Sesja/Studia i t d ;)

żaczkowa   gone with the wind
28 marca 2017 14:14
Dziewczyny, jest tutaj ktoś studiujący na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie? Rok przerwy po maturze już zrobiłam, ale jak pomysłu na życie nie miałam, tak nie mam nadal. Czytałam o bioinżynierii zwierząt na UR właśnie i wydaje mi się, że to mogłoby mnie zainteresować, ale napotkałam kilka stron z tragicznymi opiniami o samej uczelni...
żaczkowa ja bym się poważnie zastanowiła 😉 Studiuję na tej uczelni z tym, że na innym wydziale i zaocznie 😉 to są moje drugie studia, więc mam porównanie i gdybym wcześniej miała świadomość jaka to uczelnia to bym sobie Kraków darowała..
żaczkowa   gone with the wind
28 marca 2017 15:47
koola, czyli jednak coś w tym jest... To już drugi kierunek, na który się wybierałam, ale nie poszłam/nie pójdę ze względu na straszne opinie o uczelniach. Teraz już w ogóle nie wiem czy iść na jakiekolwiek studia :/
Spróbować zawsze możesz 🙂 Ja jestem na studiach zaocznych, znajomi, którzy są na dziennych nie mają aż tak złych odczuć. Nie jest to też tak, że wszyscy prowadzący są "źli" 😉 Raczej zły jest niejasny system oceniania (u niektórych prowadzących, faworyzowanie osób, które I stopień robiły w Krk), ginące projekty, zmiany regulaminu w trakcie trwania semestru itp. Ja np. najpierw mogłam iść na III semestr, potem zmienili regulamin i nie mogłam (bo mam warunek), a później znowu zmienili regulamin i mogłam - wszystko w ciągu 2 tygodni 😉
Orientuje się ktoś kiedy oficjalnie przestaję mieć status studenta? Studiuję na UP w Lublinie (może zależy to od uczelni?). Po zakończeniu sesji? Po obronie? Potrzebuję konkretnej informacji, ponieważ muszę zarejestrować się jak najszybciej w Urzędzie Pracy 🙂
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
31 marca 2017 08:54
Po obronie. Tylko zniżki związane z legitymacją masz ważne do końca semestru  😉


Jakie typy zaliczeń przedmiotów odpowiadają wam najbardziej? Odpowiedź ustna, testy, otwarte kolokwia? Abstrahując od mocno wyspecjalizowanych przedmiotów medycznych, chemicznych itp. które niejako wymuszają konkretne typy zaliczeń  😉
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
31 marca 2017 10:14
No i się zaczelo.
Na weekend 21C slonce a ja siedze na uczelni. Zyc nie umierac 😉
Jakie typy zaliczeń przedmiotów odpowiadają wam najbardziej? Odpowiedź ustna, testy, otwarte kolokwia? Abstrahując od mocno wyspecjalizowanych przedmiotów medycznych, chemicznych itp. które niejako wymuszają konkretne typy zaliczeń  😉


Myśle, ze to zależy od konkretniej sytuacji i przedmiotu. Ja się strasznie stresuje jak muszę odpowiadać. Dlatego przy ostrzejszych prowadzących wole pisać. Z drugiej strony ustnie zawsze łatwiej jest coś wyciągnąć. Ale ja często mam zupełny paraliż, wszystkiego zapominam i nic nie mówię. Przy pisaniu jednak po tym momencie pustki wraca wszystko i mogę się rozpisywać. Testy tez lubię. Najbardziej nieznosze testów wielokrotnego wyboru.  😵
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
31 marca 2017 16:44
Sonkowa pytam bo muszę jutro zapowiedzieć moim studenciakom jakieś zaliczenie i zastanawiam się co im dać, żeby możliwie jak najmniej ich skrzywdzić 😉 bo nie miałam dotychczas doświadczenia z niestacjonarnymi. A ja jestem bardzo prostudencka dopóki ktoś mnie nie zdenerwuje swoją arogancją  😂 3 pisemne otwarte pytania będą chyba ok? 😉 z gatunku "jaki kolor ma niebo" 😉
Z otwartych ja wolę kilka krótszej odpowiedzi niż 2-3 opisowe. Słabiej znasz temat i pozamiatane. Przy większej ilości pytań jak czegoś nie umiesz to nadrobisz resztą.  😀
Ja najbardziej lubię prace do napisania w domu. Bardzo nie lubię siedzieć i się uczyć (dlatego studiuję dwa kierunki językowe, gdzie ciągle mam do nauczenia od groma słówek 😁 ), za to uwielbiam zgłębiać temat i pisać 😀 ale to też pewnie zależy od przedmiotu, jaki prowadzisz.
Ja najbardziej lubię zaliczenia typu 20 pytań testowych z jedną prawidłową odpowiedzią trwające 20 minut.
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
31 marca 2017 20:20
dokładnie, jak to taki smarkoprzedmiot, to krótki test i po temacie,  ewentualnie powtórzenie formy zaliczenia z zeszłego roku + powtórzone pytanka  😁 (niekoniecznie ten sam test, ale mix pytań zeszłych lat  :hihi🙂
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
31 marca 2017 20:28
Nie jest to "smarkoprzedmiot", raczej jeden z bardziej kluczowych dla kierunku.. tylko ja jakoś nie mam przekonania do studiów niestacjonarnych  😉 A dokładniej uważam, że po prostu ilość godzin jest zbyt okrojona a ja nie mam serca egzekwować tego, co powinno być zrobione w ramach samokształcenia a nie zajęć. Wychodzę z założenia, że dorośli ludzie wiedzą po co są na studiach i co chcą w życiu osiągnąć i nie muszę nad nimi stać z batem (wszakże wtedy by chyba nie chcieli płacić za studia?  👀 ).


