Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

czy ktoś z was krył klacz ogierem SP Etos(Santiego, Etna)? wł M. Romanowski, będę wdzięczna za wszelkie informacje  🙂
A co powiecie o ogierze Arktos http://www.bazakoni.pl/horse_66327.html ? Nie chcę kryć dla samej maści, a ten ma dobry rodowód  😉

Po Arktosie ma klaczkę forumowa Kawusia, myślę że ona się chętnie podzieli swoimi odczuciami 🙂
Wechta zakupiła na Koerungu w Neumunster nowego uznanego ogra -  Number One (Numero Uno-Corofino I-Lord)


pełne pochodzenie: http://holsteiner-butenschoen.de/numberone.html
Pełne wyniki Korungu, wraz z wynikami i rodowdami są odstepne także na bazakoni.pl. Słyszałam od Condiny, że szykuje się relacja (także foto  :kocham🙂 na stronie
Jak ten Cascedello skacze  😲 kosmos, nie dziwię się, że za tyle poszedł!
a kto z Polski kupil trzy nielicencjonowane?
Wechta kupiła jednego nielicencjonowanego: 
oprócz tego 3-letnią klacz: http://www.holsteiner-verband.de/cms/front_content.php?client=1&lang=1&idart=4465  😜
I tego Number One.

klacz ale ma kopaa 😜
jakaaaa klacz  😍  😍  😍 super dziewczyna!
Branka u nas w stajni jest duża stawka młodych po Contendorze - bardzo fajnie łączy się z klaczami właśnie zaawansowanymi w krew. Młodziaki mają po nim super galop. Daje konie "stateczne" ze spokojną głową. Bardzo poprawia ruch. Koleżanki wałaszek po Condenor / Jesień złota xx po Who Knows w zeszłym sezonie zaczął starty - jest rewelacyjny. Spokojny, skupiony na parkurze super skacze, baskil marzenie. Inny ogierek po nim, który już chodzi pod siodłem ma super galop - spokojny, zrównoważony, fajnie skacze. Niektóre z młodziaków w korytarzu gorzej sobie radzą - ale ruch marzenie - bardziej nadają się do ujeżdżenia. Ewentualne zdjęcia mogę wysłać na priw.
fajny, fajny ten Contendor  🙂 szkoda tylko, ze taki niski...
fajny, fajny ten Contendor  🙂 szkoda tylko, ze taki niski...

Dla mnie wzrost ma idealny, bo kryjąc kobyłę ze wzrostem w granicach 178 cm, mam przynajmniej nadzieję na coś o normalnego wzrostowo.
Ocho ale zostałam miło potraktowana przez Wechtę dziś  🤔  😵
Jak? opowiadaj 😉
mam folblutkę ,na wiosnę chciałabym kryć, co polecacie?
folblut odpada,bo klacz jest spokojna,ale źrebak może być bomba.
myślałam o fryzie choć znajoma mi odmóiła, co wyjdzie z takiej mieszanki?
miałam okazję kryć Le Voltaire ale głupia nie skorzysta głupia nie skorzystałam ;/
warto fryzem ? wyjdzie coś normalnego czy pokraka?
jaką rasą kryć? KWPN? wlkp?
ma to być  nie wielkie i nie małe 😉
[quote author=Katja link=topic=5087.msg1185164#msg1185164 date=1321129725]
fajny, fajny ten Contendor  🙂 szkoda tylko, ze taki niski...

Dla mnie wzrost ma idealny, bo kryjąc kobyłę ze wzrostem w granicach 178 cm, mam przynajmniej nadzieję na coś o normalnego wzrostowo.
[/quote]

no co kto woli, dla mnie min 170 😉
Ja tam lubie konie pod 160-165cm. W szlachetnym typie 🙂
No ale ja sama jestem bardzo niska, więc po prostu przy dużych koniach mi niewygodnie wszystko robić - siodłać, czyścić itp.

Do swojej kobyły tez nie chcę brać ogiera wielkoluda, bo nie uważam, żeby branie do kobyły poniżej 160cm naprawdę dużego ogiera było dobrym pomysłem. Z drugiej strony nie chciałabym by mi się kto urodził...
[quote author=adriena link=topic=5087.msg1185247#msg1185247 date=1321132760]
[quote author=Katja link=topic=5087.msg1185164#msg1185164 date=1321129725]
fajny, fajny ten Contendor  🙂 szkoda tylko, ze taki niski...

