Aktualności: UWAGA! Niedługo zostanie uruchomiona nowa wersja forum, lepiej przystosowana do obecnych czasów wink
Nastąpi zmiana sposobu logowania, od teraz będzie trzeba używać adresu e-mail do logowania.
Proszę sprawdź swój adres w linku profil, aby uniknąć problemów z logowaniem!

Rejestracja chwilowo wyłączona. Prosimy rejestrować się po weekendzie!

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

poprzednia następna
Strony: 1 ... 220 221 [222] Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?  (Przeczytany 1278769 razy)
Perlica

Wielki Brat patrzy :)

« #6630 : Marzec 04, 2021, 18:55:33 »
Odpowiedz cytując
Constantia, to oznacza, że jestem mega stara  zemdlal

Można mieć idealną budowę na płytę, ale jak nie ma dzielności i wytrzymałości tkanki to d..a
#link
tajnaa

« #6631 : Marzec 04, 2021, 19:16:45 »
Odpowiedz cytując
Dziwię się, bo ja bym w życiu takim ogierem nie pokryła. Co z tego, że piękny i ma wyniki. Skoro pewnie ma zwyrodnienie na zwyrodnieniu.
#link
Perlica

« #6632 : Marzec 04, 2021, 19:26:28 »
Odpowiedz cytując
tajnaa, pewnie nikt by nie pokrył, bo dziś masz wybór ogierów z całego świata i możesz wybrać świetny produkt marketinogwy. Ogiera idealnego budową oraz mającego wyniki.

Tylko "producenci" wiedzą ile razy dany koń był ostrzykany, jak przygotowany itp.

W czasach "tamtych" było ciut inaczej, bo nie było takiego dostępu do oferty czołówki.

A czy konie teraz są zdrowsze, mocniejsze , wytrzymalsze? Mimo, że super prawidłowe nie zawsze dają radę. Często z idealnym tuv i zdrowiem nie są w stanie wytrzymać 3 dni zawodów itp.

Takie mi sie nasunęły spostrzeżenia.
#link
tajnaa

« #6633 : Marzec 04, 2021, 20:30:40 »
Odpowiedz cytując
Zgadzam się w 100%
#link
ogurek

« #6634 : Marzec 04, 2021, 20:44:14 »
Odpowiedz cytując
Może warto poszukać zdjęć z przed 20 lat, za coś 80pkt mu dali
#link
Zamiast klnąć podziwiaj piękno problemu uśmiech...
Small Bridge

« #6635 : Marzec 05, 2021, 16:39:03 »
Odpowiedz cytując
Myślę, że jakby go odpicować do zdjęcia, pozawijać nogi, ustawić to nie byłoby tego widać. On się rusza mimo tego jak wygląda, bez osphosów i innych magii, a większość zachodnich ma zdjęcia robione lata temu, albo same głowy, bo na nowych filmikach to byłyby kaleki...
#link
Constantia

Adhibe rationem difficultatibus

« #6636 : Marzec 05, 2021, 17:40:22 »
Odpowiedz cytując
tajnaa a pokaż mi konia który był przez prawie całe swoje życie intensywnie użytkowany sportowo i nie będzie miał na starość zwyrodnień. On w roku 2017 chodził jeszcze pod juniorami konkursy do N1 i szedł OOM. Nie mówię, że wygrywał, ale juniorzy łapali na nim doświadczenie. A w 2015 pod Kamilem Grzelczykiem i C potrafił wygrać. To dla mnie więcej mówi, niż teraźniejsze zdjęcie konia. Tak jak pisała Perlica gdyby nie dzielność i jednak wcale nie najgorsze zdrowie to dużo wcześniej poszedłby na emeryturę. Nikt z nas nie wie jak będą wyglądać w wieku 23 lat teraźniejsze młode ogiery. Ja pamiętam jak wiele osób chwaliło super ogiera ściągniętego z Niemiec po Granusie. Tylko ten ogier w wieku 12 lat już miał mega zwyrodnienia i nie był w stanie chodzić pod siodłem. Dlatego też trafił do Polski.

