KOCHAM KINO :)

smartini, żeby nie być gołosłowną, to na szybko znalazłam takie dwa artykuły: klik 1 i klik 2

Tłumaczenie tytułów filmów to w ogóle jest temat rzeka, a "Wirujący seks" wygrywa wszytko 😀
żaczkowa   gone with the wind
15 marca 2018 21:40
O Szklanej pułapce kiedyś mówili jako rasowy przykład "dobrze, ale źle" - Polacy nijak nie wiedzieli jak przetłumaczyć Die hard, dlatego tytuł nadali sugerując się jedną ze scen (wybuch szklanego wieżowca bodajże), a potem załamali ręce widząc premiery kolejnych części, bo powstała seria i trzeba było dodawać cyfry  😀
smartini   fb & insta: dokłaczone
16 marca 2018 09:21
olencja, DZIĘKI!
olencja, Wirujacy seks to klasyka tlumaczeniowych wpadek, niemniej najbardziej rozwalaja mnie polskie tlumaczenia z angielskiego na angielski np. No Strings Attached -> Sex Story 😂

Z doslownych tlumaczen ostatnio Lek na smierc dal mi raka, Death Cure dziala w angielskim jako wyrazenie a lek na smierc w polskim tak jakby nie 😁 to samo z Cure for Wellness i Lekarstwem na zycie, no niezle potworki 😉

Bte probowalam obejrzec wczoraj Passengers i tak: zdjecia super, dizajn statku fajny, poczatek/sam zamysl interesujacy i maly plus za barmana-androida, a potem rownia pochyla. Nie dalam rady wysiedziec do konca wiec bez oceny, ale pewnie dalabym 3-4/10. Dwojka glownych bohaterow to aktorskie drewno (btw generalnie nie ogarniam fenomenu Lawrence) a slabo napisane dialogi nijak im nie pomagaja.
Nowy zwiastun Avengers - jaram się jeszcze bardziej niż poprzednio  😍
Aj, robią smaka. 😉
Jak ktoś telewizyjny to dzisiaj w TVNie można sobie przypomnieć Kapitana Amerykę Zimowy Żołnierz, a wkrótce chyba też A: Czas Ultrona. W HBO za to Spidermanek. 😉
Więc co by się nie nudzić odpaliłam KA - Pierwsze Starcie 😉
Ja dzisiaj odpalam Thora: Ragnarok 😀
Ogladalyscie nowy serial Canal plus Kruk. Szepry slychac po zmroku? Gdzie go mozna zobaczy online? Pierwszy odcinek widzialam chyba na vod ale juz go tam nie ma 🙁
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
26 marca 2018 18:34
The Beguiled (2017) - o jeju, jakie rozczarowanie! 🙁 pamietam, ze trailer zrobil na mnie duze wrazenie, i bylo mi przykro, ze przegapilam w kinie.
Okazuje sie, ze nic nie stracilam. Z plusow to tylko przepieknie nakrecona sceneria. A tak to: postacie plaskie i nijakie, atmosfera usypiajaco nudna (a na trailerze wygladal na swietnie mroczny, trzymajacy w napieciu!), historia w sumie o niczym. Nie mam zielonego pojecia, za co Coppola nagrode w Cannes za to dostala. W necie wszyscy podzielaja zdanie, ze original z '71 byl o wiele, wiele lepszy.
Ten polski Kruk to podobno jakąs kiszka jest. Wszyscy znajomi co oglądali uważają to samo, a o to ciężko. Ja osobiście jednak się nie przemogłem do tego serialu.
żaczkowa   gone with the wind
31 marca 2018 10:48
Trzy billboardy naprawdę dobry film, polecam 😉
Becia23, dokładnie takie same miałam przemyślenia, nawet mi się na nim przysnęło, a to mi się w kinie nie zdarza...
smartini   fb & insta: dokłaczone
31 marca 2018 13:56
hanexxx, o serialach jest oddzielny wątek 😉
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
31 marca 2018 14:34
Zobacze gdzieś Botoks? Najchętniej bez rejestracji chyba że to trwa chwile i dziś uda się oglądać 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
31 marca 2018 14:36
Becia23, żaczkowa, same here, zawiodłam się tym filmem, zwiastun zwiastował (hehe) coś mrocznego i ciekawego, wyszła... papka 🙁
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
03 kwietnia 2018 20:30
Isle of dogs - aaah, Wes Anderson znowu nie zawiodl 😍 😍 mega udany. Technicznie swietnie zrobiony (respect za to, ile ciezkiej roboty musialo wejsc w nakrecenie tego!), bardzo zabawny, ta cudownie dziwna atmosfera, kompletnie przenosi widza w inny swiat. No i kazdemu milosnikowi psow sie zrobi cieplutko na sercu  💘
U nas dopiero 20. Nie mogę się doczekać.
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
03 kwietnia 2018 21:02
Z ciekawosci, w PL bedzie z dubbingiem czy napisami?
Też nie mogę się doczekać <3
Co tu taka cisza? 👀

Z nowosci widzialam Lare Croft. Mi sie podobala, ale nie gralam w gre ani nie widzialam poprzedniej czesci z Angelina, wiec ciezko mi sie odniesc do czegos innego. Moja kolezanka grala w Lare i wg niej film wypadl slabo.

