Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

konik masakra to tłumaczenie
z tego wynika, że uznany konkretnie dla jakiejś księgi palomino- czyli raczej ze względu na maść
Źrebięta w innych związkach-nie wiadomo czy odstaną papiery czy nie- w sumie ciekawe czy by uznali źrebię po takim ogierze w Z
Kurcze myślałam, że jakiś porządny użytkowy ciekawej maści koń się pojawił i uznali go w jakimś elitarnym związku
no nic, czekamy dalej-może mały Zidanek?
Jakieś info jak siętam zdobywa "uznanie", coś więcej oprócz maści potrzeba?
Napisałam do hodowczyni, może ona da jakieś konkretne wyjaśnienie.
Super,to czekamy na info! Fajnie by bylo zeby mozna sie pochwalic czyms wiecej poza mascia... Kilka koni uznanych w Niemczech juz mielismy, niestety poza uznaniem w wielu przypadkach nie bylo powodow do chwalenia sie ponownie🙁 trzeba nam porzadnych sukcesow i potwierdzenia wartosci🙂
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
13 sierpnia 2015 16:23
Megane Arabka grzeje się ma objawy chodz ostatnio nie zajmowałam sie nią i nie sprawdzałam ale regularnie ma ruje z nią nie będzie problemu :-)
Dzwoniłam do weta jutro wieczorem ma przyjechać i będe wszystko wiedzieć :-)
Zobaczymy co z tego wyjdzie dalej
Painted Black bedzie niedlugo dostepny  😉
Megane Arabka grzeje się ma objawy chodz ostatnio nie zajmowałam sie nią i nie sprawdzałam ale regularnie ma ruje z nią nie będzie problemu :-)
Dzwoniłam do weta jutro wieczorem ma przyjechać i będe wszystko wiedzieć :-)
Zobaczymy co z tego wyjdzie dalej

No i? Wszystko w porządku?
Wie ktos ile bedzie warte teraz nasienie Totilasa?  🙇
8000 E
Planuje pokrycie swojej czteroletniej klaczy SP jakimś ciekawym ogierem (najlepiej wszechstronnie uzdolniony, ale bardziej skoczek). Kobyłka jest kara i wykazuje objawy taranta (tarantowane wymię, chrapy i okolice oczu, miejscami małe kępy siwych włosków, w grzywie i ogonie również zdarzają się długie, siwe włosy). Odpada tarant, ale interesowałby mnie źrebak kary, kasztan, ładnie malowany gniadosz lub jak najbardziej siwek 🙂
Kobyłka nigdy wcześniej nie miała źrebaka, więc będzie to nasze pierwsze bobo 😉 Polonia jest po Colombo V (kary, SP) od Prima (siwotarantowata, typ pogrubiony).
Jest utalentowana skokowo, chętnie skacze i im wyższe przeszkody tym chętniej idzie. Jest delikatnej budowy, suche nogi, mała głowa, ogon krótki i rzadki, mimo że chodzi cały czas na łąkach, jest na trawie to jest straszną chudziną (tak, jest odrobaczona). Z natury jest mega płochliwa, ale bardzo grzeczna także zależałoby mi na dobrym charakterze źrebaka. Rozglądam się za ogierami ale nic ciekawego nie widze. Wpadł mi jedynie w oko ogier Cedrus znajdujący się w Stadzie Ogierów Starogard. Ma ktoś wyrobioną opinie na jego temat?
Aha, kobyła ma 165cm.
Cena stanówki max. 1000zł, najlepiej w okolicach warmińsko-mazurskiego, pomorskiego lub ewentualnie kujawsko-pomorskiego.
Nie mam pojęcia jakiego ogiera jej wybrać, jeśli znacie coś godnego polecenia, sprawdzone źrebaki po nim to prosze o pomoc 🙂 Niestety, nie siedze w temacie a to nasze pierwsze krycie i czuje się jakbym miała swoją pierwszą jazdę 🙂

http://www.bazakoni.pl/polonia-colombov-prima

Jeszcze jedno, ma ktoś opinie na temat ogiera Colox Cup stojącego w Zastawnie?
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
19 sierpnia 2015 07:43
No to wetka była badała wyszło że jest ciałko żółte ,dała hormony .
Była wczoraj jes pęcherzyk 3,4mm . Własnie teraz wystrojona ,wypachniona czeka na transport do ogiera .
A ja cała w nerwach już tęsknie za nią ,nie wiem jak to będzie .
Mam nadzieje że bez problemu szybko sie pokryje i wróci do domu :-)
Tym spojrzeniem napewno oczaruje ogiera :-)
Dzisiaj test połówkowy w Bielicach - ktoś się wybrał poobserwować?
Gajara18, czym w koncu kryjesz?
Powodzonka  :kwiatek:
A moja miała być kryta Davinci, a w końcu wyszedł Koh I Noor  🙂 Byłam, widziałam, ogier bardzo w moim typie. Załapała za pierwszym wlaniem, ufff  😀
Czesc !

