REKLAMY NA FORUM dyskusja

deborah   koń by się uśmiał...
11 grudnia 2008 13:27
jako że padła propozycja od jednej z firm z branży chciałabym rozpocząć dyskusję


czy użytkownicy chcieliby komercyjne reklamy na stronie portalu?

na co miałyby zostać przeznaczone pieniądze z reklam?
opolanka   psychologiem przez przeszkody
11 grudnia 2008 13:31
No myslę, że osobą, która powinna o tym decydowac, jest Quanta i to ona własnie powinna miec z tego profity.
deborah   koń by się uśmiał...
11 grudnia 2008 13:35
niby tak, ale forum jest nasze bo przecież największą jego zaletą jest że my je tworzymy

nie zrozum mnie źle ja nic z tego mieć nie chcę myślałam raczej o działalności charytatywnej 🙂
Zgadzam się w 100% z Opolanką.

To forum, robota i czas Quanty, zatem powinna być i jej decyzja.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
11 grudnia 2008 14:06
Deborah, oczywiście, masz rację i zgadzam się z Toba. Ale jednocześnie zgadzam sie tez ze Sierrą, że oprócz tego, że my tu jesteśmy, to najwieksza zasługa jest Quanty. i jesli ona zrzeknie się chęci decydowania, wtedy my możemy to zrobić 😉 moim zdaniem.
Jeśli chodzi o mnie-to wyskakujących,niezamykalnych okienek nie chcę.
I żeby nie migało i milczało.
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
11 grudnia 2008 14:25
Reklamy? Mysle,ze jak najbardziej a profity jak juz zostało powiedziane dla Quanty. Byle nie własnie wyskakujace okienka"nie-do-zamkniecia" itp.
Graba.   je ne sais pas
11 grudnia 2008 14:43
całkiem ok, była ta na zastępczej 🙂
właściwie niezauwazalna 😀
Zgadzam się z Tanią i Martvą.. Reklamy owszem, mogłyby być (środki z nich uzyskane do rozdysponowania przez Quantę) ale byle nie były one zbyt nachalne jak na co niektórych stronach,że za każdym kliknięciem trzeba jakieś okienko zamykać, coś zasłania tekst i nie chce zniknąć i tym podobne.. Mnie to osobiście doprowadza do szewskiej pasji..   😤
deborah   koń by się uśmiał...
11 grudnia 2008 20:32
to własnie sklep siodlarnia który umieścił reklamę na volcie zastępczej zadał pytanie czy na re-volcie mogłaby też zaistnieć..
Quanta co Ty na to?
Jak dla mnie decydowac o takiej reklamie tudziez co zrobic z kasa powinna decydowac quanta. Tak wiec podpisuje sie pod postami wyzej.
Pytanie jaka forma reklamy?? Taka zwyczajna czy tez bardziej "agresywna" / irytujaca??
deborah   koń by się uśmiał...
11 grudnia 2008 20:40
to "nasze" forum więc sami decydujemy jaka reklama.. na zastępczej był zupełnie nieszkodliwy banner i uważam, ze to najlepsza forma..
To zdecydowanie najlepsza forma.
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
11 grudnia 2008 21:16
jezeli chodzi o volte zastepcza to wisiala ona na fora.pl i powierzchnia reklamowa byla wykupowana od wlasciciela strony fora.pl. admin forum nie mial więc wpływu na to jakie i czy reklamy się ukażą. swoją drogą sklep siodlarnia.pl wykazał się  niezłym sprytem -  wyczaił forum, kreacja mówiąca do kobiet...🙂

ciekawa jestem jak to jest z tą stroną, wygląda na to, że nie wisi w żadnej sieci. ciekawa jestem, czy w ogóle reklama jest tu możliwa i komu trzebaby za nią zapłacić.
Podoba mi się to co napisała deborah , oczywiście nie sugerując nic Qancie bo zrobi tak jak będzie czuła... Myślę że to by był bardzo dobry krok na przód dla tego forum , nie tylko dyskusja o koniach ale i pomoc końkiemu światu , ludziom , stajniom , fundacjom , koniom potrzeb jest przecież tak wiele ...

albo reklamy sklepów jeździeckich a w zamian :P upusty i rabaty dla naszych użytkowników  😁
Nie mam nic przeciwko reklamie, jeśli wspólnie moglibyśmy przekazać kasę z niej jakiejś fundacji ratującej konie czy jakiejkolwiek z końmi związanej (może coś relacji niepełnosprawni-konie), może na odbudowanie spalonej stajni w Orzeszu. Może to nie będą zawrotne kwoty, ale w sytuacjach fundacji liczy się każdy grosz.

