Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

Remedioss   2* Parelli Professional
17 stycznia 2010 21:52
Moje ulubione okreslenia miłosnikow koni - trup, padlina, szmata  🤔  🤔
remedioss
nie nalezy mylic milosnikow koni z hodowcami, bo bardzo czesto jedno wyklucza drugie...niestety
ja juz sie nauczylam uzywac hasla "odpad hodowlany" ale w glowie zostaja mi srup, padlo itp...szmata?? ee nie- wole flanela😉
a ze w PL zanim kon trafi do ZT usuwa mu sie rorerka i czipy....coz...dlatego niektore ogiery nigdy nie mialyby szansy na uznanie za nasza zachodnia granica. Przykre, ale niestety prawdziwe
Monny   bez odbioru .
17 stycznia 2010 22:17
Ja mam kobyłe po My Willu, duzo jego potomstwa widziałam na wystawie w Sielinku w czerwcu 2009
Edit
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Na ogłoszenia mamy inny temat 😉
Fakt, że padło,to może niezbyt wybredne określenie,co nie zmienia postaci rzeczy.
Co do My Willa, to podtrzymuję to co wcześniej napisałam, z tą różnicą,że teraz nazwę go porażką hodowlaną, lub ogierem o bardzo miernej jakości.  😉
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
18 stycznia 2010 19:33
Ja mam kobyłe po My Willu, duzo jego potomstwa widziałam na wystawie w Sielinku w czerwcu 2009

I jaka jest ta kobyła? jakie wady/zalety przekazal jej My will? może być na PW.

A ogier Pegasus HB?
my również mamy kobyle po My Will.. Bardzo duża kobyła, w kłębie ok. 180, zrównoważona , zaczyna skakać ale jest odważna , nie boi się różnych STRASZNYCH przeszkód . Mamy ja od września ale była na operacji w warszawie bo miała rorrera ?  Teraz już wszystko w porządku z oddechem, bardzo przyjazna , ruch bardzo dobry , delikatna w pysku .
ja swoja klacz po pink floyd hl z m ramiro/zeus pokrylam ogierem nightcarry. aktualnie czekam na szczesliwe- oby rozwiazanie. w kwietniu okaze sie co to za maly diabel sie urodzi... i mysle ze tej wiosny powtorze to samo polaczenie ogladajac dotychczasowe potomstwo ogiera...
dArca - wstaw proszę fotkę swojej kobyłki 🙂 Jest po moim ulubionym ogierze (sentyment)  🙂
Szkoda że Pink Floyda już w Polsce nie ma 😉
(może być odp. na PW)
No wlasnie, a jak tam młode po Pink Floydzie?
Ostaatnio zastanwiam sie nad pkryciem swojej klczy wlkp ogierem holsztynskim o imieniu Cardalaco, ktory brdzao mi sie spodobal  (jeszcze nie jest znny w Polsce bo obecnie startuje w niemczech a  w maarcu tego roku oprzyjedzie do Polski na 6 tygodni). Cardalco jest po Carpaccio/Caretino.
Co sadzicie o tej lini? Myslicie, że to dobry wybór?
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
19 stycznia 2010 16:07
Co do My Willa to widzialam go kilka lat temu i nawet odwiedzila mnie kiedys osobiscie  😉 i stad fota:



jakos szalu na mnie nie zrobil, ale taka calkiem "padlina" to to nie jest, wiedzialam wieksze padliny kryjace w Polsce. Ja bym okreslila jako przecietna "ternowka" w Polsce (czyli panstwowy ogr, kryjacy w terenie). Znajomi maja troche potomstwa po nim, ale niestety nie umiem sie wypowiedziec.

Co do mojego problemu, to nadal jestem w kropce... ale coraz wiecej plusow zbiera Don Schufro, tylko "padlina" niebotycznie droga  👿

Odnosnie Cardlaco to na szybko nie kojarze ogra, ale z pochodzeniem Carpaccio / Caretino masz szanse na dobry ruch i ... malego konia. Jaka duza jest kobylka ?
O kurczę pieczone, ty to musisz być w czepku urodzona, bagatela 2200eu, niczego sobie cena, ale i ogier niczego sobie,nie wiem czy się mocno pomylę,ale to chyba najlepszy potomek swojego ojca?!!!
tu jest jakies zdjecie mojej wiewiory.  a ojciec  dziecka wyglada tak
http://www.bazakoni.pl/horse_44703.html#gallery

a co do koni po pinkim, no to ja jestem zadowolona, ale wydaje mi sie ze on musi miec bardzo dobre matki. akurat w moim wypadku to sie sprawdzilo 😉


Odnosnie Cardlaco to na szybko nie kojarze ogra, ale z pochodzeniem Carpaccio / Caretino masz szanse na dobry ruch i ... malego konia. Jaka duza jest kobylka ?