Mam pytanko - czy ktos spotkal sie z sytuacja kiedy chcialoby sie miec zrebaka od nie swojej kobyly?

Mielismy kobyle, zostala sprzedana - moim marzeniem od zawsze jest miec od niej zrebaka no i nie wiem jak ugryzc temat... Slyszalam kiedys o przypadkach, ze zazrebiano nie swoje kobyly, co Wy o tym myslicie?
Dzisiaj test połówkowy w Bielicach - ktoś się wybrał poobserwować?


A po co tam jechać ? Nie ma co  oglądać :/  Szkoda kasy na paliwo :/
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
20 sierpnia 2015 18:15
Kryje Misie po długich namysłach ogierem od Hajduczek ,miała być gr D ale jakoś tak wyszło że kryjemy gr C .
Ponieważ ten ogier ma juz spore doświadczenie w kryciu , to pierwszy zrebak więc malowany kasztanek będzie ojcem bo zawsze chciałam takiego mieć :-)
Kryje dokładnie  Ogierem Tijd Vlijt's Cyber .
Jest to kuc o wzroście 134cm. Jest naprawde fajny :-)
To chyba moje ulubione zdjęcie jakie jest w necie tego ogierka :-)
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
21 sierpnia 2015 07:50
gajara18, a przypadkiem to już nie srokacz? 😉
😉  A skąd! W tej rasie nie mogą być srokate.
Katharina   "Be patient and trust in the process"
12 września 2015 20:06
Jest tu jakiś spec od rasy małopolskiej? 🙂 Chciałabym na pw porady  😉  :kwiatek:
Kryje Misie po długich namysłach ogierem od Hajduczek ,miała być gr D ale jakoś tak wyszło że kryjemy gr C .
Ponieważ ten ogier ma juz spore doświadczenie w kryciu , to pierwszy zrebak więc malowany kasztanek będzie ojcem bo zawsze chciałam takiego mieć :-)
Kryje dokładnie  Ogierem Tijd Vlijt's Cyber .
Jest to kuc o wzroście 134cm. Jest naprawde fajny :-)
To chyba moje ulubione zdjęcie jakie jest w necie tego ogierka :-)



Śliczny jest ten kasztan. W rasie Welsh nie ma srokatych koni , są tylko tak wysoko malowane 😉  . Ja mam takiego gniadego wałaszka z grupy B.
Widziałam tego kuca "na żywo" gajara18 - moim zdaniem jest świetny  😍
asds   Life goes on...
21 września 2015 13:22
Czy znajdzie się jakaś dobra dusza co by mi pomogła w kwestii ogiera Wielkopolskiego lub Trakena?  :kwiatek:
edzia69   Kolorowe jest piękne!
21 września 2015 19:32
Heliopolis traken.
asds   Life goes on...
22 września 2015 08:22
Dzięki! Poszukam Pana. 🙂
Heliopolis traken.


myślę że są lepsze ogiery. Po Heliopolisie jeszcze nic się nie pokazało.

Fajniejszy i sprawdzony jest Emis, jeżeli już jesteśmy przy synach Helerisa.

asds zobacz sobie na ogiery Przeczewskich, Adorator, Negr, Karat - jest w czym wybierać.

Świetne ogiery niemieckie są dostępne w Łącku, większość można ściągnąć jako świeże nasienie np. z tej stacji http://www.hoerem.de/hengststation/hengstkollektion-2015/

Wszystko zależy jakim budżetem dysponujesz.
asds   Life goes on...
22 września 2015 08:57
Zasadniczo po rozrachunkach stanęło że do 3,5 tysiąca mogę na samo nasienie przeznaczyć.

O Łącku właśnie myślałam ponieważ mam do niego w miarę blisko aby podjechać z klaczą swoja i znajomych.

Poniżej pochodzenie klaczy:

http://www.bazakoni.pl/database,op-show_tree,horse-89618.html
asds tylko jeżeli chodzi o łąck to sprawdź czy wybrany ogier trak jest dopuszczony w rasie wlkp, bo źrebak od twojej klaczy trakenem nie będzie
asds   Life goes on...
22 września 2015 09:13
No to wiem. Mam już numery telefonów do Dr Florysiaka i drugiego Pana co  zajmuje się nasieniem. Inna sprawa że z tego co słyszałam to w wypadku ogierów trakeńskich np. All Inclusive to mogą mi nie sprzedać dla mojej klaczy z powodu małego udziału koni trakeńskich w jej pochodzeniu? Wolę potwierdzić wersję za wczasu, a na razie nie chcę tam jeszcze dzwonić bo ewentualne krycie i tak w sezonie 2016.

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Pierwszeństwo mają/miały klacze trakeńskie, ale można inseminować też inne (wpkl, sp) i dolew trakenów nie ma tu nic do rzeczy.
Najlepiej zadzwoń do Krzysztofa Kulika (Pan co zajmuje się nasieniem) i dopytaj o szczegóły.
asds   Life goes on...
22 września 2015 09:22
Dzięki za porady!  :kwiatek:

Będziemy dzwonić. Poszukiwania trwają nadal.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się