To tylko moja propozycja, ale myślę, że sprawiedliwa...

Nie wiem jak Quantka będzie chciała, czy będzie potrzebować kasę na utrzymanie serwera na którym jesteśmy, może za obsługę. Trzeba to wszystko uzgodnić i dogadać, ale wydaje mi się, że rewelacyjne byłoby gdybyśmy wchodząc tutaj mogli za każdym razem dołożyć grosik na szczytny cel. Jak myślicie?
Dla mnie decyzja zależy wyłącznie od Quanty.
też uważam że decyzja powinna należeć wyłącznie do Quanty.
deborah   koń by się uśmiał...
12 grudnia 2008 07:44
dla mnie to kolejny plus tego forum.. bo mamy jakąś wiedzę na temat tego, co  się dzieje z kasa która byłaby de facto zarabiana dzięki odwiedzinom forumowiczów.

Podobnie jak Aurelia uważam, ze pierwszeństwo w podziale przypada kosztom utrzymania serwera  i obsługi forum.. ale jesli coś zostanie to jak najbardziej charytatywnie

decyzja należy do Quanty. szkoda, ze się nie pojawiła bo ciekawa jestem jej zdania 🙂

rabaty dla Forumowiczów też wydają mi się ok i są rzeczą do załatwienia 🙂
z tymi rabatami to sama nie wiem... bo to chyba nie będzie sprawiedliwe. Żeby się tutaj ludzie nie zaczęli pojawiać dla nich. A jeśli będą się pojawiać dla szczytnego celu to jakoś to tak inaczej... wiecie o czym mówię?
Ja nie wiem o jakich pieniądzach jest mowa i jakie są koszty utrzymania forum.
Ale gdyby tak jakaś drobna kasa została to można by zrobić np.konkurs - na opowiadanie (Dorothea wyzywam Cię na pojedynek  :konik🙂 albo na fotografię jakąś tematyczną i kupić drobne nagrody-książki - i piękną dedykację wpisać. Kiedyś na innym forum hm... zdobyłam taką nagrodę i było mi ogromnie miło.
a czy czasem quanta nie pisala juz gdzies, ze ewentualna kasa z reklam moglaby pojsc na co miesieczne wplaty na jakiegos adopcyjnego konia?
czesc kosztow musi isc na utrzymanie serwera, obsluge a 'gorka' moglaby isc na jakis szczytny cel. tak ogolnie mi sie to widzi.
oczywiscie jestem jak najbardziej za reklamami, ktore nie przeszkadzaja w normalnym uzytkowaniu forum- czyli nie przeladowane strony, ktore beda sie otwieraly tysiac lat (albo i wcale)- tak jak na glownej stronie volty- zeby mi nic nie migalo intenstywnie, nie wyskakiwalo etc.
pomysl z reklama siodlarni  fajny-reklama nie jest razaca, denerwujaca🙂 wiec nie oszpeci naszego forum.
Co do kasy- tak jak pisza poprzednicy- na biezace wydatki zwiazane z obsluga forum a reszta na jakis szczytny wspolnei wybrany cel zwiazany z konmi.
Pomysl konkursu- coz...znajac mentalnosc forumowiczow zaraz by byla wojna czy wynik sluszny...
deborah   koń by się uśmiał...
12 grudnia 2008 10:44
i baner siodlarni pasuje kolorystycznie nawet hihi


edit:
pomyślałam też ze jeśli chodzi o rabaty w sklepach to trzebaby wprowadzić jakiś system ograniczeń. np staż na forum plus aktywność gwarantowałby rabat 😉 bo bez ograniczeń to faktycznie sporo by było "pustych" użytkowników
Tak , ewentualnie zrobić kogoś odpowiedzialnego np za aktualizację co miesiąc listy osób upoważnionych do korzystania z rabatów np min 4 gwiazdki + staż np min pół roku , oczywiście merytoryczna treść wypowiedzi i zero negatywów 🙂 i np dwa razy do roku rabat w danym sklepie a reszta miesięcy opłata serwera + pomoc dla koni i ludzi no ale to tylko takie moje sugestie.

