Aparaty fotograficzne i inne sprzęty foto

Facella   Dawna re-volto wróć!
14 maja 2018 11:02
Ja używam SanDiskow Extreme. Mam kilka mniejszych, ale z tego względu, że jak jedna karta padnie, to tracę tylko część materiału, nie całość. Nigdy mi nie padła żadna karta, a jedna z nich (zapas zapasu zapasu) ma już 10 lat.
Każda karta ma określoną prędkość przesyłania danych. Do D3000 miałam 25 Mb/s i było ok, natomiast do D300s z większym buforem i szybszą serią mam 60-80 Mb/s.
Też mam Sandiska od lat, aktualnie 80 Mb/s. Szybkość zapisu oprócz karty oczywiście zależy też od procesora i formatu zapisu. Przełożyłam kartę z D300s do D750 i hula mi znacznie szybciej 🙂
emptyline   Big Milk Straciatella
04 czerwca 2018 19:06
Dziewczyny, znowu wracam jak bumerang, ale taki filtr UV będzie ok? Czy mam szukać czegoś lepszego? Kompletnie się na tym nie znam. Kupujemy jednak Sigmę 17-50.
Facella   Dawna re-volto wróć!
04 czerwca 2018 19:45
A po co Ci filtr UV? Jako ochrona szkła? IMHO nie warto. Dodatkowa soczewka nie pozostaje bez wpływu na jakość. Jak miałam 55-200 to prawdopodobnie filtr UV powodował problemy z autofokusem.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
04 czerwca 2018 20:06
emptyline, ja mam na swoje 28mm UV z Hoyi - chyba to samo, tylko o mniejszym rozmiarze i polecam. W ogóle stosowanie filtra ochronnego polecam, ale dobrej jakości. Bo teraz mamy ostrożnie traktowane, porysowane 85mm 1.4 :<
Moon   #kulistyzajebisty
05 czerwca 2018 12:15
Facella, o pacz, zaintrygowałaś mnie :P Mam od zawsze na mojej sigmie filtr Marumi jako ochrona szkła i też bywa, że mi się AF gubi. Może to faktycznie przez filtr? Muszę spróbować bez!
Facella   Dawna re-volto wróć!
05 czerwca 2018 15:15
U mnie był chyba właśnie też marumi. Nie mam pewności, bo nie dało się go zdjąć (zakleszczyl się), więc nie sprawdzałam, jak działa bez, ale mam podejrzenia że okropne mydło i paskudna aberracja to jego wina 😉
emptyline   Big Milk Straciatella
05 czerwca 2018 16:18
Chodzi mi o ochronę, zawsze mogę zdjąć, jak będzie kaszana. Jeśli taka Hoya by starczyła, to mogę tę kasę wydać, nawet jak nie użyję.
Wieść gminna niesie, że z filtrami UV to jest tak, że jeśli kupi się coś budżetowego, ryzykuje się pogorszenie jakości zdjęć i problemy z AF. Można tego uniknąć kupując dobry filtr, ale tu już koszty wyższe. Druga wieść gminna niesie, że do ochrony obiektywu dobrze nadaje się tulipan, a jak się nie fotografuje w danym momencie, to po prostu dekiel.
Kiedyś miałam "manię" wkręcania filtrów UV, potem przemyślałam i od tego odeszłam. Szkła ok, rys nie ma, uważam na nie. Filtruję polarem kiedy trzeba i to takim ze średnio-wyższej półki. Problemów z AF nie odnotowałam przy żadnym z kilku szkieł.
Myślę, że jeśli kupować coś byle było, to naprawdę lepiej dać sobie spokój, używać tulipana i tyle. Dziesiątki razy przeciskałam się z aparatem pomiędzy ludźmi, w komunikacji publicznej i nigdy nic mi się nie uszkodziło bez filtra.
Ja mam na swoją 17 50 polaryzacyjny kołowy PRO1. Bardzo fajnie "podkręca" niebo, barwy i niweluje odbicia w oknach 😉 i brak problemu z AF ale przy słabym oświetleniu, we wnętrzach sciągam, stosuje go tylko w bdb świetle dziennym. Te droższe przepuszczają 99,8% obrazu bez uszczerbku dla AF, te gorsze, tańsze, zwykłe nie mają sensu. Jak masz około 200 zł na filtr, to fajnie kupić taki, który nie utrzymuje kurzu i wody 😉 podobno przydatny w ciężkich warunkach, bo AF potrafi łapać ostrość na pylki kurzu lub krople, plamki itp.
O taki mam: https://m.olx.pl/oferta/filtr-polaryzacyjny-obrotowy-hoya-circular-pro1-digital-77mm-CID99-IDtXGWx.html?position=8&page=1
Moon   #kulistyzajebisty
06 czerwca 2018 09:02
Lena, o widzisz. Ja, tak jak kilka ładnych lat temu kupiłam obiektyw, kupiłam od razu filtr, przykręciłam i takowoż on se siedzi. Można powiedzieć, że zapomniałam o nim, a wszelkie ew. problemy z AF zwalałam na kalibrację. Na CSIO na pewno zdejmę i zobaczę jaki będzie efekt, dzięki 🙂
Przynajmniej się upewnisz, czy to problem obiektywu/kalibracji, czy jednak filtr miał tu znaczenie 🙂

