REKLAMY NA FORUM dyskusja

Moi drodzy,
szczerze mówiąc, to kwestia reklam mnie całkowicie nie interesuje.
To nie jest komercyjny projekt. A jeśli prosicie mnie, żebym była na chwilę paskudnie dosadna i popatrzyła na niego komercyjnie - to za pieniążki z banera nawet komputera nie odpalę. Przykro mi.

Podkreślam, forum nie powstało jako komercyjne. Dopóki koszt utrzymania serwerów przy obecnym ruchu to kilkaset złotych miesięcznie, to jest to żadna kwota. Jeśli się nam tu zrobi parę tysięcy userów i mega ruch i będę musiała bulić na serwer po półtora tysiąca, to wtedy - obiecuję - przyjdę popłakać i poapelować o wsparcie. Do ustalenia będzie jednak, czy i po co w ogóle miałyby być to banery, czy możne np. symboliczna składka - po złotówce - od osób piszących na forum. Póki co to jeszcze hen hen do zastanawiania się nad czymkolwiek.

Lubię konie, lubię ludzi z tego forum, skoro mam jakieś własne pieniążki, to zamiast nabywać kolejnego czworonoga mogę sobie poutrzymywać forum - why not?

Prosiłabym również o nie apelowanie w mojej intencji o umieszczanie reklam na forum. W ciągu ostatniego tygodnia zostałam tu wielokrotnie oskarżona o kradzież, bycie członkiem grupy irańskich hakerów, bycie pracownikiem firmy, z którą w życiu nie miałam do czynienia (ba, nawet u nich nic nie kupowałam), a wśród absurdalnych pomysłów jest kradzież banerów, które ponoć publikuję (sic! gdzie?), osiągając przy tym ogromne zyski (jutro ukradnę banery z onetu... pojutrze z yahoo, to będzie dopiero czad! naturalnie z momentem publikacji niewidzialnego banera wszyscy reklamodawcy zapychają mi kieszenie walutą obcą i rodzimą... tia).

I jeśli mogę coś obiektywnie dodać - baner jest chyba najgorszą formą reklamy, jaką można uprawiać w internecie. Mało zwraca uwagę, a w tej chwili coraz więcej osób korzysta z oprogramowania typu AdBlock. Skuteczność udanej kampanii banerowej szacuje się na poziomie 2% (czyli na każde 100 wyświetleń mamy dajmy na to 2 kliknięcia banera, a od kliknięcia do zainteresowania się ofertą tudzież zrobienie zakupów to daleeeka droga). Dlatego wartości CPC (cost per click) przy kampaniach banerowych są bardzo wysokie. Zatem obiektywnie nie polecam.
czyli generalnie olewka i gra muzyka 🙂
Zobacz, co wszyscy piszą: w sumie nikomu nie przeszkadza i by mogły być, ale najlepiej żeby ich nie było widać, nie migały i nie przeszkadzały 😉

No to komu one w końcu potrzebne? 😀iabeł:
widzę widzę. Szkoda, bo ja żyłam piękną ideą, ale może rzeczywiście nie ma sensu się w to bawić.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się