Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
28 września 2014 22:05
[quote author=strzemionko link=topic=5087.msg2191261#msg2191261 date=1411933152]
milenka_falbana jedź sobie do Widzowa, jest parę młodziaków po San Moritzie. A sam ogier bardzo ładny, podobno spokojny i zrównoważony 😉

W końcu jakiś merytoryczny głos w dyskusji  🙂 Sama bym się chętnie wybrała obejrzeć  😀
[/quote]

Łaaaał, rzeczywiście merytoryczny :/
Może się dowiemy kiedyś, jak się rusza i skacze...

[quote author=ms_konik link=topic=5087.msg2191085#msg2191085 date=1411916580]
Chętnie się douczę.
....


Powinnaś, za nim zaczniesz komuś doradzać, no i dobrze, by twoja wiedza była również poparta doświadczeniem, nie tylko teorią .
Pozdrawiam ,i życzę owocnej nauki. 🙂
[/quote]

Cały czas się uczę i w głowie mam wystarczająco już, żeby wiedzieć jak nie strzelić sobie w kolano,
o czym tak czy owak będę informować.
Niestety Ty nie wzbogaciłaś tego zbioru nic a nic, głosząc górnolotne slogany rodem z Pruskiego
a nie argumentując merytorycznie 🙁.
Zdaje sie, że jesteś hodowcą z minimum czteropokoleniowym stażem, to może podpowiesz,
z jakim skutkiem udało Ci się dolać pełnej krwi do czarniawych rodowodów?
Z tego co pamiętam zaczęłaś od papierów trakeńskich x niemieckie (pamiętam z dawnych czempionatów
źrebiąt PG, to Rubinowe potomstwo chyba było).

Myślę, że warto rzucić okiem na rankingi światowe i popatrzeć, które "klamoty" radza sobie najlepiej
jako ojcowie jezdnych, elastycznych, szlachetnych, oferujących  nowe jakości jeźdźcom, koni
i to właściwie powinno wystarczyć.

Całe szczęście, milenka_falbana z problemem wyboru ogiera musi się zmierzyć sama, już za 4 lata
będzie mogła ocenić "z góry", czy jest zadowolona czy nie. Ja trzymam kciuki, bo to świetna sprawa
obserwować jak "produkcja" nam rośnie 🙂. 
Proszę bardzo:
Tu konik, bynajmniej nie odpad, babkę kupiłam na torach, pokryłam dwa razy czarnym papierem i wyszło coś takiego , po którym i potomstwo sobie nie źle radzi > Do tego jest szlachetne i suche, w ładnym typie.
http://www.bazakoni.pl/database,op-show_tree,horse-9759.html

Drugi koniś, ma mniej sukcesów( klacz urodziła dwa źrebaki, jest krótko w treningu), ale to bardzo pożyteczny koń dla juniora:
http://www.bazakoni.pl/anakonda-belenus-aruba
A trakenki moje( klacze bardzo suche, i doskonałej tkance), o których mówisz, to każda miała w 2/3 pokoleniu xx i dopiero poszły na to hol , i  han.

Z drugiej stroni popatrz na rodowody koni startujących i mające wyniki, prawie każdy koń o wybitnych osiągnięciach,  ma do 4 pokolenia xx w rodowodzie, czasami i kilku takich przodków. Prof Pruskiego nie próbuj obrażać, najpierw  miej wiedzę podobną do niego, napisz kilka książek, a potem możesz podważać jego teorie.  Co do San Moritza, to wiadomo ,że ten koń skacze, bo inaczej nie uznali by go w niemieckim związku. Teraz tylko czekać na jego potomstwo np w WKKW.

PS. Ile jest odpadów tych zachodnich lub po tych zachodnich ogierach, to wystarczy popatrzeć co przychodzi na ZT  :/
Dziewczyny kochane moje :kwiatek:
To ja Wam jeszcze wrzucą rodowód z bazy koni  :kwiatek:
FIALA

