Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

Takiego ogiera mam pod nosem, będę pytać czy da się zrobić jakiś filmik.

Ogier It's Me du Mesnil 

konikmorski, a byłaś może ostatnio w Sierakowie?
Nie byłam właśnie, a czemu pytasz?

Informacje na temat ogiera powyżej.

It's Me du Mesnil (Narcos II x Count Ivory xx), rasa SF. It's Me du Mesnil został wyhodowany we Francji prez John Pierre Aumont i jest synem Narcosa II, który w latach 1984-5 był nagradzany tytułem "Ogier Roku". W hodowli funkcjonują obecnie jego synowie m.in. Tangelo Van De Zuuthoeve. Narcos jest zinbredowany 3x3 na świetnego og. Ibrahim. Ibrahim założył jeden z najlepszych rodów w hoodowli koni sportowych. W prostej linii od Ibrahima wywodzą się m.in Baloubet du Rouet, Taloubet Z, Quidam de Revel, czy Nabab de Reve. Matka It's Me du Mesnil to klacz angloarabska, córka folbluta Count Ivor i wnuczka Urtois, który jest synem świetnego Nitharda (dziadek m.in. swietnego skoczka, og. Quick Star/Nick Skelton).
It's Me du Mesnil zdalł test 70-dniowy w Neustadt-Dosse, gdzie za przydatność do skoków uzyskał noty powyżej 9 punktów. W 2010 kwalifikacje do Bundschampionatu uzyskała jego 6-letnia córka It's Easy. Ogier został sprowadzony do Polski z SO Warendorf. (tekst bazakoni)
Bo jakbyś była to pewnie miałabyś najnowsze zdjęcia jednego z ogierów, który mnie interesuje.
Ja dopiero w następnym roku jadę, w tym nie dałam rady.
Jest na miejscu pracownik, mogłabym zapytać czy cyknie na szybko zdjęcie.

Tutaj zdjęcie potomstwa - http://www.zelichow.pl/konie/242/index.html
konikmorski , gdzie ten ogier stoi ?
konikmorski, a nie byłby to problem?  :kwiatek:
Został zakupiony przez prywatnego właściciela, p. Artura Dąbrowskiego. Ogier obecnie stoi w Trzebiczu, woj. lubuskie. Blisko Gorz. Wlkp. Nie wiem jeszcze nic co do ceny za stanówke.

maluda - który ogier cię interesuje?
Poszło PW.
Przy okazji It's Me du Mesnil warto zapoznać się z wynikami Korungu Hanowerskiego - jego wnuk okazał się najdroższym skoczkiem. Jest to syn polecanego przeze mnie w ubiegłym roku ogiera Los Angeles, który niestety padł przedwcześnie 🙁
KLIK

konikmorski
To fajnie, że się chwalisz tymi ogierami, ale kurka wodna czy nie można poczekać na lepsze zdjęcie ? Zwłaszcza w obliczu takich faktów jak powyższy jest to trochę niefajne wstawianie takiego kiepskiego zdjęcia 🙁 Nie piszę tego złośliwie - po prostu słabo to wygląda, bo ogier wartościowy a ja tam widzę zakurzonego konia z niezrobionymi kopytami i silos 😉 
konikmorski, bardzo mi sie podoba ten ogier. Napisz jak poznasz szczegóły co do stanówki.
Perlica - można na facebooku pisać do Artura Dąbrowskiego. Cena wynosi 800 zł, lub 800 zł nasienie + wet.

armara - co do samego zdjęcia, widziałaś że to właściciel opublikował takie zdjęcie. Na 2015 rok będziemy jechać nagrywać też inne ogiery więc ściągnę na to zlecenie Karolinę Wengerek. Możesz być pewna że zdjęcia wyjdą dużo niż korzystnie  😀 chyba że ogier będzie tak dużo kryć, że trzeba będzie poczekać na końcówkę sezonu. A tego się spodziewam... w sumie bardzo dobrze.  😍 to wielka przyjemność robić potem zdjęcia takim fajnym źrebakom.