U mnie za to pomiar światła się jakoś dziwnie zachowuje z polarem. Poprzedni aparat zasadniczo nie miał takich problemów, a ten z jednym ze szkieł nie doświetla o jakieś 0,3 EV. Dziwne.
emptyline   Big Milk Straciatella
10 czerwca 2018 10:47
Megane, być może starczy nam kasy na taki filtr, oby. 🙂
Megane, być może starczy nam kasy na taki filtr, oby. 🙂

Może to mała ściąga 😉
http://www.hoyafilter.pl/hoya-filtry-polaryzacyjne/16-pro1d-circular-pl-52-82
[url=https://www.optyczne.pl/23.25-Inne_testy-Test_filtrów_polaryzacyjnych_2015_Podsumowanie_i_omówienie_wyników.html]https://www.optyczne.pl/23.25-Inne_testy-Test_filtrów_polaryzacyjnych_2015_Podsumowanie_i_omówienie_wyników.html[/url] ten z pierwszego miejsca nadal chyba jest nr 1.
emptyline   Big Milk Straciatella
10 czerwca 2018 18:35
Megane, dzięki! :kwiatek:
Ale numer! Modele Hoya i Marumi, które kupiłam x lat temu już nawet nie występują w porównaniu 😀 Sprzęt mi się starzeje o_0
Moon   #kulistyzajebisty
11 czerwca 2018 19:18
A ja w weekend pofociłam trochę bez filtra - Efekt? Ani jednego mydła! O.o Prawda, gdzieś tam AF nie trafiał, czasem się gubił, no ale moim zdaniem, zdjęcie filtra dało sporo.
Dzięki dziewczyny 🙂
Lena, ale to testy sprzed kilku lat 😉 poza tym nie były brane pod uwage wszystkie filtry na rynku a tylko po kilka egzemplarzy z wiodących firm 😉 mojego filtra też tam nie ma 😉 co nie znaczy, że zły 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
12 czerwca 2018 22:44
Moon pokaż coś, a nie tak na sucho 😁
Moon   #kulistyzajebisty
13 czerwca 2018 07:04
Facella, żaden szał, w stajni były parkury otwarte od krzyżaczków ledwie od ziemi wystających, to wiesz... :P
Od jutra CSIO <3 więc mam nadzieję wyfocę się i coś wstawię 😉
Gdzie wywołujecie zdjęcia w Warszawie? Czy to bez znaczenia i moge iść do pierwszego lepszego punktu i dostanę dobrą jakość?