Chyba osiwieję do wiosny...🙂
milenka_falbana a może taki ogier ci podpasuje http://www.bazakoni.pl/loureed-lauriescrusador-bergdame połowa papieru to XX i to jaki  😀 mi bardzo się podobał , myślę że jak chcesz dodać ,,lekkości,, to po nim uzyskasz , widziałam niedawno dwie, młode  klacze po nim , wysokie , w ładnych liniach a nogi uuu do nieba 🙂
Poszukuję nasienia ogiera PRE lub Lusitano - czy ktoś cos słyszał???
blucha
Ale Lauriesy wcale nie są takie szlachetne, widziałam trochę ogierów bezpośrednio po nim i wcale byś o niektórych nie powiedziała, że są po xx. Zresztą titina pewnie chętnie się wypowie na temat ogierów hann zaawansowanych w krew 😉

Ja się nie będę tu produkować, bo rozmawiałam już z milenką via fb, ale uważam, że jeśli chce uszlachetniać to powinna szukać w KWPN - to jest zupełnie inny typ konia - dobry i suchy na spodzie nie tak jak większość niemieckich, a jednocześnie z fajną iskrą.
blucha
Ale Lauriesy wcale nie są takie szlachetne, widziałam trochę ogierów bezpośrednio po nim i wcale byś o niektórych nie powiedziała, że są po xx. Zresztą titina pewnie chętnie się wypowie na temat ogierów hann zaawansowanych w krew 😉


Popieram Armarę, mi  po podobnym połączeniu wyszła, słonica, ..no prawie. Matka han x wlkp ( z Xo i xx, dość blisko), a ojciec han x xx . Klaczka ma 2 lata, 170 cm, w kłębie i z 650 kg ,żywej wagi , o łbie już nie wspomnę 😉. Z genetyką jest różnie, .. całe szczęście, bo o ile jest ciekawiej  😉
Wiecie może coś na temat tego, co się dzieje z Contendorem? Jakiś czas temu u Pani Katarzyny Milczarek był na sprzedaż, a teraz cicho sza i nim. Ciekawa jestem, co się z nim dzieje, bo mam ogierka po nim  :kwiatek:
:kwiatek: Czy ma ktoś z Was video TJUNGSKE? Pełno na yt dzieci po nim ale jego samego nie mogę znaleźć....  :kwiatek:
milenka_falbana - czemu szukasz filmu ogiera, skoro już po źrebakach widać jego wartość hodowlaną?

Tutaj - Larron -
w innym temacie zdjęcia źrebaków.

Tutaj jest chyba aktualne zdjęcie ogiera Tjungske?  - http://slideplayer.pl/slide/847665/  🤔  Pozycja 36.
konikmorski - ja nie kwestionuję jego wartości hodowlanej, która jest przecież znakomita 🙂 Jestem po prostu ciekawa jego samego🙂 Dzięki bardzo!
No właśnie słabe zdjęcie, jeszcze ten kantar... Zadzwonię do Racot i zapytam czy w tym roku mają jeszcze tego ogiera u siebie. Będziemy w okolicy to może udałoby się nagrać go luzem. Postaram się żeby choć wyglądał do filmu. Za parę dni dodam filmy ogierów z SO Gniezno.
A u nas do końca roku zostaje Sentender (Kamp - Serbia/Empik xx). Stoi w boksie obok Justusa i przyjaźń kwitnie 😉)

Galopada - Nadal nie udało się wam pobrać nasienia Justusa?
konikmorski, obdzwoniliśmy w tej sprawie wielu weterynarzy. Mowią zawsze to samo: nie opłaca się im przyjeżdżać ,,na zawołanie" do pobrania, albo (w większości), że w ogole nie zajmuja się pobieraniem.
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
21 października 2014 14:19
Sentender normalnie na śląsku stoi? Rozważałam kiedyś krycie nim mojej klaczy, i kto wie... 😉
Sentender normalnie na śląsku stoi? Rozważałam kiedyś krycie nim mojej klaczy, i kto wie... 😉

