Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

Masz dostępna oficjalną bazę rodowodową więc sobie możesz odszukać sama. Związek PZHK zrzesza wyłącznie związki regionalne i nie jest od szukania po księgach stadnych rodowodów na telefon - trochę przesadzasz. Rację muszę przyznać, że PZHK zagubił się w roli jaka powinien spełniać - aktywnego uczestnika kreującego hodowle koni w podległych rasach.
titina - tyle płacił właściciel klaczy xx. Może w tym roku jest taniej, a dla pół krwi więcej.
Masz dostępna oficjalną bazę rodowodową więc sobie możesz odszukać sama. Związek PZHK zrzesza wyłącznie związki regionalne i nie jest od szukania po księgach stadnych rodowodów na telefon - trochę przesadzasz. Rację muszę przyznać, że PZHK zagubił się w roli jaka powinien spełniać - aktywnego uczestnika kreującego hodowle koni w podległych rasach.


Człowieku, internetowa baza koni PZHK, to wiesz co można sobie z nią zrobić, .....szkoda, że nie jest z papieru, to bym Ci powiedziała co  🤣
Część ksiąg mam ,  ale nie wszystkie i uwierz mi nie ma wszystkich koni wprowadzonych , najczęściej w internetowej brak jest tych, co dostały numer rejestracyjny,ale nie mają wpisu do księgi, tzn, te co figurują pod matkami jako potomstwo, ale  nie weszły do stada rozpłodowego , i tych właśnie nie ma w internetowej , a kilka z nich było mi potrzebnych, jak i hodowcy.
Powiem więcej, biuro PZHK-u, powinno być na usługach jego członków i zasranym obowiązkiem pracowników  pomaganie hodowcom i udzielanie im informacji ,związanych ze sprawami hodowlanymi.   Mam już od dłuższego czasu wrażenie, że o ile np u nas w wojewódzkim ludzie sprężają się mocno, to w Wa-wie , niektórzy pracownicy, biorą pensję za free. Mam jeszcze jeden przykład z przełomu 2014/15 roku, ale nie chce mi sie rozpisywać .

titina - tyle płacił właściciel klaczy xx. Może w tym roku jest taniej, a dla pół krwi więcej.


Widzisz dziecko, za półkrew, z reguły właściciele ogiera xx, brali mniej , bo to nie będzie w przyszłości konkurencja dla xx , ale tu właściciel jest z zagranicy, to może cena będzie podobna . Wiem ,że zastanawiano się nad mniejszą stawką dla półkrewek , .... oby.
Dość obcesowe podejście. Obawiam się, że osoba z PZHK miała problem ze zrozumieniem o jakie dane chodzi. Z tego co piszesz niestety nie wynika, może był problem komunikacyjny?
To samo słyszałam od osoby która też obserwuje co się dzieje między PZHK. A hodowcami. Obie strony mają rozszczeniowe postawy...

Mimo wszystko zastanawiam się co z tym żeby zrobić związki rasowe?
związek rasowy ma rację bytu jeśli prowadzi własną księgę stadną i ma prawo do wydawania paszportów - w przeciwnym razie jest tylko towarzystwem wzajemnej adoracji. PZHK nie odda żadnej swojej księgi, a żeby zrobić odrębną to jest droga przez mękę i na wiele lat.
Ale może to jest myśl. A jak było z hodowlą koni po II wojnie światowej? Trzeba było od nowa wszystko zrobić, na nowych zasadach...

Wrzucam jeszcze informacje o cenie stanówki ogierem Alandi z 2015 roku -

http://docplayer.pl/10173896-Katalog-ogierow-pelnej-krwi-angielskiej.html
Musisz tylko stworzyć program hodowlany i zebrać deklaracje od właścicieli 500 klaczy, które spełniają wymogi tego programu, że przystąpią do niego i opiszą źrebaki w nowej księdze. Następnie przejść akredytację do prowadzenia rejestru koniowatych zaopatrzyć się w infrastrukturę informatyczna, zbudować sieć pracowników merytorycznych. Uff i już ...., acha! jeszcze się utrzymać przy życiu.
Po wojnie (tej II) nie budowano niczego od początku, tylko bazowano na istniejącej strukturze. Zadanie "mega" to było uporządkować bajzel po wojnie. Nikt sie zresztą do tego nie przykładał.
Pytanie za 100 pkt., czy te xx za katalogu mają dostępne nasienie świeże do krycia sp oczywiście? Ma ktoś jakąś wiedzę?
Pytanie za 100 pkt., czy te xx za katalogu mają dostępne nasienie świeże do krycia sp oczywiście? Ma ktoś jakąś wiedzę?


Wątpię,  bo xx kryją z ręki, ale trzeba będzie się dowiedzieć .

melehowicz  urwałeś się  jednak z choinki , spojrzałeś na datę w tym drugim linku?. Co do pracowników biura PZHK,  trzeba sobie jasno wytłumaczyć, to są pracownicy  na garnuszku i gaży Polskiego Związku Hodowców Koni, są to ludzie którzy byli najęci do tego by prowadzić dokumentację hodowlaną, i wykonywać inne zadania wyznaczone przez zarząd. Zarząd ma prawo zwolnić,  lub  zatrudnić daną osobę, jeżeli zaistnieje taka potrzeba.  I teraz pan p.Mazurek , T. Siergiej  itd, to jest Zarząd, to jest władza którą pośrednio ,wybierając swoich delegatów obraliśmy za szefów, a pani A.Cuber i reszta ludków siedzących w biurze są  naszymi, czytaj związkowymi pracownikami .
Czytaj ze zrozumieniem titina!!!! Nie piasałem że jest to lista obecnie czynnych - to lista aktualizowana - może nie na bieżąco, ale dodałem w pierwszym linku te brakujące ostatnio uznane. Kto czyta ten sobie znajdzie.
Tak myślałam, szkoda.
Tak myślałam, szkoda.