A co do reklam zgadzam się z zen , TAK pod warunkiem że nie będą uciążliwe 🙂
deborah   koń by się uśmiał...
12 grudnia 2008 12:26
siodlarnia deklaruje, ze jeśli cena za reklame będzie przystępna to daje 5% rabatu dla użytkowników 🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
12 grudnia 2008 13:13
a czy czasem quanta nie pisala juz gdzies, ze ewentualna kasa z reklam moglaby pojsc na co miesieczne wplaty na jakiegos adopcyjnego konia?


Znaczy to ja o tym pisałam. decyzja oczywiście należy do Quanty, ale osobiście uważam, że byłoby to bardzo miłe, utrzymywać jakiegoś konika i zapewnić mu dobre życie.
Jestem za reklamą, tylko żeby to nie były latające okienka, przy których spędza się najpierw 5min na wyłączaniu ich, zanim się wejdzie na forum....

Oczywiście co z profitami musi zadecydować Quanta.
  Pomysł z rabatem na zakupy w sklepie, jeżeli cena takowej reklamy będzie przystępna, wydaje mi się kontrowersyjny. Po pierwsze - Quanta poświęca swój wolny czas, miejsce na serwerze i nerwy, dzięki niedawnym popisom "życzliwych" (bo jakkolwiek by ktoś nie twierdził, iż go to nie rusza, to przypięcie łatki złodzieja/hakera/spiskowca z krainy siedmiu jezior miłe nie jest). Moim skromnym zdaniem nie godzi się, by miała z tego tylko "dozgonną wdzięczność", "słowa uznania" itd. Opłata za reklamy byłaby chyba odpowiednia, jak za posiadanie zaangażowanego w sprawy forum admina  🙂 I nie mówię tu nawet o wykorzystywaniu takiej "pensji" wyłącznie do spraw technicznych (serwery/przesył danych), czy fundowania jakiemuś konikowi emerytury. Jeżeli Quanta by zechciała przekazać na ten cel owe pieniądze, to super - ale decyzja winna należeć wyłącznie do Niej, bez nacisków na pomaganie, bo tak naprawdę to nie wiemy ile swojego czasu/wysiłku/zasobów poświęca, by forum poprawnie funkcjonowało.
  Wracając do pomysłu z rabatami w sklepie: chyba lepiej uniknąć takiego wiązania forum dyskusyjnego z podmiotem gospodarczym. Wprowadźmy jeszcze rabaty od konkretnego poziomu zaangażowania w sprawy forum (znaczy się ilość postów czy coś w ten deseń), a obawiam się, iż doczekamy się bezwartościowej pisaniny, tylko po to by dostać te 5% rabatu. Albo zalewu odpowiednio "umotywowanych" nowych użytkowników. Tak szczerze mówiąc to chyba gra niewarta świeczki - bardziej trwałą i namacalną korzyścią dla naszej społeczności, byłby chyba admin otrzymujący konkretne środki płatnicze za swój wkład + mający środki na zapewnienie odpowiedniej technicznej "otoczki" tego wszystkiego.
ja dla mnie te rabaty to też niefortunny pomysł, po pierwsze z powodów opisanych przez Grzegorza:

Wprowadźmy jeszcze rabaty od konkretnego poziomu zaangażowania w sprawy forum (znaczy się ilość postów czy coś w ten deseń), a obawiam się, iż doczekamy się bezwartościowej pisaniny,

i będzie to również dyskryminacja osób czytających regularnie i nie piszących ani słowa. W końcu kasa jest z ilości wejść na stronę, nie ilości znaczków w poście
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się