Obejrzalam jeszcze Pasazera i znudzil mnie okrutnie.
Też widziałam nowy Tomb Raider i byłam pewna, że o nim pisałam, ale chyba jednak nie...

Otóż słaby był moim zdaniem. Historia totalnie mnie nie wciągnęła, od początku można się domyślić, kto stoi za tym wszystkim, a logiki "grobowca" nie rozumiem, tzn. logiki mi w nim brakuje. Dużo kiepskiego CGI też psuje wrażenia. Na plus natomiast o dziwo Alicia Vikander i (hmmm próbuję ominąć spoiler) dlaczego Himiko w ogóle zamknięto.

Lepiej mi się ogląda Angelinę w tej roli 😉

Player One - o dziwo całkiem mile się go oglądało, ale kojarzy mi się z filmami familijnymi z Polsatu. Pełen stereotypowych (serio? Każdy Azjata to samuraj znający sztuki walki) dzieciaków przechytrzających złe korporacje. I tak jak przy Walerianie - nie czułam chemii między bohaterami ani skąd się wzięła "wielka miłość".
smartini   fb & insta: dokłaczone
21 kwietnia 2018 22:57
Na Tomb Rider tez bylismy. Ot taka odmozdzajaca przygodowka. Ja totalnie nie w temacie bo ani filmy z Angelina nie widzialam ani w gre nie gralam ale... po filmie bym chetnie zagrała 😉 tez mi sie podobal 'przewrot' z Himiko 😀
A przed chwila wrocilismy z Wyspy Psow. Ah i oh! Nie zawiodlam sie, jak ktos lubi klimat Wesa Andersona to mu się spodoba 😀 parę razy mi się łezka zakrecila w oku miedzy smiechem a smiechem 🙂 niesamowita robota, ze tym ludziom sie chce... szacun
smartini, ja idę na Wyspę Psów w środę 😀 A w czwartek Avengers <3
Tomb Raider właśnie super, mi się bardzo podobał. Nienawidziłam Tomb Raidera ze względu na Angelinę, z klatką piersiową opiętą lateksem, wydętymi warami itp. Obleśne, fuj.
Nowa Lara świetna, przede wszystkim wiarygodna, naturalna, bez przerysowanych "nadzdolności" lali z sex shopu (sorry tak mi się kojarzy Angelina w tym filmie). Umięśniona, ubrana normalnie jak człowiek ruszający po przygodę, taka "twarda babka" - ja takie lubię babki właśnie  😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
23 kwietnia 2018 11:37
larabarson, pierwsza częśc wizualnie była chyba po prostu wierna grze (gdybam, znam tylko fotosy z jednego i drugiego) a Lara w grze... cóż, ociekała seksapilem, w końcu gra dla chłopów 🙄
smartini no właśnie wiem, że to miało być odzwierciedlenie gry ale to nie zmienia faktu, że ja po prostu nienawidzę takiego uprzedmiotowiania kobiet i dlatego tak mnie raził ten obrazek Angeliny w filmie.
Mi Angelina nie pasuje w ogole do takich rol. Kocham ja w takich rolach jak w "Przerwanej lekcji muzyki". Lara Croft zupelnie nie w jej stylu. O dziwo, Vikander sobie poradzila i jakos jej subtelny wyglad nie gryzl mi sie z filmem, chociaz ogolnie tez wole ja w czyms w stylu " Swiatlo miedzy oceanami".
Subtelny wygląda pasuje, bo chronologicznie to sa filmy przed tymi z Angelina, to miała być mlodziutka nastoletnia Lara.
smartini   fb & insta: dokłaczone
23 kwietnia 2018 13:07
Alicia ma niesamowitą urodę ale jednak 'z charakterkiem', ma coś w sobie takiego, że mimo uroczej aparycji pasowała do twardej chłopczycy. Ja ją osobiście uwielbiam 🙄
Alicia to i moj girl crush 😡
olencja, Wirujacy seks to klasyka tlumaczeniowych wpadek, niemniej najbardziej rozwalaja mnie polskie tlumaczenia z angielskiego na angielski np. No Strings Attached -> Sex Story 😂



Tytułów filmów się nie tłumaczy, nie takie jest założenie, filmom nadaje się polskie tytuły. Więc nie z tlumaczy należy drwić  🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się