Domyślam się, że nikt jeszcze nie słyszał o Cardalco bo to młody koń (pięcioletni ogier). Jako dwulatek przyjechał do Polski. Tu był zajeżdżony i jeżdżony. Na zawodach nie był pokazywany. Dopiero na jesieni 2009 wyrobiono mu licencję i zaraz po tym fakcie wyjechał do Niemiec do swojej właścicielki. Chodzi w Niemczech jakieś zawody ale to dopiero jego początki.
Generalnie chodziło mi o to żeby dowiedzieć się czego mogę sie spodziewać po tej lini.
Moja klacz to wlkp poch. trakeńskiego. Ma około 166. Cardalco ma 168-169 (nie pamiętam dokładnie)
Pisząc, że moge spodziewać się małego konia miaąłś na myśli właśnie takiego poniżej 170?

Moja klacz wygląda tak:






Nigdy nie kryłam swoich koni. Mam 2 klacze. Korci mnie ostatnio pokrycie ale tylko ze względu na Cardalco. Jak pisałam wyżej przyjedzie on do Polski w marcu na parę tygodni. Zastanawiam się w ogóle czy warto zawracać sobie nim głowę. Źrebaka chciałabym wyłącznie dla siebie.
Ponieważ nie znam się na dobieraniu odpowiednich ogierów do klaczy to bardzo zależy mi na opini innych mających większe pojęcie na ten temat
A co myslicie na temat tego ogiera? O potomstwie?
Cruzeiro L
http://www.bazakoni.pl/horse_7714.html

jest oferta stanówki w KT

Edit: jakaś fotka ze starej volty jak miał prawdopodobnie 3 lata



poniżej zdjęcia z ogłoszenia (ze strony Pana G. Juszczaka)





Edit 2. ... i filmik:


Remedioss   2* Parelli Professional
21 stycznia 2010 13:18
No proszę jaka profesjonalna edycja grafiki 🙂

Sorry za OT  🤦
No proszę jaka profesjonalna edycja grafiki 🙂

Sorry za OT  🤦


Ciekawe co tam było??
🙂
wiecie moze gdzie teraz stacjonuje ogier corde po corde la bryere od biserta? w necie nie moge nic znalezc  👀
siwy juz nie zyje jakis czas
szkoda 🙁 dał wiele fajnego poomstwa w SK Walewice stad mje zainteresowanie nim! nie wiesz czy moze nie ma gdzies mozliwosci kupienia mrozonego nasienia po nim?
Monny   bez odbioru .
08 lutego 2010 12:23
[quote author=Monny link=topic=5087.msg445024#msg445024 date=1263766628]
Ja mam kobyłe po My Willu, duzo jego potomstwa widziałam na wystawie w Sielinku w czerwcu 2009

I jaka jest ta kobyła? jakie wady/zalety przekazal jej My will? może być na PW.

A ogier Pegasus HB?
[/quote]

arivle, kobyła skończyła 4 lata, rosła podchodzi pod 170 cm, jakie zalety? ruch ujeżdżeniowy przede wszystkim, budowa, długi pysk, skoczna, bardzo odważna, jak większośc koni po MyWillu, a z wad? Charakterek... nie znam osobiście MyWilla, ale trener ją zajeżdżając stwierdził, że uparty i dominujący charakterek ma po tatusiu.
Lubi dominować więc trzeba ją trzymać krótko i być stanowczym.

Zdjęcia:










EDIT: czy znacie jakieś ogiery kryjące maści izabel/bułany kryjące w wielkopolsce lub w w okolicach?
a jakiego ogiera, z zachodnim pochodzeniem, polecilibyscie dla mojej klaczy z lini Pilot, dalej Ramiro/ Zeus?  troszke brakuje jej wzrostu i przodu. wazna jest elastycznosc i doskonaly galop, moze troche krwi xx, charakter no i oczywiscie hodujemy tu przyszlego skoczka
z izabelek byl wlkp Brandon w Sławie (Wschowa)
A co sadzicie o koniu Roland han?

http://www.opypy.pl/pl/n/17
dArka, ze stacjonujących w PL poleciłbym Contendusa, ma dużo szyi(tj.frontu),jest duży, i ma Landgrafa I, który to dobrze się łączy z linią R. Natomiast nie polecała bym w tym wypadku xx, bo to ruletka,szczególnie przy osadzeniu szyi, i wzroście.
ja absolutnie nie chce by byl to oier xx, ale zalezy mi by byl to ogier nowoczesny, z jakims tam dolewem, chociaz minimalnym, ze wzgledu na dosc stary typ klaczy. contendus jako sportowiec to chyba troche malo....
darca a nie myslalas o nasieniu cantanisa lub quirinusa?
Te są w starym typie, ona szuka czegoś nowoczesnego z lekkim dolewem, by miało wysoko szyję i nie było kurduplem. 🤦
to pojedz titina do racotu i znajdz mi mialego z nisko osadzona szyja po ktoryms z tych ogierow🙂 na matkach roznych sa...
widzialam po nascie jesli nie dziesiat koni po tych ogierach, no i sporo chodzi po nich w sporcie a nie wjakiejs tam ambitnej  rekreacji na poziomie P-N klasy
i sa to owszem bardzo mocne konie, kalibrowe, ale w skoku i ruchu lekkie, elastyczne, do tego w wiekszosci z bdb technika skoku, sercem do tego no i bdb charakterem.
Monny   bez odbioru .
10 lutego 2010 11:24
Karla🙂, dzięki a  masz jakieś jego zdjęcia?

Jakieś inne izabele w wielkopolsce?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się