Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

Można sięgnąć na wyższą półkę , po ogiera Utah van Erpekom na którym jeździł Whitakera chyba John, konkursy GP i nawet z dobrymi wynikami
Z łaciatych tym poziomie to chyba tylko krew Sambera
Szacunek dla dokonań, szczególnie w dresażu, jednak Utah ma tą przewagę, że jego nasienie jest dostępne.
a skąd on niby srokaty 😉
melehowicz - Dokąd folbluty będą szlachetniejsze, suchsze, wytrzymalsze, szybsze od innych koni w to wszystkie hodowle półkrwi będą ich używać nie przejmując się wcale, czy jest w tej rasie postęp, czy bije rekordy i jaka tam jest pula genetyczna. W hanowerach kiedyś uznali, że jak już uzbierali po 50% xx w rodowodach to  im nowe ogiery pełnej krwi więcej nie będą potrzebne.  Tylko jak xx zeszły w rodowodach dalej i zaczęli krzyżować te czarne papiery (mające ciągle 50% tylko głęboko) to się okazało, że zaczynają się rodzić mało szlachetne łupy, powolne, na krótkiej nodze, kiepskich kopytach często  limfatyczne i co ciekawe mało jezdne, bo je ciężko było upchać więc się przeprosili z folblutami dość szybko. Cały świat to widział i nikt już potem takich numerów nie robił. Dziesięć lat temu koniem roku w Hanowerze został Lauries Crusador xx i jak uznają że jest potrzeba, to zaraz sobie znajdą jakiegoś nowego, spokojna głowa. Wniosków nie podaję, niech każdy sam sobie wyciąga.

Zgoda, tylko kiedyś był wybór, a dzisiaj związku nie mogą znaleźć następców wymienionych przeze mnie powyżej koni. To mie martwi, a hodowcy xx szukają ratunku w sztucznych torach .
Nie martw się  😉 Teraz za potomstwo najwięcej pochwał zbierają Master Imp,  Ghareeb,  Cult Hero,  Ituango, Fines, Sunlight, Helikon, Star Regent  i wiele innych, folblutów używanych  w półkrwi jest cała masa. Takie ogiery zdobywają sławę najwcześniej w 10 -20 lat po rozpoczęciu kariery w półkrwi, kiedy ich dzieci osiągają sukcesy na krosach a wnuki na parkurach. Chyba dramatyzujesz.
Przecież te konie dawno zdechły i potomstwo większości z nich również. WKKW wygrywa i będzie wygrywać potomstwo Jezza, Sezuana, Sir Donnerhalla. Bo nie ma już ścieżek i stipla, bo panienki nie chcą oglądać zmęczonych konisi po krosie!! Dzisiaj w skokach na poziomie GP konie muszą być ujeżdżone co najmniej do poziomu św. Jerzego, tego samego wymaga Jung id swoich koni na krosie w Badminton, bo tam,żeby nie zrobić krzywdy sobie i koniowi trzeba zmieniać długość kroku w jednej fuli.
WKKW wygrywa i będzie wygrywać potomstwo Jezza, Sezuana, Sir Donnerhalla. Bo nie ma już ścieżek i stipla, bo panienki nie chcą oglądać zmęczonych konisi po krosie!! Dzisiaj w skokach na poziomie GP konie muszą być ujeżdżone co najmniej do poziomu św. Jerzego, tego samego wymaga Jung id swoich koni na krosie w Badminton, bo tam,żeby nie zrobić krzywdy sobie i koniowi trzeba zmieniać długość kroku w jednej fuli.


