KOCHAM KINO :)

Właśnie masa osób, które znam, mówi to samo. Klasyfikują ten film jako jeden z najlepszych jakie widzieli w życiu, dlatego właśnie koniecznie chcę się wybrać.
Dopiero zobaczyłam: można jeszcze dziś obejrzeć [url=https://vod.pl/filmy-dokumentalne/nawet-nie-wiesz-jak-bardzo-cie-kocham-online/ppd7jxw#0]Nawet nie wiedz, jak bardzo cię kocham[/url] za darmo, na vod.pl.
infantil ja też kocham takie filmy jak Moonlight. Wspaniały, mocno we mnie drgnęły emocje, myślę o nim. Jeśli miałabym tak Oscarowo wybierać miedzy Moonlight i Manchester, to dla mnie wygrywa zdecydowanie ten pierwszy.
Logan - jestem zachwycona! Film genialny, jak sobie tylko pomyślę to chce mi się płakać, że to już koniec.  9,5/10

Coco Chanel - niezły, nie znałam jej historii. W domu mam książkę, ale nie mogę do niej usiąść. 7/10
żaczkowa   gone with the wind
13 marca 2017 17:14
Grawitacja - wspaniała, mnie nie rajcują kosmiczne zagadnienia, ale jestem pod wrażeniem. Sandra 10/10, podobno najdłuższe w historii kina ujęcia bez zmiany kamery (ponad 18 minut!  🏇 ). No i efekty, pozazdrościć tym, którzy byli w kinie 🙂 wspaniały też dźwięk i jego montaż. Dodatkowy plus - w życiu nie widziałam siostry tak wciągniętej w film (ma 12 lat, kompletnie nienaukowy umysł, a tłumaczyła mi co się dzieje  😁 ). Na filmwebie 8, Sandra dostała dyszkę  😅
Most szpiegów - dobry, Tom Hanks w formie. Wolno się rozkręca, ale historia niezwykła, ostatnio lubię kino na faktach autentycznych 😉 no i polski akcent Wrocławia w roli Berlina lat 60. W dodatkach fajne rozmowy ze Spielbergiem, jego ojcem, scenarzystami. Dałam 7/10, bo liczyłam na więcej akcji, raczej dla miłośników filmów politycznych.
Las samobójców - w ogóle nie straszny... 5/10

Sekretne życie zwierząt domowych
- przyjemna bajka 7/10

Pokój - podobał mi się 8/10

W czwartek idę do kina na Konga -Wyspa czaszki, ciekawa jestem.

No i przebieram nogami za Piękną i Bestią 🙂

ps, dziś w kinie byłam na 12😲0 i było nas na sali tylko 4 osoby, ciekawe jak inne godziny wyglądają na filmie Logan.


Pokemon - ja na zwiastunie ryczała, a co dopiero na filmie (Był sobie pies). Chcę się wybrać, ale w tym tygodniu możemy sobie pozwolić na 2 wyjścia do kina, więc może w następnym pójdę, choć Piękna i Bestia wychodzi hmmmm mam nadzieję, że zobaczę ten film.
żaczkowa   gone with the wind
16 marca 2017 14:09
Przełęcz ocalonych - 10/10, nie mam słów. Piękne zdjęcia - krajobrazy, zza lufy, znad lufy, wspaniały Garfield i niesamowita historia. Końcówka z muzyką i w zwolnionym tempie idealnie podsumowuje, a wypowiedzi Dossa, jego brata i dowódcy pod koniec filmu mnie rozpłakały do reszty. Jeżeli komuś podobał się Niezłomny, to po prostu must see.  😍
Piękna i Bestia - ach, jak miło było obejrzeć wersję "żywą" a nie samą kreskę rysownika. Efekty komputerowe na bardzo dobrym poziomie. Wszystko co miało żyć to żyje i widać, że stworzone zostały z wielką starannością. Film dopełnia wersję sprzed laty zatem człowiek może poznać parę odpowiedzi na pytania, które pojawiły się wraz z bajką. Nie zdradzę ich. Sama Emma świetnie się spisała. Księcia "ludzkiego" mało, sama Bestia, ale jej animacja dobra. Ogólnie film rozśpiewany, pozytywny. Gaston przystojny, ale jak to on - mocno narcystyczny. 8/10, ponieważ mi brakowało paru momentów, które dopełniłyby fabuły. A, weźcie chusteczki. Co prawda nie płakałam, ale jest tam parę takich momentów...

na jakiej stronce można zobaczyć za free Ostatnią rodzinę?  :kwiatek: kurcze, na stronach gdzie zwykle oglądam filmy akurat tego nie ma 🙁
Oesu jaki ten Moonlight byl zly... niemalze tak zly jak Lala Land, wiec zadna roznica z tym Oscarem. Zwierzeta Nocy i Manchester by the sea o 10 klas lepsze...
"Przełęcz ocalonych"- powstrzymywałam łzy wzruszenia. Bardzo fajny film.

