie w sytuacjach słabego oświetlenia zbyt dobrze. To był jedyny powód, dla którego go sprzedałam.
#link
Facella

young&menace

« #6216 : Lipiec 26, 2020, 00:36:29 »
Odpowiedz cytując
Mam po D3000, bardzo lubię. Zamówiłam sobie gripa do niego. Nie wiem czy ma następcę w FX?
#link
fotki, fotki
"hey look Ma, I made it"
Lena

« #6217 : Lipiec 26, 2020, 07:15:15 »
Odpowiedz cytując
Mam po D3000, bardzo lubię. Zamówiłam sobie gripa do niego. Nie wiem czy ma następcę w FX?

Jeśli mówimy o D300s, to za następcę uznawany jest D500 (DX). Miałam taki plan, czekałam długo, jak sporo innych zwolenników D300s, a jak się w końcu doczekałam, kupiłam jednak D750 duży uśmiech
#link
Pandurska

« #6218 : Lipiec 26, 2020, 12:29:48 »
Odpowiedz cytując
Dzieki za wszystkie wskazowki. Obczailam to , co podpowiadaliscie i zamowilam jednak D5100 z polecenia kolezanki i ktorego juz uzywalam do filmowania. Z niecierpliwoscia czekam na przesylke  cool
#link
Facella

young&menace

« #6219 : Lipiec 27, 2020, 00:19:01 »
Odpowiedz cytując
Lena no właśnie z tego co się orientuje to w FX nie ma zbliżonej puszki... jak się sprawuje D750? O D500 wiem i mnie boli, bo bardzo bym chciała. A za tym to już by musiał pójść obiektyw, bo mój za bardzo by odstawał i ograniczał puszkę... dlaczego jeszcze nie umiem wydalać dolarów  zemdlal
#link
fotki, fotki
"hey look Ma, I made it"
Megane

Moje ogłoszenia
« #6220 : Lipiec 27, 2020, 08:38:07 »
Odpowiedz cytując
Jasmine, ja kiedyś zestaw (body+obiektyw) do fotodoktora wysyłałam, to przesłali mi na Żytnią wink ale odbierałam od fotodoktora wink

Edit: odkupiłam sobie swój ukochany, najprostrzy konstrukcyjnie, staruteńki (premiera 1999) obiektyw 70-200 f4 L Canona wink
Bardzo go lubiłam, nie wiem co mnie podkusiło do zamiany na Sigmę f 2,8 wink (była bardzo w porządku, ale 2x droższa, dwa razy cięższa wink )
Kupiłam też dwie kozy  cool  cool
Oto jedna z nich

Canon 5d mark II i Canon 70 200 f4 L wink

« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2020, 08:58:03 wysłane przez Megane » #link
Gdyby nie Radio Maryja człowiek nigdy by się nie dowiedział, jak wiele
pieniędzy potrzeba do życia w ubóstwie.
Lena

« #6221 : Sierpień 03, 2020, 18:01:31 »
Odpowiedz cytując
Lena no właśnie z tego co się orientuje to w FX nie ma zbliżonej puszki... jak się sprawuje D750? O D500 wiem i mnie boli, bo bardzo bym chciała. A za tym to już by musiał pójść obiektyw, bo mój za bardzo by odstawał i ograniczał puszkę... dlaczego jeszcze nie umiem wydalać dolarów  zemdlal

