Aparaty fotograficzne i inne sprzęty foto

Ja zmagam sie z checia zakupu puszki... marzy mi sie Nikon D7100 ale nie sadze bym na chwile obecna podolala finansowo przy zakupie jakiegos jasnego obiektywu.
pytanie zatem czy np. alternatywnie Nikon D3300 jest dobrym wyborem czy sobie odpuscic?
Szukam puszki polprofesjonalnej powyzej 20 mln pikseli.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
14 stycznia 2017 08:26
Nie mam niestety zadnego programu do obróbki, wiec foty mam zawsze takie, jakie zrobił aparat, ew przytne lub rozjaśnie 😉

na płytce do Canona powinnaś mieć lekki, przyjemny program do rawów, dla amatora jest spoko, tylko jotpegi potem trzeba jeszcze machnąć w gimpie np.
a jak rawów nie chcesz robić (choć polecam, możliwość zmiany balansu bieli jest bezcenna)
Ja się powoli rozglądam za pierwszą "zabawką", ot zdjęcia dla przyjemności...
Może coś takiego:
klik
klik

Chyba że, w tej cenie... polecicie coś innego.
[quote author=Megane link=topic=52.msg2636272#msg2636272 date=1484333607]
Nie mam niestety zadnego programu do obróbki, wiec foty mam zawsze takie, jakie zrobił aparat, ew przytne lub rozjaśnie 😉

na płytce do Canona powinnaś mieć lekki, przyjemny program do rawów, dla amatora jest spoko, tylko jotpegi potem trzeba jeszcze machnąć w gimpie np.
a jak rawów nie chcesz robić (choć polecam, możliwość zmiany balansu bieli jest bezcenna)
[/quote]
Nie no, z czegoś tam korzystam, ale ten programik ma okrojone możliwości. Chce ściągnąć sobie darmową miesięczną wersję LR, ale jakoś tak się nie składa z czasem, abym mogła przez ten miesiąc usiąść i się pouczyć, pokombinować, więc czekam na trochę wolnego 🙂
Jak widzę w wątku fotograficznym, jak dziewczyny z "byle czego" tworzą fajne fotki, to jest też jakaś szansa dla moich zdjęć, abym tylko to z głową robiła 🙂

maluda, a nie chcesz lepszej używki?
Na fb teraz kolejny 60D body za 1299, przebieg 22 tysie do tego komplet kabelków, wężyk spustowy (Kraków)
do tego dokupisz sobie jakiś na start obiektyw do 500 i masz w tej cenie lepszy zestaw.
Kupiłabym, ale nie mam gotówki.
Wchodzę tylko raty w grę.
Kupiłabym, ale nie mam gotówki.
Wchodzę tylko raty w grę.

To weź kredycik 🙂
Żadnych kredytów.  😉
a raty to nie kredyt? :P
Zostańmy przy płatności ratalnej, dziękuje.
Przeglądałam brytyjskiego ebaya – całkiem sporo mniej lub bardzie uszkodzonych aparatów się tam pojawia (nie wiem – dla zawziętych naprawiaczy? na części?). Mamy coś takiego w Polsce?
Padło mi w kompakcie pokrętełko od czasu i zoom się uparł na "system error". Uznałam, że naprawa mi się nie kalkuluje – więc w sumie można by się pozbyć za kilka złotych. Jeśli gdzieś się takie ogłoszenia pojawiają. Jak nie, mogę i do UK wywieźć przy okazji 😉
Na allegro pojawiają się uszkodzone.
Halo, przychodzę z pytaniem odnośnie puszki. Im więcej się dowiaduję, tym trudniej jest się na coś zdecydować. Na początku niezmiennie- D3300, chociaż teraz, patrząc na oferty używanych- m.in. 5100 czy D90 jest bardzo pod górkę. Jest tu ktoś z chwilką czasu, żeby pomóc w ewentualnym wyborze na pw?
no żesz do ciężkiej cholery!  👿
Chciałam wczoraj zgrać zdjęcia, wrzucam kartę do adaptera, podłączam do komputera a tam jakiś wirus szalał i mi wyczyścił do cna 32GB!!!
Byłam bliska pieprznięciem czymś ciężkim w monitor  😵
Odzyskałam dwa foldery, ale po trzecim śladu nie ma.
Da się coś zrobić z tym fantem?
żyć się odechciewa normalnie  🍴
Facella   Dawna re-volto wróć!
21 stycznia 2017 15:08
Nadpisywałaś coś?
Spróbuj przeskanować DMDE, pokaże czy da się coś jeszcze odzyskać.
nie nadpisywałam.
już ściągam program, dzięki!