"Der kommer en dag" duński film o przemocy i upokarzaniu w latach 60-tych w sierocińcu. Wart obejrzenia, chociaż ciężkawy.
ashtray a widziałaś Szkołę dla łobuzów?
[[a]]http://www.filmweb.pl/film/Szko%C5%82a[[a]]+dla+%C5%82obuz%C3%B3w-2003-105711
też powinno Ci się spodobać 🙂

ja obejrzałam najpierw Siostry magdalenki-też bardzo mi sie podobały (niestety na faktach jest ten film 🙁) i poszłam za ciosem szukając filmu o podobnej tematyce znalazłam Szkołę dla łobuzów także Ci polecam 😉
Nie, nie widziałam. Dzięki za podrzucenie tytułu :kwiatek:
ashtray, hanexxx, to w podobnym klimacie jest jeszcze francuski "Pan od muzyki"  🙂.
Widzialam widzialam 😉 podobal mi sie ale juz tak dobrze go nie pamietam ale to byl chyba film wzruszajacy i za razem cieply tak? Nie taki wstrząsajacy jak powyzsze?
Byłam na Loganie i pomimo paru dłużyzn bardzo mi się podobał. Brudny, mroczny, brutalny. To film o superbohaterach z ludzką twarzą i emocjami. Polecam!
Piękna i Bestia - ach, jak miło było obejrzeć wersję "żywą" a nie samą kreskę rysownika. Efekty komputerowe na bardzo dobrym poziomie. Wszystko co miało żyć to żyje i widać, że stworzone zostały z wielką starannością. Film dopełnia wersję sprzed laty zatem człowiek może poznać parę odpowiedzi na pytania, które pojawiły się wraz z bajką. Nie zdradzę ich. Sama Emma świetnie się spisała. Księcia "ludzkiego" mało, sama Bestia, ale jej animacja dobra. Ogólnie film rozśpiewany, pozytywny. Gaston przystojny, ale jak to on - mocno narcystyczny. 8/10, ponieważ mi brakowało paru momentów, które dopełniłyby fabuły. A, weźcie chusteczki. Co prawda nie płakałam, ale jest tam parę takich momentów...




To prawda, że Disney po raz pierwszy w bajkach dla dzieci włączył homoseksualizm?
Bezpośrednio nie, ale i owszem - są delikatne sugestie. Nie rzuca to się w oczy, młodszy widz nie zrozumie.
aaa, byłam ciekawa bo gdzieś mi się obiło o uszy. Ja dopiero po niedzieli będę mogła iść 🙁(
Polecam. Naprawdę. Idz, idź.
Idę na Piękną jutro, nie mogę się doczekać. 😜
ashtray, hanexxx, to w podobnym klimacie jest jeszcze francuski "Pan od muzyki"  🙂.


Dzięki. To nie tak, że tematyka mnie jakoś wybitnie interesuje 😉 Tu bardziej przeważa zainteresowanie kinem skandynawskim.
ashtray, rozumiem  :kwiatek:.
hanexxx, nie odniosę się do tych wcześniej wymienianych filmów, bo ich nie oglądałam (ale teraz już wiem co będę w najbliższym czasie oglądać  😉). W każdym razie dobrze pamiętasz film był wzruszający, ale nie wstrząsający.
właśnie obejrzałam film Harry and Snowman.
Bardzo przyjemny dokument  😉
Widziałam Smoleńsk! 😁 (refleks mam, trafiłam przy okazji na internetach). I tego, samo sugerowanie zamachu i pińciu nawet wybuchów gucio mi robi, wolność w kinie być musi i święte prawo mieć taki koncept, natomiast realizacyjnie i aktorsko no typowa sraka. Widzowi się SUGERUJE bardzo subtelnie (scena ze zdjęciami Pileckiego i Popiełuszki, my god), każdy tylko od rana do nocy o Smoleńsku (casus Katynia, nie można o śniadaniu i pogodzie, każdy dialog musi być o Ojczyźnie), chronologii i logiki w montażu zero, dialogi koszmarne, aktorstwo ala Klan (pozdrawiam śmiesznego złego redaktora, przebił zue KGB z Karola co został papieżem), CGi pożyczone z gry z okolic 2000.