W hodowli małopolaków to z pewnością warty uwagi ogier, zwłaszcza, że w tej rasie bardzo dużo ogierów, to właśnie starsze konie. Qwszem kilka młodych uznano w tym i poprzednim roku, ale jeśli właściciele nie będą ich promować przez sport to też ich mało kto użyje. Wiadomo, że w SP większy wybór i możliwości a też wiele starszych ogierów nie wygląda najlepiej. wink
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2021, 17:42:36 wysłane przez Constantia » #link
Perlica

« #6637 : Marzec 05, 2021, 18:38:31 »
Odpowiedz cytując
Constantia, pomyliłaś się, bo w 2017 pod juniorką wygrywał  kocham

Co prawda już tyllko 110, ale za to przylepione do Wago 2*, a parkury jak pamiętam łatwe nie były, bo sama to jechałam.
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2021, 18:40:45 wysłane przez Perlica » #link
Constantia

Adhibe rationem difficultatibus

« #6638 : Marzec 06, 2021, 13:03:20 »
Odpowiedz cytując
Perlica no widzisz umknęło mi to uśmiech
#link
kortina

« #6639 : Marzec 09, 2021, 12:34:51 »
Odpowiedz cytując
Używał ktoś Tambourine Red Wine? Jakie opinie?  duży uśmiech
#link
anp

« #6640 : Marzec 15, 2021, 09:08:51 »
Odpowiedz cytując
Macie jakieś przemyślenia o ogierze Franklin?
#link
karolina_

« #6641 : Marzec 16, 2021, 01:24:53 »
Odpowiedz cytując
Bardzo dobre do świetnych przodem, ale jak to Ampere, musi być jezdna, grzeczna klacz. Mocno myśle użyć go w przyszłym roku na obecnie 2 latke, chyba że pod siodłem nie okaże się takim ciapkiem jak w obsłudze, wtedy będę musiała zmienić koncepcje
#link
titina

« #6642 : Kwiecień 04, 2021, 12:55:48 »
Odpowiedz cytując
Dziwię się, bo ja bym w życiu takim ogierem nie pokryła. Co z tego, że piękny i ma wyniki. Skoro pewnie ma zwyrodnienie na zwyrodnieniu.

Ciekawi mnie bardzo wjaki sposób napodstawie zdjęć wogłoszeniu stwierdziłaś, że ogier ten ma ,,zwyrodnienie na zwyrodnieniu " ?  Na miejscu właściciela ogiera, nie przepuściła bym takiego pomówienia......
#link
tajnaa

« #6643 : Kwiecień 08, 2021, 07:19:10 »
Odpowiedz cytując
Bo po karierze i w takim wieku i z tak ukątowanymi nogami to więcej jak pewne.
#link
Kori

Moje ogłoszenia
« #6644 : Kwiecień 12, 2021, 16:33:34 »
Odpowiedz cytując
Szukam ogierów dla swoich klaczy:
Samanda Mandura xx, ojciec Manduro, matka Samando. Kobyłka 160 cm w kłębie, drobnej budowy, będzie to jej pierwszy źrebak.
Baletnica małopolska, rodowód: https://www.bazakoni.pl/database,op-show_tree,horse-210200.html , aktualnie źrebna Hippica Koh-I-Noor.
Obie kobyłki grzeczne, jezdne, spokojne.
Zależy mi na ogierach sprawdzonych, skocznych i z dobrą głową. Cena około 2000 zł.
#link
Malina_M

« #6645 : Kwiecień 14, 2021, 21:46:35 »
Odpowiedz cytując
Od jakiegoś czasu poszukuję srokatego ogiera, zrobiłam małe rozeznanie i z dostępnych reproduktorów tej maści w PL mamy:
1) DOLAR, Sp (chyba jedyny homozygota) Antek-Arnold (śl)
2) RAMIREZ, Sp, Liberatto P- Romario ( jedyny który poza licencją reproduktora pokazał się w konkursach skokowych)
3) HELIN, m, Drop-Emetyt
4) M-KOMANDOR, Sp, Ulco-Ipsos
5) REJENT, Sp, Efez-Genius

za pośrednictwem firmy GFE Polska można zakupić nasienie mrożone dwóch srokatych ogierów
6) LIMBO, KWPN, Concorde-Rivaal
7) TROUBADOUR D'AUREL, SF, Aiglon Rouge-Limbo

czy ktoś coś słyszał o jakimś ogierze srokatym lub dostępnym nasieniu w Polsce?