Jeszcze będzie obiecane zdjęcie ogiera If du Reverdy z SO Gniezno.
Katharina   "Be patient and trust in the process"
27 października 2014 16:25
jaciekrece galopada_   😜  😜 Przepiękne są obydwa  😜 Ale Justus bardziej w moim typie  😍
Galopada - Czemu wy tak daleko stoicie?  👿 jeszcze tylko brakuje ogiera Davinci  😀iabeł:
Katharina   "Be patient and trust in the process"
27 października 2014 18:15
konikmorski dokładnie jeszcze Davinci do kompletu i jest SzaŁ  😜  😍
Przypominam się jeszcze z innymi ogierami z SO Gniezno.

ogier Vice Vandamme - sp, drugi to ogier Salwiusz - wlkp, oraz jeszcze raz Biskwit w innym ujęciu.

Konikmorski a jakieś foto Czardasza jest?  😀
baffinka - mam tylko takie bardzo aktualne z tego roku, ale to krąży w sieci i można je zobaczyć na profilu Piotra Matlawskiego.

Z zawodów to mam jego foty 😉 Myślałam, że w Stadzie też robiłyście
baffinka - nawet jeśli robiliśmy to jeszcze czekamy na zgodę na publikacje, wtedy będzie właśnie Czardasz, Paco i inne ogiery  😎 ale nie chce zapeszać.
Kolejny ciekawy, młody ogier holsztyński od dziś w polskich rękach 🙂
KLIK
Chciałabym pokryć swoją klacz jakimś dobrym ogierem, źrebaka chcę dla siebie- nie z przeznaczeniem sprzedaży, ale jednak chciałabym żeby z tego "interesu" wyszło coś fajnie skaczącego 🙂
Dywersja ma długą kłodę, słabsze plecy, ale długie i mocne nogi, dość długą szyję, dobry charakter. Jest po Elvisie, z resztą tu jest jej rodowód : http://www.allbreedpedigree.com/dywersja2

Byłabym bardzo wdzięczna, gdyby ktoś naprowadził mnie w jakim kierunku szukać ogiera lub polecił jakiegoś  :kwiatek: :kwiatek:
Kolejny ciekawy, młody ogier holsztyński od dziś w polskich rękach 🙂
KLIK


Co z tego ,że w polskich rękach, jak pewnie będzie dla polskich hodowców niedostępny, jak większość ogierów Wechty :/
titina - Lasko też był niedostępny, jednak został zakupiony jako koń do kochania. Wechta jest jedną z nie wielu firm której udało się zakupić ciekawe ogiery. Mnie się wydaje że jeszcze bardziej niedostępna jest stajnia Meloni Horse.
Dlaczego ogiery Wechty są niedostępne?
ancyk0991 - to wynika chyba z tego powodu że ogiery Wechty nie mają licencji na SP czy WLKP. Lasko po sprzedaży dostał w SP.
mybay, a czego ty oczekujesz? Jaka kwota za stanówkę? Chcesz kryć naturalnie czy inseminować? Zza granicy też cię interesuje? 🙂

Warto zwrócić uwagę na Tjungske, który dał Alana i Erotyka, które nieźle się pokazały na ZT. Z młodszych ciekawe są Bolshoi, Durano W i Bijou Be.
Po dzieciakach jakie dają fajne są na pewno Landor, Nurjev, Campari M i Qulester - przynajmniej mi się podobają. I tyle w głowie mi na razie siedzi, pewnie w środku nocy sobie przypomnę i nie będę mogła pojąć jak to możliwe, że od razu o którymś nie pomyślałam 😉
horseofdream myślę, że najwiarygodniejszym źródłem informacji będzię wet. Zadzwoń do kilku, zapytaj o opinię- będziesz wiedziała na czym stoisz  🙂

Ja ponawiam swoje pytanie : czy ktoś z Was słyszał o ogierach PRE, lusitano, fryz gdzie jest możliwość pobrania nasienia? Ewentualnie czy znacie kogoś żeby takowe ściągnąć z zagranicy?


Kara 107 w Niemczech, niedaleko polskiej granicy, w Gestüt Bon Homme stacjonuje Embrujo XXXI. Nie jestem w stanie wypowiedzieć się o jego wartości hodowlanej, ale Bon Homme ma bardzo korzystne warunki wysyłki nasienia.
http://www.gestuet-bonhomme.de/gestuet/hengstkollektion/hengst/embrujo-xxxi/
Dlaczego ogiery Wechty są niedostępne?


Bo większość tych ogierów stacjonuje w Niemczech, a właściciel nie stara się o uznanie ich w polskich księgach, ... mowa o tych najlepszych ostatnio kupowanych, nie o tych starych typu Lasko itp
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się