Testów osobiście szczerze nie znoszę  😁 Tak z punktu widzenia studenta  😉
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
02 kwietnia 2017 09:26
smarcik- u mnie w grupie na nst są ludzie, którzy przyszli na studia i uważają, że skoro płacą, to mogą nic nie robić, a prowadzący mają ich przepuszczać dalej, najlepiej z dobrymi ocenami.

Chcesz uszczęśliwić studentów? Pozwól im korzystać z komórek  🏇
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
02 kwietnia 2017 17:31
Pozwoliłam jeść, wystarczyło  😂 a tak serio to trafiłam na tak świetną grupę, że całe zajęcia sikałam ze śmiechu 😉 ciągle żarty, ale jednocześnie zaangażowani, przygotowani i aktywni, oby więcej takich!  💘
Ja najbardziej lubię egzaminy z literatury, na które możesz przynieść wszystkie materiały jakie posiadasz, włącznie z komputerem. Taki egzamin będę miała na przykład z teatru Złotego Wieku z moją Looooląąą  💘 😍 zakochałam się w tym przedmiocie i wykladowczyni i chodzę na niego 2 razy dziennie  😂
W ogóle nie mam egzaminów ustnych i błogosławię za to moj kierunek, bo ich nie znoszę.
a ja tam najbardziej lubię ustne🙂 zawsze można jakoś wybrnąć, w razie czegoś jest szansa na pytanie pmocnicze i nie ma obaw, że się nie zrozumie pytania, ostatnio mielismy taki pogrom z patofizjo ale udało mi się zdać jakimś cudem! sądzę, że dlatego, że ustne, jakoś wtedy zawsze się wybronię🙂

Wszyscy w koło wstawiają zdjęcia z wisennych wycieczek, spacerów, zawodów a ja siedzę nad antybiotykami i szczerze nie wiem czy zdążę do środy, a jeszczew mam jedno zaległe koło do napisania z farmy tak więć ten tydzien będzie bardzo farmakologiczny.

Pozwoliłam jeść, wystarczyło  😂 a tak serio to trafiłam na tak świetną grupę, że całe zajęcia sikałam ze śmiechu 😉 ciągle żarty, ale jednocześnie zaangażowani, przygotowani i aktywni, oby więcej takich!  💘

Nie ma nic gorszego jak zabronić jeść  😂 Jak hipoglikemia dopadnie to i tak człowiek nie myśli  😀

A najlepsze egzaminy według mnie to zadania problemowe krótkiej odpowiedzi. Czyli nie definicje na pamięć ale sprawdzające rozumienie pewnego zagadnienia.
Ja najbardziej lubię egzaminy, na które coś umiem 😁

Mam egzaminy za tydzień, 2 przedmioty w miarę ogarniam, 1 nieźle ale będzie ustny więc trochę dodatkowej pracy, ostatni... no wiem jak się nazywa 🤣 Human Rights Enforcement, straszne pierdy że tak powiem. Ale obiecałam sobie, że rok skończę na czysto, nic tak nie motywuje jak 220 euro czesnego miesięcznie 😉

U nas zaliczenia są standardowe, na koniec kwartału, 10 zamkniętych, 5 krótkich otwartych, jedno lub dwa typu case question. Możemy mieć materiały (tj. wszelakie kodeksy, ustawy, dyrektywy, case law, zależy od specyfiki przedmiotu) i słownik (z którego nie korzystam, bo nie mam a szkoda mi pieniędzy 😂 + to niekorzystne czasowo, a z egzaminów muszę wyjść po 2h zamiast 3 żeby się wyrobić do pracy, taka sytuacja 😉 ). Jeść można  😜

Powodzenia wszystkim zakuwającym! Od jutra ma być deszczowo, to może wreszcie przysiądę nad książkami 🙂
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
03 kwietnia 2017 10:34
W niedzielę mam 3 kolokwia z jednego przedmiotu. Nie mam pojęcia, jaki jest system oceniania...
czy jest tutaj ktoś kto ogarnia program STATISTICA?? 👀 pomocy!!
Q., mów o co chodzi, na pw może 😀 co prawda nie używałam go w pełni jego możliwości, ale trochę się robiło 😉
żaczkowa   gone with the wind
07 kwietnia 2017 08:34
A ja mam znowu zagwozdkę tzn chyba nie będę kombinować ale dostałam zgodę rektora i zostałam przeniesiona w końcu na stacjonarne 😅 (pomijam, że powinnam być tam od poczatku ale dobra), w związku z tym teoretycznie mogłabym próbować się przenosić do tej Warszawy po tym roku ale... sama nie wiem czy warte to zachodu mimo, że bym chciała ech 🤔wirek:
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
07 kwietnia 2017 22:24
Magdzior a co konkretnie studiujesz?


Mam w niedzielę egzamin i jeszcze nic nie zrobiłam w kierunku nauczenia się czegokolwiek  😵
weterynarię 🙂

ja siedzę dziś nad farmakologią, kończę krwionośny i idę biegać a wieczorem powtórka, na jurtro w planie pokarmowy i oddechowy, we wtorek zaliczenie i cały tydzień wolny 😅
Szukam opinii i osób, które wyjeżdżaly z firma TEE w programie WorkUK
Dość pilna sprawa. A opinii w necie bardzo mało
Najlepiej na priw.
Czy jest tutaj ktoś z Wydziału Nauk o Zdrowiu WUM?
Cześć dziewczyny, czy jest tu ktoś kto studiuje Administrację?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się