Sesja/Studia i t d ;)

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
21 czerwca 2018 22:10
Magdzior, moja trwa jeszcze przez miesiąc...
Strzyga Oj🙁 bo u Ciebie to pewnie też inaczej bo weekendy to się rozciąg w czasie, trzymaj się!
Ja już się cieszę na ten wyjazd na praktyki bo mam nadzieję, że się zmęczę fizycznie, a mózg trochę odpocznie, bo siedzenie nad książkami chwilowo mam dość. Idę dzisiaj walczyć i dopraszać si o wcześniejsze sprawdzenie mojej pracy z tego egzaminu, kciuki potrzebne!
Magdzior, moja trwa jeszcze przez miesiąc...


To ja tylko do 9 lipca, luzik 😉 a potem 25.08 z powrotem do nauki. Takze ten, nie spie bo czytam dyrektywy :P

Za to znalazlam juz staz i zapowiada sie bardzo fajnie 🙂 Z pogranicza HR/Legal, platny, 50/50 niderlandzki i inglisz wiec tez bonus, z mozliwoscia zostania na dluzej i zrobienia research thesis u nich. Przypadkiem biegly polski jest plusem, gorzej z ta biegloscia mojego polskiego 😁 wiec sie musze troche z tym ogarnac.
U mnie już po sesji, praca zatwierdzona, we wtorek składam i czekam na wyznaczenie terminu obrony  🏇
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
24 czerwca 2018 09:45
U mnie obrona za tydzień. 😡
Moja świadomość chyba dopiero dzisiaj przyjęła to do wiadomości. Od rana jestem spanikowana. :oczopląs:
Staram się trzymać nerwy na wodzy, ale nie idzie.
Dołujące jest to, że każdy myśli iż obrona to pikuś-> tak jakbym zdawała test kompetencji dla pierwszoklasistów. 😵
Zastanawiam się czy nie kupić czegoś na uspokojenie, bo kumuluje się we mnie cały stress. Czuję że za chwile oszaleje. 🤔 😤
Nic nie umiem, tz. nie mogę wkuć pytań na obronę, nie zapamiętuję nawet czytanych wersów. :/
Chodze jak bomba zegarowa :nunchaku: i bez kija to do mnie nie podchodź. :bum:

zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
02 lipca 2018 15:23
Kochani, żegnam się z wątkiem jako magister  🏇 Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Obronilam 🙂
galopada_   małoPolskie ;)
02 lipca 2018 15:30
zabeczka17, gratulacje!
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
02 lipca 2018 16:09
Dzieki :kwiatek:
W końcu spokój ! 😉
galopada_   małoPolskie ;)
02 lipca 2018 16:26
zabeczka17, ja zaczynam nierowną walkę z nauką do wrześniowego LEK-u. Nie wiem czy tu nie wpaść od czasu do czasu po pocieszenie 😁
zabeczka17, gratulacje!

Ja mam obronę za tydzień 😀
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
02 lipca 2018 19:01
[quote author=galopada_ link=topic=518.msg2794380#msg2794380 date=1530545191]
zabeczka17, ja zaczynam nierowną walkę z nauką do wrześniowego LEK-u. Nie wiem czy tu nie wpaść od czasu do czasu po pocieszenie 😁
[/quote]

hehe dasz laska rady ! Tyle przeszłaś , bedzie dobrze 🙂

olencja trzymam kciuki  :kwiatek:
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
02 lipca 2018 20:01
Mi dopiero się zaczyna w weekend sesja. Jestem zniszczona.
Ja wreszcie po sesji. Miałam wrażenie, że ona jest taka never ending. Współczesna historia i realioznawstwo Włoch na 4.5, historia literatury na 4.5. Czekam na wyniki egzaminu z j. włoskiego (i przewiduję wrzesień) oraz na wyniki z egzaminu B2 z angielskiego (to była formalność). Dodatkowo czekam na ocene końcową z zaliczeń zajęć z włoskiego, który to zaliczaliśmy od końca maja na każdym zjeździe (czyli co tydzień).  😵 W porównaniu do zimowego semestru to ten był przeokropny.

zabeczka gratulacje  😅
olencja powodzenia!!!
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
02 lipca 2018 21:09
dziękuję 🙂
Jak to się mówi-> chwilo trwaj !  😍
galopada gratulacje! Zazdroszczę ze masz to już za sobą.

