KOCHAM KINO :)

Facella   Dawna re-volto wróć!
08 stycznia 2017 10:15
Obejrzałam wreszcie Legion Samobójców, nawet 2 razy, przy czym raz napisy, raz dubbing. Dubbing jest tragiczny, męczyłam się przez cały film. Polska wersja w ogóle jest tragiczna, tłumaczenie niektórych żartów fatalne. Lepiej oglądać w oryginale, wtedy można dobrnąć do końca. Dla mnie to takie powiedziałabym "naiwne" kino, w oklepanym schemacie. Soundtrack fantastyczny. Leto mnie nie zawiódł, ale to nie będzie moja ulubiona postać, w którą się wcielił. Generalnie mało porywające postacie. Nie jestem zawiedziona, bo nie spodziewałam się nic ponad to, co dostałam. Dla mnie max 6,5/10, dzięki soundtrackowi i mojej prywatnej słabości do JL.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
08 stycznia 2017 10:42
ja już od dawna nie oglądam filmów z polskim lektorem/dubbingiem. nie ma sensu, sporo się traci. tylko czemu tak jest?

Lady in the van,
bardzo fajny, dzięki, smartini 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
08 stycznia 2017 11:37
Ja generalnie nie miałam zamiaru oglądać wersji dubbingowanej, ale tak przypadkiem wyszło 😉 jak chcę coś obejrzeć to zawsze wybieram napisy, w ostateczności mogę jeszcze lektora strawic. Dubbingowanych wersji nigdy sama nie wybieram. Dla mnie to pomyłka. Jak jest lektor to jeszcze da się czasami wyłapać oryginalną wersję pomiędzy tłumaczeniami.
Assasin's Creed byłam na tym filmie z grupą ok.10 osób, 8 osób mówiło że masakra, straszna nuda i w ogóle dramat, ja i jedna znajoma byłyśmy zachwycone  😍
Serio, mega mi się ten film podobał, rewelacyjny soundtrack i świetne efekty. Ja polecam, ale ogólnie film zbiera niskie oceny...
Ja nie miałam wielkich wymagań, gry nie znam, dla mnie super 🙂
Wojenka   on the desert you can't remember your name
08 stycznia 2017 20:51
Człowiek słoń Lyncha - polecam!
smartini   fb & insta: dokłaczone
09 stycznia 2017 03:49
Dziewczyna w pociągu - porażka. Zero napięcia, zero intrygi, zero zagadki. Czytałam książkę ale nie zrobiła na mnie żadnego wrażenia, nie sądziłam że może być gorzej a było :/
La La Land....... Oglądam właśnie złote globy, La La zgarnia wszystko co się da. Ktoś mi wyjaśni JAKIM KURNA CUDEM film miał premierę 16 sierpnia 2016 a w Polsce DOPIERO 20 stycznia 2017? Miło, że w ogóle przed Oskarami ale nadal, tak opiewany film, który od samego początku zwiastował sukces wychodzi pół roku po premierze? A jakieś totalne gnioty typu Zoolander 2 natychmiast?
Czy my mamy publikę kinową na poziomie ameby, że porządne filmy albo mają porażające opóźnienie albo wiszą w repertuarze dwa tygodnie czy to Ci, którzy są w tej kwestii decyzyjni nie różnią się intelektem od pantofelka?
Czy może stwierdzono, że nikt nie pójdzie na musical (nad którym prace zaczęły się 6 LAT TEMU) więc puszczą dopiero po sukcesie statuetkowym, bo wypiszą na plakatach kilometry zdobytych nagród więc może bydło podłapie?
Nie wiem, nie rozumiem, wkurza mnie to nieprzeciętnie.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
09 stycznia 2017 09:02
JAKIM KURNA CUDEM film miał premierę 16 sierpnia 2017 a w Polsce DOPIERO 20 stycznia 2017?

