Aktualności: UWAGA! Niedługo zostanie uruchomiona nowa wersja forum, lepiej przystosowana do obecnych czasów wink
Nastąpi zmiana sposobu logowania, od teraz będzie trzeba używać adresu e-mail do logowania.
Proszę sprawdź swój adres w linku profil, aby uniknąć problemów z logowaniem!

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: siodła bezterlicowe

poprzednia następna
Strony: [1] 2 3 ... 146 Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: siodła bezterlicowe  (Przeczytany 762845 razy)
sznurka
jedyna niekwestionowana księżniczka;]

«Start : Grudzień 12, 2008, 06:39:38 »
Odpowiedz cytując
Jako że na nowo rozgorzała dyskusja zakładam wątek dedykowany bezterlicówkom.
#link
[/url]
Alvika

W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!

« #1 : Grudzień 14, 2008, 22:18:57 »
Odpowiedz cytując
Dzięki uprzejmości Dei przetestowałam terenowo Cheyenne.
Jak dla mnie bomba, koń też nie zgłaszał chyba sprzeciwów (chyba, bo potrzebne są dalsze testy w trudniejszej robocie). Wygodne, bardzo stabilne, dające dobre oparcie dla dosiadu - skoro mogłam galopować uwalona na jedną stronę, bez strzemienia, na spłoszonym koniu bez hamulca, to więcej na teren nie potrzebuję.
Uwagi:
faktycznie, koń pod łydkami zrobił się zdeczko szerszy;
strzemiona raczej krótsze niż zazwyczaj - inaczej osłonka sprzączki puślisk uciska nogę (sztylpy zostały w stajni);
półsiad+bardziej stroma górka = dość odczuwalny przedni łęk;
jak się na to-to wsiada na utuczonego wałka bez przekręcania siodła na żadną ze stron?

Ogólnie jestem bardzo na tak dla tych siodeł.
Pytanie do osób jeżdżących w barefootach: czy ktoś używał już "miękkiego" łęku (bawełniano-wełnianego)?
#link
..:: Królewna z drewna i koń na kwadratowych biegunach ::..
Pinesska

« #2 : Styczeń 11, 2009, 23:10:11 »
Odpowiedz cytując
Ja mam barefoota cheyenne, ze zwykłym łękiem (pisałam już na starej volcie).
Mam go od lipca i szczerze powiem, że brak poduszek mi doskwiera, ale wymyśliłam sobie, że rymarz może mi doszyc poduchy. Mianowicie zrobic klocki na rzepy i doszyc do siodła, mam nadzieję że to wypali, bo marzą mi się dwa komplety: ujeżdżeniowy i skokowy  emoty327

Czy ktoś robił już klocki na zamówienie? Będę dzwoniła do rymarza, nie wiem czy da się naszyc to wszystko tak jak sobie wyśniłam  uśmiech

Druga sprawa, to czaprak - doskwiera mi monotonia czarnego niezbyt urodziwego padu z kieszeniami na panele, więc chciałabym dac go do krawcowej, żeby obcięła to co wystaje poza panele i przeistoczyc w podkładkę, tak, żeby móc wrócic do czapraczków i kolorowych padzików  wink

tu owe siodełło
#link
trusia

Moje ogłoszenia
« #3 : Styczeń 12, 2009, 10:23:31 »
Odpowiedz cytując
Ja wkładam czapraczki pod pad.  Tu akurat czaprak trochę przykrótki, ale innego zdjęcia nie mam.  (siodło Cherokee)

#link
Nie kupuję na Orlenie, a nawet tam nie sikam!

If you really want to connect, put down your smartphone and pick up a coffee.

Gdyby czytanie odchudzało, byłabym chuda jak szparag
slojma

I was born with a silver spoon!

« #4 : Styczeń 12, 2009, 10:31:24 »
Odpowiedz cytując
trusia- widzę, z emasz konia gabarytowo odpowiadajacego mojemu prosże napisz jaki masz popręg, chodzi mi o długosć i firmę i oczywiscie jak sie sprawuje.
#link

Alvika

W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!

« #5 : Styczeń 12, 2009, 10:46:26 »
Odpowiedz cytując
Na foto: Cheyenne, babypad, popręg 65cm, Prosiak i jego zamarznięty ciemiężyciel.