Dzięki!
Lena, ale to testy sprzed kilku lat 😉 poza tym nie były brane pod uwage wszystkie filtry na rynku a tylko po kilka egzemplarzy z wiodących firm 😉 mojego filtra też tam nie ma 😉 co nie znaczy, że zły 😉


No właśnie, moich 3 sztuk też nie ma, a sprawują się super. Kurcze, człowiek nawet sobie nie zdaje sprawy, jak postęp techniczny zasuwa do przodu. Jedna drobna "wskazówka" dla poszukujących filtrów dobrej marki i w korzystnej ceni. Czasem warto też sprawdzić rozmiary nieco większe niż nasze. Szczególnie, jeśli chodzi o mniejsze średnice. Reduktor kosztuje średnio 10 zł + wysyłka, a róznica w cenie filtra może być spora. Kupiłam swego czasu polara B+W za śmiesznie pieniądze, bo średnica 58mm była nietypowa. Używam go na większości moich starych analogowych jeszcze obiektywów z ogromną satysfakcją 🙂
Hej. Czy moze ktoś pomóc w wyborze? mam 3 typy lustrzanek które przykuły moją uwagę. 2 z nich to Nikon (body to samo, lecz różne obiektywy dodatkowe) i trzeci Canon. Z lustrzankami już miałam styczność (Sony Alpha). Zdjęcia robię amatorsko. Trochę na zawodach, trochę w terenie. Prosze tez o krótnie uzasadnienie.
[url=https://www.euro.com.pl/lustrzanki/nikon-d3400-af-p-18-55-vr-af-p-70-300-vr-czarny.bhtml#opis]https://www.euro.com.pl/lustrzanki/nikon-d3400-af-p-18-55-vr-af-p-70-300-vr-czarny.bhtml#opis[/url]
[url=https://www.euro.com.pl/lustrzanki/nikon-d3400-af-p-18-55-vr-tamron-af-70-300-f-4-5-6-dild-macro-1-2czarny.bhtml#opis]https://www.euro.com.pl/lustrzanki/nikon-d3400-af-p-18-55-vr-tamron-af-70-300-f-4-5-6-dild-macro-1-2czarny.bhtml#opis[/url]
[url=https://www.mediaexpert.pl/zestaw/C4794P343745A21409/lustrzanki-cyfrowe/aparat-canon-eos-760d-body,id-343745#tab_description]https://www.mediaexpert.pl/zestaw/C4794P343745A21409/lustrzanki-cyfrowe/aparat-canon-eos-760d-body,id-343745#tab_description[/url]