No z tymi wstawionymi przez Ciebie datami to rzeczywiście zakrawa na cud.  😁



A tak poważne nie jest to odosobniony przypadek, że u nas filmy wchodzą kilka miesięcy później.. i coś takiego skutkuje jednym. Ludzie ściągają filmy z torrentów, nie chodzą do kina.
Singielka z L.A. - jak już nie ma nic do oglądania to można zobaczyć.... słabe 4/10

Zorza Polarna - na podstawie książki Nory Roberts, książka super, ale film... średniak. Denerwowała mnie gra aktorska głównej bohaterki, to że tak szybko wszystko się dzieje. Poznają się, 3 godz później się całują, miesiąc później ślub (tak to odbieram). Za to piękne krajobrazy gór (Alaska), fajne małe miasteczko, (które uwielbiam). 4/10
smartini   fb & insta: dokłaczone
09 stycznia 2017 14:02
JARA, ciiii, pospieszyło mi się, wiadomo o co chodzi :P
wiem, że nie jest odosobniony ale fascynuje mnie, że największe gów.... holiłudu wychodzi w ten sam dzień co na świecie a taka perełka gdzieś daleko w kosmosie o_O kurcze, od początku wiadomo było, że to będzie 'coś' a teraz wszystkie nagrody to potwierdzają.
Na GG 7/7 statuetek, pierwsza taka sytuacja od Lotu nad kukułczym gniazdem, żeby film dostał tyle globów co nominacji...
A kurcze nie obejrzę tego filmu w sieci, bo to za piękne obrazki są żeby je skalać syfem sieciowym i czekam jak ten cioł na premierę i aż mnie nosi :/
żaczkowa   gone with the wind
09 stycznia 2017 14:08
smartini, jeśli Kraków, to Barany i Ars mają pokazy przedpremierowe. Przed chwilą słuchałam w DDTVN jak to fantastycznie że są przedpremiery, bo dystrybutor nie czekał do ostatniej chwili, żeby napisać na plakacie o nagrodach :P
smartini   fb & insta: dokłaczone
09 stycznia 2017 14:15
żaczkowa, no to faktycznie miło ze strony dystrybutora :P
ja mam CCU więc jak już tyle czekam to poczekam te 1,5 tygodnia bo to już nawet nie chodzi o ten jeden film tylko o zasadę. Jak widzę kolejną idiotyczną hamerykańską komedię męczącą wiecznie jeden z trzech nieśmiesznych dowcipów która wychodzi od razu i wisi w kinie miesiącami a taki High Rise czy Lobster 2 tygodnie no to szlag mnie trafia :/
Wojna kobiet - średniak 5/10

Nie wiem czy wpisywałam, ale wyszukiwarka nie pokazuje Jaś i Małgosia łowcy czarownic dwa razy widziałam 6/10 całkiem fajny

Becia23   Permanent verbal diarrhoea
09 stycznia 2017 14:59
smartini, La La Land nawet w UK będzie miał dopiero teraz premierę (kinową).
Teoria Wszystkiego - piękny film, a ostatnia minuta coś niesamowitego. Teoria Hawkinga pieknie pokazana.
Mocne 8/10
dzięki żaczkowa 🙂
żaczkowa   gone with the wind
09 stycznia 2017 21:29
smartini, to ja jestem gorącym orędownikiem kin studyjnych, niezłe perełki można wyhaczyć "z ciekawości" 😀 Do CC chodzę jak dystrybutorzy uprawiają mainstream i grają tylko w multipleksach (ale tylko w tanie środy :P)
Swoją drogą, czy ktoś zaobserwował podwyżki cen biletów? Barany podniosły nawet tanie poniedziałki z 11,90 na 12,90 🙁

Cierp1enie, do usług. Byłam na tym w kinie ze szkołą totalnie nieświadoma na co idziemy, a skończyłam zapłakana i zakochana w Redmayne'ie 😍

A'propos Eddie'ego, Savage Grace - aktorsko bardzo dobry, ale scenariusz niezbyt wybitny, historia wręcz przerażająca - tym bardziej, że na faktach.
smartini   fb & insta: dokłaczone
09 stycznia 2017 21:35
żaczkowa, u mnie w Toruniu studyjne umarły, w Krakowie czasem bywam 😉 też je lubię, ale jednak przy mojej częstotliwości chodzenia do kina CCU jest dla mnie gwiazdką z nieba, mogę sobie chodzić ile mi się żywnie podoba (i to praktykuję 😉 )
Z Eddiem dzisiaj widziałam Dannish Girl - no ładny obrazek, fajne postacie ale mi czegoś zabrakło. Nijak mnie historia nie związała z postaciami, szkoda, liczyłam na więcej
Oj tak, Uwikłani oglądałam już dawno, ale do tej pory pamiętam ten film.