Teraz to przegiąłeś

konie Junga, na których startuje w wkkw:

Sam FBW-  ma 76% xx jest po Stan the Man xx, matka po Heraldik xx

Fischertakinou -  ma 82,6 % xx  jest po Jaguar Mail (75%xx po Hand in Glove xx/Laudanum xx) a matka o zgrozo angloarabka

Fischerrocana - ma 64 % xx  jest po Ituango xx

Fischerincantas - ma 74 % xx  jest po Ibisco xx

Butt's Lennox - ma 87% xx  jest po Sunlight xx/ Heraldik xx/Star Regent xx

Weź i napisz do niego natychmiast żeby sobie kupił Sir Donnerhalla bo sobie krzywdę na krosie zrobi.
melehowicz -  też nie mogę się z Tobą zgodzić. Ja miałam okazję pracować kiedyś z końmi o typowo ujeżdżeniowych rodowodach i brrr, LL-kę bałabym się na nich pojechać nie mówiąc już o crossie. To coś ni wiedziało kompletnie co z przeszkodą robić, zazwyczaj wpadały, próbowały ominąć, przejść pod, a jeśli już przegramoliły się przez nią (bo skokiem to bym nie nazwała), wyglądało to żałośnie.

Ja z tych co rozważało uszlachetnienie swojej xx ale mi odradzono. Druga sprawa, że dość niska i bałam się by nie jeszcze nie obniżyć, na "chudych" nogach, a o uszlachetnienie prosiła głównie kłoda. Zobaczymy co wyjdzie po kwpnie..  W przyszłości nie wiem czy nie zaryzykuję jakimś angloarabem by ujednolicić trochę rodowód w tym kierunku, najwyżej wyjdzie jamnik na krótkich nogach i pójdzie do rekreacji 😉
melehowicz - Zadałem sobie nieco trudu, przeszukałem ranking WFBSH w wkkw i na miejscach od 1 do 5278 nie znalazłem żadnego potomka ogierów Jazz, Sezuan i Sir Donnerhall. Dalej mi się nie chciało. Może przeskoczyło jakieś szranki na czworoboku, ale to się chyba do wkkw nie liczy i mało przypomina cross w Badminton. Tam trzeba jednak trochę bardziej fruwać.

Najlepszym koniem za 2015 rok w wkkw był Horseware Hale Bob 72% xx po Helikon xx, który startował pod Ingrid Klimke, na 2 i 3 miejscu były konie Junga - Sam FBW (wygrał 4* w Badminton i w Burghley) i Fischertakinou . Fischerrocana wygrała 4* w Lexington.
melehowicz,  oho, szczególnie linię Jazza widzę na krosach 😁 Gorące jak lawa, bardzo bojaźliwe i z tendencją do szalonych reakcji. Konie, które często z hali wychodzą dopiero na dwór pomiędzy 6, a 8 rokiem życia, bo wcześniej nie są w stanie wytrzymać ze swoją własną głową na otwartej przestrzeni, na której się nic kompletnie nie dzieje.

Poza tym młode ujeżdżeniowe konie mają często bardzo słabą świadomość własnego ciała - im większy ruch, tym trudniej ogarnąć gdzie dokładnie jest która noga i co właśnie ona robi. Trzeba włożyć sporo pracy z naukę równowagi. Początki z kawaletkami bywają ciężkie. Technika skoku, hmm, autorska 😉 Po co tracić czas szkoleniowy na poprawianie mankamentów, skoro w tym samym czasie z koniem nadającym się do dyscypliny można by się bawić w rozwijanie naturalnych predyspozycji?
Macie rację, że "przegiołem", chodziło mi o pokazanie tendencji . Temat na kącik wkkw, a sednem sprawy jest problem z podażą ogierów xx do hodowli półkrwi.
Macie rację, że "przegiołem", chodziło mi o pokazanie tendencji . Temat na kącik wkkw, a sednem sprawy jest problem z podażą ogierów xx do hodowli półkrwi.


Nie ma takich tendencji, o których piszesz i dopóki krosu nie skrócą do kilometra a przeszkód nie zrobią ze styropianu to nie będzie. Ktoś kto krosu nie widział wymyślił sobie że to bułeczka z masłem i wystarczy sobie przez nóżkę jechać a tłum naśladowców to powtarza.  Piaffów i pasaży też się na razie w wkkw nie stosuje. Do skracania i dodawania na jednej fuli niepotrzebny jest ujeżdżeniowy papier. Tego nawet hucuła można nauczyć. Ważniejsza jest dobra robota.