D750 bardzo mi leży i w obsłudze nie odstaje od D300s, do którego się przyzwyczaiłam. Tak naprawdę największa przepaść jest w używalnym ISO. Ja jestem strasznym szumofobem, a trochę focę w gorszych warunkach oświetleniowych i dla mnie FX z niezłą matrycą to było zbawienie. Nie żałuję absolutnie, tym bardziej, że cenowo nie było aż takiej różnicy D500 vs D750. Trafiłam na używkę z przebiegiem 2500 klatek i pełną gwarancją, sprzedawał sklep, bo klient kupił i się jednak rozmyślił na rzecz D5 bodajże.
Jedyne czego mi brakuje to 1,5x przy Sigmie 150-600 do ptaków, samolotów itp, ale cała reszta mi rekompensuje ten brak. Wg mnie (amatora) D750 to jest udana puszka na lata. Ważnym plusem dla mnie było też zabezpieczenie przed warunkami atmosferycznymi. Chociaż dbam o sprzęt i staram się nie używać gdy kropi lub się mocno kurzy, czasami tak się jednak zdarza.
#link
Jasmine

« #6222 : Sierpień 06, 2020, 22:26:39 »
Odpowiedz cytując
Potrzebuję pomocy kwiatek

Jak sprawdzić czy mój stary obiektyw dokładnie ten:
https://www.optyczne.pl/476.1-Test_obiektywu-Sigma_S_70-200_mm_f_2.8_DG_OS_HSM.html
nada się do body z pełną klatką ?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2020, 16:31:07 wysłane przez Jasmine » #link
Megane

Moje ogłoszenia
« #6223 : Sierpień 06, 2020, 22:55:02 »
Odpowiedz cytując
Jesli z Canonem jest kompatybilny, to z Nikonem nie. Powinno być napisane, czy mocowanie EF czy F a to rozwieje wątpliwości  wink
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2020, 10:48:24 wysłane przez Megane » #link
Jasmine

« #6224 : Sierpień 07, 2020, 16:32:52 »
Odpowiedz cytując
Jesli z Canonem jest kompatybilny, to z Nikonem nie. Powinno być napisane, czy mocowanie EF czy F a to rozwieje wątpliwości  wink
Dziękuję za odpowiedź  kwiatek
Nie nie z Nikonem. Tylko nie mam pewności czy to, że body ma pełną klatkę ma znaczenie w doborze obiektywu. W sensie czy każdy obiektyw będzie współpracował z body z pełną klatką. Bo to jednak nie młody obiektyw.

#link
Megane

Moje ogłoszenia
« #6225 : Sierpień 07, 2020, 18:12:04 »
Odpowiedz cytując
Z tego co widzę, to symbol DG w Sigmie mówi nam, czy jest do pełnej klatki wink czy tylko do APS-C.
Ti co pasuje do pełnej klatki, pasuje pod aps-c/aps-h ale jeśli jest coś tylko dedykowane pod aps-c, to nie pasuje do ff
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2020, 18:14:38 wysłane przez Megane » #link
Jasmine

« #6226 : Sierpień 07, 2020, 20:27:30 »
Odpowiedz cytując
Z tego co widzę, to symbol DG w Sigmie mówi nam, czy jest do pełnej klatki wink czy tylko do APS-C.
Ti co pasuje do pełnej klatki, pasuje pod aps-c/aps-h ale jeśli jest coś tylko dedykowane pod aps-c, to nie pasuje do ff

Dziękuję bardzo!  kwiatek
#link
Facella

young&menace

« #6227 : Sierpień 08, 2020, 20:49:33 »
Odpowiedz cytując
To nie do końca tak, że nie pasuje. Można podpiąć i robić zdjęcia. Na FX będzie widoczna winieta. Po zmianie trybu na DX wszystko będzie działać jak na niepełnej.
#link
fotki, fotki
"hey look Ma, I made it"
Megane

Moje ogłoszenia
« #6228 : Sierpień 09, 2020, 07:07:41 »
Odpowiedz cytując
W Canonie jest tak, że faktycznie da się podpiąć i robić zdjęcia z wielkąąąą winietą, ale zoomowanie może uszkodzić body. I nie ma opcji przełączania z ff na apsc wink
#link
Strony: 1 ... 206 207 [208] Odpowiedz Drukuj 

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Towarzyskie  |  Wątek: Aparaty fotograficzne i inne sprzęty foto

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 20 zapytaniami.