Lekki OT: trusia, ja bym się bała, że przy pracy w zgięciach przy tak krótkim popręgu koń łokciem zahaczałby o metalowe sprzączki. Może boleć.
#link
..:: Królewna z drewna i koń na kwadratowych biegunach ::..
trusia

Moje ogłoszenia
« #6 : Styczeń 12, 2009, 11:00:56 »
Odpowiedz cytując
Slojma: Popręg chyba 60 cm, firmy nie pamiętam, sprawdzę w stajni.  Jak dla mnie jest super.  Nie wiem, jak nazywa się tworzywo, z którego jest zrobiony (z wyglądu jest takie, jak w Wintec Elastic, ale nie wiem, czy to samo).  Jest miękki, nie obciera, miły w dotyku. Używam go także z Wintec Isabel.

Alvika: nie zauważyłam, żeby zahaczał o sprzączki.  Ale dzięki za uwagę, będę obserwować.
#link

slojma

« #7 : Styczeń 12, 2009, 11:29:22 »
Odpowiedz cytując
trusia- to ja będę czekała na odpowiedź bo tak przymierzam sie przymierzam i jakos jeszcze nie kupiłam, a siodło juz jest tylko popręgu brak. Słyszałam, że popręg firmowy nie jest wcale taki dobry.
#link

zoyabea

« #8 : Styczeń 12, 2009, 11:39:59 »
Odpowiedz cytując
Alvika Ja wymienilam sobie lek twardy na ten wlasnie miekki poduszkowy - jak dla mnie roznica ogroma. Przestalam sie nadziewac, jeszcze lepiej czulam konia - chociaz trzeba przyznac, zrobilo si ejeszcze szerzej :S

Slojma To Ty jeszcze nie przetestowalas tego siodla??? cool
Kup sobie dziewczyno ten popreg http://sklep.horses.pl/product-pol-1891-Thorowgood-popreg-ujezdzeniowy-Airoform-Dressage.html
i skoro 60tka pasuje na mojego paczka na luzie i zwierza trusi - to musi byc git cool
#link
Relax. Nothing is under control.
slojma

« #9 : Styczeń 12, 2009, 11:49:01 »
Odpowiedz cytując
Nie... :icon_redface:czasu brak icon_redface ale teraz cosik sie zmienilo i będzie go więcej wink
#link

Eremitka

« #10 : Styczeń 12, 2009, 15:50:19 »
Odpowiedz cytując
Ja nie polecam bezterlicówek "no name" i pfiffa. Rymarz dał mi do przymiarki pfifa właśnie, okazało się, że na koniu wyszło partactwo. Siodło uszyte jest niesymetrycznie, przystuły z jednej strony przyszyte pod innym kątem niż z drugiej i (jakby to napisać) w różnej odległości od przodu siodła. Może to jeden wadliwy egzemplarz, ale nawet nie wsiadałam, żeby zobaczyć jak się siedzi. Dodam, że na pierwszy rzut oka siodło wygląda ok.
#link
Sankaritarina

Moje ogłoszenia
« #11 : Styczeń 12, 2009, 17:02:45 »
Odpowiedz cytując
Czy wszystkie pfiffowskie rzeczy są takiej marnej jakości czy dogłębniej rzecz ujmując na pierona ?

A co do bezterlicówek.... Sama nie jeździłam, tak kombinuję, że "a może..." z tym, ze mam pytanie: da się na bezterlicówkę wpakować z ziemi czy to na serio niemożliwe?
#link
W tym szaleństwie jest metoda
Pinesska

« #12 : Styczeń 12, 2009, 17:06:58 »
Odpowiedz cytując
Sankrita da się, moje kulało się na koniu jak było nowe, teraz już dobrze siedzi i wsiadam bez problemu. Jutro padzik idzie do krawcowej uśmiech Już widzę znowu piękne czapraczki  kocham

Tu pisałyście o popręgach, ja mam 75cm, jest akurat, jak miałam krótszy to koń się drapał w miejscu klamry po jeździe. Polecam neoprenowe  wink
#link
sznurka

« #13 : Styczeń 12, 2009, 17:36:20 »
Odpowiedz cytując
A co do bezterlicówek.... Sama nie jeździłam, tak kombinuję, że "a może..." z tym, ze mam pytanie: da się na bezterlicówkę wpakować z ziemi czy to na serio niemożliwe?

możliwe
my włazimy bez stołeczków
#link
[/url]
trusia

Moje ogłoszenia
« #14 : Styczeń 15, 2009, 11:43:35 »
Odpowiedz cytując
Wiem, że nie pasuje do tego wątku, ale odpowiadam Slojmie na pytanie o popręg zadane w tym wątku.

