Aktualności:

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Towarzyskie  |  Wątek: Własna firma - co i jak?

poprzednia następna
Strony: 1 ... 11 12 [13] Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: Własna firma - co i jak?  (Przeczytany 76618 razy)
Kahlan

« #360 : Listopad 08, 2017, 10:28:34 »
Odpowiedz cytując
troszkę odkopuję wątek. wink planuję otworzyć jednoosobową działalność gospodarczą, jednak pojawiła się jeszcze opcja start upu. Jego warunki są tak idylliczne, że aż podejrzane. czy ktoś miał z nim do czynienia i mógłby przybliżyć metodę działania? czy się opłaca, czy jednak lepiej dłubać na swoim i na własną rękę, bez wsparcia?
#link
Dance Girl

« #361 : Listopad 08, 2017, 15:58:50 »
Odpowiedz cytując
Kahlan, jednoosobowa działalność gospodarcza to forma prowadzenia działalności gospodarczej. StartUp to potoczna nazwa rozpoczynającego działalność biznesu. Może być w formie działalności gospodarczej, spółki z o.o., jakiejkolwiek innej spółki przewidzianej przez Kodeks Handlowy. Więc ja na przykład nie rozumiem w czym Twój problem. Możesz trochę dokładniej napisać?
#link
Nie miała baba kłopotu - kupiła sobie konia. W zasadzie dwa ... No dobra, trzy ...
Kahlan

« #362 : Listopad 08, 2017, 16:05:34 »
Odpowiedz cytując
w jednoosobowej DG sama muszę pokrywać koszty zusu zdrowotnego (pozostaję zatrudniona na etacie, moja DG to dodatek), podatki, vat, księgowość etc. Natomiast w startupie mam stalą kwotę do zapłacenia co miesiąc (niższą niż zus zdrowotny), a fundacja, pod której skrzydłami mogę być w ramach startupu rozlicza się z zusem, fiskusem, prowadzą księgowość etc etc więc ja nie mam żadnych dodatkowych kosztów. I jest to dla mnie bardzo podejrzane i zastanawiam się, czy ktoś z tego korzystał i czy to pic na wodę, czy faktycznie takie udogodnienia są.
#link
halo

« #363 : Listopad 09, 2017, 05:48:19 »
Odpowiedz cytując
Kahlan, są. Na inkubatory przedsiębiorczości są dofinansowania. Ale zawsze warto dokładnie czytać co się podpisuje itd.
#link
Człowiek kulturalny musi dojść do najwyższego artyzmu w trzech rzeczach: chodzeniu po mieście, ujeżdżaniu konia i elokwencji.
L. Alberti.
Dużo, dużo łatwiej wyrządzić krzywdę człowiekowi czy zwierzęciu niż ją Naprawić.
Dance Girl

« #364 : Listopad 10, 2017, 20:00:56 »
Odpowiedz cytując
Kahlan, nie ma darmowych lunchów. Bardzo dokładnie przeczytaj umowę i czego ona dotyczy. Jak chcesz to mi możesz ją podesłać. Nie jestem prawnikiem ale wiem jak się roluje ludzi na takich różnych przedsięwzięciach. Albo przynajmniej podaj nazwę tej fundacji.
#link
Nie miała baba kłopotu - kupiła sobie konia. W zasadzie dwa ... No dobra, trzy ...
Kahlan

« #365 : Listopad 13, 2017, 09:55:58 »
Odpowiedz cytując
Dance Girl, jeszcze nie ma żadnej umowy, po prostu czytam o startupach i praktycznie na każdej stornie przewijają się podobne warunki. jedna ze znajomych, która korzysta ze startupu podała mi niniejszą stronę www.twojstartup.pl
ale raczej będę się decydowała działać na własną rękę. mniej podejrzane to jest, choć na pewno skok na głęboką wodę. :P
#link
ancyk0991

Moje ogłoszenia
« #366 : Listopad 13, 2017, 10:01:30 »
Odpowiedz cytując
Kahlan
inkubator ma swoje plusy, ale to nie jest tak, że płacisz tylko te 300zł netto miesięcznie wink
Jak coś - pisz priv wink
#link
Dance Girl

« #367 : Listopad 13, 2017, 10:31:14 »
Odpowiedz cytując
Kahlan, to jest miejsce, które za opłatą użycza Ci swoich danych rejestrowych, a pieniądze przez Ciebie zarobione trafiają do nich na subkonto do którego masz dostęp. Zakładam, że cała paleta "doradztwa"  z oferty jest płatna osobno. Oni zarabiają głównie na doradztwie, księgowości (bo używasz ich danych księgowych), wynajmie sal i wirtualnych biurach.

Jeśli jesteś sama ze sobą ogarnięta pod kątem tego, co chcesz robić i znasz realia to nie wiem czy jest sens się wikłać w taki układ. ZUS i księgowość to nie jest czarna magia. Jak Ci biznes ma wyjść to i ten ZUS przebolejesz. Chyba że w ogóle nie masz żadnego pojęcia o przedsiębiorczości, systemie podatkowym w tym kraju i że VAT istnieje - to wtedy zdecydowanie lepiej najpierw się  ogarnąć w takim miejscu.
#link
Kahlan

« #368 : Listopad 13, 2017, 10:36:45 »
Odpowiedz cytując
troszkę pojęcia już mam, bo parę mądrzejszych głów mam obok i sama co nieco poczytałam. ale wciąż się boję, że wiem za mało.  hihi problem jest tylko taki, że zysków nie będę miała praktycznie żadnych, chciałabym móc coś sprzedawać, żeby sobie zarobić na materiały, by dalej móc... robić, bo mnie to wciągnęło bez reszty. boję się, że nie zarobię na zusy i księgowość, ale chyba muszę po prostu spróbować. uśmiech liczę się z tym, że na początku (być może nawet ciut dłuższym) będę musiała dokładać z własnej kieszeni. uśmiech
#link
Atea

WWW Moje ogłoszenia
« #369 : Listopad 13, 2017, 11:23:20 »
Odpowiedz cytując
Założyłam firmę z dofinansowania unijnego przez Poznański Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości i to było bardzo korzystne (minęły już cztery lata i żadnych haczyków nie wykryłam). Pół roku pomostówki, czyli opłacenia księgowości, promocji (!), ZUS-u. 40 tys. bezzwrotnej dotacji na sprzęty. Byłam bardzo zadowolona.