Z góry ogromne dzięki!
Facella   Dawna re-volto wróć!
17 czerwca 2018 12:14
Ja bym wybrała ten pierwszy. O Canonie się nie wypowiem, natomiast pozostałe dwa różnią się między sobą obiektywem - a Nikkor jest lepszy od Tamrona.
desire   Druhu nieoceniony...
19 czerwca 2018 11:05
Kochani, chciałabym wrócić do robienia zdjęć, zawsze "jechałam" na canonie, zaczęłam od już staruszka eosa 10d, potem eos 450d i 1100d - po 10d brakowało mi pod palcem guziczków do szybkich operacji w manualu, 450d mi średnio leżało, znów 1100d myśle, że wykorzystałam dość ok, jednak czegoś w nim brakowało im dlużej robilo sie zdjęcia 😉
Co byście polecili na teraz?? Widze, ze wyszło od 1100-1200d mnóstwo nowych modeli o bardzo podobnych parametrach.. Jestem w stanie wydać na puszke 1,5tyś-2tyś. złotych, nie musi być to ósmy cud techniki, byle nie przestarzały jak 10d i żeby malutki nie był. 😡 1300d miałam w ręce, nie pasował mi kompletnie..  ktoś, coś?  :kwiatek:
desire mi mówiono, że czym mniej cyferek w Canonie, tym lepiej, (xxxxD określano jako kompakt z wymienną optyką i to niezależnie od daty produkcji, tzn czy rocznik 2010 czy 2018 🙂 ) Jeśli nie masz nic przeciwko używkom, to w tej cenie kupisz Canona 60 lub 70D z niewielkim przebiegiem. Wymieniłam nowszy xxxD na starszy xxD i różnica jest spora, przede wszystkim w pomiarze światła i ilości punktów AF, szybkości AF i nawet mikroregulacji, która jest przydatna jeśli się ma starszy aparat i starsze obiektywy 🙂 Wymieniałam, bo nawet obiektywy półprofesjonalne lepiej pracują z półprofesjonalnymi aparatami 🙂 Jest większy, cięższy, ale jak wzięłam do ręki swój poprzedni xxxD, to już głupio mi się go trzymało 🙂 ogólnie jestem zadowolona z xxD. Pstrykam zdjęcia amatorsko do swoich albumów i jako laik widzę sporą różnicę (więcej ostrych zdjęć niż z poprzedniego 😉 bardziej naturalne barwy, mniej kręcenia i ustawiania itp.)
desire   Druhu nieoceniony...
19 czerwca 2018 16:04
Megane, jednak zainwestowałam w troche "gorszą" puche, a kupiłam 4 obiektywy i poluje na 5 (L)  😡
Na ponowny początek myśle, że wystarczy, ostatni raz cykałam, że cykałam porządnie w 2012 roku, jest sobie co poprzypominać  😡
Myśle, że jak znów sie wprawie to w przyszłym roku będę celować właśnie w 70d (50d też ma b.dobrą opinie znajomego pro fotografera, który właśnie był np.zachwycony zdjęciami z 1100d z podpiętym dobrym, jasnym obiektywem 🤣 ) :kwiatek:
Z moim L miałam troche problemow z podpięciem do xxxD stąd nagła wymiana na xxD 😉 tzn inaczej, jak potestowałam moją L f4 z 70d to było niebo a ziemia 😉 ale fakt, z jasną stałką stary aparat spisywał sie najlepiej 😉 i też fajnie spisywał się z uniwersalnym obiektywem, tym "lepszym" nie dawał w choćby 90% rady.
Ja z natury leniwa jestem, więc zmieniałam na coś, co będzie cieszyć a nie męczyć 😉 wcześniej musiałam wspierac się często trybami półautomatycznymi, teraz tylko na manualu pstrykam 😉 jest progres hihi
madmaddie   Życie to jednak strata jest
19 czerwca 2018 16:42
desire, ja mam 60d do prywatnego użytku i zabieram go na wyprawy, czasem coś pofocę w warunkach studyjnych, aleeee, to wiekowy aparat. Technologicznie ma 10 lat. 50d jeszcze więcej. Bierz najnowszy jaki możesz. I też jestem za xxD. lepsza stabilizacja dla obiektywu, ergonomia. 😉
Zawsze chciałam mieć Lf4, kupiłam w końcu z radością i okazało sie, że tak nie cieszy (zdjęcia w ruchu, bo inne były ok) pojechałam do serwisu aby skalibrować z xxxD i tam usłyszałam od serwisanta, że kalibracja nie ma sensu tego zestawu, że lepiej wymienić na xxD. (lub obiektyw na Sigmę 70-200 2,8, podobno lepiej współgra przez światło (???) )Z resztą na opakowaniu czy w instrukcji mojej L był zapis, że nie jest w pełni kompatybilny z moim aparatem. Tam też potestowałam z 70D i widziałam sporą różnicę w pracy zestawu. Za 70D zapłaciłam 2100 z gripem i z przebiegiem  chyba 16 tys. Jak na razie, choć bardzo rzadko pstrykam, na moje umiejętności, nie mam się do czego przyczepić. Serie bardzo szybkie, bez wielkiej utraty na jakości. Oczywiście robię kupę błędów, ale wiem już, że to głównie z mojej winy, ale uczę się 😉 guziczków i ustawień jest sporo, kiedyś je ogarnę 😉 ostatnio np źle ustawiłam punkty AF a robiłam zdjęcia konia galopującego na tle widowni, więc ruchu nie widać a widać, że publiczność zbyt ostra 😉 no ale to moje błędy. Następnym razem postaram się nie zapomnieć o własnej głupocie  😂

Desire a pochwalisz się swoim nowym zakupem? 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się