[edit] udało się  😅
dziękuję  :kwiatek:
Hej, przyznawać się jest tu ktoś kto posiada stałej nikona 200 mm 2.8?  😍

Ja zmagam sie z checia zakupu puszki... marzy mi sie Nikon D7100 ale nie sadze bym na chwile obecna podolala finansowo przy zakupie jakiegos jasnego obiektywu.
pytanie zatem czy np. alternatywnie Nikon D3300 jest dobrym wyborem czy sobie odpuscic?
Szukam puszki polprofesjonalnej powyzej 20 mln pikseli.


Na grupie fb o Nikonie co chwile ktoś wystawia D7.... za całkiem przyzwoitą cenę.
Ja korzystam z D3000 i mnie to wystarcza, jest dość mała i w terenie na koniach sprawdza się fajnie. Jedyny minus to to że po zmierzchu nie radzi sobie.
Facella   Dawna re-volto wróć!
28 stycznia 2017 14:11
Ja myślę że to zdanie jest kluczowe:
Szukam puszki polprofesjonalnej powyzej 20 mln pikseli.

D3000 nie jest ani półprofesjonalny, ani powyżej 20 mln pikseli. Tak samo D3300 jest amatorską puszką. No i nie mają one silnika, co może stanowić problem przy niektórych obiektywach. Minusem jest też brak dodatkowego LCD i pokrętła. Przy dużym, ciężkim obiektywie (a takie są wszystkie jasne telezoomy typu 70-200/2.8) są fatalnie wyważone.
Wielkie dzięki.
Już poczytałam trochę i faktycznie, zostanę przy d7100.
Czy ktoś z Was przerabiał w Pentaxie niedoświetlanie zdjęć? Interesują mnie koszty naprawy.
anai, jak wygląda to niedoświetlanie?
abre, po włączeniu aparatu zdjęcie jest czarne  lub prawie czarne, obojętnie czy ustawiam manualnie czy na auto. Dopiero przy przestawieniu ISO na wysoką i nieadekwatną do warunków wartość (np 1200 przy słonecznej pogodzie)  coś na zdjęciu widać. Problem jest jak się okazało powszechny w k-30 (nigdy więcej nie kupię pentaxa)  i szeroko opisywany na forum:  pentax.   Interesuje mnie,  czy ktoś to naprawiał. Napisałam już do serwisu z pytaniem o cenę, ale informacje, które do tej pory znalazłam (naprawa ok 1000 zł) przerażają mnie i przekraczają mój budżet.
Nieśmiało się wbijam, bo jestem totalną amatorką. Focę długo ale bez jakichś większych osiągów. Mam Nikona D3300 18-55 i szukam (chyba) portretówki: psy/konie/ludzie. No i cena niewygórowana. Do tej pory stanęło na 85mm f/1.8 albo 135mm 2.8 no i poważnie się waham. Może rozwiejecie moje wątpliwości albo polecicie coś innego? Ozłocę  :kwiatek:
Facella   Dawna re-volto wróć!
05 lutego 2017 22:50
Jesteś przekonana co do zoomu nożnego? Portretówka fajna rzecz, ale do koni jako podstawowy obiektyw wybrałabym raczej jakiś fajny zoom, np. 70-300.
edit: użyłam dwa razy "zoom" i "fajny" w dwóch zdaniach  😵 to jest złe, czas spać.
135 na cropie to dość specyficzna ogniskowa do portretów. 85 już bardziej.
Mam 85 mm, z tym że pod pełną klatkę. Używam bardzo sporadycznie bo dla mnie za szeroko. Ale efekty ładne 🙂 Szkło ze mną zostanie chyba na zawsze bo zoomem go nie zastąpię, jeśli będę potrzebowała ciekawszego efektu.
Ja posiadam Sigme 30 f/1.8 HSM, z moim d300 spisuje się świetnie aczkolwiek brakuje mi innych, większych ogniskowych.
Złapałam 85 mega tanio a oprócz tego myślicie ze jest sens brać ogniskowa np 70-300 f/4-5,6 albo 55-300 z takim samym światłem czy nie warto i lepiej oszczędzić na cos jaśniejszego?
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
06 lutego 2017 22:52
Jeśli możesz to oszczędzaj na coś jaśniejszego. Mam 3,5-5,6 i wieczorem lub na hali ciężko coś zrobić, zwłaszcza jak muszę przybliżyć przez co wiadomo, robi się ciemniej 🙁
nieśmiało , mam nadzieje, że bana nie dostane
sigma 70-200 2.8 mam na sprzedaż , uzywana pare razy, pod nikona

to kultowy juz obiektyw wsród koniarzy
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się