Popręg ma metkę Equest, 60 cm.  To, z czego zrobiony jest na oko takie same, jak w Wintec Elastic (dokładnego porównania nie zrobiłam, bo ten mieszka w stajni, a mój Wintec Elastic w domu i jak dotąd się nie spotkały). Jest naprawdę dobry - miękki, nigdy konia nie obtarł, używam go dwa i pól roku, a po umyciu wygląda jak nowy. Ktoś polecał neoprenowe - w porównaniu z tym neopren jest sztywny. Poza tym ten szybko schnie, neopren dłużej (nie przekonuję, że neopren jest zły, tylko porównuję z tym, który zresztą kupiłam przez przypadek, nie wiedząc, że będzie tak dobrze się spisywał). 

#link

Pinesska

« #15 : Styczeń 30, 2009, 11:31:39 »
Odpowiedz cytując
Siodełko wróciło od rymarza a pad od krawca i tak oto:

Mam klocki z przodu przypinane na rzepy i podkładkę pod siodło z panelami, więc pod to jeszcze idzie czaprak  duży uśmiech

Potem klocki będą dorabiane, chciałabym miec na tył i przednie "banany", ale to z czasem będziemy robili.

Na razie klocki zdają egzamin, koń ostatnio przypomniał sobie że potrafi nieźle bryknąc, więc zabezpieczenie jak znalazł  hihi
#link
Sierra

« #16 : Styczeń 30, 2009, 13:38:47 »
Odpowiedz cytując
Trusia Jakich gabarytów jest twój koń? Bo siodło na nim wydaje się być wieeeelkie...

Pinesska Super wygląda, na pierwszy rzut oka w ogóle nie zauważyłam przeróbki! wink
#link
Karma. Wierzę w nią i mam nadzieję, że ona wierzy we mnie wink
trusia

Moje ogłoszenia
« #17 : Styczeń 30, 2009, 14:15:21 »
Odpowiedz cytując
Cherokee jest większe niż Cheyenne. A swoją drogą koń też nie najwyższy - 160 cm. Chociaz nie obraziłabym się, gdyby był jeszcze niższy. Ale na pewno nie zasługuje na to, co ma w paszporcie. W paszporcie ma "kuc".
#link

sznurka

« #18 : Styczeń 30, 2009, 15:10:39 »
Odpowiedz cytując
trusia jakie masz puśliska?
#link
[/url]
Sierra

« #19 : Styczeń 30, 2009, 15:48:59 »
Odpowiedz cytując
Kurczę, mój też ma ok ~160cm (162-163cm) ale za to jest długi jak jamnik. Może na moim nie wyglądało by na tak wielkie wink Zresztą, i tak na razie nie planuje zakupu ot zaskoczona byłam jego wielkością uśmiech

Powiedzcie mi, jaka jest szansa trafić w Polsce na używanego Barefoot'a?

Z ciekawości pytam, bo widziałam kilka sztuk na amerykańskim Ebay'u, i kilkanaście na niemieckim. Na polskim cisza... na allegro to samo.

Bywają w ogóle?
#link
sznurka

« #20 : Styczeń 30, 2009, 15:52:16 »
Odpowiedz cytując
Sierra, nie bywają
ja przeglądam aukcje co 12 h
barefoot o ile się nie mylę był raz
czemu nie sciągniesz siodełka z niemieckiego ebaya? tam z tego co ja szukałam najłatwiej cos w miłej cenie znaleźć
#link
[/url]
Sierra

« #21 : Styczeń 30, 2009, 15:57:56 »
Odpowiedz cytując
Tak niestety myślałam.

Sznurko, wiem. Przeglądam czasem oferty, jednak teraz tak wysoko stoi euro, że cena z wysyłką wychodzi na dzień dzisiejszy - delikatnie rzecz ujmując - nie najkorzystniej. 