Dla mnie wzrost ma idealny, bo kryjąc kobyłę ze wzrostem w granicach 178 cm, mam przynajmniej nadzieję na coś o normalnego wzrostowo.
[/quote]

no co kto woli, dla mnie min 170 😉
[/quote]
No właśnie taki mniej więcej powinien mi wyjść (teoretycznie) po krzyżówce 178 i 165 🙂 przy założeniu, że kobyła nie wsadzi mi w młodego swoich genów 😉
branka
Grzecznie poprosiłam o usunięcie zdjęcia mojego autorstwa (nikt mnie o zgodę na jego publikację nie pytał rzecz jasna) z profilu na fb i otrzymałam uroczą odpowiedź:
Dzień dobry! Zaraz skasuję. Ale skoro robi Pani zdjęcia naszego konia i umieszcza na jakiejś stronie to chyba też poproszę żeby ich tam Pani nie umieszczała. Pozdrawiam
Zdjęcie było wykonane na mpmk, rozdałam i sprzedałam zdjęcia z tej imprezy niejednej osobie, myślałam że Wechta jest bardziej cywilizowana. Trochę pojechali "wioską". Dawno się tak nie uśmiałam  😁

Wracając do tematu, czy ktoś krył może ogierem Star Turn  👀 ?
Przymierzasz się do niego ? Podłączam się pod pytanie ? 🙂
Bardzo mi się podoba, 82 pkt, w nowoczesnym typie i w słusznych ramach, ciekawy rodowód  🙂 Jedną decyzję już podjęłam, teraz walczę z drugą.
Widziałaś go na żywo? Bo zdjęcia te dostępne w internecie są raczej kiepskawe 🤔
Niestety nie widziałam, zdjęcia na stronie są słabe, znalazłam trochę zdjęć z MPMK:



Miałam gdzieś podlinkowany film z aukcji w Oldenburgu, ale mi się schował, kawałek go tam było we wszystkich 3 chodach, ale jakiś powalający to nie był 🤔

Masz rację, konisko w nowoczesnym typie bardzo ładne, nie wiesz czemu nie startowal w tym roku na MPMK ?
Nie wiem. Znalazłam film, można go ściągnąć stąd:
http://www.oldenburger-pferde.com/pferde/67_2271.php
Dzięki, to już niech tu zostanie, przynajmniej będzie łatwiej znaleźć :kwiatek:
Moim zdaniem wygląda bardzo przyzwoicie na filmie, w końcu ma na nim ledwie 3 lata.
Znalazłam też informację, że ogier został uznany na Korungu w Neustadt w 2007 roku, nie wiem czy przystapił do Testów, więc trudno mi powiedzieć czy ma niemiecką licencję.
Miałam okazję siedzieć na Luxorze 🙂 Galop ma po prostu wybitny, naprawdę coś totalnie unikalnego. Kłus - z lekkim przodem, dobrą tendencją do samoniesienia, ale trochę taki płaszczak, z ruchem z wyrzucaniem do przodu kopytka - ja akurat bardzo nie lubię takiego kłusa i szczególnie ten płaski wyrzut mnie razi (bo w przodzie taka maniera ruchu jest, a w tyle nie, ja wolę takie super płynne, miękkie kraulowe konie, również z wyraźną akcją nadgarstka). Stęp pokazał poprawny, chociaż jestem przekonana, że dużo lepszy stęp też tam jest 😉 Eksterierowo też koń fantastyczny, bez zarzutu. No i dobra głowa - spokojny i bardzo zrównoważony, chociaż to wszystko zależy, czy dzieciak też by miał być taki super grzeczny, czy mieć więcej iskry 🙂
A ile kosztuje nim stanówka?
.......




800zł, plus koszty pobrania nasienia i wysyłki.
Coraz bardziej mam na niego apetyt, tym bardziej, że jak pisze Quanta, ma dobrze po układane w głowie  🙂
Relacja Live z uznawania ogierów oldenburskich  💃
http://www.oldenburger-pferde.com/pferde/index_3360.php
jakieś dobre skoczki trakeńskie ?

kobyła ma prapraprarodzinkę trakeńska i myśle ,czy dobry pomysł , nad odnowieniem genów trakeńskich
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się