Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

[quote author=SILVER_GOLD link=topic=5087.msg2218177#msg2218177 date=1415392750]
dane ze strony WBFSH

RANKING OGIERÓW - OJCÓW KONI SPORTOWYCH (skoki)


1 (1) BALOUBET DU ROUET - 11.659
2 (2) KANNAN - 11.208
3 (4) QUICK STAR - 7.952
4 (5) HEARTBREAKER - 7.853
5 (9) DIAMANT DE SEMILLY - 7.663
6 (15) CORNET OBOLENSKY - 6.713
7 (3) DARCO - 6.232
8 (19) MR. BLUE - 5.366
9 (14) NUMERO UNO - 4.966
10 (13) CONTENDRO I - 4.882

[/quote]

Za który rok ? Źródło ?
Czy możecie mi polecić jakiegoś karego (bez odmian) ogiera, najchętniej dobrze skaczącego, dla klaczy wlkp? Nie ukrywam, że chciałabym pozostać przy wlkp, żeby źrebię nie musiało być sp 😉 chociaż chyba jednak bardziej mi zależy, żeby toto czarne jak smoła było 🙂
Pytam w sumie bardziej teoretycznie, bo do krycia jeszcze przez jakiś czas mi się spieszyło nie będzie, ale ciekawa jestem, czy jest "na rynku" coś interesującego 🙂


BOSSIER trak, sprawdzony w WKKW,  obecne startujący z powodzeniem w ujeżdżeniu, kary, dzielny, z bdb techniką skoku. Stoi w Kwidzynie, widziałam źrebaki, same kare  😉
flosia tu mam w sumie o tyle też dobrze, że rodzice Szafiry są czarni, dziadkowie obaj też czarni, tylko babcie inne, bo jedna gniada, druga kasztanka, no i w dalszych pokoleniach to już się zmienia, ale jednak Ci najbliżsi czarny, więc mooże może 😉

titina wspaniała to dla mnie informacja! dziękuję!  :kwiatek:
Za który rok ? Źródło ?


listopad 2013
Szafirka, tu link na jego stronę  😉 W zakładce ; SPORT , znajdziesz większość jego przejazdów z WKKW
http://www.bossier.pl/bossier.htm
titina ogromnie Ci dziękuję! Bossier jest idealny 💘 😍
Szafirka 100% karych jest bardzo mało, nei jest to chyba z byt silny gen u szlachetnych koni. Mogę polecić ci skarogniadego Salamona, rasa bwp. Piękny jest i zdolny. Syn legendarnego Darco i od niedawna stoi w Polsce.

http://www.bazakoni.pl/salamon-darco-nervavb

Edit: armara - poprawiłam. Sorki
Jaki ostatni - nie wprowadzaj w błąd.

szafirka
Na Mazurach kryje jeszcze Kilian - kary ogier KWPN, medalista MP w skokach.
http://www.bazakoni.pl/kilian38-boreas-enossa
Dzięki dziewczyny za tyle informacji 😉 najgorsze w sumie jest to, że mam straszne parcie, żeby dzidzia była wlkp, więc wcale niełatwo będę mi znaleźć ogiera 🙂
Ale pocieszeniem jest to, że mam czas, bo kryć będę chciała dopiero za kilka lat 🙂 jak na razie zakochałam sie w Bossierze - wprawdzie ma drobniutkie odmiany, ale jest dla wlkp, jest kary i bardzo mi się podoba jego kariera 😉
Dzięki dziewczyny za tyle informacji 😉 najgorsze w sumie jest to, że mam straszne parcie, żeby dzidzia była wlkp, więc wcale niełatwo będę mi znaleźć ogiera 🙂
Ale pocieszeniem jest to, że mam czas, bo kryć będę chciała dopiero za kilka lat 🙂 jak na razie zakochałam sie w Bossierze - wprawdzie ma drobniutkie odmiany, ale jest dla wlkp, jest kary i bardzo mi się podoba jego kariera 😉


Gratuluję wyboru, wszystkie Ajbeki dobrze skaczą, a dwa są uznane w Niemczech,.... to chyba dobrze wróży ? 😉
titina, a sam Ajbek już nie kryje?
epk od dawna z kryciem Ajbeka były już problemy i bardzo ograniczano mu ilość klaczy
Szkoda 🙁. Ale faktycznie ma już swoje lata. Mi się marzy koń po nim. Tak na serio to po Agarze 😉 no ale o tym to nie mam co marzyć w sumie 😉
Lata latami (wiadomo że z wiekiem coraz więcej doskwiera), z tego co wiem to jego problemy ze zdrowiem są konsekwencja ochwatu, który miał lata temu.
Jak to jest z młodymi ogierami np z Niemiec. Jeśli dany ogier nie jest jeszcze uznany przez PZHK a w Niemczech normalnie kryje.

Tutaj KLIK jest to opisane ale jakoś tak niejasno.



amazonka*
To jest bardo jasne, czego nie rozumiesz, może pomogę (zgłaszałam dwa ogiery w 2013 roku)?