Edit. literówka
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2021, 10:59:41 wysłane przez Malina_M » #link
adriena

Moje ogłoszenia
« #6646 : Kwiecień 15, 2021, 06:36:09 »
Odpowiedz cytując
Zagranica - Bonanza
Polska - Nadir, Mag
#link
noneczka98

Moje ogłoszenia
« #6647 : Kwiecień 15, 2021, 07:18:28 »
Odpowiedz cytując
Od jakiegoś czasu poszukuję srokatego ogiera, zrobiłam małe rozeznanie i z dostępnych reproduktorów tej maści w PL mamy:
1) DOLAR, Sp (chyba jedyny homozygota) Antek-Arnold (śl)
2) RAMIREZ, Sp, Liberatto P- Romario ( jedyny który poza licencją reproduktora pokazał się w konkursach skokowych)
3) HELIM, m, Drop-Emetyt
4) M-KOMANDOR, Sp, Ulco-Ipsos
5) REJENT, Sp, Efez-Genius

za pośrednictwem firmy GFE Polska można zakupić nasienie mrożone dwóch srokatych ogierów
6) LIMBO, KWPN, Concorde-Rivaal
7) TROUBADOUR D'AUREL, SF, Aiglon Rouge-Limbo

czy ktoś coś słyszał o jakimś ogierze srokatym lub dostępnym nasieniu w Polsce?

Jest jeszcze małopolski Artedy (Emir x Artystka).
3) To HELIN nie HELIM.
#link
Kocham konie tak jak nigdy nie pokocham ludzi...  ~ Junona
kortina

« #6648 : Kwiecień 15, 2021, 07:48:18 »
Odpowiedz cytując
Srokaty dość znany za granicą jest jeszcze UTAH VAN ERPEKOM, dostępny przez GFE Polska  wink Wstawiłabym link, ale nie działa mi ich strona...
#link
Malina_M

« #6649 : Kwiecień 15, 2021, 11:04:57 »
Odpowiedz cytując
dzięki za info.
noneczka98 poprawiłam literówkę uśmiech
kortina sprawdzałam całą ofertę z GFE i nie wiedziałam tylko te dwa srokate, spróbuję  do nich napisać.

Czy ktoś ma może jakieś potomstwo po tych srokaczach?
#link
kortina

« #6650 : Kwiecień 15, 2021, 13:48:23 »
Odpowiedz cytując
Tez go dzisiaj już nie widzę, ale był na pewno! Z tego co widziałam na Facebook ogier jest we Włoszech może można ściągnąć nasienie bez pośredników duży uśmiech

https://www.biancospinocavalli.com/it-it/allevamento-cavalli-sportivi/stalloni/utah-van-erpekom-1016

Edit po wygooglowaniu Utah van Erpekom 5 wyszukanie to strona gfe Polska, ale jak klikam w link to wyświetla się błąd.. Może już go nie mają ;(
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2021, 13:54:38 wysłane przez kortina » #link
domiwa

W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...

« #6651 : Kwiecień 15, 2021, 15:31:07 »
Odpowiedz cytując
Fajny ogier , nie za miliony monet. Skokowy i rudy
#link
Eklerek-Cukierek i szalona pani:)
kortina

« #6652 : Kwiecień 15, 2021, 17:52:35 »
Odpowiedz cytując
Rolf Optimus albo w Racocie jest Urano de cour au bois  duży uśmiech i w verso la natura masz kilka rudych, wszystkie w przystępnych cenach
#link
Strony: 1 ... 220 221 [222] Odpowiedz Drukuj 

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.083 sekund z 19 zapytaniami.