Layout dla końskiego forum

W okolicach weekendu chcę się zabrać za końskie forum.
Całkiem nowy - i główny layout.
Wymyślił mi się taki pomysł, jeśli chodzi o graficzny nagłówek forum - ten zdjęciowy / graficzny toper.
A może by tak robić co miesiąc wybory forumowego konia, na rozkładówkę?
Wiele osób wstawia bardzo ciekawe fotki (tu do tablicy wywołam np. Pursat za niezłe portrety, Sznurkę za fotki sznurkowe, czy Sierkę, za klimatycznie uchwycone sytuacje).
To dla mnie nie problem, żeby co miesiąc zmieniać grafikę na górze, a byłaby zawsze jakaś zmiana, nowość, no i takie głosowanko dodatkowo zacieśni naszą społeczność (bo każdy może zrobić swoje zdjęcie).

Pozostawałoby pytanie, czy pomysł się podoba, czy nie.

Druga kwestia, to sposób wybierania zdjęć. Musiałyby być doskonałej jakości technicznej, odpowiedniej rozdzielczości, no i przede wszystkim zgłaszane przez autorów.
Poza tym nie każde zdjęcie będzie ciekawie wyglądać w nietypowym kadrze - toper forum jest bardzo szeroki, niedużej wysokości, więc musiałabym móc jeszcze do takiego głosowania wtrącić swoje 3 grosze, albo np. zaproponować dwie wersje, z których ostatecznie przejdzie jedna.

Naturalnie zamieszczamy na fotce info o autorze, copyrightsach itd.

To co, dobre hasło czy czy nie dobre?
Moim zdanbiem bardzo dobre!! Forum zrobi sie jeszcze bardziej klimatyczne, takie "nasze"!!
mi sie pomysł bardzo podoba!!!!
wydaje mi sie ze tez nas w jakis sposob mocniej zintegruje i spowoduje ze będziemy się czuc jeszcze mniej anonimowo
Kayra   Kucusiowy wariat :P
11 grudnia 2008 17:15
Moim zdaniem również dobre 🙂 Bardzo mi się ten pomysł podoba 🙂
I właśnie o to chodzi 🙂 Ja mam spory zasób fotek z szerokim polem wykorzystania, ale co innego jakieś nogi na plaży (w tym cztery włochate), a co innego znany nam wszystkim zwierz w jakiejś ciekawej odsłonie 🙂
Piękny pomysł, jest za za za!  😍
Fajnie, fajnie! Bardzo mi się pomysł podoba, już się nie mogę doczekać 😀
ja też za jak najbardziej😀 super pomysł!🙂 moznaby zrobić regulamin co miesięcznego konkursu, że każdy może zgłosić tylko jedną propozycję i byłabym chyba za tym, żeby podać wymiary w jakich ma być zdjęcie tak, żeby każdy sam swoje zdjęcie pociął😉
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
11 grudnia 2008 19:36
Też jestem za, super pomysł!  😜 😍
busch   Mad god's blessing.
11 grudnia 2008 22:08
według mnie też świetny pomysł  😅
chociaż sama raczej nie będę brała udziału w konkursie na zdjęcie miesiąca z uwagi na wybitną jakość moich zdjęć  😁
świetne 🙂 fajny pomysł  😅



OK, a uda nam się przygotować jakieś propozycje do soboty wieczorem włącznie?
Byłby na to cały piątek i cała sobota (zanim się w weekend wyśpię, nawiedzę konie - wreszcie, to i tak będę pewnie siedziała dopiero nockę przy kompie).

Możecie zdjęcie kadrować, ale prosiłabym również o zamieszczenie oryginału (jednak latka pracy jako grafik czasem dają mi zupełnie nowe spojrzenie na projektowanie). Tematyka końska, jeśli w kadrze pojawią się jacyś ludzie, to przyjmuję tylko osoby nie do zidentyfikowania, odwrócone plecami itd.
Wszystko, co nie będzie spełniało kryteriów nagłówkowych zostanie niestety bezlitośnie pominięte (ale bez żadnych komentarzy z mojej strony).

Takie trochę na gwałtu-rety byłyby te wybory konia miesiąca grudnia, ale i miesiąc już w toku 😉 Zobaczmy, jak to się w ogóle uda.