Sentender zawitał chyba do Żabna, pisz do galopady 😉
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
21 października 2014 14:39
armara przez post galopady wspomniałam o tym ogierze 😉 Na razie nie potrzebuję, a nawet jeśli - do Udorza mam bliżej niż do galopady.
Tak, normalnie stoi w Udorzu 🙂
Witam,chciałabym pokryć klacz 148 cm w typie hucuła wyjątkowo skoczna.Bardzo fajna technika skoku źrebaki odziedziczają to po niej.Jednak chciałabym żeby kolejny źrebak był wyższy dlatego szukam też jakiegoś ciekawego ogiera zwinnego i skocznego z dobrym pochodzeniem.Niestety wszystkie oferty jakie dotychczas mnie zadowoliły dotyczą koni 165-167 cm.Moje pytanie:czy będzie to ryzyko gdy pokryje klacz takim ogierem?U mnie w stajni jest punkt kopulacyjnym i ogier 170 cm krył klacz nawet mniejszą niż moja,Jednak mój trener uważa,że powinnam pokryć ogierem do maks 155 cm bo taka różnica wzrostu jednak nie jest dobra.A co wy myślicie?Ma ktoś może jakieś doświadczenie w tej kwestii?Lub zna dobrego ogiera do 160cm?Z góry dziękuję za odpowiedź 🙂
horseofdream - w tym temacie nikt nie będzie podpowiadać ci jak z NN, dalej produkować NN. Chyba że kobyła jest czysto rasową hucułem.

galopada - to bardzo szkoda że Justus jest nadal mało dostępny, u mnie w Szczecinie jest akurat kobyła młp i właścicielka jak zobaczyła ogiera na zdjęciach czy na filmie. Była zachwycona  😎
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
22 października 2014 12:39
noo, Justus jest świetny 🙂
horseofdream myślę, że najwiarygodniejszym źródłem informacji będzię wet. Zadzwoń do kilku, zapytaj o opinię- będziesz wiedziała na czym stoisz  🙂

Ja ponawiam swoje pytanie : czy ktoś z Was słyszał o ogierach PRE, lusitano, fryz gdzie jest możliwość pobrania nasienia? Ewentualnie czy znacie kogoś żeby takowe ściągnąć z zagranicy?
kara107 - napisz na facebooku do Mikołaja Rej. On sprowadza z Hiszpanii młode konie PRE, prosto od hodowcy. Może się okazać że będzie wstanie porozmawiać z tym hodowcą czy zna jakiegoś dostawcę nasienia. W Polsce wiem że p. Wajda miała kilka ogierów. Mam kontakt do osoby która mogłaby o to zapytać. Tylko napisz mi czy mam ten temat ruszyć dalej.
Dziękuję za odpowiedź tez myślę,że rozmowa z weterynarzem będzie najlepszym rozwiązaniem.Ponawiam jednak swoje pytanie tak jak mówiłam wszystkie ogiery kryjące jakie znajduję są dość wysokie.Mogłabym prosić o polecenie mi jakiś ciekawych ogierów kryjących z potencjałem skokowym?Wzrost od 145-162 cm bonitacja 80 punktów lub powyżej.Lokalizacja bez większego znaczenia ale mile widziane propozycje w okolicach pomorza 🙂
konikmorski rozmawiałam już z P. Mikołajem i u nich tylko naturalne zapłodnienie, a podliczając koszty transportu od nas z zadupia (Podlasie) które są duuuuże to już chyba lepiej zinwestować w nasienie z zagranicy i przynajmniej mieć większy wybór co do ogierów. Czekam jeszcze na info od koleżanki która mieszka w Hiszpanii, może da się coś załatwić.
Co do koni P. Wajdy to moja klaczka u poprzedniego właściciela dała ogierka po Fontivero właśnie  🙂 Jak nie znajdę innej opcji to rozważę wtedy ogiery P.Wajdy, do Wawy jeszcze konia dowiozę 🙂
kara107 - to widzę że już najpewniejsze źródła udało ci się wybadać. Sama nie mam pomysłu gdzie ewentualnie jeszcze cię pokierować. Pozostaje tylko życzyć powodzenia  😀 a co potem jak źrebak się urodzi. Dostanie dokument wystawiony z Hiszpanii? Jak to wygląda w praktyce?
konikmorski z tymi papierami to niestety mega udręka w naszym kochanym kraju i ze wspaniałymi "fachowcami" z WZHK. Ja koniachy chcę mieć dla siebie, bo zakochałam się w tej rasie więc w nosie mam walkę papierkową. Wystarczyło, że rok bujałam się z dokumentami swojej klaczy. Matka to lipicanka z paleniami, ojciec PRE, wszystkie badania gentyczne porobione, a straszyli że NN w papiery jej wbiją. U nas nie honorują hiszpańskich świadectw krycia. Co śmieszniejsze to w każdym związku mówili mi co innego.
horseofdream a Guinness z http://www.prohipo.pl/?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się