Kolejny wychowanek SK Bielin powalczy o licencję, jest to Cornetus (Colestus x Elliot)
Więcej inforacji i plan transmisji TUTAJ
film:

W 2013 licencje wywalczył Krzesimir (teraz nazywa się Li Charmeur):
armara wysłałam PW  🙂
Witam bardzo serdecznie mam do was wielką prośbę szukam dobrego ogiera ujeżdżeniowego cena nie gra roli mam kilka ale który z tych najbardziej jest utalentowany i odpowiedni ?
http://www.mazurek-konie.pl/stallions/brentino-2/
http://www.mazurek-konie.pl/stallions/le-duc/
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
01 grudnia 2014 10:09
koniczkowatość... jesli cena nie gra roli to.. De Niro , Sezuan...
Condina chodzi mi bardziej o Polska baze ogierow
koniczkowatość, ale odpowiedni... w jakim sensie? Dla klaczy? Co chcesz kryć?

Ja też ostatnio trochę przeglądam ogiery pod względem ujeżdżeniowców i mocno zapadł mi w pamięć Arriba Z, który w tym roku wygrał MPMK-A.
Ciekawa jestem Fazz-Tetti/Jazz, Lord Django/Stalypso i First Class/Fuerst Romancier - czy w tym roku PZHK też nagrywało filmy pierwszej trójce? Ktoś widział, jakieś opinie? :kwiatek: Ja nie dojechałam w tym roku na MPMK, mimo że miałam tak blisko! 🤬
Maea, koniczkowatosc

Arriba bardzo mi się podobał na ZT, ale z całym szacunkiem ogiery ujeżdżeniowe w PL są średnie, a te zachodnie łatwo dostępne i stosunkowo niedrogie (te młode już od 400-500 eur). Warto próbować 😉
armara, masz coś konkretnego na myśli? :kwiatek:

Ja mimo wszystko dalej podbijam swoje pytanie z poprzedniego posta! 😉
Nie mam, bo w tym roku im się tak mocno nie przyglądałam, ale przejrzyj sobie wyniki korungów - zdjęcia i video dostępne w internecie. Tanie ogiery ma Neustadt Dosse, w tych znanych stacjach jak Bockmann trzeba liczyć jakieś 600-700 euro za nasienie ogiera z rocznika 2012 🙂
Mnie się podoba potomstwo ogiera Ampere, Bretton Woods, De Niro, Vivaldi.
armara - po co nabijać kobiecie kosztów? Jak w Polsce może zakupić nasienie po takich ogierach jak:

- Ron William
- Cardamon
- Lenon L
- Czatran
- Luxor
- Kuanto W
- Ulisses

Stado Ogierów Sieraków ma teraz u siebie pobieranie nasienia, lada moment wejdą z dużą ofertą, Stado Ogierów Łąck również posiada sporą bazę nasienia....

Te zagraniczne ogiery są dobre jak ma się kilka klaczy w swojej hodowli, i opłaca się wtedy hurtem kupić kilka porcji. Albo czasem nawet przy dobrej kobyle dostaje się promocje na nasienie. Pytanie jaką właśnie ma klacz koniczkowatość.
szczerze? to raczej pokusiłabym się o mrożonkę trakena z Łącka- choćby K2
konikmorski- ale to co wrzuciłaś to nie ma porównania do tego o czym pisze Armara...serio...
Karla🙂 - wszystko zatem zależy od portfela właściciela klaczy, ale dla mnie krycie jest (produktem). Więc niech kobieta ma do wyboru dwie opcje, tą najdroższą i tą średnią, najtańszej nie ma sensu pokazywać. Bo każdy ogier który ma jaja może kryć i zrobić konia do ujeżdżenia.  😎

Właścicielka napisała, że cena bez znaczenia.
Co do tekstu o  ogierach- proponuję poczytać o produkcie i popatrzeć na porównanie haseł produkt i odpad hodowlany.
I bzdury piszesz o zagranicznych ogierach- poczytaj kto hoduje te cukiereczki na zachodzie- nie molochy hodowlane po set  czy dziesiąt klaczy tylko mali hodowcy posiadający elitarne malutkie stadka. Nawet te duże kompleksy hodowlane oparte są o te perełki z pojedynczych małych hodowli.

Jedno z czym się zgodzę-to wszystko zależy jaką klacz posiada pytająca, bo na odpad nawet czempion może nie pomóc, a na klacz bdb można puścić ogiera z drobnymi usterkami w zamian za np. walory użytkowe itp.
Bo każdy ogier który ma jaja może kryć i zrobić konia do ujeżdżenia.  😎


Żartujesz, prawda?
epk - nie żartuję, widzę jakie są realia w Polsce. Jednak nie wiele się z tym robi porządku. Jedynym gwarantem jest klient który nie kupi dziś byle czego. Na facebooku jest dużo "hodowczyń" które kryją SP ogierem Fryzyjskim. Więc wszystko cacy.

Karla🙂 - zgadzam się z tobą. Wszystko pozostaje w rękach właścicielki klaczy.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się