Zadzwoń , spytaj , bo mogę sie mylić, czego w tych czasach nie robi się dla klienta .😉
Którym chciałaś kryć ?

Czytaj ze zrozumieniem titina!!!! Nie piasałem że jest to lista obecnie czynnych - to lista aktualizowana - może nie na bieżąco, ale dodałem w pierwszym linku te brakujące ostatnio uznane. Kto czyta ten sobie znajdzie.


Jest jeszcze jeden plik,  w którym są ogiery  z wykupioną licencją na dany rok, chociaż to się zmienia ciągle, bo nie wszyscy na czas płacą, a PZHK-owi ,nie chce się na bieżąco wszystkiego uzupełniać , po co hodowca ma mieć łatwiej :/

Zresztą co tu rozumieć, jak wrzuciłeś dwa linki , i wyraz oraz  🙄 🤔

Edytuj posty.
Zapewne masz trochę racji, jednak przejrzałem strony internetowe dominujących w Europie związków i owszem lista ogierów jest (często tylko własnej hodowli) , ale miejsca stacjonowania i dystrybucji nie ma - te informacje dostępne są w komercyjnych wydawnictwach lub odpłatnych bazach danych (wysokość opłat zależy od członkostwa) . Większość korzysta z informacji stacji ogierów. Inna sprawa, ze ogiery stanowiące naturalnie to niewielki odsetek tej grupy, wręcz pojedyncze egzemplarze. To jest bardzo istotna różnica systemowa, bo nie ma znaczenia miejsce postoju ogiera. 
Ja jestem pozytywnie nastawiona do ogiera Tjunske.

Gdzie stoi w tym sezonie?
https://www.bazakoni.pl/noel-eszelonii-norida

Szukam tego ogiera . Orientuje się ktoś gdzie może się znajdować?
Daaawno temu pod Białymstokiem  😉 a według rejestru ogierów z 2016r. Miłomłyn, woj.warmińsko-mazurskie.
Na stronie PZHK jest rejestr ogierów, w 2016 był zgłoszony
Miłomłyn, ul. Warmińska 2/2,  14-140 Miłomłyn
[quote author=adriena link=topic=5087.msg2640091#msg2640091 date=1485172600]
Tak myślałam, szkoda.


Zadzwoń , spytaj , bo mogę sie mylić, czego w tych czasach nie robi się dla klienta .😉
Którym chciałaś kryć ?
[/quote]
Widzi mi się Camill, Kornel, Montbard i całkiem całkiem Nowogródek. Swoją drogą zaintrygowałaś mnie Galeriusem ale trochę obawiam się linii matki, żeby mi znowu nie "wyszedł" wielkokoń. No i od dłuższego czasu kombinuję czy nie zdecydować się na Bolshoia, z uwagi na ojca tego ogiera.
Tjungske dalej  KJ Zbyszko - nadal sie ogłasza w styczniowym ŚK i na stronie www.

Myślę że fajna rzecz:
[[a]]http://pzhk.pl/wp-content/uploads/52_HiJ%E2%80%93zima-2017-stanowki-m.pdf[[a]]
ogurek small bridge ma ktoś numer telefonu ? Był wystawiony na sprzedaż i właśnie nie wiem czy nie został sprzedany.
[quote author=titina link=topic=5087.msg2640098#msg2640098 date=1485172823]
[quote author=adriena link=topic=5087.msg2640091#msg2640091 date=1485172600]
Tak myślałam, szkoda.


Zadzwoń , spytaj , bo mogę sie mylić, czego w tych czasach nie robi się dla klienta .😉
Którym chciałaś kryć ?
[/quote]
Widzi mi się Camill, Kornel, Montbard i całkiem całkiem Nowogródek. Swoją drogą zaintrygowałaś mnie Galeriusem ale trochę obawiam się linii matki, żeby mi znowu nie "wyszedł" wielkokoń. No i od dłuższego czasu kombinuję czy nie zdecydować się na Bolshoia, z uwagi na ojca tego ogiera.
[/quote]

Raczej to nie grozi, mam już po nim potomstwo od bardzo dużych matek i źrebaki są  szlachetne w normalnych gabarytach  😉  Będę miała na początku lutego aparat to strzelę fotkę .
Czy ktoś krył tym ogierem ? https://www.bazakoni.pl/czador-orsini-czapla  Macie zdjęcia potomstwa ?
Raczej to nie grozi, mam już po nim potomstwo od bardzo dużych matek i źrebaki są  szlachetne w normalnych gabarytach  😉  Będę miała na początku lutego aparat to strzelę fotkę .

to chętnie obejrzę. A matki jakiego wzrostu są i jakiego wzrostu potomstwo osiągnęło jeśli możesz napisać?
W Nowieliach będzie stanowił nowy ogier Chacco amicor z linii Chacco Blue.
.... Amicor......powiadasz... rozrzewniłem się ...... Już o takiej nazwie jeden był! Na owe czasy chyba w Polsce lepszego nie było....
i też z Nowielic 🙂
Czy ktoś wie, dlaczego ogier jest ogierem tylko do użytku prywatnego?

Myślałam, że to dotyczy ogierów najniższej kategorii. Ale w wykazie ogierów znalazłam taki zapis przy ogierach z kategorii E (elita).
To jest związane z rejestracją bądź nie punktu kopulacyjnego.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się