Zresztą, do kupna siodła to jeszcze daleka droga. Najpierw koń musi wrócić z błogosławieństwem weterynarza do roboty wink

Ps. jaki masz model swojego Barefoot'a? Wiem, że kiedyś mówiłaś, ale wyleciało mi z głowy... wink
#link
sznurka

« #22 : Styczeń 30, 2009, 16:01:41 »
Odpowiedz cytując
cheyenne moja droga

a jaki byś ty chciała?
#link
[/url]
Sierra

« #23 : Styczeń 30, 2009, 16:05:08 »
Odpowiedz cytując
Też Cheyenne.

Najprostsze, najzwyklejsze. Podoba mi się jego prostota bardzo, i jest najbliższa jego przeznaczeniu, jakby rzeczywiście doszło do kupna. Cherokee które testowałam mnie "nie porwało", w obu siedziało mi się więcej niż średnio, ale w Cheyenne zdecydowanie lepiej.
#link
zoyabea

« #24 : Styczeń 30, 2009, 16:16:59 »
Odpowiedz cytując

Powiedzcie mi, jaka jest szansa trafić w Polsce na używanego Barefoot'a?

Z ciekawości pytam, bo widziałam kilka sztuk na amerykańskim Ebay'u, i kilkanaście na niemieckim. Na polskim cisza... na allegro to samo.

Bywają w ogóle?

Byl moj duży uśmiech ale skryta droga privow znalazl sie w rekach Slojmy cool
#link
Relax. Nothing is under control.
Sierra

« #25 : Styczeń 30, 2009, 16:22:09 »
Odpowiedz cytując
Widzisz, farciara  cool

A powiedz mi proszę - jeśli to nie tajemnica - na ile sobie ceniłaś to siodło w naszych pln'ach w ramach obrotu na rynku wtórnym? Tu albo na PW?  kwiatek
#link
sznurka

« #26 : Styczeń 30, 2009, 16:45:49 »
Odpowiedz cytując
Sierra, ja za swojego zapłąciłam 200 euro
ale bez padu był
teraz faktycznie widze ze szaleja na ebay-u
#link
[/url]
trusia

Moje ogłoszenia
« #27 : Styczeń 30, 2009, 20:55:33 »
Odpowiedz cytując
trusia jakie masz puśliska?

Puśliska Barefoota, te standardcowe. Miałam też westowe, wypróbowała,, nie powaliły mnie z nóg i sprzedałam.

Ja kupiłam Cherokee ze względu na poduszki.
#link

promykowa

« #28 : Styczeń 30, 2009, 22:31:22 »
Odpowiedz cytując
Może niektórzy nie wiedzą , ale siodła Barefoota sprzedaję ja z koleżanką, jesteśmy oficjalnymi przedstawicielami firmy na Polskę. I myślę, że siodła kupowałyście ode mnie mimo, że prawie, piszę prawie nikogo nie poznaję po nickach.

Jestem zaskoczona przeróbkami Pinesski  ukłon wygląda super !

Czasem ,ktoś chce sprzedać swoją bezterlicówkę, ale od razu znajduje kupca wśród znajomych i do nas nawet nie dociera!

Dziewczyny, mam prośbę przyślijcie zdjęcia swoich koni w siodłach, zrobimy galerię na stronie  konik
Jeśli chcecie oczywiście!
Zdjęcia roszę na priv i jeśli ktoś chce to proszę podpisać zdjęcie tak jak chcecie żeby było napisane na stronie !
#link
Pinesska

« #29 : Styczeń 31, 2009, 10:47:56 »
Odpowiedz cytując
Ja kupiłam moje na allegro na 450 zł  hihi

Klocki są przyczepione na rzepy, więc mogę je sobie regulować, a co do podkładki, mam taki pokrowiec na te panele (ławki?), bo jako że jestem z tych wielbiących kolorowe czapraczki - czarny pad mnie niezmiernie nuuudził wink

Teraz jeszcze bardziej kocham moją kanapę na konia!
#link
Strony: [1] 2 3 ... 146 Odpowiedz Drukuj 

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: siodła bezterlicowe

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.096 sekund z 19 zapytaniami.