Na świecie nie ma jakiegoś dramatu  folblutami w półkrwi, ani nawet wielkiego problemu, kto ci to powiedział?. Przejrzyj sobie katalogi ogierów, popatrz co jest uznane, zobacz jak wygląda. Ręczę ci, że parę folblutów o których dziś nawet nie wiesz, że są  za 20 lat będziesz wychwalał pod niebiosa.
U nas największym problemem jest to, że właściciele ciekawych dla półkrwi folblutów najczęściej nie są zainteresowani wyrabianiem im licencji dla półkrwi. Bo trzeba jeździć, bo komisja wybrzydza itd. itd.

Szukam ogiera xx który ma dobry ruch, poprawną budowę i bez kontuzji biegał na torze co najmniej kilka (5 lub 6) sezonów lub w dyscyplinach jeździeckich osiągnął sukces. Jakieś propozycje?
monia.. ja znam jednego rumianka wypłosz, wielkie oczy absolutnie na wszystko. Koń od źrebaka w jednych bardzo profesjonalnych rękach. Podobno spora część Rumianków tak właśnie ma.


Mam źrebaka po Rumianku. Bardzo spokojny, ma rok, a można robić przy nim właściwie wszystko. Na spacerach skacze powalone drzewa.

Ruchem faktycznie póki co sie nie wyróżnił, w korytarz jeszcze nie wpuszczany.

Na pewno bardzo ładnie się prezentuje.
Ktoś krył ogierami Rakoczy albo Accuse? Możecie powiedzieć coś na ich temat, czy przekazują jakieś cechy?
Szukam ogiera na przyszły sezon. A może polecacie coś lepszego tak do 1200zł ? Na tę panią ze zdj
Szukam ogiera xx który ma dobry ruch, poprawną budowę i bez kontuzji biegał na torze co najmniej kilka (5 lub 6) sezonów lub w dyscyplinach jeździeckich osiągnął sukces. Jakieś propozycje?
Favoritas xx
Od trzech lat nie żyje.
Gemini CL xx 😉 klon wybitnego Gem Twista
Oryginał robi wrażenie, kopia ... no cóż.....  trochę koza, ale oferta ciekawa . Zrobię przegląd danych .
Geny te same😉 na kozę wpływ ma odchów, a jednak na klony chuchają i dmuchają, co nie zostaje bez wpływu na wynik końcowy. I Gem Twist jednak był sportowcem 😉
Jak wygląda strona formalna? Na pewno nie ma paszportu Jockey Clubu, więc jak podchodzi do niego PZHK czy inne księgi
Nie wiem jak w przypadku koni, ale w przypadku bydla klony roznia sie potomstwem  🏇
Jak by czytać zasady "uznania" ogiera do księgi SP to 80 kg handycapu nie ma i próby żadnej nie ukończył. Jak dotąd uznany tylko w AES - top hodowlany to nie jest.
Szybki wywiad: holsztyniarze nie chcą nawet słyszeć o tym temacie.
Wstępnie kandydat na tatusia wybrany ,29.10 zobaczę go na zywo  😍  😜
Jaka stacja będzie go sprzedawać ?
melehowicz,

ogier stoi w PL w Radzionkowie u p. Cichoń i udostępnia go stacja ogierów "Cichoń Stallions", której inauguracja działalności ma miejsce 29.10.br.  😉
Rodowód ok, czy będzie uznany? Dość przeciętny, co mówicie? Fakt, że jeszcze młody i obrazek pod siodłem może pokazywać liczne usztywnienia.......
wg informacji zawartych w linku - już został uznany: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1293009467418511&id=1171963896189736
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się