Ja już zdałam wszystko, łącznie z paskudną historią (babsztyl mi wstawił 9 z poprawki  😲) i mam 'wolne' tzn mogę już tylko chodzić do pracy, a to prawie jak wakacje. Zresztą robię sobie w czwartek trzydniowy wypad do Andaluzji, więc jednak coś z tego lata będę miała  🙂

infantil co takiego macie na realioznawstwie? Brzmi ciekawie
feno na realioznawstwie analizowaliśmy np. dane statystyczne ISTATu (takiego odpowiednika Głównego Urzędu Statystycznego) odnośnie demografii, ekonomii, gospodarki itd. ale w taki fajny sposób. Nie suche liczby ale dlaczego, jak to się stało, jak to rozwiązać, skąd takie różnice...  🙂 Do tego robiliśmy system podatkowy, trochę system prawny, struktury polityczne, partie polityczne. Taka Wiedza O Społeczeństwie w rozszerzonej formie.
Ja bardzo lubiłam te zajęcia  😀
Czy mamy tutaj kogoś kto sam oganiał statystykę do magisterki? Chciałabym się tego nauczyć, ewentualnie oddać część pracy komuś kto się tym profesjonalnie zajmuje, ale nie całość, kompletnie nie wiedząc co i jak z czego powstało  😁. Jaki darmowy program polecacie? Przewodniki, blogi o statystyce? Z góry dziękuję za wszystkie wskazówki  :kwiatek:.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
09 lipca 2018 12:32
2 zdane, 3 do zdania.
A ja zdałam egzamin z włoskiego na 4.5  😜 Muszę zaczać w siebie wierzyć. Wszystko pozdawane w pierwszych terminach, do zobaczenia w październiku  🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
09 lipca 2018 12:50
Wlasnie sobie przepisałam jeden, wiec juz tylko 2 do zdania.
To i ja się żegnam z wątkiem (na razie na rok, później już mam plan na kolejne studia 😀 )
Obrona na 5, będę miło wspominać ten egzamin 😀 udało mi się wybrnąć nawet z podchwytliwego pytania recenzenta 😀 Przewodnicząca nawet pochwaliła moją pracę i wspomniała, że tego typu pracy u nas na wydziale jeszcze nie było. A to właśnie przewodniczącej bałam się najbardziej, bo nie miałam miłych wspomnień z poprzednich lat.

Wakacje!
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
17 lipca 2018 22:05
Ugh, cała sesja pchnięta <3

.
Czy turystyka i rekreacja może być podciągnięta jako kierunek społeczny?
Orientujecie się może, czy po ewentualnym zakwalifikowaniu się na Erasmusa można przed wyjazdem zrezygnować bez żadnych konsekwencji (np. finansowych)?  👀
Chciałabym się rekrutować na wyjazd na 3 rok (październik 2019) a rekrutacja rusza na rok przed, czyli na początku tego roku akademickiego, więc no... wiecie, życie bywa przewrotne  🤣
Ktoś coś wie może na temat ewentualnej rezygnacji?
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
01 sierpnia 2018 09:54
infantil zgłoś się bezpośrednio bo biura/koordynatora Erasmusa na swojej uczelni  😉 U mnie można było do momentu podpisania kwitów przez dziekana, a było to.. hm, kilka dni przed wyjazdem  😉
Do biura będę się zgłaszać już w październiku i nękać ich wszystkimi moimi wątpliwościami. Teraz to jeszcze do rozpoczęcia rekrutacji są ponad 2 miesiące, więc bez sensu. Chciałam się zorientować wśród osób, które były na Erasmusie  🙂
Myślę, że na każdej uczelni jest w miarę podobnie, więc pewnie i u mnie będzie można zrezygnować. Dziękuję za odpowiedź :kwiatek:
Głupie pytanie - czy ankieta dodana w aneksie pracy magisterskiej kontynuuje numerację głównej części pracy? Z 6 stron byłoby do przodu  😁....
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
01 sierpnia 2018 17:06
Naturalsi, nie.
infantil moim zdaniem spokojnie tak, bo podczas załątwiania papieró∑ ciagle straszyli mnie ze jak tego czy tamtego nie złoze to nie pojade;d więc tak naprawdę do konca pewna nie byłam, dopiero na chwilę przed wyjazdem wypłacasz pieniądze lub dostajesz przelew i moim zdaniem po ym czasie moze byt o bardziej skomplikowne ale wczesniej nie powinno byc problemów🙂

Gdzie chcesz jechac? Jesli uczelnia nie ma umowy z danym miejscem to mozesz nawet juz zaczac pisac maile i pytac o taką możliwość, ja teraz jestem na praktykacj ale tak mi się spodobały wyjazdy ze kombinuje i mysle o kolejnym, ale poki co wiele jest niewiadomych🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się