To do dzieła i niech każdy poprzegląda swoje zasoby fotkowe  :kwiatek:
wiecie, jak patrzę i czytam te wszystkie pomysły quanty i to, jak bardzo się dziewczyna dla nas stara, to normalnie mnie wzruszenie ogarnia. Quanta, po prostu dobry z Ciebie człowiek : )
pytanie zatem - gdzie mamy je wrzucac?
w linkach czy w całosci? po ile na "łebka"?
świetny pomysł 🙂
ja myślę że najlepiej będzie jak każdy będzie mógł w miesiącu wybrać swoje jedno zdjęcie do konkursu żeby było sprawiedliwie i nie było bałaganu
opolanka   psychologiem przez przeszkody
12 grudnia 2008 10:04
Też uważam, że jedno zdjęcie wystarczy.
Pursat   Абсолют чистой крови
12 grudnia 2008 11:23
tu do tablicy wywołam np. Pursat za niezłe portrety

Miło mi 😉

Bardzo fajny pomysł 😅
Najlepiej jedna osoba niech się tym zajmie tzn zbiera zdjęcia gdzieś na swój e-mail z podpisami od kogo i wstawia je do osobnego tematu np "Zdjęcie miesiąca" max 15 zdjęć i numeruje je od 1-15 a na górze Ankieta

1
2
3...
[zdjęcie]
(podpis autor , tytuł zdjęcia , co przedstawia (max 3 zdania) )

i  niech każdy sobie np głosuje przez tydzień. i może oddać tylko 1 głos

Czyli jeżeli ma być zdjęcie stycznia to muszą się propozycje ukazać powiedzmy 23 grudnia tak żeby od stycznia już zdjęcie było i potem znów zdjęcie Lutego pojawia się lista 15 zdjęć w ostatnim tygodniu stycznia...

ktoś mnie rozumie  😜 ?
opolanka   psychologiem przez przeszkody
12 grudnia 2008 19:24
Presja, pomysł dobry, ale ja bym go zmodyfikowała.

Założmy, że wybieramy "konia stycznia" (tudzież zdjęcie stycznia).

Zakładamy wątek na forum, w którym każdy, kto ma ochotę, wstawia 1 zdjęcie. Zabronione jest  edytowanie i wklejanie innego zdjęcia. Jak w konkursach.

Czas zgłaszania zdjęć - od np. 10 do 20 stycznia.

Następnie moderatorzy zamykają listę i tworzą w tym samym wątku ankietę. Między 21 a 28 forumowicze głosują.

29 pojawia się werdykt i tym samym 1 lutego koń miesiąca "wisi" na forum.

Wątek znika i 10 lutego pojawia się nowy i historia zatacza koło.

terminy są oczywiście arbitralne, do dogadania.
opolanka tak było by najlepiej 🙂
opolanka   psychologiem przez przeszkody
13 grudnia 2008 18:00
Dzięki. Sądzę, że w tym przypadku terminy powinna suatlić sama Quanya - bo np. nie wim, ile czasu potrzebuje na obróbkę graficzną zdjęcia, aby je zamieścic. I obyło by się bez kolejego głosowania nad terminami  😁
cieciorka   kocioł bałkański
14 grudnia 2008 00:25
a da sie zrobic tak zeby zostac na jednym forum i dostosowac powiadomienia?
Mi się bardzo podoba 🙂
To prawie jak wybory "konia miesiąca"  😎
Pomysł mi sie bardzo podoba. To bardzo pozytywnie wpłynie na nasze forum.
Quanta, zapomniałaś jeszcze o jessy, i o m.indirze , one też robią fantastyczne fotki.  😉
Livia   ...z innego świata
15 grudnia 2008 07:40
Świetny pomysł 🙂 Po pierwsze nie będzie wiało nudą po jakimś czasie, po drugie na pewno lepiej się poznamy 🙂
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
15 grudnia 2008 14:03
Pomysł ogólnie fajny, ale ja się zastanawiam, czy nie skończy się to tak, że wybieranych będzie kilku tych samych użytkowników na zmianę. W konsekwencji, forum nie będzie się kojarzyło z ogółem tylko z koniem forumowiczki/forumowicza X.
Mam już kilka swoich typów, ale to nic osobistego, więc nie będę się uzewnętrzniać 😉

Idea słuszna, tylko trzeba ją doprecyzować i wprowadzić jakieś ograniczenia 😉
ushia   It's a kind o'magic
16 grudnia 2008 09:34
Pauli - to zawsze mozna skonczyc zabawe.
W pierwszym odruchu tez pomyslalam, zeby wprowadzic np ograniczenie, ze jak ktos w lutym "wygral" to w marcu nie moze brac udzialu.
Potem przegladnelam swoje fotki i okazalo sie, ze naprawde niewiele z nich by sie nadawalo - to moze niech Ci, ktorzy maja odpowiednie pokazuja, bo skonczymy na wyborach pomiedzy fotka nr 1 i fotka nr 1 😉

postulowałabym tylko, zeby zdjecia nie byly od razu zglaszane publicznie, tylk weryfikowane pod katem technicznym
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
15 stycznia 2009 20:21
I jak tam?
Koncepcja upadła?
Jak to się stało, że wcześniej nie zauważyłam tego wątku sa sa sa, pomysł dobry, czemu nie w wykonaniu?
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
15 stycznia 2009 22:27
dobre dobre ! czekam na dalszy rozwoj sytuacji
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się