Niemniej i tak nie łapię hejta jakim oberwał ten film, znaczy się jest tragiczny, papierowy i afilmowy! ale podobnie złych polskich filmów widziałam dziesiątki (Katyń, Generał Nil, Biegnij chłopcze biegnij, koprodukcja o papieżu Adamczyku to tylko pierwsze z brzegu), widziałam też dużo gorsze (ale może nie będę pisać publicznie bo jeszcze ktoś obejrzy a to niehumanitarne 😁 ).

No nic, ktoś wie gdzie znajdę online Niebezpieczne kobiety? Zostało mi polecone jako dobry bardzo zły film 😉
Wyklęty - świetny.
Ja ostatnio w ramach odstresowania pozwalam sobie na jeden film w tygodniu.  🤣

Oglądałam Zwierzęta nocy. Super, zupełnie mnie zaskoczył. Nie wiem dlaczego ale długo się przed nim broniłam bo ubzdurałam sobie, że jest on zupełnie o czymś innym. Zakończenie faktycznie trochę mniej mi się podobała ale w sumie ostatecznie stwierdziłam, że takie powinno być.

Szczęściarz - genialny!  😍 😍 Po prostu trzeba obejrzeć ten film!

Harry and Snowman ciekawy ale to dokument więc raczej nie na chillout wieczorny.

Oprócz tego kilka filmów o koni. Wszystkie tak samą kuniarkowato przesłodzone ale czasami można.  😂 Wicher, Wicher 2, Szansa Emmy, Niedzielny koń (najbardziej mi się podobał, nie jest typowo kuniarkowy), Skok po marzenia.


Gdzie mogę obejrzeć "dobrze się kłamie w miłym towarzystwie"?
żaczkowa   gone with the wind
22 marca 2017 22:09
Sonkowa, w kinach jeszcze lata 🙂

Piękna i Bestia - pod względem realizacji świetny, animacje na najwyższym poziomie. Muzycznie - mnie najbardziej urzekły partie chórowe.  😍
Generalnie nie mój klimat, pierwotnej wersji bajkowej nawet nie widziałam, moim zdaniem to najbardziej "prostacka" opowieść Disneya - nieważne, że jesteś szpetny i wredny, jak masz wielki zamek i dużo książek, to będzie miłość. Bliżej mi już do Kopciuszka, ale też mnie filmowa wersja nie urzekła. Co do homoseksualizmu - były 3/4 takie kwestie, ale totalnie można było się nie zorientować i potraktować jako podziw do kumpla. Dzieciaki na pewno skrzywione nie będą 😉  Może to kwestia wersji językowej, ja byłam na napisach, więc dubbing różnie mógł to przetłumaczyć. Tak czy inaczej nawet jeżeli to było odniesienie do miłosnej relacji, to moim zdaniem dobrze, że takie motywy pojawiają się w kinie dla dzieci.
w przyszłym tygodniu wybieram się na Azyl, już się nie mogę doczekać duetu Chastain & Brühl  😅
Sonkowa - właśnie też obejrzałam Niedzielny koń i mimo, że jak napisałaś kuniarkowaty, ale podobał mi się 🙂

żaczkowa - a ja uważam przeciwnie i nie chciałabym, żeby dzieci oglądały widok całujących się facetów czy dwóch kobiet (ja sama też bym nie chciała 😉 ).
Disney zrobił próbę i pewnie w najbliższych latach przeniesie homoseksualizm w bajki dla dzieci.
żaczkowa   gone with the wind
23 marca 2017 11:44
Cierp1enie, od kilku zdań wskazujących na wzajemną sympatię do całowania się jeszcze długa droga 😉 Skoro filmy dla dzieci pokazują życie w różnych sytuacjach społecznych  (ubóstwo/dobrobyt, pełna rodzina/sieroty, życie na wsi/w mieście), to prędzej czy później zostaną w to włączone też orientacje seksualne, naturalna kolej rzeczy. Piotruś Pan jest analogią do aniołka przeprowadzającego zmarłe dzieci do zaświatów, a jakoś nikt z tego powodu nie obawia się, że mali widzowie będą bali się śmierci.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się