Ja chyba w piątek pójdę na premierę Autopsja Jane Doe ciekawi mnie ten horror.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
10 stycznia 2017 08:29
Cierp jest ciekawy 😉 Początek wskazuje na coś innego, niż się finalnie okazuje. Niemniej mi się klimat podobał 😀

Z dużym wahaniem obejrzałam Trolle z dubbingiem. Bałam się, że piosenki jak zwykle będą spłycone i bez polotu... ale o dziwo myślę, że dali radę! 😀 Ciężko jest dorównać amerykańskiej obsadzie, ale polskie piosenki chyba pierwszy raz nie brzmią źle! 😀 I naprawdę odetchnęłam z ulgą jak nie spolszczyli "hello darkness" 🙇
Jak dla mnie pozytywnie 😀
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
10 stycznia 2017 14:00
Hologram dla króla - jak lubię Toma Hanksa tak tu się strasznie wynudziłam 😉
Autopsja Jane Doe - nie polecam, film w pierwszych chwilach wydawał się naprawdę całkiem dobry i trzymał fajny klimat ale po jakichś 20, 30min seansu zaczęły się dziać takie rzeczy, że wszystko padło i ostatecznie zakwalifikowałam go do kategorii tragikomiczne gnioty  😁
"Światło między oceanami"- bardzo mi się podobał. Przydługi, ale warto zobaczyć. Alicia Vikander idealnie pasuje do takich roli.
kinoman nie działa?!  😵
żaczkowa   gone with the wind
14 stycznia 2017 18:19
hanexxx, a to pierwszy raz? Ostatnio jak zamknęli, przerzuciłam się na efilmy i zalukaj, za kinomanem nie tęsknię 😉

Żelazna Dama - świetny film, Meryl jak zwykle zjawiskowa, mnie brakło trochę wątku relacji z Królową. Przerażają mnie filmy polityczne, cytat "Nie możemy wprowadzać reform, bo nie wygramy następnych wyborów!" to po prostu kwintesencja...
smartini   fb & insta: dokłaczone
14 stycznia 2017 18:42
żaczkowa, też mi się podobał!
Z politycznych bardzo lubię 'Idy marcowe'
Ostatnio obejrzałam 'Sekretne życie zwierzaków domowych ' - zdecydowanie animacja 'gorszego sortu' dla młodszej i tylko młodszej widowni.
'Clinical' Netflixa cieniutki
madmaddie   Życie to jednak strata jest
14 stycznia 2017 19:43
Criminal (2016)- fajny na wieczór, taki "z fantazją". No i top obsada (mnie skusił Oldman  😍 )
Byłam na przedpremierowym pokazie La La Land i muszę przyznać, że jak nie przepadam za musicalami, to ten był... świetny 😜  Warto iść do kina, ja na pewno pójdę jeszcze raz 😉
Lotnaa   I'm lovin it! :)
14 stycznia 2017 23:19
smartini, najwyraźniej La La Land mial dopiero teraz premierę w Europie - właśnie wróciłam z kina, w DE grają go od wczoraj.
żaczkowa a tam można oglądać filmy całkowicie za free? Bo ja wlaśanie z darmowymi filmami znałam tylko kinomana i cda ale na tym drugim nie zawsze wszystko jest 😉 jak znacie stronki z darmowymi filmami to podrzucie  :kwiatek:
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
15 stycznia 2017 09:08
Też oglądam na efilmy, póki co jest ok. Czasem się trafi, że jakiegoś nie ma, ale jednak w większości i jakość porządna i film nie ładuje się godzinami.
hanexxx, już w wątku serialowym podawałam, ale filmy też tu są - filiser.tv wpadłam na niego kiedyś przez przypadek 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się