Teraz jestem w trakcie realizacji dofinansowania na rozwój firmy, i tu mam wątpliwości czy warto i finansowo i nerwowo się w to mieszać. Ale już powiedziałam A, więc brnę dalej wink
#link
Kahlan

« #370 : Listopad 13, 2017, 11:41:37 »
Odpowiedz cytując
Atea, ja nie mam szans na dofinansowanie unijne, bo jestem zatrudniona na etacie. wink
#link
baba_jaga

« #371 : Listopad 20, 2017, 22:02:56 »
Odpowiedz cytując
Czy ktos prowadzi 2 lub wiecej DG (interesuje mnie wylacznie forma DG, nie jako spolki) ?
Jak to wyglada w przypadku rozliczen, rozdzialu obu (lub wiecej) DG - dzialalnosc w niezwiazanych ze soba obszarach.
Np. ZUS zaczal juz od pazdziernika wysylac poleconym numer rachunku składkowego, na ktory bedziemy wplacac srodki jednym przelewem, a sam ZUS bedzie rozdzielac na skladki emery, ch, zdr etc. - ale to jest zwiazane z jedna DG. A co jesli tych DG jest 2+ (chwilowo pomijajac, ktore skladki sa obowiazkowe, a ktore dobrowolne przy kolejnych DG) ?
#link
Dance Girl

« #372 : Listopad 21, 2017, 22:16:01 »
Odpowiedz cytując
baba_jaga, ale dokładnie o co ci chodzi? Firm można prowadzić wiele, ale działalność gospodarczą masz jedną, więc jak na przykład masz pod tą działalnością doradztwo finansowe oraz firmę transportową i działalność hotelu to jest wszystko na jednym rozliczeniu, jednym ZUSie, jednej deklaracji VAT etc.

Ja tak prowadzę działalność. Przychody z wszystkiego mam w przychodach a koszty w kosztach. Dopóki wszystko ma mniej więcej substancję to działa. 

#link
owocowalala

« #373 : Grudzień 01, 2017, 15:20:05 »
Odpowiedz cytując
Nie możesz dzielić "różnej działalności" w obrębie jednej DG - czytać firmy. Jeśli chcesz np. prowadzić sklep z odzieżą, a dodatkowo otworzyć restauracje to oba biznesy będziesz prowadzić pod jedną DG. Jeśli chcesz to rozbić to musisz założyć spółkę np. zoo. Wtedy jedno nie wchodzi do drugiego, ale prowadzisz księgowość oddzielnie dla każdej firmy więc i koszty rosną.
#link
Olindaa87

« #374 : Marzec 24, 2019, 22:40:35 »
Odpowiedz cytując
Jeśli kogoś interesują tematy związane z prowadzeniem biznesu, to polecam portal... (CIACH) spam gdzie można poczytać i o finansach firmy i o marketingu.
 spam
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2019, 11:40:43 wysłane przez Dodofon » #link
Piaffallo

WWW Moje ogłoszenia
« #375 : Wrzesień 18, 2019, 20:27:31 »
Odpowiedz cytując
Odkopuje wink
Poszukuje osoby, która prowadzi działalność gospodarczą i była na ZUSie, a przeszła na KRUS wink
Proszę o priv, mam kilka pytań  kwiatek
#link
warta2009

« #376 : Listopad 27, 2019, 19:27:17 »
Odpowiedz cytując
Odkopuje. Wiem, że są dofinansowania z urzędu miasta bodajże, ale dla osób bezrobotnych chcących założyc swoją działalnośc. Interesuje mnie czy na tym bezrobociu trzeba być jakiś określony czas? Obecnie studiuję, a po studiach chciałabym otworzyć swoją działalność, tylko nie wiem czy opłaca się z tym czekać jeśli wymagany jest określony czas bezrobocia. Wie ktoś coś na ten temat?  kwiatek
#link
*a gdy po długim czasie wejdziesz do stajni, a on pozna Cię - wiedz, że było warto...*
epk

« #377 : Listopad 27, 2019, 19:54:20 »
Odpowiedz cytując
warta2009, zależy od danego programu. Łatwiej o dofinansowanie z programów prowadzonych przez różne organizacje niż z urzędu pracy. Zazwyczaj musisz być bezrobotna na moment składania wniosku i przyznawania dotacji.
#link
Pozwólcie, że zaleję Was blaskiem swej chwały!
KARUZELA - WSZYSTKIEMU WINNA JEST KARUZELA. ON JUŻ RZYGA TĄ KARUZELĄ I OD TEGO ZAPALIŁA MU SIĘ WĄTROBA...
warta2009

« #378 : Listopad 27, 2019, 19:55:21 »
Odpowiedz cytując
epk, dziękuję bardzo, sprawdzę to  uśmiech
#link
*a gdy po długim czasie wejdziesz do stajni, a on pozna Cię - wiedz, że było warto...*
Strony: 1 ... 11 12 [13] Odpowiedz Drukuj 

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Towarzyskie  |  Wątek: Własna firma - co i jak?

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.065 sekund z 19 zapytaniami.